Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

maruskaaaa
22. aug 2012

@ivka3901 Ďakujem Ti Ivka, ešte sa predčasne neteším, uvidím, koľko prežijú PK. 🙂

maruskaaaa
22. aug 2012

@mortiiss To je super správička, že všetky testy dopadli dobre. Teším sa s tebou 🙂

ivka3901
22. aug 2012

@jomini to je super no my sme boli v reprofite 😒 neviem teraz ktoré centro je lepšie,ale počula som o takých prípadoch,že na SR boli na viacerých neúspešných cykloch a tam sa im podarilo hned a my sme tiež boli na 1 konzultácií a pán dr.bol veľmi milý a tiež nám odporučil soft cyklus s clostylom plus merional,ale ešte sme to raz skúsili v GF,ale zas neúspešne ☹ inak tá suma je super,ale je to individuálne a já mávam veľmi málo vajok s veľkým množstvom hormonov tak sa bojím,že s clostylom by som mala ešte menej ☹ ale dr. nám povedal,že ked som už raz tehotná bola tak len treba skúsšať a raz sa to podarí 🙂

ivka3901
22. aug 2012

@gelinka75 to mi je lúto moja posielam objatie 🙂 ešte máš zamrazené?alebo už nie?

ivka3901
22. aug 2012

@maruskaaaa určite budú pekné po PK 🙂 myslím na teba a držkám palčeky 🙂

maruskaaaa
22. aug 2012

@ivka3901 Ďakujem moja, musím to brať tak ako to je, ak mi je súdené, tak áno, ak nie, tak to musím prijať a žiť ďalej. Ale som riadne znechutená. Lebo je veľa báb, ktorým zamrazenie nevyšlo.

gelinka75
22. aug 2012

@ivka3901 nie uz nemam, caka nas 2.IVF len som znechutena z toho

ivka3901
22. aug 2012

@maruskaaaa to som rada,že to takto berieš moja 🙂 ozaj už som písala,že sa mojej kolegyne podarilo na 8 krát 😕 mala inak KET takže to je aké šťastie a doteraz nemala vobec ani raz pozitívne inak to KET je risk ohladom toho zamrazenia a prečo to vlastne inak nevymyslia?

ivka3901
22. aug 2012

@gelinka75 to ti verím moja,ale neboj ešte máš veľa šancí a pokusov uvidíš vyjde to moja len musíš prejsť dlhšiu cestu 🙂 ako to vyšlo tej mojej kolegyne na 8 pokus a rozhodne mňa to posilnilo ešte vyskúšať to BRNO tak možno tam budeme mať šťastie 🙂

maruskaaaa
22. aug 2012

@ivka3901 vôbec neviem, ako majú filozofiu pri rozmrazovaní

jomini
22. aug 2012

@gelinka75 ☹ je mi to luto, dalsie ivf sa urcite podari, lekari vravia, ze ked sa podari prve ivf, je to zazrak..ved preto mame viac pokusov.
My musime ist na dalsi hormonalny profil a ahm, max. 2 den cyklu..lebo 5. den cyklu, ako to robia tu, je diskutabilny a vysledok je dolezity pre kvalitne vystimulovane vajicka, a este nieco..co neviem ako sa vola, robia to aj u nas, v cz je to lacnejsie. My teraz odchadzame takmer na mesiac, koncom septembra sme spat a s prvym cyklom zaciname.

gelinka75
22. aug 2012

@ivka3901 ty si strasne silna, musim si z teba brat priklad 🙂 vsak ja som chcela uz minule v gf podpisat dalsiu ziadost na IVF len dr. trvala na tom ze nie, mala som tusaka ze ket je len takato blba zastavka

jomini
22. aug 2012

@ivka3901 ved to, nam povedal ze clostyl alebo 75 gonalu..taktiez som pichala neskutocne dlho, skora cely mesiac a mala som len 10 vajicok, preto radsej soft bez tolkeho pichania a menej kvalitnych vajok..teda nase boli kvalitne, no to pichanie ma zabijalo...

ivka3901
22. aug 2012

@maruskaaaa nechápem ani já tomu ich postupu a rozmýšľaniu ☹ je to risk alebo zisk 50 na 50 či sa rozmrazia alebo nie 😒

ivka3901
22. aug 2012

@gelinka75 dakujem zlatko aj ty si super baba dobre sme si pokecali pred centrom 🙂 pamätáš?inak mojka určite máš ako som ti písala veľa šancí a možností aby si bola mamičkou a verím tomu,že sa 2 IVF podarí vid mňa nám sa 2 IVF podarilo a boli sme šťastný až na koniec ☹ a preto vnútri v mojom srdiečku dúfam,že raz sa nám to určite podarí len na všetko treba čas 🙂

ivka3901
22. aug 2012

@jomini jááj len 10 vajok?já som max.4 a z toho zakaždým sa len 2 oplodnili takže asi tak ☹

gelinka75
22. aug 2012

@ivka3901 ano ved to bolo skoro ako vcera 🙂 na dalsiu konzultaciu idem 7.9., zas to cakanie mne sa zda, ze stale cakam na konzultaciu a vysledok nikde 😝

javorunka
22. aug 2012

ahojte baby kolko to vide financne v gyn-fiv lebo pozeram tie ceni a nejak tomu nerozumiem ja mam zaseboulen prvu kolzultaciu a cakam na menzes na odber krvy

gelinka75
22. aug 2012

@jomini neviem ci je 1 ivf zazrak vela babam to vyjde prave na prvy krat, vsak uz len co tu v tejto teme som stretla, myslis, ze tym softom sa ti vytvoria vajicka? u mna si ten soft neviem predstavit ked pri davke 150 som mala len drobne vajicka a potrebovala som az 375 aby narastli

ivka3901
22. aug 2012

@gelinka75 tak super určite dopadne dobre,ale na tvojom mieste by som počkala a na dalšie IVF by som išla až po novom roku,ale je to na tebe 🙂

gelinka75
22. aug 2012

@javorunka ahoj a comu presne nerozumies? v cenniku je to napisane 🙂

gelinka75
22. aug 2012

@ivka3901 preco az po novom roku? 😕 aj tak nam to vyjde tak na november

alibabaa
22. aug 2012

@javorunka aj ja som v tom mala velky gulas,.. skus napisat co ta caka a my ti tu skusime vysvetlit pripadne napocitat co ta to cca moze vyjst..
mna konkretne vyslo 1.IVF 1300 eur.. ale ja som mala aj embryoscope zaplateny.. a jedna baba pisala ze ju to vyslo 900 eur.. len ta mala malo vajok. a tiez zavisi od toho ci budu napichavat vajicka spermiami alebo sa budu oplodnovat prirodzene ..

gelinka75
22. aug 2012

@alibabaa ahoj, dlho som ta tu nevidela, aky odstup si mala medzi 2 ivf, uz mas ziadost schvalenu?

jomini
22. aug 2012

@gelinka75 som si ista, ze ano, mavam pekne foliky v prirodzenom cykle..len su mi na nic, ked mi supnu trocha stimulky tak sa take tri snad vytvoria, hlavne ze budu kvalitne..ja som pri prvom ivf vypestovala po dlhej stimulke 10 vajok a mam pocit, ze to je dipherelinom..lebo ten brzdi cinnost vajecnikov..aby sme nemali hyperstimulak..vsak aj sliznicu som mavala krasnu, este aj stenova povedala, pri prvom utz ..no pri et, ket bola max 9mm aj po uzivani estrofenu ako pre kona..

jomini
22. aug 2012

@ivka3901 🙂 len, kedze som mlada a pichala som naozaj skoro mesiac, musela som dokupovat dva krat lieky, zvysovali mi davky.. dr. vravel, ze ocakavali viacej vajok, tiez sa nam oplodnila polovica..

gelinka75
22. aug 2012

@jomini nooo, tak v tom je rozdiel, lebo ja mam prirodzene tiez velke vajicka, asi mi to ten diphereline tiez dobre zabrzdil, isla by som aj ja do brna, len u mna je ten problem, ze mne to takto v praci vyhovuje, aj to chodenie na kontroly, nemusim si brat volno a moj dr. by teda nebol az taky ustretovy mi merat foliky, u neho je to take ze sa tam striedaju traja a stale maju plne, ked sa chcem objednat tak daju termin az o mesiac, to by sa nijako nedalo sklbit a kolko cca kontrol by bolo treba pocas tej stimulky?

alibabaa
22. aug 2012

@gelinka75 ahoj, bola som na dovci potom trosku u kamaratky na chate cez vikend, a predosle 2 vikendy som bola pozriet muza na festivaloch, zastresuje tam brigadnikov v stane s napojmi... a cez tyzden dohanam v praci...
no podpisanu ziadost mam od 9.7.2012 a myslis ze mi dodnes volali?? ved maju dovolenky.. si nepomozem. volam tam kazdy den 3x a nikto to tam uz 2 tyzdne nedviha..
ja som bola na 1.IVF v novembri zacala som ale v oktobri.. a potom som si dala pauzu a v juny isla na ket.. a teraz chcem ist hned ako schvalia ziadost.

gelinka75
22. aug 2012

@alibabaa potom sa tam vyhovaraju, ze maju toho vela, ved tam stale nie su, tu som citala, ze niekomu to teraz schvalili az po 9 tyzdnoch, tak podobne mi to trvalo pri prvej ziadosti cca 8 tyzdnov a to este po telefone mi povedala, ze nevie kde maju original mojej ziadosti, chceme ziadat v septembri, tak som zvedava ako dlho to bude trvat 😖 ked si bola na konzultacii hned ste vypisovali ziadost, ci vam dala robit aj nejake ine vysetrenia?

jomini
22. aug 2012

@gelinka75 tusim chodime k rovnakemu dr. 😀 u nas sa tiez striedaju traja a na preventivku cakam aj mesiac, kym maju termin..no ked potrebujem, tak sa tam dostanem este v ten den.. aj na hp na chcela objednat az na september a ja ze to potrebujem, tak mi spravili odbery v ten tyzden.. Staci jedna kontrola, mailom posles do brna vysledok folikumetrie a urcia datum opu.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre