Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

katarina1279
3. apr 2013

@vodnari ozaj a kolko si mal HCG? A prosim ta kolko sa plati dalšie roky za mrazenie embrii my to mame do septembra a ešte mame 5 tak to chceme predlžit.Dakujem za odpoved 🙂

vodnari
3. apr 2013

@katarina1279 HCG netuším že koľko,len mi povedala že som tehotná a o tri týždne na ultrazvuk od radosti som sa na nič iné nepýtala. A platí sa 80 eur. Nám ešte zostali 4 embriá.... 😉

bimbo37
3. apr 2013

@vodnari supeeeer, tesim sa s tebou a drzim palce nech ide vsetko ako ma. Je to suoer😊

katarina1279
3. apr 2013

@vodnari ani ja som sa hned neopytala lebo som bola v šoku z toho že sa to podarilo.ale potom tak za pol hodinku som jej volala a pytala sa že kolko som mala HCG len sa zasmiala a povedala mi.Ja som myslela že je to viac lebo na prvy rok sme platili 160 euro tak toto už je v pohode 😀

sarah00
3. apr 2013

@kvetinka32 nie, už nemusíš vtedy volať do GF, ja som išla pri 1. IUI na 11 deň, ale mala som malé foliky, tak som musela ísť na 14 deň znova na kontrolu a potom som mala IUI už na druhý deň, lebo ešte v ten deň som pichala pregnyl. pri 2. IUI som išla na 12 deň a pregnyl som pichala až na druhý deň večer a IUI až o dva dni. takže je to individuálne. keby som išla 3x tak idem na kontrolu asi až 13. deň. ale daj na prvýkrát zlaty stred 10 deň a uvidíš ako ti rastú folikuly 🙂

lusipe
3. apr 2013

@katarina1279
To my sa pokusame asi rok aj pol a mame za sebou 3iui....jasne ja verim ze to zazijem a bude to coskoro...mam take tusenie 😉

84moni
3. apr 2013

ja mam z GF veľmi dobré skúsenosti.som v 12tt a čakáme dvojičky 😀 inak ostali mi lieky....ak by mal niekto záujem....Augmentin 5tabliet, Diphereline celá krabica, nejaký Puregon.

danky24
3. apr 2013

Ahojte baby, mám otázočku, my sme práve v štádiu po genetike (zatiaľ bez výsledkov), žiadosť už 2 týždne v poisťovni, snaď. Zatiaľ ma len vyšetrovali, žiadne lieky, nič. Ideme priamo na umelé oplodnenie, z čoho je jasné že mi musia odobrať vajíčka. Kedy to robia? A ako to prebieha? A čo manžel, ten kedy? Viem lekár mi to povie ale som zvedavá. Ďakujem

mauerka
3. apr 2013

@danky24 Ked pride do centra schvalena ziadost, zavolaju ti a objednas sa na konzultaciu, kde ti Dr. presne povie aky protokol stimulacie, od ktoreho dna cyklu ... poslednu fazu stimulacie budes chodit do centra kazdy druhy-treti den, budu brat krv na hormony, merat foliky... nasledne ti presne povedia kedy odber vajicok - manzel vstupuje do hry az v tejto faze - klasicky pojde odovzdat spermose na oplodnenie. A tu zase zavisi od toho, pre aky sposob mimoteloveho oplodnenia sa rozhodnete /na zaklade kvality vajicok a hlavne spermii - to by ste mali mat "nastudovane" a prediskutovane s Dr./, ak sa rozhodnete pre predlzenu kultivaciu, tak 3-5 dni po oplodneni vajicok sa robi vklad... Ale to sme uz daleko 🙂 Preco vas hned poslali na IVF? Nechceli ste skusit menej invazivne IUI?

danky24
3. apr 2013

@mauerka Ďakujem za vysvetlenie, trošku sa vyjasnilo 😎 Dr. sa pýtal či to chcem vyskúšať ale po pohľade na manželov spermiogram, po mojej otázke čo odporúča, povedal že je to "strata času" tak sme si povedali že pojdeme priamo, a tiež asi moja diagnoza (absolvovala som chemoterapiu a následne rádioterapiu) tak asi preto 😒 A ešte raz ĎAKUJEM tak budem čítať a čakať na telefonát 🤐

macinkapapulka
3. apr 2013

@vodnari jeeej, srdečne gratulujem

vodnari
3. apr 2013

@macinkapapulka ďakujem....doma už všetci oslavujú a mne je zle a teším sa z toho.... 😉

mauerka
3. apr 2013

@danky24 Inak ich pristup je niekedy zvlastny... my sme mali spg na prdky /ja som v poriadku/ a aj tak nas "tlacili" do IUI, hoci vek u nas hra skor proti nam 🙂 Takze sme absolvovali dve /uz vopred/ neuspesne IUI kym sme spisali ziadost do poistovne - vcera nam ju schvalili 🙂 Takze ja som tiez este len "teoreticky nadupana" 😀

sarah00
3. apr 2013

@mauerka super, že máte tak rýchlo schválenú žiadosť. kedy by si mohla začať stimulovať?

mauerka
3. apr 2013

@sarah00 Uvidime, co povie v utorok dr. - moje tajne predstavy su zacat stimulovat uz v polovici aprila 🙂

sizo
3. apr 2013

@vodnari jaaaaj moja gratulujeeeeeem a drzim palce aby bolo vsetko ok🙂🙂🙂🙂🙂🙂

sizo
3. apr 2013

@luanna drzim palce🙂🙂
Ja som dnes volala s mojim gynekologom a vravel ze mozno budem mat pauzu tak 2-3 mesiace aby sa maternica uplne vycistila...tak neviem ale ked som ratala tak ja najskor ako jun nezacnem☹Ale nevadi...do vianoc je casu dost🙂🙂🙂

vodnari
4. apr 2013

@sizo ďakujem...už sa neviem dočkať toho 25-teho...už aby som počula srdiečko....a som zvedavá koľko sa ich uchytilo 😉

luanna
4. apr 2013

@sizo hlavne aby to vyslo.... drzim palce aj ja Tebe 🙂

sizo
4. apr 2013

@vodnari jaj moja, to ti verim🙂))Ale nebooj, rychlo ujde cas🙂)
@luanna dakujem🙂)))

malagycka
4. apr 2013

Ahojte baby! Podarilo sa vám otehotnieť pri vklade dvojbunkových bubliniek? Bola som na ket, vtedy som bola v strese a nejak ma nenapadlo sa to spýtať embryologičky, ale teraz mám pochybnosti. Veď keď ich rozmrazili deň vopred a odvtedy sa nerozdelili na viac buniek, tak to asi nebolo ok? Ja už fakt neviem

fialka13
4. apr 2013

@sizo ďakujem 🙂 tiež držím palce nech to vyjde 🙂 daj vedieť ako ti to bude vychádzať 🙂

fialka13
4. apr 2013

@luanna držím palce 🙂 možno sa uvidíme 🙂 ja pôjdem na ket koncom mája 🙂

stanka810
4. apr 2013

@vodnari moc gratulujem!!!!!!!!! 🙂 takze mas obe deticky po IVF?

kvetinka32
4. apr 2013

@sarah00 Ďakujem veľmi pekne 🙂 ak by ma ešte niečo napadlo,čo mi nebude jasné, môžem sa ešte popýtať? 🙂

sarah00
4. apr 2013

@kvetinka32 nemáš za čo a samozrejme sa pýtaj, ja som síce len "začiatočník" ale ak budem vedieť, poradím 🙂

luanna
4. apr 2013

@fialka13 dakujem 🙂 mne to vychadza na polovicu maja... Drzim aj ja palce 🙂

danky24
4. apr 2013

@mauerka no asi je to veľmi individualne, ale čo viem ja švagrinka bolo tiež pred 2r a brácho mal spr na prd hlavne pohyblivosť a v tom je asi problém, lebo aj oni mali Bečkovú pohyblivosť a tiež im nenavrhli insemináciu ale rovno umelé 😲 tak neviem ale nechcem prežívať zbytočne to sklamanie, uvedomujem si že ani toto nemusí výjsť na 1.krát ale ked už lekár povie že iná možnosť je ešte menej pravdepodobné sme si povedali že to niejak zvládnem. Za moj život som zvládla iné horšie vecie takže neriešim dopovanie hormónmi a čo ja viem ešte čím 😅. Vidím že teoriu ovladáš tak mám ďalšiu otázku 😀 koľko vajíčok vkladajú? vždy dve alebo ako to je, viem určite by som to niekde vygúľala ale ... 😀 Ďakujem veľmi pekne

danky24
4. apr 2013

@mauerka a blahoželám k schváleniu teším sa s vami 😉 ako dlho im to trvalo? a v akej poisťovni? tak prosím info podávať ako to brebieha a hlavne veľa sílll lebo keď dosiahneš úspech to bude radostííííííí 😀

mauerka
4. apr 2013

@danky24 Vobec nie "vzdy dve", skor sa priklanaju k jednemu. Ked je zena mlada a iny problem /napr. hematologicky/ nema a je predpoklad, ze by zvladla relativne v poho viacplodovu graviditu, tak daju dve. Ale akonahle je vyssi vek, alebo hoci aj maly zdravotny problem, davaju len jedno. My napr. ideme len do jedneho embrijka.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre