Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

lusipe
9. sep 2013

@pancuska
ahoj, prepac za otazku, ale co ta prijmelo k tomu, ze ste si dali vlozit dve babatka?....my budeme o chvilu pred tym rozhodnutim a ja mam strach....lebo som velmi velmi uzucka...a este ked som mala dcerku, tak sa tam ledva zmestila🙂

sarin
9. sep 2013

ahojte baby, tak my s muzom ideme na prvú konzultáciu vo stvrtok budúci týzden. Sme objednaný k MUDr. Behunovej, mate s nou niekot skúsenosti? 🙂

bobulab
9. sep 2013

ja vobec nekrvacam, ani po punkcii nic, ani kvapka, dufam teda, že nezacnem....dnes ratam 3 den...5.9 sme boli na IVF....jedno, ale vraj bolo krasne....

majkulik
9. sep 2013

@sarin len tie najlepsie. Ja k nej toez chodim. Je na prvy pohlad taka prisna, ale inak je super, aj vysvetli, aj sa venuje a aj sa zasmeje. Ked som bola pod liekmi a blabolila som hluposti, tak sa so mnou smiali. Treba si hlavne napisat papierik s otazkami, ktore clovek ma na srdci, lebo v tom momente ho nic nenapadne - ako to bolo v nasom pripade. 🙂

majkulik
9. sep 2013

@lusipe dve maju vyssiu sancu uchytit sa. Ked mas jedno, tak sa bud uchyti alebo nie. pri dvoch mas dvojnasobnu sancu, resp. sancu, ze sa jedno uchyti. my budeme vkladat dve !(aj ked ja mam problemy s chrbticou). uz sme si zvykli na tu myslienku a celkom sa aj tesime, ze to budu dvojky 🙂

lusipe
9. sep 2013

@majkulik
ja by som strasne mooc chcela dvojicky....aj tuzim...len sa bojim, ze by som ich nedonosila, chudence, ved by sa mi do brucha nezmestili 🙂🙂 a kedy idete vy?

sarin
9. sep 2013

@majkulik Ďakujem, za odpoveď, a nepamätáš si ako prebieha prvá konzultácia, je to len rozhovor, alebo aj nejake vysetrenia?

silvik1
9. sep 2013

@lusipe ja mám teraz pauzu. mala som 1 IVF a 1 KET neúspešný a 2 IVF potvrdili na 10 deň po ET tehotenstvo ale o tri dni už začalo klesať HCG a embryjká odišli.

lusipe
9. sep 2013

@silvik1
jajda, to mi je velmi luto... ☹ ...ale raz to urcite vyjde....musi....hlavne netreba sa vzdat...a pekne si daj pauzu a mozno to pride aj prirodzene 🙂

silvik1
9. sep 2013

@lusipe tiež sa na to spolieham 🙂 teraz som dosť našupovaná hormónami, takže aj vaječníky ešte čo to produkujú, tak potichučky dúfam, že to vyjde takto 😎

lusipe
9. sep 2013

@silvik1 urcite treba tomu verit...a trosku si uzivat...nechat tomu volnost...a dopriat si vsetkeho 🙂....budem drzat palce 😉

pancuska
9. sep 2013

@lusipe pravdaze sa mozes pytat...ako spomina
@majkulik dali sme si vlozit 2 kvoli vacsej pravdepodobnosti ze sa to podari,lebo ak su dve tak sa uchytia bud 2 alebo len jedno alebo ani jedno... ak je vsetko ok myslim ze nie je problem vlozit 2,telo sa podla mna prisposobi lebo poznam aj velmi chudu co ma dvojicky a bolo to ok....podla mna je to priroda ak to telo nebude zvladat to druhe embrzjko neprijme...ale to je len moj nazor!!!ja som aj po operacii chrbtice no cele tehotestvo som nemala ziadny problem ani ma len ten chrbat nezabolel ale boleli ma lonove kosti od 22tt ... chrbat ma boli az teraz ked sa natahujem s kocikom...prenasat vanicky a autosedacky a to maju deti len do 5kg neviem co budem hovorit potom 😉

bobulab
9. sep 2013

@karin30 držím zajtra palce vsetkým, ktroré si idete po pozitívny testík:D
@maru333

lusipe
9. sep 2013

@pancuska
mas pravdu, zvladli to aj ine chude 🙂...len mam taky prirodzeny respekt...no to mame este chvilku cas sa rozhodnut....ci jedno alebo dve...i ked jedno dieta doma mame, tak by sme predsa chceli este dve dalsie...ci naraz, to ukaze cas 🙂....aj ja mam problemy s chrbtom, nie take asi ako ty, a tiez sa bojim ako to bude v tehotnosti, ale si ma velmi ukludnila...uplne ta chapem, ten servis musi byt narocny, ale zase o tom krajsi, ked tie babule vidis 🙂 a tu mrkvu s jablckom vyskusam...spomenie si na detske casy 🙂...ale to az po OPU treba jest?

erin365
9. sep 2013

@nezabudka8 na obed som začala už aj ja špiniť...takže zajtra očakávam definitívnu bodku za IVF... a potom pôjdem po druhej ms aj ja na KET a keby sa ani ten nezadaril, tak IVF až o rok...zatiaľ si budem užívať moje krsniatko Karolínku, ktorá sa má narodiť koncom novembra 😵

pancuska
9. sep 2013

@bobulab mne vkladali 2 blastocysty a obidve zostali....aj je to teraz dokaz lebo obidve baby mam ine...3 den po je este malo nieco zistovat ja som si robila test na 7den po a bola len slabulinka ciarocka,silna bola az na 14den po...tie hormony boli vo mne este aj pocas tehotestva a odoznievalo to na mne castymi zapalmi....

nezabudka8
9. sep 2013

@bobulab no myslím že neskôr je až druhé IVF ale keď mám zmrzlinky môžem skôr. dám ti vedieť keď to budem mať isté. mala som predlženú aj embryoskop. zostali len 2. tak hádam sa podarí.

nezabudka8
9. sep 2013

@erin365 to ešte nič neznamená že špiníš. to je v pohode. test si si nerobila? zajtra budem moooc na teba myslieť pftuj pftuj. ja stále verím že to dáš! ja mám už po ms. po 2 dňoch, neviem čo to má byť. zajtra budem volať. dnes som sa pozabudla.

lusipe
9. sep 2013

@nezabudka8 prosim ta, a ten embryoskop je dobry? lebo dnes sa ma pan Harbulak spytal, ci ho budeme chciet a nevedela som sa rozhodnut...ze si premyslim.

bobulab
9. sep 2013
bobulab
9. sep 2013

@sarin p. Behunova je výborná a ludská, tak ako pan Harbulák

pancuska
9. sep 2013

@lusipe ja som pila pred IVF caj gynastan aby som mala v dobrom stave maternicu a aby dobre fungovala... pred OPU som ho prestala pit a po ET som hned zacala s tou mrkvou a jablckom,uz som to tu vela babam radila...a prve dietatko ste mali prirodzene?? lebo ja nemam vajcovody a tak musim len IVF uz ina moznost nie je aj ked muz mi hovori ze nikdy nevies ale tak uz by som davno bola tehotna aj bez IVF... my sme mali ten embryoscope aj ked je to dost penazi no povedali sme si ze vyskusame aby sme si potom nevycitali ze preco sme si to nedalitk sme si povedali ze ked bude vajicok dost dame a ked len do 5 tak nie....,ze mohlo to vyjst,ale tak myslim ze vela zalezi ako to vsetko telo zeny prijme a zvladne!...lebo mi embryologicka hovorila ze zamrazene blastocysty uz nie su take kvalitne....ze potom je lepsie rozmrazit tie v zaciatocnom stadiu...

maru333
9. sep 2013

@karin30 to ma tesi 🙂 neboj, zajtra bude urcite vsetko okej, ja som si prave robila, a neuveris-bol chybny ostalo to prazdne ziadna ciarka, aj osud tak chce aby som to dnes nevedela, tak si este musim pockat do zajtra ☹

maru333
9. sep 2013

@bobulab dakujeme pekne 🙂 mysli na nas, prave som si robila test doma a nieco nebolo v poriadku, lebo ziadna ciarka, takze definitivne do zajtra stresi

karin30
9. sep 2013

@maru333 mne manžel pre istotu kúpil dva,ale krv je predsa istejšia.Zajtra sa vidíme o pol ôsmej som tam 🙂

karin30
9. sep 2013

@bobulab veľmi pekne dakujeme 🙂

erin365
9. sep 2013

@nezabudka8 robila robila...teraz podvečer a nič...

tyli
9. sep 2013

@zuzanka05 ahoj Zuzi, ako sa máš? všetko prebehlo v poriadku? mne volali, že mám prísť zajtra o 9-tej. tak som zvedavá čo bude zajtra.

tyli
9. sep 2013

@pancuska tie jabĺčka, mrkvu skúsim aj ja. aké množstvo si jedla? povedzme 2 jablká a 2 mrkvy denne, alebo viac? okrem toho si ešte niečo jedla, alebo užívala po IVF?

bobulab
9. sep 2013

@maru333 velmo ti drzim palce, daj rýchlo vediet, ked sa dozvies....inak ty si ta z dvoma vkladanými?sorrac ale neviem, ktorá ste ktora, to este ta narkoza ked sme sa zoznamovali:D

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre