Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

mauerka
3. feb 2013

@belalinda Je to ako na beziacom pase, akoze nejaky "individualny pristup" nehrozi ☹ Proste striktne sa drzia svojich algoritmov...ale asi je to tak vsade, proste "kazdy" ma problem otehotniet prirodzene, takze to vydrzime, co uz...

monosana
3. feb 2013

@belalinda @mauerka No, pekne, tak sa zajtra zacnem mondlit, aby tam nebol.a Lebo mne take sestricky vedia dvihnut adrenalin a pokazit mi cely den 😠 😠 Zajtra rano ked pojdem na krv, tam asi bude kopa ludi, ze? Ani ti nic nepovedia sestricky, len ti zoberu krv a to je vsetko? Neopytaju sa, ze si kolkaty DC napr? 😅 NO, som na zajtrajsok zvedava. Drzte palce baby 😉

mortaliska
3. feb 2013

@monosana
Ty ides na prvu kontrolu po menzese? Jaj a sestricka ti nepovie nic, iba zoberie krv a povie ti kedy ti zavola.

monosana
3. feb 2013

@mortaliska ano, moja. Idem v pondelok na krv na 3DC.
A jej to je akoze jedno, ze naco tam idem na krv? Vsak podla mna aj z inych dovodov tam robia odbery, nie? Trosku sa mi to zda celé take zmätené a nepresné 😖

mauerka
3. feb 2013

@monosana Ked povies, ze ides na odber na 3DC tak oni vedia, ake testy robit, nic sa dalej nikto nepyta.
V pondelky je tam estra vela ludi - kludne mozes ist aj v utorok, teda na 4DC. Tieto odbery sa maju robit 3-5DC
A ta "nasa oblubena" tam bude urcite 🙂

mortaliska
3. feb 2013

@monosana
No ja som pri prvej kontrole po menzese mala iba UZV, az pri dalsej kontrole krv+UZV.
Ved sa nahlasis na recepcii predtym tak vedia ze z akeho dovodu je odber.

mortaliska
3. feb 2013

@mauerka
mala som tiez tu cest s tou "oblubenou" sestrickou.
Ale napr. na UZV bola velmi mila p. DR (neviete ako sa vola?) a tiez dalsia sestricka ... Urcite dam pozitivny feedback na nich do schranky pri vchode.

mauerka
3. feb 2013

@mortaliska Mojou Dr. /akoze/ je Dr. Stenova a ta je fakt super, aj sestricka, co s nou robi, aj ta pani co robi uz za "sklenenymi dverami" IVF - takze vacsina v pohode - z mojho pohladu.

monosana
3. feb 2013

@mauerka @mortaliska no, prihlaism sa na recepcii a oni ma uz usmernia. Lebo uz fakt neviem, ci to bude len krv alebo aj UZV. Oni by to mali vediet a podla toho ma usmernit.
Ked som bola na prvej konzultacii, vtedy som bola 19DC a vtedy mi zobrali krv aj UZV mi spravili. Tak neviem, ze co bude na 3DC. Krv iste. No zajtra sa nechame prekvapit 🙂
Ďakujem za rady baby, ste zlate 🙂
Ps: Uz sa moc tesim na tu "milu" sestricku! 🙄

mortaliska
3. feb 2013

@eri6
Ako prebiehalo OPU?

belalinda
3. feb 2013

@mauerka ja to nevidim tak negativne... V dnesnej dobe ma coraz viac parov problem otehotniet, keby sa kazdemu paru venovali individualne, cas za ktory by ste prisli na rad napr Vy by sa znacne predlzil a vyzeralo by to tak ze na kazdy ukon sa bude pol roka cakat, a nechcem ani pomysliet na ceny.... A kedze niektore veci (napr prichod menstruacie) nie vzdy dokazes naplanovat tak by to bola katastrofa! 😉 Ano ide to tam ako na beziacom pase, ale na druhu stranu to maju efektivne zmenezovane a mozu tak pomoct viacerym parom.... 😉

annamary27
3. feb 2013

@monosana ahoj,ak si dobre pamätám,tak na prvej kontrole v rámci ivf sa neberie krv,ale robí sa len ultrazvuk,takže ty budeš čakať kedy ťa zavolaju na ultrazvuk a dr.pozrie ako reaguješ,hlavne bud vycikaná.

mauerka
3. feb 2013

@belalinda V podstate to vnomam podobne ako ty, netvrdim, ze som cakala, ze budeme "kavickovat" s doki a vykecavat sa... Ano, zmenezovane je to tabulkovo, ale ved uvidime, snad nam pomozu.
Ale ak by sme mali ist opat na IUI, tak to budeme riesit este dodatocnym spg tri dni pred zakrokom a ak by mal byt horsi, tak vynechame jeden mesiac, opat skontrolujeme spg...a podla toho sa zariadime.

belalinda
3. feb 2013

@annamary27 Ahoj, na Teba som nedavno myslela 😉 Uz sa Ti tehulkovanie krati, ako sa mate?

monosana
3. feb 2013

@annamary27 aha.... a ked ja idem este len na IUI? Aj vtedy sa robi UZV na prvej kontrole? Vo februari budem mat svoje prve IUI...

mortaliska
3. feb 2013

@2lil
Ahoj,
ako pokracujes s pichanim? Uz tie smutne nalady ustupili? Ja som v pohode, jedine co sa jedujem pri injekcii Diphe. Dneska ma to zasa bolelo jak slak.

pancuska
4. feb 2013

@mortaliska OPU prebieha nasledovne .... vecer pred OPU si das Augumentin 1 tabletku potom si das 1 tabletku este rano v den OPU ale nesmies nic jest (bolo by ti zle po narkoze) rano ju zapi len trochou vody a uz by si nemala ani pit potom aby ti nebolo zle po narkoze....na ktoru prides ti oni povedia a potom sa zahlasis na recepcii sadnes si k dveram tusim denny stacionar a budes cakat,zavolaju ta .... dnu sa prezlecies do pyzama,lahnes si do postele a budes cakat,pride sestricka a ta vsetko bude hovorit .....zoberies si papuce... pyzamo,servitky,mineralku cistu (po narkoze) a vlozky lebo mozes po OPU jemnne krvacat....ja aspon krvacala -jemne a potom si vas budu postupne brat,zakrok trva asi tak 10-15min ale ani nebudes vediet ako a bude to za tebou,potom sa dobre vyspi a pi tu mineralku aby sa ti netocila hlava a okolo obeda ta pustia domov.....este ked budes uz taka culejsie tak pride za vami embryologicka a ta vam vsetko povie..... 😉

pancuska
4. feb 2013

@siinda no co ako sa mas? mozes napisat aj IP len sa prosim ozvy ako sa mas? 😉

siinda
4. feb 2013

bola som v piatok na krv a neg. Tak som si aj poplakala a ideme dalej,,objednam sa na kontrolu a zvazime ci ostaneme alebo pojdeme do Brna

eri6
4. feb 2013

@mortaliska ahoj, dnes si aj ja poviem, že to prebehlo celkom v pohode, ale v piatok mi nebolo všetko jedno. Zákrok nie je vobec náročný, ale mne bolo zle po narkoze, lebo mi museli dať toho viac, ževraj som sa budila. Poležala som si tam o niečo dlhšie, ako moje spolubojovníčky, dostala som dve infúzie, jedna bola koli ohss - mala som dvadstať vajíčok a tá druhá bola len na doplnenie tekutín nakoľko mi bolo zle. Večer mi už bolo lepšie, odznela narkóza, ale bála som sa koli nafúknutému, bolavému bruchu, ale nútim sa stále čo najviac piť a dnes je už celkom fajn🙂 Netreba sa ničoho báť, sestričky boli veľmi zlaté, odber robila doktorka Stenová a bola skvelá. V stredu by sme mali mať vklad, tak uvidíme...

stanka810
4. feb 2013

baby co je to SIS? lekar mi napisal ze mam prist na SIS, nieco ako ultrazvuk aby zistil priechodnost vajecnikov, mam si dat predtym diazepam a cipok...neviem sa o tom nikde docitat co znamena to SIS...diky

mauerka
4. feb 2013

@monosana Tak ake mas dojmy? 🙂

oriesocek
4. feb 2013

@stanka810 to je ultrazvuk, kde ti vstreknu solny roztok a skumaju, ci su priechodne vajickovody. Diazepam je oblbovak a spasmopan od bolesti. Mne davali na vyber medzi laparo v narkoze alebo SIS, vybrala som si SIS, v narkoze potom robia este ine zakroky. Inak pokial budes mat nepriechodne, alebo zistia nieco ine, pravdepodobne poslu este na laparoskopiu. Vyhoda laparoskopie je ta, ze ked nieco zistia, tak to hned mozu v narkoze liecit. Mne chvalabohu nezistili nic.

stanka810
4. feb 2013

@oriesocek mne tiez dali dnes na vyber ci SIS ci laparoskopia a ja ze radsej to SIS....a mozem sa este spytat...doktor mi hned napisal dva protokoly na IUI, nechapem preco dva, jeden na spontanny cyklus a druhy na stimulovany cyklus....plus mi dal plno liekov na ten stimulovany, co ak ten spontanny vyjde a budem tehotna, naco mi je potom ten druhy a tie lieky, nechapem tomu, som si to az doma uvedomila

bubulacka
4. feb 2013

Ahojte dievčatá, neviem ci sem môj príspevok patrí, alebo nie, ale som strašne smutná, depresivna a už nejakú hodinku smoklím do vankuša... Čo to som si prečítala, ale samozrejme, nemôžem prečítať všetko. Chcela by som poprosiť o pár rad. V 5/12 som vysadila AHA, s tým, ze by sme radi mali bábätko, nechceli sme to súriť, ale kedže už bol október, a ja som od vysadenia nemala svoje dni, išla som k lekárovi a zverila sa s problémom. Zistili mi syndróm PCO. Išla som na endokrynologicke vyšetrenie, stitna zlaza v poriadku, p. endokrynologicka odporučila clostylbegyt a tuším duphaston, nakoľko som mala zvýšený testosteron (nameraná hodnota - 2,60). Kedže bolo pred sviatkami, nejak som liečbu neriesila, žiadne tabletky, nič, zázrakom som dostala v decembri a potom aj v januáry menzes. Dĺžka cyklu 35 dni, krvácanie slabé, 11 dni aj v 12/12 aj v 1/13. Pred týždňom som bola u lekára, robil mi ultrazvuk, jeho vyšetrenie ma potešilo - akoby syndróm PCO nejakým spôsobom zmizol - jeden vajecnik úplne čistučky, na druhom iba 2 malé bodky. Dnes sme však bolo v iscare na spermiograme, mame diagnózu Oligoasthenoteratospermia (OTA), co som sa docitala je nízka koncentrácia morfologicky abnormálnych spermií s neprogresívnym pohybom. Znie to strašne ☹ odporúčanie na výsledku z iscare znie - ISCI. Chceli by sme bábätko počať "klasickým" spôsobom. Je to u nás vôbec možné? Podarilo sa to niekomu? Ja podla všetkého nemam ani ovulku - meriam si každý den bazalnu teplotu, ani jeden den neprevysila 36,7 st. Co som čítala, aj finančne je to pomerne náročné, prečo tuto metódu nehradí poisťovňa? ☹ som z toho naozaj zufala, bojim sa, co mi lekár povie, naozaj veľmi tužim po bábätku, ale mám pocit, ze život nám nepraje 😢

bubulacka
4. feb 2013

@bubulacka opravujem diagnózu - oligo-astheno zoospermia, co je asi kombinácia :
Oligozoospermia: nízka koncentrácia spermií + Asthenozoospermia: nízka pohyblivosť a/alebo neprogresívny pohyb

annamary27
4. feb 2013

@monosana jaj,tak to neviem,aj som bola len na ivf.

mauerka
4. feb 2013

@bubulacka Hlavu hore, vobec to nie je beznadejne, len to bude chciet trosku casu - ovplyvnit spg sa da vyzivovymi doplnkami, len ta obnova spermosov trva 2+ mesiace, ale uvidite sami, bude to urcite lepsie. Nakup hned zajtra toto pre mm:
Zinok 50 mg
selen 600 mikrogramov
Vitamin C 3 gramy!
Vitamin E 200 az 800 IU
Aminokyselin niekolko gramov - L-carnitin, L-arginin
CoQ-10 podla formy od 100 mg(Ubiquinole)do 400 mg (praskovy)

Su to chronicky zname veci, ALE - porovnaj si dozaz, mnozstvo - pri liecbe doplnkami nestaci uspokojit sa tym, ze "ved zinok mam v multivitamine..." Ano, ale KOLKO?

Ty sa nechaj usmernit lekarom a uvidite po takych 10tich tyzdnoch - dajte si najskor spravit spg - hoci aj v roznych centrach /pre porovnanie/ a potom uvidite, ci to nebude vyzerat aspon na IUI - a ja som presvedcena, ze bude 🙂

annamary27
4. feb 2013

@belalinda ahoj,ano kráti,asi už iba 6týždnov a bude bambulka pri nás.Máme sa dobre,už máme aj všetko nachystané,v stredu ma čaká poradna,od 13.2.materská dovolenka,malá robí stále väčšie rošambo v bruchu 😉

annamary27
4. feb 2013

@bubulacka ahoj,tak my máme oligoastenoteratozoospermie /4diagnozy spolu/ a síce po dlhej dobe a pár pokusoch ivf-ICSI,plus sme do toho zapojili aj homeopata,ale napokon sa zadarilo.Poisťovna hradí 3pokusy,lenže prepláca 1100eur a ostatné veci si hradíme samy/cca 1000eur/.Hlavne si treba vypočuť lekárvo,čo poradia a rozhodnutie je aj tak na Vás.Ja by som Ti/j partnerovi/ ešte odporučila navštíviť homeopata,ked chcete počať prirodzene a skúsiť túto možnosť.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre