Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

tyli
27. dec 2013

@zuzanka05 keď mi povedali výsledky - deď pred Vianocami, tak mi bolo do plaču. otvorila som kubánsky rum a s manželom sme si dali 3-4 poháriky. pri tom som varila kapustnicu, tak som pochmúrne myšlienky zahnala. na pohovor je ešte skoro ísť, pretože aj tak minimálne 3-4 mesiace nemôžem brať Prednison a bez neho nemá význam začínať niečo. takže ak by to ani tentokrát nevyšlo, tak sa objednám na pečeňové testy, dám detox, absolvujem hematologické vyšetrenie a zrejme sa objednám na imuno do Prahy. len ešte neviem či k MUDr. Madarovi, alebo k MUDr. Malíčkovej. od februára to budem mať ťažšie, pretože začínam robiť na novom mieste, budem mať aj horšiu pracovnú dobu.... . takže ak neostanem v januári tehotná, tak si dám trochu do poriadku zdravie, život... a v máji - jún sa objednám niekam, asi do Brna. daj potom vedieť ako pokračujete 😉

zuzi20
27. dec 2013

@tyli ahoj a ty si brala prednison už teraz pri prvom pokuse? Zistili ti tie protilatky? Lebo ja to beriem teraz pred KET, vraj teda preventívne, mne tie protilátky nezistili. A to sa potom 3 mesiace nesmie brať?

tyli
27. dec 2013

@zuzi20 mne v GF zistili protilátky proti trofoblastu, ale nepoznám presné hodnoty. preto chcem ísť na vyšetrenie do Prahy. rada by som poznala hodnoty, či ich mám len hraničné, prípadne aké. možno mi tam zistia aj iné veci. neviem. už sme do toho vrazili veľa peňazí, tak ak pôjdem na druhé IVF, chcem si dať porobiť vyšetrenia. tento mesiac už beriem Prednison pol roka. Po pol roku sa má vysadiť na pár mesiacov, pretože vraj prestáva účinkovať.

zuzi20
27. dec 2013

@tyli aha, no ja ho beriem 1 tbl. asi 3 týždne. Čakám na tu mrchu a furt nič a už riadne mešká. Človek má dodžubaný ten organizmus. A hneď tento cyklus idem na KET, ty teda hneď na KET nepôjdeš?

zuzi20
27. dec 2013

@tyli joj zle som pochopila, na KET chceš ísť, tak možno sa stretneme...ale myslím,že ti dajú 1 cyklus voľno.

tyli
27. dec 2013

@zuzi20 ja už mám za sebou 2 x KET a teraz hneď idem na 3-tí posledný. ja som práve chcela prestávku a ten posledný skúsiť tak cca za 3 mesiace, ale ukecali ma v GF, že nech idem teraz. aj manžel hovorí nech to neodkladám.
prestávka mesiac je väčšinou po neúspešnom ET. po neúspešnom KET môžeš ísť hneď na ďalšie KET.
držím ti palce 😵 možno sa stretneme. koľko ti to mešká? mne teraz 4 dni. ale to je asi O.K. pri toľkých liekoch.

zuzi20
27. dec 2013

@tyli aha, to som nevedela, ja že to budeš mať prvý KET 🙂 Môj bude prvý z prvého IVF. Tiež mam 2 po PK, tak budeme veriť, že sa nám pekne rozmrazia 🙂 No mne mešký kapánek dlhšie , mávam tak 31 dní, dnes mám 37 deň. A ani PMS pomaly žiadne... No možno nám to tak približne vyjde narovnako 🙂

vahy1
28. dec 2013

@tyli ahoj,tak ja som uz ms dostala a zacinam uzivat lieky,tak sup,sup aj ty 🙂 aby sme sa opet stretli.A ozaj ,ak mas tak si zozen do zasoby utros-lebo ssa skonceny dovoz. AHOOJ

zuzi20
28. dec 2013

@vahy1 no pekne, tak si ma predbehla...budeš tam prv...ma to štve lebo ja furt nič. Utroš skúsim po novom roku, recept mam. zatiiiim

karkana
28. dec 2013

@tyli a nestačili by Ti vyš. z hematologie? mne tam pozisťovali všetko,,,

zuzi20
28. dec 2013

@vahy1 no baby ja som si vas pomylila, ja som chcela pisať tyli 😀 😀 😀 ale v podstate aj ty si ma predbehla 😎

tyli
28. dec 2013

@vahy1 ja som dostala včera, tak je pravdepodobné, že sa stretneme. Utrogestan budem mať problém zohnať, môj doktor má dovolenku a nemám naň recept. recept mi majú dať v GF keď prídem na kontrolu. nevieš prečo ho už nedovážajú? aký bol na to dôvod... ja si myslím, že budú dávať nejaký náhradný liek.

tyli
28. dec 2013

@karkana neviem, ja potrebujem zistiť aj hodnoty protilátok na trofoblast a to robia v Prahe a tuším ešte v KE, ale to nie som si istá. tú hematologiu chcem absolvovať určite.

tyli
28. dec 2013

@karkana ešte by som sa rada opýtala čo všetko ti tam vyšetrovali okrem trombofilie? poslali ťa tam z GF, alebo stačí ak ma pošle môj doktor?

guginenka
28. dec 2013

@waitiekatie- no keď pôjdeš o mesiac na to tak budeme na to dve. ja čakám na ms a začínam s antikoncepciou a potom ďalej, takže keď tak rátam tak o ten mesiac budeme bojovať spoločne a uspešne. 😎

waitiekatie
28. dec 2013

@guginenka zacinam byt z toho zas jelen..cize ked teraz dostanen ms,tak hned zacinam s pripravou na KET? Bo ved medzi tym niekedy musim ist k Harbulakovi na konzultaciu aby mi vysvetlil pripravu na ket a dal rp,nie? A potom zas zacinam po dalsom menzese od prveho dna,ci nie? A kedze ja mam ms iba po vyvolavacke,tak neviem co s tym Mr.H. vymysli 🙂 cize ak sa nemylim,caka ma este dvojo kramov kym pojdeme na to.. davas si aj PK pri ket? Ja som tu niekde citala,ze dvojdnove mrazaciky su lepsie a kedze nam po prvom pokuse po pk zostalo z 5 len 1 embryjko,bojim sa,ze pk neprezije ziadne...ok,tesim sa,ze nebudem bojovat sama 🙂

zuzi20
28. dec 2013

@waitiekatie ano my sme boli medzitým na konzultáciu u Behuňovej, kde nás inštruovali. Takže máš pravdu, až na tú ďalšiu ms. Musíš ísť kuknúť Harbuláka 😉

guginenka
28. dec 2013

@waitiekatie- no tak v KET este nie som doma ☹ ja v priebehu januara zacinam so stimulaciou a niekedy vo february ratam s ET 😕 podla mna by si mala ist k Harbulakovi, ten vzdy nieco vymysli 😎 ale podla mna pocka az do buducej ms.
no mrzi ma to ale neviem ti odpovedat na tvoje otazky. pri nasom prvom IVF som mala az tri vajicka a dve sme vkladali. na zmrazenie nezostalo nic. a co je najhorsie o KET sme nemali ani potuchy. v predchadzajucom centre o nicom takom ani len nehovorili. druhy pokus mame po styroch rokoch a v inom centre.
a ziaden strach, kamoske odobrali jedno vajicko, to sa uchytilo. takze mozno to jedno je to pravé 😵

waitiekatie
28. dec 2013

Kocky,zacala som spinit..myslite ze ma vyznam davat si dalej utros? Ja myslim ze skoda plytvat.. podla mna ak ho vyhodim,ms mam naplno..a v pondeli zavolam,ze nepridem na krv ☹

vahy1
28. dec 2013

@tyli zatial neviem preco nie je,skusim to zistit v pondelok.Podobny je duphaston,ale ten sa uziva.

tyli
28. dec 2013

@waitiekatie urob si ráno test a ak nič, tak už ani nedávaj naďalej. ja som na druhom teste tiež nebola.

@vahy1 duphaston som užívala dávnejšie, keď sme ešte nechodili do centra. ani som nevedela, že je to to isté.

tyli
28. dec 2013

@waitiekatie teraz ešte nemôžeš ísť na KET. nemáš doma lieky - Estrofem. tie začneš užívať v 1 DC. ale asi je aj dobre, že si telo mesiac oddýchne po stymulačke. predsalen je to veľa hormónov čo nám dávali.

sonulka81
28. dec 2013

@vahy1 no mne lekárnička povedala,že dufaston je úplne iný ako utrogestan....

karkana
29. dec 2013

@sonulka81 no v podstate je iný, ja som ho užívala aj na úpravu cyklu,ale tiež sa používa na udržanie,dávajú Utroš plus Duphaston niekde

rybkanz
29. dec 2013

@guginenka tak my začneme približne naraz, ja tiež počítam s tým, že začnem stimuláciu niekedy koncom januára..... pridá sa ešte niekto????

guginenka
29. dec 2013

@rybkanz-no super. tak sa teším 😉 dufam,ze obe s pozitivnym vysledkom 😎

zuzkagal
30. dec 2013

@tyli ahoj tyli, ano bola som na kontrole, no bohuzial to odislo... tak si dame asi dost velku pauzu s manzelom, a uvidime co dalej ☹ ☹ ☹

sarah00
30. dec 2013

@zuzkagal och, to mi je ľúto, trošku si oddýchnete, načerpáte pozitívne myšlienky a potom ďalej.

sarah00
30. dec 2013

@donatela ahoj, ako sa máte? máš nejaké príznaky? lebo ja nič, okrem citlivých bradaviek.

donatela
30. dec 2013

@zuzkagal je mi to veeeelmi luto:(:(

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre