Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

pgaba
26. apr 2013

@vodnari Ahoj chcela by som sa spytat, to Ti v GF na konzultacii po potrate povedali, ze Ti este pred Ket urobia dalsie vysetrenia alebo si sa Ty pytala na to? Lebo ja som tiez v 6tt spontanne potratila a pojdem na konzultaciu a som zvedava ci oni dalej riesia vysetrenia alebo sa musis na vsetko pytat? a ozaj ktoremu lekarovi chodis v GF? Dik

bimbo37
26. apr 2013

@pgaba ahoj, ja som potratila v 12tt a potom po 4 mesiacoch som išla na konzultáciu a nič neriešili, dostala som protokol na KET a hotovo, ale zase je pravda, že všetky potrebné vyšetrenie - hematológiu som už absolvovala dva krát.

bimbo37
26. apr 2013

@vodnari mrzí ma to, ale ja som si aj myslela, že ti povedia toto. Lebo fakt som nepočula o tom, že po čistení by sa mohlo ísť hneď na ďalší zákrok. Mne tiež povedali min. 3 mesiace a môj osobný gynekológ mi dokonca dal 4 mesiace a nakoniec som išla na KET po 5 mesiacoch 🙂. Ale ne napr. hemeatológiu robili ešte pred IVF a po potrate som to zopakovala pre istotu 🙂. Tak ber to pozitívne - budeš mať aspoň pekné leto a po lete šup na to. A čo sa týka toho pohlavného styku tak tiež si myslím, že len prvý mesiac to platí - nepočila som, ešte, že tri mesiace by si mala byť bez... 🙂 to je nejaká blbosť nie?

pgaba
26. apr 2013

@bimbo37 Dik za info a ak sa smiem spytat na hematologiu kto Ta poslal z GF lekar alebo Tvoj gynekolog? co k tomu potrebujem nejake doporucenie alebo aj dokumentaciu z GF?
Pytam sa preto lebo pred KET by som urcite chcela absolvovať vysetrenia a zistujem co mozem urobit . vopred dakujem za rady

pgaba
26. apr 2013

@bimbo37 A este otazocka bola ste niektora v Prahe na vysetreni genetiky? Dik

gelinka75
26. apr 2013

@pgaba mozes si to pytat aj v GF, urobia ti rozbor na trombofilie a homocystein, ak to vyjde zle musis ist na hematologiu, ja tiez cakam na vysledky, mne vysli mutacie ale zatial nevieme ci je homocystein v norme, ak nie je tak sa budem musiet ist liecit, pravdeodobne to bude znamenat pichat injekcie po vklade...dufam, ze to nebude nutne 😖

bimbo37
26. apr 2013

@pgaba ahoj. na to prvé ma odporučil dr. Harbulák a bola som v BA, oni majú nejakú hematologickú ambulancie, dal mi aj kontakt a potom to druhé vyšetrenie som riešila so svojím gynekológom a to som bola normálne v nemocnici.

vodnari
26. apr 2013

@krakulka ďakujem si zlatá...držím obom palčeky... 😉

gelinka75
26. apr 2013

@bimbo37 prosim ta ta hemato ambulancia je kde?

bimbo37
26. apr 2013

@pgaba no na tomto som teda nebola a ani mi nič o tom nehovorili...

vodnari
26. apr 2013

@pgaba ahojček...ja chodím ku Behúňovej a ona sama prišla s tými vyšetreniami...bola veľmi milá a všetko mi povysvetlovala,prečo všetky tie vyšetrenia....

bimbo37
26. apr 2013

@gelinka75 Prof. MUDr. Anna REmková, DrSc. hematológ a transfuzológ - HEMO MEDIKA Bratislava s.r.o., Centrum hemostázy a trombózy Bratislava, je to ulica za nábytkom ALBERO ako sa ide smer do Petržalky.

gelinka75
26. apr 2013

@bimbo37 diky moc, pockam si na vysledky a podla toho ma asi budu navigovat, tebe vyslo vsetko ok?

vodnari
26. apr 2013

@bimbo37 Ďakuje za povzbudivé slová. A s tým stykom sa mi to tiež zdá nejak dlho....

bimbo37
26. apr 2013

@gelinka75 neboj, v gynfiv vedia čo treba robiť a každá jedna sme individuály prípad 🙂, hej mne nič nenašli.

bimbo37
26. apr 2013

@vodnari no veď to, počkaj mesiac a šup šup na to 🙂))

pgaba
26. apr 2013

Dievcence chcela by som sa spytat jednu vec ci ste sa s tym stretli. Dnes mi brali kontrolnu krv po klesnuti Hcg a tym padom som si myslela, ze po menzese som sa precistila a bude hodnota nulova. Ale po telefonate povedali, ze sa znizuje hodnota velmi pomaly z 116 nie na 0 ale len na 103. Neviete po potrate kolko trva kym z tela-z krvy hodnota Hcg uplne vymyzne?
Dakujem

mauerka
26. apr 2013

@pgaba Mojej sestre takto pomaly klesalo HcG po potrate v 11tt. Musi sa to sledovat, lebo to moze sposobit vazne komplikacie - co ale nebude urcite tvoj pripad 🙂 Takze chod stale na krv ked ti povedia, proste to musi klesnut. Sestre klesalo asi mesiac a pol a po dalsom mesiaci je zase tehu 🙂

mauerka
26. apr 2013

@pgaba Ja som sla na hematologiu bez akehokolvek odporucania s tym, ze sa snazime a nedari sa - porobila mi vysetrenia na 4 A4 vysledkov... takze ziadne odporucanie nebolo treba.

pgaba
26. apr 2013

@mauerka Velmi pekne dakujem za promtnu odpoved :D
ano to povedala sestricka, ze ma musia sledovat. Ak sa smies spytat po klesnuti tvoja sestra hned prirodnou cestou otehotnela?
Dik

vodnari
26. apr 2013

@pgaba tak toto zaujíma aj mňa....na túto otázku mi nevedeli odpovedať ani v nemocnici...ževraj som potratila zo štvrtku na piatok,ale keď mi brali krv v piatok tiež som mala hodnoty príliš vysoké.....v piatok som prestala aj krvácať tak som si myslela že je nakoniec všetko v poriadku a keď mi robil ultrazvuk primár v nedeľu tak tam už plod nebol a tak ma museli vyčistiť a som sa ho pýtala že kedy som potom potratila že keď som v piatok mala také vysoké hodnoty a už som nekrvácala že pravdepodobne vo štvrtok a k tým hodnotám sa ani nevyjadril.....

vodnari
26. apr 2013

@mauerka po mesiaci???? a ja musím čakať 3 až 4 mesiace..... ☹

pgaba
26. apr 2013

@vodnari a potom Ti niekto robil kontrolu krvy na HcG? lebo ja musim asi do vtedy chodit do Ba kym neklesne uplne na 0.

maruskaaaa
26. apr 2013

@gelinka75 Ahoj moja, ako sa máš? Čo nové? Ako pokračuješ, dlho si nepísala 🙂

mauerka
26. apr 2013

@vodnari Vies, aj som sa trochu cudovala, ze ti kazali cakat tak dlho ☹ Ona bola v pokrocilejsom stadiu ako ty, pochopitelne po kyrete... a po dvoch ms od kyretu uz nemal ani doki nic proti.
Ono sa vseobecne hovori, ze rovnako dlho ako bola zena tehotna ma aj po cisteni pockat so snazenim - tehu ž tyzdnov - pockat 6 tyzdnov. Do toho augusta je to podla mna prehnane, ale ty sama musis vediet najlepsie

gelinka75
26. apr 2013

@maruskaaaa ahoj, zatial nijako, som v ocakavani na ket 🙂 ale vidim, ze ty to mas za par

gelinka75
26. apr 2013

@pgaba ak ta to zaujima, ja som mala 8 dni po kyrete hodnotu 1600, 19 den po kyrete hodnotu 108, nato povedal moj obvodny gyndos, ze to uz je nic, ze to nestoji za riesenie, no asi tak, prvy menzes dosiel na 50 den po kyrete

maruskaaaa
26. apr 2013

@gelinka75 A kedy približne ideš na ket? No ja už čakám každú chvíľu, už by som najradšej to mala za sebou. Ešte sa neotváram, ak sa neotvorím do štvrtku, tak ideme na plánovanú indukciu. 😉

gelinka75
26. apr 2013

@vodnari a nemyslela to tak, ze nie styk nemat 3 mesiace ale nemozes otehu 3 mesiace? lebo to tak vseobecne odporucaju, ze cca 3 mesiace cakat tehotnostou, ako keby sme vedeli byt hned tehotne, kedy si zmyslime 😖

gelinka75
26. apr 2013

@maruskaaaa uz mam aj protokol aj vsetko, len riesim cystu, buduci tyzden idem na utz a ked vsetko bude ok, tak o mesiac ket

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre