Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

maruskaaaa
11. dec 2012

@belalinda Ahoj, cca o 3 týždne po potvrdení krvi ideš na ultrazvuk 😉

silvik1
12. dec 2012

@2lil no ja som kvôli tomu nešla už na tretie IUI ale už rovno na IVF. tam sme si potom priplatili ICSI - to je vlastne vpichnutie spermie rovno do vajíčka, pri tejto diagnóze sa to dosť odporúča. nič konkrétnejšie mi k tomu lekár nepovedal. čo sa týka homocysteínu, tak ten mi zisťovali z krvi v GF ale až po prvom nevydarenom embryotransfére. dosť ma tým naštvali, lebo takto nám vlastne zobrali jednu šancu - keby to zistili skôr mohlo sa to riešiť a na embryotransfér by som išla až potom.

2lil
12. dec 2012

@silvik1 tak mne tiež povedal že jedine IVF a vysvetľoval tam manželovi (ja som vypisovala žiadosť) že to tam vpichnú spermiu rovno do vajíčka .... takže asi to ICSI...na 3-IUI idem len preto že v pondelok keď sme boli na konzultácii som už bola 7DC a druhý deň som už brala clostil...tak to nechal na nás či ešte skúsime 3.IUI ...je chcem skúsiť len preto že tento mesiac by som mala mať vajká na tej strane kde mám aj vajcovod... tak dúfam že.... hmm tak skúsim sa ho spýtať či sa nedá to vyšetrenie z krvi urobiť pred IVF veď teraz budem dlho čakať na žiadosť...a teraz kedy ideš na ďalšie IVF?

minis
12. dec 2012

uziva niektora z vas "inofolic?" viem ze je tu taka tema, ale mna zaujima tu presne ci to niektora z vas uziva popri rieseni iui a ivf atd..... dik

belalinda
12. dec 2012

@maruskaaaa diky za info, chystam sa na Vianoce prec tak som zvedava co ma caka 😉 No a v GF tiez na Vianoce nebudu... No uvidime, vsetko je to take "otazne" 😉

minis
12. dec 2012

@belalinda neni, je to stopercentna vec!!! 🙂 vim to, som ti to aj hovorila 🙂

silvik1
12. dec 2012

@2lil no máme ešte 6 mrazáčikov, takže idem na KET. mala som ísť koncom novembra, ale 23.11. mi zomrel ocko, tak som nešla a okrem toho musím ísť najprv tej hematologičke. termín mám 10.01. takže podľa toho uvidím. ale asi až vo februári.
ja som na tretie IUI ísť nechcela, chcela som sa dať pred IVF psychicky trošku do poriadku a bolo to v lete, takže sme išli s manžom na dovolenku.

maruskaaaa
12. dec 2012

@belalinda Nemáš za čo 😉 Držím palce, aby na ultrazvuku bilo srdiečko/srdiečka 🙂

2lil
12. dec 2012

@silvik1 keď máš mrazáčikov to znamená že už nebudeš stimulovať? ja sa v tomto ešte neorientujem ...ešte len zbieram info 🙂 .... koľko potom stojí celé to kolo z mrazáčikov? je mi ľúto čím si si prešla :( ... prajem veľa sily.. ja práveže chcem ísť na 3.IUI aby som si nevyčítala že som premárnila šancu s vajíčkami na tej správnej strane 🙂 ..január dám domáce snaženie 🙂 a počítam že február by som mohla začať so stimuláciou na IVF...

silvik1
12. dec 2012

@2lil hej, to znamená, že mi ostali z prvej stimulácie 6 embryí. ja som mala celkom fajn úrodu. mala som až 23 vajíčok, ale oplodnilo sa len 11. z toho som si dve dala vložiť, tri sa prestali vyvíjať a šesť ostalo na zmrazenie. no nás to celé aj s injekciami, ICSI, predĺženou kultiváciou a embryoscopom + mrazenie na 1 rok stálo 1500 eur.

silvik1
12. dec 2012

@2lil a čo sa týka KET, tam je príprava už len tabletkami - berie sa estrofem a potom utrogestan a to by malo stáť nejakých 160 eur.

2lil
12. dec 2012

@silvik1 áno to viem že sa to pohybuje v cene od 1200€ do 1500€ záleží od veľa vecí ...skorej som chcela vedieť koľko bude cca stáť tento druhý pokus keď to máte z mrazáčikov...

2lil
12. dec 2012

@silvik1 ďakujem mi to tvoju správu ukázalo až keď som moju poslala 🙂 ... fuu tak to si ma potešila som si myslela že z mrazáčikov to bude tak cca polovica tak okolo 600€ 🙂 ... a to mrazáčikov ti rozmrazia všetkých alebo ???

silvik1
12. dec 2012

@2lil nie. myslím, že rozmrazujú po dvoch embryách, aspoň tak mi vravel doktor. a ak by sa nerozmrazili, tak skúsia ďalšie. aj keď som už o takom počula, dúfam, že aspoň v tomto sa na mňa usmeje šťastie 🙂 a už vieš či budeš mať dlhý alebo krátky protokol ?

2lil
12. dec 2012

@silvik1 nie neviem nič :( ešte,.. boli sme len v pondelok na konzultácii kde sme sa teda dohodli že IVF nakoľko sa mi tvoria protilátky proti spermiám ...vypísali sme žiadosť a že keď bude schválená mi zavolajú ... neviem koľko budem čakať tak neviem ani si dopredu urobiť termín u Harbuláka ...a bojím sa že keď mi zavolajú že je to schválené a budem sa chcieť objednať zas budem čakať na termín 3týždne :( .. a celé sa to natiahne až do marca apríla :( a to až tam sa potom asi rozhodne či bude dlhý alebo krátky protokol že? ako som tak čítala tak sa začína stimulovať koncom cyklu nie? tak to by som mohla začať v polovici februára ...no teraz si chcem sviatky užiť a potom budem počítať a kalkulovať a objednám sa na nejaký termín ... neboj rozmrazia sa ti 🙂 ako si písala šťastie sa už usmeje 🙂 ... budem držať palce !!!

pancuska
12. dec 2012

@alibabaa takže včera som už u svôjho gyn dostala tehu knižku a v GF mi dali správu.....že ich tešilo že ich úloha je splnená,popriali mi krásne sviatky a tak s tým utrošom to bolo ako ste mmi všetky radili,čiže oni povedali postupne vysadiť a môj povedal brať ďaľej do 12tt takže pokračujem,môj mm nemohol ani spať keď videl prvý krát v živote ešte aj 2 bublinky a srdiečka bili ako zvon.....ale má foto tak je šťastný .... 😉

pancuska
12. dec 2012

@2lil
@silvik1 baby skočím vám do reči lebo tá pladba je asi individualna.....kedže nás to vyšlo do 900 euri.....ale s tým že mi vrátili peniaze za nepotrebné lieky....no nie je zlé približne vedieť ako sa to cenovo pohybuje 😉

silvik1
12. dec 2012

@2lil no ja som mala dlhý protokol a myslím, že som začala stimulovať okolo 25 DC - presne si to už nepamätám.
@pancuska, ja som injekcie ešte nevrátila, až keď sa zadarí 🙂

pancuska
12. dec 2012

@silvik1 inak je mi luto toho umrtia tvojho ocka ......ale choroba si nevybera!!! kruta dnesna doba a tak dneska musi clovek zit tak ako keby tu zajtra uz byt nemal......no ale chcela som ti napisat ze mne zistil ale este moj gyn ze mam vrodenu trombofiliu a tak chodim na hematologiu a picham si teraz kazdy den od stimulacie fraxiparin na riedenie krvi a myslim ze aj vdaka tomu sa nam podarilo,lebo ak by som nepichala tak by som potratila hned na zaciatku tak mi aspon povedali......tak drzim palce aby to dobre dopadlo a aby prisli na koren veci!!! 😉

silvik1
12. dec 2012

@pancuska ďakujem Ti. no ja som aj mala po transfére HCG 23 ale o tri dni už nebolo. lekár vravel, že toto je možná príčina, že sa embryo dobre neuhniezdilo a "odišlo". s fraxíkom aj rátam - mám ho doma, ostali mi dosť po otcovi. sesternica si tiež pichala pri prvom a teraz si pichá pri druhom tehotenstve.

2lil
12. dec 2012

@pancuska ďakujem ...ja rátam radšej že to bude stáť viac a potom sa len poteším ak by to bolo menej 🙂 ... len som nevedela ako to chodí potom keď sa použijú zmrazené ... @silvik1 ak by som mala začať stimulovať až po 20DC tak by som to mohla stihnúť ešte ešte koncom januára ale to asi ešte nebude žiadosť schválená :( ...nevadí tak február je môj 🙂 ...

silvik1
12. dec 2012

@2lil mne schválili žiadosť presne za mesiac - mám dôveru. ale pravda je, že idú sviatky tak bohvie ako budú úrady pracovať. ubehne to ani sa nenazdáš - uvidíš 😉

2lil
12. dec 2012

@silvik1 tak ja rátam že GF to pošle až niekedy na budúci týždeň takže december už nič a keď tak v januári koncom ...skorej s tým ani nerátam preto si myslím že február je môj 🙂 ... a ani mi to nevadí ... na budúci týždeň 3.IUI a keď nič aj tak chcem aspoň mesiac pauzu ... a to by bol akurát ten január 🙂 najhoršie bude asi vo februári čakať na to kedy začnem ...ozaj teraz ma napadlo keďže sa začína koncom cyklu po ovulke robia ešte nejaké testy či som náááááhodou neotehotnela prirodzene predtým ako si začnem niečo pichať? alebo ten cyklus mám zákaz snaženia sa??? či??? 🙂

belalinda
12. dec 2012

@maruskaaaa dakujem Ti

silvik1
12. dec 2012

@2lil mne už žiadne testy na tehotenstvo nerobili - sme si proste dávali pozor. asi by bolo dobré sa spýtať lekára. ale ak budeš mať krátky protokol, tak ten sa tuším začína pichať na začiatku cyklu a tým pádom to máš vyriešené 🙂

2lil
12. dec 2012

@silvik1 no ak sa žiadne testy nerobia predtým tak jasne že sa spýtam čo a ako 🙂 ... uvidíme aký budem mať ten protokol ...dopredu nenašpekulujem nič 🙂 ... len dúfam že začnem najneskôr vo februári nech v marci môže byť IVF ... tak som pripravená 🙂 ...ak to bude skôr tak sa poteším 🙂 ... a najviac by som sa keby nám klaplo toto IUI 🙂)) ...

oriesocek
13. dec 2012

Takze ziadost schvalena, buduci tyzden konzultacia a aj my ideme na to. Som zvedava kto mne bude pichat tie injekcie, kedze manzelovi sa taaak trasu roky🙂

linda_32
13. dec 2012

Ahojte. Je niekto tesne pred transferom? Neviem sa dočkať, kedy mi budú volať, že môžeme ísť.... Som aj zvedavá koľko embryjok sa ujalo na sto percent. Mám im zavolať? Alebo sa ozvú oni, keď to už bude aktuálne? ☹

jomini
13. dec 2012

@linda_32 Ahoj, nam volali den po opu, vtedy man aj povedali den transferu a cas nam upresnili telefonicky den pred vkladom 🙂

2lil
13. dec 2012

@oriesocek ahoj,... kedy si prosím ťa vypisovala žiadosť u dr.? nech viem približne koľko to trvá ...a akú máš poisťovňu ??? držím palce a ďakujem

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre