Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

gelinka75
13. máj 2012

@nr_martinka jaj to si ma potesila, lebo keby sa ivf nepodarilo tak tiez planujeme prirodzene a budem verit, ze ked mi zlikvidovali cystu tak sa to snad podari a vajecnik sa umudri 🙂
@tinasc ty mas docasne narok byt ako maly slon 😀 ved si tehu

gelinka75
13. máj 2012

@ivka3901 kam cestujete? my asi teraz dlho nikam nepojdeme, lebo staviame a teraz riesime aj babo, tak setrime uz co to da, teraz ked som nebrala antiku tyzden tak mi klesla vaha o pol kila, takze to ani neni tuk co som pribrala iba zadrzana voda..

tinasc
14. máj 2012

@annamary27 ďakujem, to je v poriadku, aj ja už strácam prehľad, pribudlo tu aj toľko nových kočiek 😉

tinasc
14. máj 2012

@gelinka75 to hej, ale bojím sa kam to dotiahnem 😀

danka483
14. máj 2012

@tinasc nerieš či budeš malý slon to potom dáš dolu hlavne že je mimi ok . Tak sa teším 🙂 🙂

tinasc
14. máj 2012

@danka483 jasné 🙂

jonika
14. máj 2012

@fles Ahoj, chcem sa spýtať bola si už na prvom ultrazvuku?

gelinka75
14. máj 2012

@mortiiss cauko no ako si dopadla? dufam, ze fajn a vsetko je v poriadku 🙂

dadenka111
14. máj 2012

@gelinka75 @maruskaaaa @given @lulu667 @elise ahojte "Pipiny" 🙂
na IVF som dostala takyto PROTOKOL s GnRH ANTAGONISTOM.
od 2-4DC Gonal F 112,5IU, od 5-...DC Gonal F 150IU, kontrola a podla toho dalsie davky Gonal, Cetrotide a Luveris. Potom Pregnyl, Augmentin (den pred a v den OPU) a po Utrogestan. OPU priblizne 18.6.
toto je kratky protokol? kto este ma/mal taky?
a @sheronka ty si ako dnes dopadla?

gelinka75
14. máj 2012

@dadenka111 fu dobre a kedy zacinas? ja mam totalne ine lieky a zacinam tak 25 DC, ty mas zjavne kratky protokol

dadenka111
14. máj 2012

@gelinka75 jj asi je to kratky protokol. asi aj kvoli mojmu PCO? aby som OHSS nedostala?
takze cakat na mrchu. dnes som 8DC, takze si este pockam ach a 2DC zacina pichacka...

gelinka75
14. máj 2012

@dadenka111 tak cakame spolu inak mne OPU vyratala dr. nejak okolo 16.6,. tak mozno sa aj niekde tam stretneme 😀

dadenka111
14. máj 2012

@gelinka75 jeej, tak super. mozno na meracke sa mozme este stretnut. potom sa popripade dohodneme ked budeme mat rovnaky den kontrolu. ak chces teda...

gelinka75
14. máj 2012

@dadenka111 uvidime ako to vyjde, kedy asi ma prist ms? ja uz beriem antiku zas a znova tak este 19 dni 😠

dadenka111
14. máj 2012

@gelinka75 posledna mrcha mi prisla az 37DC ale normalne najkratsi cyklus som mavala 29DC, takze cca. 5.6. mrchu cakam a uvidime kedy sa dostavi svina jedna 😝 . mozno sa to aj predlzi a bude prva kontrola az 17.6. vsetko je vo hviezdach.

gelinka75
14. máj 2012

@dadenka111 to mas riadne dlhy cyklus ako na potvoru, no ale hlavne, ze mas protokol a vsetko okolo toho, lieky kedy vyberas?

ivka3901
14. máj 2012

@tinasc no celkovo zo všetkých IVF stimuliek som pribrala a aj teraz určite to cítim na sebe,ked už berem 3 mesiace prednison a ešte k tomu som doma na PN takže tak asi zhruba 😉

dadenka111
14. máj 2012

@gelinka75 lieky budem mat od kamosky co som jej pichla nejaku "plodnu" pregnylovku cyklus pred stimulaciou na ivf. podarilo sa vtedy otehulkovat a ostali jej lieky. 😅 akurat Cetrotide musim vybrat ten nema. a mozno este nejaky ten gonal. uvidime. ten recept ma nejaku casovu platnost? mala by som hned vybrat?

ivka3901
14. máj 2012

@dadenka111 ahoj aj já mám taký protokol skoro okrem toho luverisu mám pergoveris 🙂

ivka3901
14. máj 2012

@gelinka75 no my to máme sdomom lahšie,lebo sme zdedili po svokrovcoch dom a v celku dobrom stave a vymenili sme len okná a zatiaľ si kupujeme nábytok nový a ostatné všetko zatiaľ je dobré,ale máme naplánované kúpiť nové auto a ísť s partiou k moru do chorvátska,já sa vrátim do roboty a život ide dalej 🙂

sheronka
14. máj 2012

@dadenka111 Ahoj. Takze ja mam dlhy protokol. Zacinam injekcie 26 DC co je 21.5. Este neviem ake lieky lebo som to nepozerala. V lekarni som platila 300 €. Reakcia babky co stala za nami: "kolko?" 😀 Musim si to vsetko nastudovat. Povedal ze si mozem hned zacat vybavovat predoperacne. Co som ratala tak zhruba 1400 €. Odchadzala som od nich s vetou: "dufam ze vylepsim statistiku vasich vysledkov 😉 "

gelinka75
14. máj 2012

@dadenka111 to neviem ci maju splatnost nejaku, ja som vybrala hned na druhy den, lebo momentalne nemam sancu prirodzene otehotniet pred IVF 😀 😀
@ivka3901 este si zabudla tam niekde vtesnat tehu brusko 😉 😝

ivka3901
14. máj 2012

@gelinka75 no ak ti mám pravdu povedať já moc nedávam šancu,že sa to podarí,lebo tých pokusov mám za sebou dosť takže tak a ked sa to náhodou podarí tak určite na dovolenku nepojdeme 🙂 ale auto bude aj tak

gelinka75
14. máj 2012

@sheronka cauko a ake lieky si dostala?
ozaj tie predoperacne kolko maju platnost..mozem si ist aspon krv dat zobrat predtym ako zacnem pichat?

gelinka75
14. máj 2012

@ivka3901 hm ked ides znova do toho tak musis davat tomu nejaku sancu, musi to byt hrozne tazke po tolkych pokusoch, ale co ked teraz to vyjde? musi to vyjst 🙂

dadenka111
14. máj 2012

@sheronka uuuf no pekne. co si vsetko chcete priplatit? PK, ICSI, Embryoskop? mne iba zakruzkoval ten priplatok za vysetrenia 105€ tusim a este spomenul, ze mozem zvazit ten embryoskop, ze je taka moznost, ale netlaci ma do neho. je to na mne, ze som mlada a ak by to nevyslo urcite na dalsi cyklus odporuca.
asi az s embriologom budeme preberat ci dat PK a ICSI... hm neviem sa rozhodnut.

dadenka111
14. máj 2012

@gelinka75 predoperacne nesmie byt tusim starsie ako 14dni tusim ako aj ten papier od notara. vysledky krvi a vypisanie popisu zdravia trvalo internistovi tyzden. ja pojdem na preoperacne az po kramoch, alebo pred. ups nevieeeem

sheronka
14. máj 2012

@gelinka75 Ahoj. No mam gonal, volaco na d..... to zacinam pichat ako prve, pregnyl, utrogestan a dalej neviem, lebo som teraz v aute a lieky mam v kufri. Predoperacne by nemali byt starsie ako cca 3tyzdne. Mne povedal ze ich mozem zacat hned zajtra vybavovat. A aj zacnem, lebo ked som mala ist na laparku tak ma internista nepustil kvoli zlym vysledkom.

gelinka75
14. máj 2012

@dadenka111 no tak to pojdem az po tom 3.juni ked zacnem pichat, nech to nemam stare

gelinka75
14. máj 2012

@sheronka hm aj take sa moze stat, ze nepusti? co si mala zle ake vysledky

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre