Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

blavabla
18. jún 2013

@pancuska ahojky,jasne viem o com hovoris..to je super,ze ti vysiel hned prvy pokus a hned dve....musi to byt krasny pocit..a urcite to zvladnes...baby sme sikovne... 😵drzim palceky ...

pancuska
18. jún 2013

@majkulik a pojdes na laparku,ci len to druhe,uz neviem aky to ma nazov?!ako nam po op.chrbtice zakazali sa snazit 1rok,tak sme cakali este dalsie 4lebo sa nedarilo,pocas toho som skoncila u tretieho dr.zistili ze mam vrodenu trombofiliu,potom som mala mimomaternicove tehotenstvo a museli mi odstranit vajcovod,odvtedy sa zasa nedarilo tak som isla mim.rok v maji na laparku kde dr zistil ze aj druhy vajcovod je zly a ma chronicku chorobu sactosalpinx a bolo by lepsie ho odstranit a ist do centra. Tak som isla do GF a tam mi dr povedal ze treba to dat von,tak sme poslali ziadost a zatial som isla v auguste na laparku. Manzel ma ukazkovy spermiogram,tak ma to trosku hnevalo ze som pricina a nemozem mu dat dieta ale velmi ma podporoval! Tak vyskusaj ho aj ty nejak povzbudit,lebo chlap si pride taky menej cenny ale teraz je to uz skoro normalne ze je na vine muz!

majkulik
18. jún 2013

@pancuska no mne po prvej operacii ze 3 optimalne 5 rokov nemat babo, abola som mlada. teraz po druhej je to 3 rok, takze pohoda.
Laparo mi budu robit az potom, ked nieco ukaze ta prva metoda. dala som si penu a nie kontrastnu latku, tak uvidim. u mna zatial vsetko v poriadku, polvicka nema plavcov - resp, je ich malo a nechce sa im plavat. tak preto IUI neprichadza do uvahy - nedoplavali by. Ale dala som mu vitaminy papat, ale ten bike mu nemozem zakazat.
Vidim, ze ty tam toho mas pozehnane. o to viac sa tesim, ze ste vsetky v poriadku.
ako dlho si brala hormony pred odberom vajicok?

pancuska
18. jún 2013

@majkulik ja si myslim ze IUI ma aj tak mensiu uspesnost ako IVF aj do mna dlho tlacili clostyll ale len som z neho dobre pribrala! Ja som velmi dlho pila caj gynastan,brala femibion,chvilku kvapky gynex a potom som isla za bylinkarku kopacovu a ta mi dala taku kasu co som si robila,lebo som mavala zapaly moc.mechura.Pocas IVF som mala dlhy protokol,brala som diphereline,puregon,menopur a pregnyl.Zacala som pichanim diphereline na 24dc,menzes mi z nich 3dni meskal,potom som isla na 3dc na kontrolu a tusim od 4dc som zacala pichat puregon a neskor menopur,davky mi upravovali podla koltrolnych ultrazvukov.Na 14dc som mala odber vajicok. A uz vies aky budes mat protokol?

majkulik
18. jún 2013

@pancuska jemunecku, tak to si si uzila. toho pribratia sa bojim aj ja. ale tak to kzde telo zareaguje inak. protokol? néviem co to je. 4.7. idem na ten ultrazvuk a potom sa uvidi co dalej. ako znasas tieto horka?

pancuska
18. jún 2013

@majkulik no ja som myslela ze ste to tu uz rozoberali a ze ti uz niekto povedal co to je 😉 ten protokol.... ked je IVF tak mas dlhy a kratky protokol ale to sa urcuje podla hormonov a podla dlzky a pravidelnosti cyklu..... tak to ti este len doktor/ka povie .... ja som z liekov na IVF nepribrala ani gram ale pribrala som ked mi moj gyn daval clostyllbegyt... tak sa nemusis bat 😉

pancuska
18. jún 2013

@blavabla a ty si ako vlastne na tom?? co ta caka ? co musis podstupit?

petkaa28
18. jún 2013

@jomini a v pohode v gynfive?? Nepozerali na teba divne?? :D

jomini
18. jún 2013

@petkaa28 nie :DDD mala som vsetko pekne nachystane, recepty, protokol ..mnoho nas je takych nedockavych :DDD

majkulik
19. jún 2013

@pancuska no vidis, tak tam som sa este nedostala :-/, ale dakujem za vysvetlenie. ja som este cela z toho taka mimonova. tak isto ako kazda z nas som taketo nieco nechcela riesit. . . ale aj o tomto je zivot 🙂 treba bojovat.
myslim, ze pri tom zistovani priechodnosti mi dr. vsetko vysvetli. Prajem ti krasny dnik

blcha76
19. jún 2013

Ahojte dievčence. Včera som bola prvýkrát v GF u Dr.Stenovej. Veľmi sa mi pozdávala, bola super (dúfam, že to nebol len prvý dojem). Takže mi povedala čo a ako najbližšie: urobila mi sono = samozrejme 4 cysty ako hrom, spolu to odmerala a cca 8x4 cm a povedala, že kvôli tomu mi mešká mrcha. Keď mrcha príde 2-5 deň idem na odber krvi. Po odbere si mám nasadiť na jeden mesiac antikoncepciu, ktorá mi má pomôcť upraviť ten zväčšený vaječník kde sú cysty. ...a po ďalšej mrche mám prísť znovu, len si nepamätám kedy, myslím že nejako hneď po nej???
No uvidím ako to celé dopadne, ale nejako to vydržím...
Je tu nejaká dievčinka, ktorá tiež len začína túto púť v GF...

gelinka75
19. jún 2013

@blcha76 ahoj s cystami mam dobre skusenosti a tiez mi dr. stenova vzdy dava antiku, ale mne dala vzdy minimalne na 2 mesiace..ked doberies antiku a odkrvacas treba ist na sono rano, aby videla ci cysty zmizli

blcha76
19. jún 2013

@gelinka75 Ďakujem, ďakujem, lebo včera to bolo tolko informácií a najprv mi povedala že 3 týždne od odberu krvi keď budú výsledky, ale potom keď zbadala tie cysty tak to zmenila, že mi dá na 1 mesiac antikoncepciu a po ďalšej mrche mám prísť, ale už som bola z toho jeleň, že som nezaregistrovala kedy 😉 ...

gelinka75
19. jún 2013

@blcha76 neboj, prezila som akciu s cystami a antikou uz 2x a vzdy mi zmizla, zial neskor sa objavila znova 😠

pancuska
19. jún 2013

@majkulik budem ti silno drzat palce nech ti ta priechodnost dobre dopadne a nech mozete ist dalej!!! a samozrejme nech sa to podari!!!! drzim palce a prajem vela stastia!!! 😉

ni.kolet
19. jún 2013

Ahojte chcem vás povzbudiť. Aj ja som chodila do centra a syn má teraz 4 rôčky a teraz čakám druhé dieťa a to bolo úplne prirodzene. 🙂

blcha76
19. jún 2013

@gelinka75 Dúfam, že sa mi už neobjaví. Ja som predtým cysty nemávala. To len posledné 2 cykly, lebo som brala Clostilbegyt a ten mi narobil šarapatu... Ale Dr. povedala, že ten mi pravdepodobne nevyhovuje takže ho nemôžem užívať...

majkulik
19. jún 2013

@pancuska dakujem. aj ja tebe prajem vela vela zdravicka. pre celu rodinku.

majkulik
19. jún 2013

@blcha76 ahojkyy. ja zacinam. ja som bola u dr. behunovej. my spermiogram, sono a ten uvodny odber krvi na hormony mame za sebou. vcera sme mali druhu konzultaciu a na 04.07. mam termin na zistovanie priechodnosti vajecnikov. u nas mame zatial zle vysledky len v spermiograme. tak som zvedava na tu priechodnost. ako dlho sa pokusate?

majkulik
19. jún 2013

@ni.kolet jeej to je super. sranda, ze to druhe bolo prirodzene. v com ste mali problem?

petkaa28
19. jún 2013

@blcha76 aj my tam len zaciname 🙂) doteraz sme tam boli 3x - uvodna konzultacia so sonom a odbermi, potom krv a spermiogram a potom po 3 tyzdnoch sme sli po vysledky a hned nam napisali ziadost 🙂 a teraz cakame na schvalenie...

ni.kolet
19. jún 2013

@majkulik Ahoj. Ja som mala prvé tehu mimomaternicové a zobrali mi pravý vajíčkovod a ešte som mala polycystické vaječníky.

vodnari
19. jún 2013

Tak dnes som bola na hematologii...zobrali mi krv a výsledky budú 27-ho....tak zas čakáme.

blcha76
19. jún 2013

@majkulik Ahoj, no my sme skúšali už cca 3 roky. Spermiogram máme zatiaľ len od urológa a ten je až veľmi dobrý, tak sa to Dr. nezdalo a povedala, že oni si urobia ešte svoj a podrobnejší... Musím čakať na mrchu, ale to je teraz otázne kedy príde ☹ aby som konečne mola ísť na odber krvi.

blcha76
19. jún 2013

@petkaa28 Ahoj, a ako ti zatiaľ vyzerajú výsledky?

petkaa28
19. jún 2013

@blcha76 vsetky co mi robili v gf mam super..vraj ukazkove.. Manzel ma na figu spermiogram...kym sme sli do gf, tak mi moj gyn potvrdilendometriozu a saktosalpinx vpravo... Takze sme idealnu kandidati na ivf

majkulik
19. jún 2013

@ni.kolet juj, to znie brrr. nam povedala dr. hned IVF. . . ☹ aj ke tomu som si myslela, ze sa vyhneme, ale co uz.

majkulik
19. jún 2013

@blcha76 aha. no pekne. aj u nas si urobili svoj spermiogram - vraj nebol dobre popisany. nakoniec bol este horsi ako ostatne. ja som bola na krvi 29.5.a vcera sme mali vyhodnotenie vysledko a dohodnutie dalsieho postupu. som sice len naz aciatku, ale tie terminy sa mi zdaju nekonecne.

blcha76
19. jún 2013

@majkulik Držím ti palčeky 🙂 🙂 🙂 ... Aj ja chcem byť už aspoň tam kde ty, pri výsledkoch z krvi. Toto neustále čakanie na niečo ma ubíja, ale strašne. Stále na niečo čakám, na //, na mrchu, potom aby neprišla mrcha, na také výsledky, na onaké výsledky, na ten termín, na ďalší termín... Hrôza 😠 😠 😠 !!!

blcha76
19. jún 2013

@petkaa28 Držím ti palčeky, nech sa to podarí 🙂 🙂 🙂 ...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre