Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

vodnari
23. apr 2013

@sizo ahoj ja idem až vo štvrtok.....tak to sú novinky som prekvapená....som zvedavá čo povie mne.

gelinka75
23. apr 2013

@ova11 utros a estrofem brzdia menzes, na tvojom mieste by som isto isla na dalsiu krv a podla toho budes vediet co dalej bude

ova11
23. apr 2013

@gelinka75 po ET som brala len utros a mrchu som dostala aj tak...no nic, skusim si este urobit test, vsak uz je to 18 den po vklade tak ak by som bola tehu tak snad sa to uz ukaze 😕

mauerka
24. apr 2013

Nemate niektora v PC ten Informovany suhlas pred IVF co sa overuju podpisy? Poslali by ste mi to na mail? Nechala som papier doma a chcem to dnes vybavit na matrike, lebo v piatok asi nestiham...
Dnes som volala do GF, ze ci mi to nepreposlu na mail... NIE, "obrovsky problem" - uplne vazne ma ochota sestriciek tam zaraza. Nastvali ma!

bimbo37
24. apr 2013

@ova11 ahoj, ak bola krv negatívna nepovedala ti sestrička, aby si vysadila tabletky a čakala na menštruáciu? Lebo to je štandardný postup.... Ja som bola na krv 15.4. a tiež som mala negatívnu a povedala, že nech vysadím tabletky a dohodnem si ďalšiu konzultáciu. Menštruáciu som dostala 22.4. a na konzultáciu idem 29.4, tak uvidím čo mi povie.

vodnari
24. apr 2013

Zajtra som mala ísť na ultrazvuk či bije srdiečko a pred vyše týždňom sa všetko skončilo a na ten istý deň ma objednali na konzultáciu...... ☹

fialka13
24. apr 2013

Ahojte baby 🙂 chcela som sa spýtať či robia v Gyn-five aj metódu PISCI, lebo čo mám doma cenník tak tam nič take nie je ☹ ak ste to niektorá z vás mali dajte mi prosím vedieť 🙂 vopred vám ďakujem 😀

bimbo37
24. apr 2013

@vodnari neboj tento krát sa nám to podarí 🙂

mauerka
24. apr 2013

PISCI v GF nerobia urcite, zvlast som sa na to min. tyzden pytala doktorky. @fialka13

fialka13
24. apr 2013

@mauerka to vážne?aj ty by si chcela skúsiť túto metódu?

vodnari
25. apr 2013

@bimbo37 dúfam že áno......som zvedavá čo mi dnes povedia....

mauerka
25. apr 2013

@fialka13 Chceli sme skusit, ale zase bol by to asi len taky "bonus". Udajne sikovna embriologicka jasne rozozna dobre spermose... tak uz len dufam, ze tam mame dobru 🙂

semela
25. apr 2013

Ahojte baby, mam na vas otazocku. Dnes som bola na kontrole a mala som 10 folikulov, este bude jedna kontrola, tak ich mozno bude este viac. S manzelom sme chceli metodu ICSI. Neviete ci je mozne ze by sme si dali 3 vajicka na ICSI a zbytok na klasicke IVF?

bimbo37
25. apr 2013

@vodnari držím palce, tak daj potom vedieť ako bolo a čo povedali 🙂

2lil
25. apr 2013

@semela ...ahoj... áno dá sa to ... my sme si dali 8x ICSI a zbytok IVF ... aj cenník majú rozdelený na 1-3 oocyty 225€, 4-8 oocytov 300€ ... atď... držím palce !!!

fialka13
25. apr 2013

@mauerka tak to nám fakt ostáva len dúfať 🙂

mauerka
25. apr 2013

@semela Jasne, ze sa to da, dokonca vacsina to tak aj robi - cast cez ICSI a zbytok /ak je/ tak klasicky.

elise
25. apr 2013

@semela dá sa to rozdeliť ale ak máte problem v spermiách môže byť že sa vaajičko nemusi oplodniť ak vám ponukli ISCI. mysme zaplatili za ISCI ale stavili sme na istotu že sme dali všetky.

krakulka
25. apr 2013

Ahojte, mam uplne zakladnu otazku, ale pred kazdym KET, IVF o tom pochybujem. Kedy je 1. den menstruacneho cyklu?
Ja mavam najskor spinenie - hneda krv, par dni - 2-4 dni, potom na 2-3 dni pride cervena. Tento cyklus sa pripravujem na KET-ko, tak to nechcem uponahlat s liekami. Teraz som mala 2 dni spinenie - hlavne po velkej, teraz uz aj cervena - ale skor spinenie, tiez po velkej. Este to nemam povazovat za 1DC?
Prepacte mi, ze vam to tak dopodrobna pisem. Ja som z toho uz 😔 😢
Dakujem za rady. 😵

semela
25. apr 2013

@krakulka Aj ja mam problem so spinenim, tak som sa presne na toto pytala v GF. Prvy den je ked pride normalne krvacanie.

vodnari
25. apr 2013

@bimbo37 Tak a musíme čakať. som si myslela že hneď pôjdeme na druhý vklad ale musíme čakať. najskôr niekedy v polovici augusta. na budúci týždeň idem na krv aby mi zistili zrážanlivosť krvy a keď dopadne zle tak musím začať chodiť na hematologiu a keď dopadne dobre tak musím čakať tri až štyri mesiace aby sa všetko zahojilo. Že keby som len potratila a nečistili ma tak by sme mohli ísť nato hneď ale keďže ma čistili že na maternici sú drobné ranky a musím počkať kým sa zahoja. A minimálne tri mesiace nemôžem mať ani pohlavný styk a ani sa kúpať,len sprchovať aby som nedostala nejakú infekciu. Teraz mi predpísala kyselinu listovú tú mám začať brať asi tak zhruba za mesiac že ako budem chcieť tak teraz neviem asi ju začnem brať hneď. Tak to asi tak v sktatke....škoda že musím čakať až do augusta.

vodnari
25. apr 2013

@sizo tak ja som dopadlo podobne až na tú antikoncepciu...my nemôžeme mať pohlavný styk tri mesiace.

gelinka75
25. apr 2013

@vodnari tak to je dobra kravina, nemat styk 3 mesiace, do prvej mrchy aj mne dr. zakazal a potom to neriesil..vyzera, ze co lekar to nazor 😉 mne tu zrazanlivost ani nespomenuli, vsetko som si vybavila po vlastnej osi az ked som bola na konzultacii sa dr. velice zacala snazit, ze preco mi teda nespravili aj tie podrobejsie rozbory na zrazanlivost ako su ziskane trombofilie a vyska homocysteinu az potom mi navrhla, ze k nim mozem prist na krv..mam pocit, ze keby som to nezacala rozoberat ani to nespomenie 😖

vodnari
25. apr 2013

@gelinka75 presne ako hovoríš čo doktor to názor......napríklad môj gynekolog povedal že on nevidí dôvod prečo by sme neišli na ďalší transfer hneď a v BA mi zas povedali že až za tri až štyri mesiace ....a tú krv mi navrhli hneď...že treba porobiť ešte vyšetrenia aby sme niečo nezanedbali pred ďalším tranferom....

krakulka
25. apr 2013

@vodnari mne nepovedali nic. Len dali protokol na ketko. A to som mala Ket 9,10/2012, neuspesne, 3.ivf 3/2013. Prirodzene sa oodnili vajicka, mali sme 7 krásnych embrii v embrioscope, niekolko 100bunkovych. 2 najlepšie vložili a nic. 1.dieťatko je z 2.ivf. pred 3.ivf so dr.navrhovala laparku, pretože som po sekcii, pred dvomi ivf, som mala laparky, odstránili zrasty, ba tam aj endometrioza. Teraz nic. Vraj ked som už predtym otehotnela, nieje čo riesit.

annamary27
26. apr 2013

ahojte,nemáte náhodou mail. adresu na dr.Stenovú?

gelinka75
26. apr 2013

@annamary27 ahoj, ja mam minule som jej pisala iveta.stenova@gyn-fiv.sk

dadenka111
26. apr 2013

@annamary27 ahojcek tu su vsetky mailove adresy, aj na dr. Stenovu 😉 www.novedieta.sk/kontakt/

vodnari
26. apr 2013

@krakulka Mne KET dopadlo dobre,len na konci 6 týždňa som potratila....tak preto ževraj musím čakať aby sa maternica zahojila a že mi musia spraviť tie krvné testy keďže som začala krvácať aby vylúčili či nemá zlú žrážanlivosť krvy. Tak musíme čakať. ☹

krakulka
26. apr 2013

@vodnari vidis, podla tvojeho lekara v GF je moznost, ze sa tvoj zdrav.stav zmenil, aj ked si uz po jednom porode.
drzim palecky, nech vsetko dobre dopadne a par mesiacov si znova tehulka s uspesnym koncom.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre