Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

maruskaaaa
26. apr 2013

@gelinka75 zase tá hnusná cysta? Silno držím palce, aby tam už nebola a ultrazvuk dopadol super.....Teším sa, že sa to pohlo. A na hemato si bola? 😉

gelinka75
26. apr 2013

@maruskaaaa zatial nie, robili mi odbery aj v GF tak podla vysledkov ma poslu, mozno nebudem musiet ist 😉

maruskaaaa
26. apr 2013

@gelinka75 Tak silno držím palce, aby si nemusela ísť a hlavne, aby sa ket podaril 🙂

gelinka75
26. apr 2013

@maruskaaaa dakujem marus a ja drzim palce na porod, nech to prebehne hladko 🙂

maruskaaaa
26. apr 2013

@gelinka75 ďakujem moja a daj vedieť, ako si dopadla...nám chýbaš v našej skupine 🙂

pgaba
26. apr 2013

@gelinka75 ale ja som dostala silny menzes uz vtedy ked sa mi zacala znizovat hodnota Hcg a stale sa drzi-klesa pomaly

vodnari
26. apr 2013

@pgaba nikto ani nič nespomenuli..... ☹

vodnari
26. apr 2013

@mauerka ja si myslím tiež že je to dlho....môj gynekolog tiež povedal že nevidí dôvod tak dlho čakať,ale čo narobím keď v BA mi KET skôr nespravia.... ☹

vodnari
26. apr 2013

@gelinka75 práveže som sa nato pýtala a ona že styk aby neprišlo k infekcii....no neviem je to dosť dlho teraz sme tiež nemohli asi tri mesiace a teraz zas ďalšie 3 mesiace čakať....

annamary27
26. apr 2013

@dadenka111 jééé,dakujem,nevedela som to tam nájsť 😀 chcem jej po´dakovať za Terezku a poslať jej foto 😉

annamary27
26. apr 2013

@gelinka75 dakujem 😉

sizo
28. apr 2013

@vodnari
Ahoj moja, no citam citam ako si dopadla......Ja mam antikoncepciu koli cistam co mam, aby mi nerastli☹((
Ja som este tyzden predtym zacala brat kys.listovu a ked som isla na konzultaciu tak mi doktorka vravela, aby som zacala brat.Potom som jej vravela, ze uz ju berem tyzden tak sa len zasmiala a to bolo vsetko.Akoze ja som citala, ze tym neuskodis, tak ja na tvojom mieste by som pockala 2 tyzdne a potom by som zacala brat......Ja tiez cakam na vysledky, a ked budu zle, tak neviem ci ten KET bude tento rok☹(((((
Moja musime verit v tom, ze teraz uz bude vsetko ok........🙂))))
A co sa tyka tych 3 mesiacoch , tak to si zavolaj svojmu gynekologovi a spytaj sa.......Lebo ako ja viem, tak po potrate by zena nemala mat 4-6 tyzdnou a nie 3 mesiace....................
Sice ja som nemala teraz vyskrab, ale ked mi minuly rok robili tak som mala pauzu 2 tyzdne-zblaznili sa mi horm,a musela som mat kyretaz lebo som krvacala.

sizo
28. apr 2013

@vodnari Ked som ja potratila, tak som volala svojmu gynekologovi a on mi povedal, ze mozno po potrate mi daju pauzu 2-3 mesiace a potom pojdem len na KET.Ze to klinika dava taku pauzu.....

vodnari
29. apr 2013

@sizo tak dnes mi brali krv na zrážanlivosť a výsledky budem mať o tri týždne.....a čo teda nevieš mi prosím ťa poradiť kedy mám začať brať tú kyselinu listovú???? aj dnes som sa tam pýtala a povedali mi že to je na mne....že keď na ket pôjdem až v auguste že môžem aj o mesiac ale aj hneď že ako chcem....tak neviem....a čítala som že to obsahuje aj vitamín B ...nevieš či sa z toho aj priberá?

katarina1279
29. apr 2013

@vodnari ja som brala kyselinu listovu ešte pred tym než sme začali chodit do gyn-fivu a prestala som ju brat asi pred mesiacom a nepribrala som s nej....ale ja som si kupila len čistu kyselinu nie z B-čkom 🙂

vodnari
30. apr 2013

@katarina1279 mne túto kyselinu listovú predpísala doktorka.Aj som sa pýtala či môžem aj inú,ale kázala mi túto a táto je len na predpis.

katarina1279
30. apr 2013

@vodnari aj kamoška ju mala a tiež bola len na predpis....ale zase ked to ma pomôct tak kašlat na nejake to kilo 🙂

monosana
30. apr 2013

@mauerka ahoojky 🙂 No, ako si dopadla vcera? Som na teba myslela! Dalo sa to zvladnut? Vsetko islo hladko? Kolko vajicok mas? Drzim im palce 😀 Aj vam samozrejme!

mauerka
30. apr 2013

Odber vajicok bol v pohode, narkoza jemnucka, nasledne prisla dr. a povedala nam 4 co sme tam boli, kolko vajok odobrala - tak ja som mala 13 vajicok 🙂 Uvidime, kolko sa oplodni. A asi vazne dost na to, ze som mala malinko hormonov. Do vecera ma pobolievalo podbrusko ako pri ms, nekrvacala som vobec. Robila nas dr. Behunova. Embriologicka nam prisla vysvetlit, aky typ oplodnenia odporuca vzhladom na spg /vsetkym nam odp. ICSI/ a skonzultovali sme dalsi priebeh - ci predlzena, ci zamrazit, ci Embrioscope... Dnes /den po OPU/ volam po 11.00 do laboratoria, uz budu presne vediet, kolko sa podarilo oplodnit a zaroven sa dohodneme na termine ET. Takze v skratke - zatial vsetko ok 🙂 @monosana

gelinka75
30. apr 2013

@mauerka drzim palce 🙂

monosana
30. apr 2013

@mauerka uuuuzasne spraaaavicky! A pocat vajok- no paraaada 🙂 TEsim sa s tebou! Moc moc moc! Lebo mi dodávas silu. Koncom maja ma to caka tiez, tak sa uz nebojim 🙂 A iba vtedy odporucaju ICSI ked je horsi spg? Lebo napriklad kto nema problemy s spg, tak hadam skusia aj klasicke IVF. Ci sa mylim? 😅 A mozem mat este jednu chulostivu otazku? Uz si platila nieco? Myslim doteraz za co si platila?
Juuj, moja, ani si nevies predstavit ako sa stebou tesim! Asi cca o 4dni by si mala ist na ET,nie?🙂 Juuuj, to je vzrusujuce 😎

mauerka
30. apr 2013

@monosana ICSI len ODPORUCIA , ak je spg uplne v pohode, tak jasne ze to nechaju na klasicke IVF. Platila som zatial LIEKY /250/, KONTROLY pocas stimulacie /105/
ICSI bude 375€, PREDLZENA kultivacia v EMBRIOSCOPE bude 470€, MRAZENIE EMBRII 170€ spolu teda do 1400€

mauerka
30. apr 2013

Dakujem 🙂 @gelinka75

sizo
30. apr 2013

@vodnari Ahoj moja, no ja som citala, ze to vobec neuskodi ked aj 3 mesiace pred otehotnenim niekto berie kyselinu listovu.Ja mam kamosku, ktora to zacala brat 5 mesiacov pred oplodnenim.Skus precitat toto..
http://najmama.aktuality.sk/clanok/224406/tehot...
je tu aj forum
https://www.modrykonik.sk/forum/2-trimester/ako-dlho-mam-uzivat-kyselinu-listovu/
Ale určite by malo byť v záujme verejného zdravia odporúčať užívať kyselinu listovú v úvodnom štádiu tehotenstva. To, čo ženy robia počas gravidity, nie je dôležité len pre pôrod, ale aj nasledujúci vývoj dieťaťa,Odporúčanie pre všetky ženy znie, aby vitamínové doplnky s obsahom kyseliny listovej užívali počas celého reprodukčného veku

http://tehotenstvo.rodinka.sk/kym-rastie-brusko...
To, ci sa pribera z toho, neviem, to mi kamoska nevravela, lebo jej to bolo aj jedno, bola rada, ze zostala tehotna.Inac ona mi odporucila jest kyselinu listovu alebo zelene zeleniny, kde sa nachadza.
Sa aj cudovala, ze mi na klinike nevraveli, aby som jedla, ze jej to lekar odporucil ked len planovala tehotenstvo.Ked som uz stimulovala, tak som sa bala zacat brat, ale teraz po potrate som si sama naordinovala.-))))

elise
30. apr 2013

@vodnari tá na predpis je lepšia ja som ju uživala 3 mesiace pred otehotnnim až do skončenia šestondelia.

vodnari
30. apr 2013

@sizo jééééééééj Ďakujem tak samé zaujímavé veci som sa dozvedela z článkov a tak začínam brať hneď od zajtra kyselinu listovú 😉

vodnari
30. apr 2013

@elise ani som nevedela že sa užíva počas celého tehotenstva..... od zajtra začínam aj ja.

elise
30. apr 2013

@vodnari bábnku to prospeje a j to dobre aj pre teba 🙂

vodnari
30. apr 2013

@elise júúúúúúúúúúúj už aby to bábenko bolo,tak sa na neho teším a verím že tento krát sa to už podarí.... 😉

elise
30. apr 2013

@vodnari podari🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre