Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

pancuska
9. jan 2013

@mortaliska si hlavička! pochopila si to úplne presne,na jednotku!ten koniec je individualny lebo všetko bude závisieť od hormónov a od tvorby folikulov!ja som to pichala do 11dc potom som išla na 12dc na kontrolu a povedali že už si nemám pichať,len večer o 22h pregnyl!ja som si tie injekcie pichala večer o 18h bolo to ideálne-pre mňa 🙂

mortaliska
9. jan 2013

@pancuska
fuha tak to cca 16DC moze byt aj 12 DC? 😲
Ja uz to tu planujem ostostyri v kalendariku tak dakujem za info! 🙂 Potrebujem si to aj casovo naplanovat aspon cca v akych takych hraniciach.

pancuska
9. jan 2013

@dadenka111 tabulku ma nejaka baba z CZ ale zabudla som nick ale ved rozmyslala som ze Janka tam je aj tak stale a castejsie nez ta baba ale asi ju to uz nebavilo.....mojenko vies vsetko ma svoj cas a myslim ze na rozobratie po potrate tiez treba nejaky cas....podla mna kazdy clovek ma uz davno napisany svoj osud len keby sme vedeli dopredu aky......teraz to uz vyjde,len aby neboli 2 !!!! 🙂

luanna
9. jan 2013

idem na ct-cko. mam pre lekarov nepochopitelne bolesti tak mi ma idu dokladne popozerat. a ty nejdes na ukazku pichania prvej injekcie? ja si dam urcite prvu pichnut v GF a potom si budem pichat ja 🙂

pancuska
9. jan 2013

@maruskaaaa no inak mna svrbi z toho fraxiparinu a este ze ti o tom pisem lebo o 19h som si ho mala pichnut a je? tak utekam 🙂

pancuska
9. jan 2013

@maruskaaaa ako brucho ma svrbi lebo som to teda napisala....... 😀

pancuska
9. jan 2013

@gelinka75 vies co mne sa paci kocik danny sport twin najskor som chcela taky ze by boli babinka za sebou ale vraj sa s tym zle riadi a tak som sa rozhodla pre tento,aj ked je to este daleko ale ja som proste taka ze si musim nieco vysnivat ,potom si idem za tym az kym to nedostanem 😉 a inak za tu PNku mas u mna jedno velke plus!!! som ti zabudla napisat lebo uz ked sme sa dockali 😉

pancuska
9. jan 2013

@nellyel dakujem a tiez drzim palce aby ti to dobre dopadlo a coskoro si sa dockala toho pekneho telefonatu ze si "tehotna" !!!! 😉 ved ak nebudes nieco vediet kazda jedna ti tu poradi 😉

mortaliska
9. jan 2013

@luanna
vychadza mi to na vikend tak este uvidim ze ci budu vobec v centre robit. Vraj to vedia povedat az ten tyzden pred na recepcii.

luanna
9. jan 2013

@mortaliska idem na ct-cko. mam pre lekarov nepochopitelne bolesti tak mi ma idu dokladne popozerat. a ty nejdes na ukazku pichania prvej injekcie? ja si dam urcite prvu pichnut v GF a potom si budem pichat ja

luanna
9. jan 2013

@mortaliska mne to vychadza na utorok tak si to pojdem pozriet. moja polovicka povedala ze sa na to neciti tak to ostava na mne.

pancuska
9. jan 2013

@mortaliska este nad tym az tak nerozmyslaj.....neviem ako si mavala ovulku a ci si mavala ale ja som za normalnych okolnosti mala ovulku na ten 14dc aj bezne len mi to bolo k nicomu bez vajcovodov ....ale tak pocitaj ze moze to byt cca od 12dc do 16dc uvidis na prvej kontrole folikulov ako to bude vyzerat,ako sa budu tvorit.....ja som uzivala aj to Ecko a pila ten caj gynastan....na podporu 😉 inak aj mi znizili davku puregonu a menopuru lebo som dobre reagovala.....a vela mi tych injekcii aj zostalo tie som potom vratila v GF a peniaze mi vratili!!! 🙂

mortaliska
9. jan 2013

@pancuska
ja som chronicky planovac 🙂 Ja tiez ovulka ten 14 DC.
Ja teraz beriem nejaky multivitam a po laparke som zacala brat indonal 2ks denne. Ten asi vysadim teraz a nasadim femibion 800 s tym multivitaminom. Caj este musim kupit.

gelinka75
9. jan 2013

@pancuska my sme skor pozerali tie kociky za sebou, mne sa nejak viac pacia, ale su dlhe, a tieto tvoje su zas asi dost siroke, no neviem, vyber kocika necham na neskor, este mame cas 🙂 tu PN som takto vyriesila aj kvoli cestovaniu do prace a aj kvoli stresu, ktory tam teraz je, minule som prisla uplne ukonana, hned som si lahla a vsetko ma bolelo, mm len kukal, ze co mi je, ono sa to nezda, ale byt v pohybe cely den, soferovat a aj ked vela sedis, neni to proste dobre, nehovorim o zavadzani utrosa na firemnom wc, kde sa bojim aj sadnut 😠

gelinka75
9. jan 2013

@mortaliska ja som mala odber raz na 18 DC, vtedy som slabsie reagovala a zvysovali mi aj davky a druhy raz som mala odber ma 16DC, vtedy som mala rovnake davky stale a nemuseli nic menit a bolo aj menej kontrol, tiez odporucam ten gynastan - zensky caj, pila som ho od 1DC par dni 🙂

pancuska
9. jan 2013

@mortaliska tak ked mavas na 14dc tak to mozes mat na 14dc tak si to mozes tak priblizne napisat aby si vedela.....ja som si tiez viedla dennicek 😉 a teraz z toho pouzivam info 😉 lebo ta moja pamat to je katastrofa!! indonal je dobry aj proti tej endometrioze !!! to mas dobre ze to beries!!

pancuska
9. jan 2013

@gelinka75 presne tak mam to podobne,lebo na tom wc aj ked sa to umyva no ked sa tam premelie viac bab.....inak ja som taka stastna ze ten utrogestan nemusim brat lebo uz ma to ubijalo 😉 a teraz ako automatika o 6h vstanem a potom si uvedomim ze uz ho neberiem a nemozem zaspat 🙂 no je pravda ze na kociky mame cas a tak snivat mozem 🙂 ved pozistujeme si potom ktory bude lepsi .... 😉

gelinka75
9. jan 2013

@pancuska ja ho budem brat este 3 tyzdne a dnes mi ten moj povedal, ze mozno aj dlhsie mi ho ponecha, dost sa pozastavil, ze beriem 3x2 on sa ma pytal ci beriem 2x1 a ja ze nie 3x2 😀 co je aky rozdiel..ale ze pri ivf je to normalne 🙂

maruskaaaa
9. jan 2013

@pancuska tak si ho pekne natieraj krémikom 🙂

pechlinka
10. jan 2013

@mortaliska Ahoj, no prave...tohto sa ja obavam...ze ked mi to budu vysvetlovat tak polovicku z toho nepochopim a druha polovicka mi vypadne z mysle.. 🙂 Ale snad to zvladnem.. 🙂

pancuska
10. jan 2013

@gelinka75 môj sa ani tak nečudoval ale keď som mu povedala že v GF mi povedali že ho už mám vysadiť tak povedal "veru nie,budete ho brať ďalej" až do konca 12tt no ale potom som začala špiniť ,to už bolo ten 12tt tak som ho začala vysádzať a špinenie prestalo,tak som si myslela že to moje telo už nechcelo 😉 a teraz kedy ideš ku gyn? čo bola so mnou jedna kočka na IVF tak tá mi včera písala že bola u svojho gyn,nedal jej ešte ani tehu knižku a povedal jej že je 11+5tt než to ja som 12+4tt tak neviem ako jej to ráta....než to ja mám už aj tie krvné testy za sebou aj to zistovanie plodu či to je ok....a ona skoro nič,chodí niekam do BA kúsok od GF.....inak aj si si kupila nejakú knižku? 😉

pancuska
10. jan 2013

@pechlinka ahoj....oni ti to všetko dajú písomne a podľa toho sa potom môžeš riadiť 🙂 dostaneš vlastne taký protokol 😉

gelinka75
10. jan 2013

@pancuska ako myslis zistovanie plodu? ja idem 17.1. mam doniest vysledky z odberov a ak nieco nebudem mat tak mi to porobia, asi bude robit aj utz, mne povedala sestricka, ze vypise nabuduce tehotensku knizku, asi je to individualne ako to lekari robia, ale tebe podla mna uz knizku mali dat ved si skoro v druhom trimestri

dadenka111
10. jan 2013

@pancuska pravda, vsetko ma svoj cas... a cas tak rychlo uteka. keby som vedela aky je moj osud, tak sa nesnazim alebo sa este viac snazim. ci jedno babo a ci hned dve 🙂 ...aspon jedno zelame si. 😵

pancuska
10. jan 2013

@gelinka75 áno to zisťovanie plodu som myslela ,ale mne to už robili len tej kočke čo bola so mnou to nerobili!!dokonca ju v GF vypísali o týždeň skôr ako mňa takže chodí k svojmu už dlhšie ako ja a ja mám už aj tehu knižku aj porobené tie testy a vyšetrenia.....zrejme záleží od gyn,hlavne!!! 😉 a teba budu asi posielať aj na to čo bola maruškaaaa že ta amnio..... mám strašne dobrú pamäť 🙂

pancuska
10. jan 2013

@dadenka111 mne sa teraz ťažko vysvetluje že ako to že sa nám dlho nedarilo a odrazu čakáme 2...... nechcem hovoriť že som bola na IVF aj keď hovorím to ale len ľudom čo to chápu ...... lebo nikto nevidí koľko človek musí preto urobiť aby aspoň takou cestou mal babinko .... ja verím tomu že teraz vám to vyjde,nie som síce sibila ale aj naposledy som to cítila no..... no teraz sa už dočkáš a na Vianoce 😉

gelinka75
10. jan 2013

@pancuska nas sa zatial nikto nepytal, ze ako to ze som zrazu tehotna a v rodine sa nepytali preco 2, vsetci su radi, ze vobec nejake babatka budu 😀 ano aj geneticka odporucila amnio, ale riskovat nebudem, uvidim co povie lekar a ake budu vysledky podla toho..dnes sa citim nejak extra unavena, par dni mam take sklbanie v brusku tak viem ze su tam 🙂 a niekedy citim aj pichanie, ty si na tom ako? citis nieco?

pancuska
10. jan 2013

@gelinka75 toto som mala presne aj ja....ale ja som si myslela že to sa ozýva cysta o ktorej mi hovoril Harbulak pri sone,no môj gyn mi to vyvratil a povedal že tú cystu tam nemám ale že žene sa cez tehu tvoria cysty lebo plod si z nich berie výživu a že to čo cítim v bruchu a v podbrušku to sa mi všetko zväčšuje a nemám sa bát len si mám dávať na seba pozor....teraz to už necítim ale majú radi keď im pustím hudbu.....mám takú podušku v ktorej je radio tak to im púšťam 😉 unavená inak bývam aj ja a velmi zle v noci spávam....chodím na wc najskôr raz lahnem si a cítim že musím ísť zasa tak idem,lahnem si a cítim že zasa 😀 ako keby som chodila za každé zvlášť 😉 inak v rodine už všetci vedia že budú dve a najviac sa tešia svokrovci lebo oni ešte vnukov nemajú 😉

pechlinka
10. jan 2013

@pancuska Ahoj...dakujem..za info... 🙂 Bude treba porobit este aj nejake vysetrenia?... spermiogram... vysetrenia pred anesteziou?... :(

pancuska
10. jan 2013

@pechlinka to pojdes k obvodnej a potom este na interne....ale to ti staci vybavovat az ked zacnes stimulovat liekmi.... spermiogram uz asi mate pocitam a ak nie tak urobia a potom v den odberu pod malou anestezou ti odoberu vajicka a muzovi zoberu material.....

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre