Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

silvik1
8. aug 2013

@erin365 transfer sa mi preložil na sobotu - vraj v nedeľu z technických príčin nerobia.

erin365
8. aug 2013

@silvik1 😉 A prosím ťa na koľký DC si mala punkciu?

silvik1
8. aug 2013

@erin365 na 16 DC bola punkcia.

erin365
8. aug 2013

@silvik1 a ako si mávala ovuláciu pred stimulkou? ja na cca 11-12DC

silvik1
8. aug 2013

@erin365 ja tak všetijako, veľa krát aj bez ovulácie.

annamary27
8. aug 2013

@vodnari ja som si pichala asi od 6teho týždna tehu túto dávku až do pôrodu a ešte 2dni po nom.Injekciu pod kožu som si ja pichla v pohode,už z IVF som bola vycvičená a bolesti sa nebojím 🙂,zvládneš to aj Ty.my ženy znesieme všetko.

adulka1979
8. aug 2013

Baby potrebovala by som info, keď vaši partneri išli na zákrok Mesa/Tese, mali ste už výsledky genetických testov? Ide o to, že my by sme chceli vedieť výsledky ešte pred operáciou.... lebo ak by bola genetika zlá, načo potom podstupovať operáciu? Alebo ako to je?

erin365
9. aug 2013

Konečneeee....všetky vyšetrenia okolo IVF porobené, dnes sme s mm ešte skočili notárke overiť si súhlas... V takomto teple behať po doktoroch veru nie je žiadna sranda a plus potom v dusnej čakárni to čakanie...UF.

blavabla
9. aug 2013

@adulka1979 ahojky...my sme museli mat genetiku v poriadku este pred zakrokom....cakali sme na nu 2 mesiace...,ale my sme mali OPU a M /T..v jeden den...neviem ako je to vo vasom pripade...mm ma geneticku chybu,takze musel mat v poriadku aj chromozomy...a u vas?

maninko5
9. aug 2013

po tretí krát a zas nič...mám zmeniť lekára? ☹

erin365
9. aug 2013

@maninko5 po tretí krát čo? IUI? či IVF? a akého lekára chceš zmeniť? v NR? či CAR?

majkulik
9. aug 2013

@silvik1 pribrala si? resp. ako śi reagovala na hormony? drzim ti palceky aby sa vsetko vydarilo tak ako ma a aby si sa dockala pozitivneho vysledku. ozaj kolko si ich das vlozit?

majkulik
9. aug 2013

@erin365 preco ste boli u notara? na ideme tiez na IVF, ale tam nas neposlali. a ziadost uz mame schvalenu.

erin365
9. aug 2013

@majkulik k notárovi musíš ísť kvôli podpisu takého súhlasu. To ti dajú v CAR aj s protokolom atď.

silvik1
9. aug 2013

@majkulik práve sme s manželom kukali aké mám veľké brucho ako keby naliate, ale príznaky na OHSS nemám. na váhe mi to tentokrát urobilo + 2 kg - je to des. po prvej punkcii také nebolo,neviem či je to tým, že veľa pijem a že som mala toľko vajíčok. chcem sa opýtať v centre či je to normálne.

maninko5
9. aug 2013

@erin365v BA...bola som na IUI.....a všetko natom je že sme obaja v poriadku

lucinka4185
9. aug 2013

@mauerka lebo toho behania,cakania,tabletiek,cajikov a injekcii je uz privela/ale co clovek nepravi pre svoje dieta/Ale zajtra ideme konecne na prvu IUI! DRZTE PALCEKY 🙂

vahy1
9. aug 2013

ahojte ,tak a dnes som mala KET,vkladali mi 4 a 5- bunkove embrijka,dufam,ze vsetko dobre dopadne, radila som sa radami-hlavne vela pit vody a neviem ci som to az neprehnala,lebo po ket som musela ist po 1hod na zachod-uz som to nemohla vydrzat-hrozne pichanie v brusku.Tak dufam,ze embrijka su v poriadku a nijako ich to neovplyvnilo... Mate niektora s tym skusenost?Dakujem.

mauerka
9. aug 2013

@silvik1 Ja som mala po punkciu +3kg, OHSS som nemala, ani nabeh a potom to s vahou len pokracovalo smerom hore...

majkulik
9. aug 2013

@erin365 aha, tak to sa dozviem 20. dakujem. ako to prebieha po schvaleni poistovnou?

majkulik
9. aug 2013

@vahy1 tak hlavne klud a drzim palceky, aby to dobre dopadlo.

adulka1979
9. aug 2013

@blavabla ahoj, však to , že ešte nevieme výsledky z genetiky a priateľ ide budúci týždeň na zákrok. Ale asi v pondelok volám do GF a spýtam sa na to, lebo chceme vedieť predtým, ako sme na tom, či má zmysel ísť na M/T....

tyli
10. aug 2013

kočky, ktoré ste si pichali Diphereline pred IVF, má sa pichať v presný čas, v tú istú hodinu, alebo nevadí ak tam bude časový posun?

vodnari
10. aug 2013

@tyli mne len povedala doktorka že keď sa rozhodnem pichať ráno tak už len ráno a keď večer tak večer. nehovorila že presnú hodinu. ja som to ale aj tak približne dodržiavala. Ale určite sa nič nestane keď si pichneš plus ...mínus hodinku .

tyli
10. aug 2013

@vodnari ďakujem 🙂 v pondelok začínam. prvú si idem dať pichnúť sestričke a chcem sa to naučiť. pichala si si sama? ja sa bojím či to zvládnem.

vodnari
10. aug 2013

@tyli ja som chodlila ku kamrátke...tá mi pichala....ale teraz budem pichať iné...a to už budem musieť sama..tie sa musia pichať každých 24 hodín a budem ich pichať dlhšie a to už nemôžem otravovať okolie tak sa musím naučiť sama ale tiež mám z toho strach. 😉

tyli
10. aug 2013

@vodnari týmito iba začínam. 2 DC mám prísť a vysvetlia mi kedy a ako pichať ďaľšie injekcie - Puregon a Menopur... mám z toho hrôzu, ale musím vydržať. možno aj dobre, že sa to naučím pichať kým mám len jednu injekciu denne.

okrem toho beriem Prednison na utlmenie imun. systému . Vraj moje telo tvorí protilátky proti trofoblastu. nevieš prosím či sa niekomu s týmto problémom vôbec podarilo otehotnieť?

vodnari
10. aug 2013

@tyli určite áno...uvidíš že nevidieť budeš šťastná maminka...držím palčeky. 😉

nezabudka8
10. aug 2013

prosim o radu,vcera som si zvysila davku gonalu 3dni som mala 112,5 a od vcera 125 dnes cely den hnackujem a priserne ma boli brucho take krce divne.v pondelok idem na kontrolu ale co zajtra ? Mam vydrzat ? :'(

monca2013
10. aug 2013

@nezabudka8 ahoj aj ja som si pichala do včerajška Gonal ja som mala vyššiu davku ale nemala som take problemy,radšej tam zajtra zavolaj

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre