Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

bobulab
11. sep 2013

@erin365 cudne....

erin365
11. sep 2013

@bobulab o 10:45h

bobulab
11. sep 2013

@erin365 tak to sa tam asi určite nestretneme

bobulab
11. sep 2013

@erin365 vies mi poradit? kedy dostanem ms, ak sa to nepodarilo? v den, kedy by som mala dostat? vkladali mi na 21 den a teraz sobotu, by mala prist MS, ale ked som plna liekov?!

erin365
11. sep 2013

@bobulab je to individuálne...mne v kladali na 23DC a ms som dostala až na 36DC a mávam 29-30dňové cykly.

erin365
11. sep 2013

@bobulab ale musíš aj ty veriť do poslednej chvíle že sa zadarilo...ja som verila. čo iné nám zostáva, nie? je to o nervy to čakanie!!!

bobulab
11. sep 2013

@erin365 takže je to od tých liekov posunute....

erin365
11. sep 2013

@bobulab ktovie...ja som mala po IVF aj cysty, tak možno tie zaúradovali že sa ms oneskorila... Napríklad aj po IUI sa mi vytvorila cysta a ani po vyvolávačke ms neprišla...dorazila až na 64DC!!!

bobulab
11. sep 2013

@erin365 no ved to, ale už mam doma aj test ale neviem, ci budem robit cez víkend.....a citila si sa ako?mna pobolieva podbrusko, najma v noci a nadranom a v priebehu dna pobolieva, len sa bojim, že ta jemna bolest sa zmeni na silnejsiu menstruacnu...:(

bobulab
11. sep 2013

@erin365 bože, mne to chvalabohu prebehlo vsetko ok, aj sa takmer vsetky dozreli a oplodnili....a po odbere vajicok som ani trochu nespinila...

erin365
11. sep 2013

@bobulab super...ja som ale mala až 57folíkov, z toho 27 oplodnených vajíčok, z nich 15 sa vyvíjalo, 10 nieslo chromozomálne vady, 2 mi vložili, 2 sa prestali vyvíjať a 1 máme zamrazené... Takže mne po punkcii dali aj infúzku kvôli OHSS ale našťastie som syndróm nechytila.

bobulab
11. sep 2013

bože, to je hrozne:(...my sme mali 11, 10 bolo zrelých, 7 sa oplodnilo, 2 hned zamrazili, 5 pozorovali a v den transferu sme mali 2 krasne blastocysty vraj, vkladali sme jednu a zvysok sa mrazil

nelly3
11. sep 2013

@blcha76
hysteroskopia (pozru ti v narkoze maternicu), nemala som ziadne bolesti, len som trosku krvacala, to sa pride rano a okolo poobedia ta pusta domov, laparka myslim, az druhy den. nicoho sa neboj, pomoze ti to otehotniet uvidis 😵

erin365
11. sep 2013

@bobulab aj nám povedali že mi vložili dve najkrajšie a najsilnejšie...a nič z toho. Ešte mi aj napichávali spermie do vajíčok...lenže čo z toho, keď už rovno spermie boli vadné!!! ach, nervy mám.

blcha76
11. sep 2013

@nelly3 🙂 Diky 🙂

bobulab
11. sep 2013

@erin365 nemožes mat:(

tyli
11. sep 2013

@erin365 nuž po tvojej skúsenosti by som asi vyskúšala iné centrum. minimálne preto, aby si si mohla povedať, že ste urobili pre to všetko a budeš vedieť porovnať. my sme si tiež povedali, že ak sa to nepodarí teraz a ani KET, tak asi skúsime Brno. veľa ľudí chváli Brno, len neviem ktoré centrum.

erin365
11. sep 2013

@tyli presne...aj my sme si toto povedali, že keď nevyjde KET tak ideme skúsiť Brno budúci rok.

tyli
11. sep 2013

@erin365 a ty vieš ktoré centrum je najlepšie? vraj je ich viac.

mauerka
11. sep 2013

@erin365 Rovnako sme boli rozhodnuti aj my, uplne chapem tvoju zlost, nervy...

mauerka
11. sep 2013

Mne zase vkladali blastocystu "trojkovej kvality", takze nic moc... od zaciatku som pocitala s tym, ze to asi nebude uspesne, ked je embryjko take slabe...a vidite, zabojovalo Takze mozeme vytvarat umelo tie najidealnejsie podmienky, aj tak si priroda/Boh/vyssia moc spravia po svojom @erin365 @bobulab

lusipe
11. sep 2013

@erin365 uplne suhlasim s mauerkou....viem, ze je to tazke sa s tym vyrovnat a stale hladame, co sme urobili zle, alebo lekari...ale je dolezite pochopit, ze lekari nie su bohovia, urobia co vedia, ale priroda sama rozhodne, ako to bude...ak by vedeli vsetko urobit na 100 percent, tak sme vsetky tehotne na prvykrat...nevesaj hlavne hlavu, ved ako citam aj v Brne je strasne vela neuspechov a aj po 5 IVF baby nie su tehotne...takze je to o nahode, podmienkach, prirode a niekde asi v rukach boha...skus sa naladit pozitivne, i ked mas v sebe zlost...ale tym skodis len sebe..a tehotna budes, skor ci neskor, ved poznas tu nejaku, ktorej by sa to nakoniec nepodarilo? 🙂

bobulab
11. sep 2013

@mauerka no ved a ja teraz neviem ,ci sa citim dobre alebo nie:D....omína ma brucho, najma v noci, hadam to do ms neprerastie....dnes mam 6 den

mauerka
11. sep 2013

@bobulab Skus sa nepozorovat, vazne...ja som na 4 den po ET sla radsej do prace, neviem si predstavit byt doma a pozorovat sa - bolo to aj tak dost psycho...a hlavne skus netestovat - ja som testovala jak diva - stale bielo...az krv pozitivna, ver, ze mi to na nalade a pohode urcite nepridalo...

bobulab
11. sep 2013

no ved to, zatial ani nechcem a verim, len sa bojim toho, že sa s drobcom už týzden rozpravam a pondelok mi povedia, že nic....
@mauerka

erin365
11. sep 2013

@lusipe ja som 3x otehotnela ale 3x potratila, IUI nevyšlo, IVF nevyšlo...tak tam bude inde chyba než v oplodnení... vedeli že je hlavne problém udržať plod a predsa sa tomu nevenovali...no veď uvidíme čo povedia.

lusipe
11. sep 2013

@erin365 je to tazke, ale nezamyslaj sa...skus sa s nimi otvorene poradit a urcite najdete spolocny zaver....teraz sa sustred na seba, skus si odpocinut po tom narocnom cykle...a ono to pride..som si ista 🙂

vodnari
11. sep 2013

@blavabla ďakujem ti zlatíčko....mooooooc..... 😉

mauerka
11. sep 2013
nancsy
11. sep 2013

@erin365 ahoj, a ako si sa tej cysty zbavila? A čo sa stane, ak sa ti vytvoria cysty a si v tom čase aj tehotná, čo potom?ja sa velmi bojím týchto vedľajších účinkov IVF.v piatok idem na kontrolu, všetko je uz rozbehnute, stimulujem uz vyse tyzdna, ale strach man stale.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre