Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

erin365
31. okt 2013

@leonie777 riasiš si kožu? picháš v 45stupňovom uhle? A ja sa cítim super...na krv idem 11.11. ale testovať budem skôr 🙂

erin365
31. okt 2013

@donatela ja som bola teraz v pondelok na KET

leonie777
31. okt 2013

@sarah00 ahoj, vitaj v klube 🙂 mas dlhy ci kratky protokol? alchemiku pijeme az od ms a tiez vela tekutin, mliecne vyrobky a inak len vitaminy co su prospesne pre tehu ... ja osobne mam femibion 800, vitamin D3 1000, vitamin E, magnezium B6 a tu uz aj staci ... je to tiez pre teba prve ivf? lebo my sme teraz naraz 4 baby tu skoro v rovnakom rezime, tak sa podporujeme a piseme si skusenosti ... akurat mi teraz erin365 radila ako pichat diph inzulinovymi ihlami, lebo aj tie najtensie mna stipu aj sa mi niekedy vobe neda pichnut ...

leonie777
31. okt 2013

@erin365 zlatko picha mi to muz a aj nariasi kozu, normalne ihla nejde dnu ☹ uplny stres ... zajtra jednoznacne idem na inzulinky, dnes mi zas nesli 3 vpichy ... proste mam bud hrubu kozu, alebo neviem co ... lebo niekedy zas tu ihlu ani necitim ... puregon pero je uplne super oproti tomu diph. ach jaj 🙂
jeje aky pekny datum na potrvrdenie pozitivneho vysledku 🙂 zelam ti to z celeho srdca ... kedy sa po ket odporuca najskor testovat?

erin365
31. okt 2013

@leonie777 to neviem kedy 🙂 ale skúsim tak na 10.deň po KET...

sarin
31. okt 2013

@erin365 no ty vole dufam, ze neberu vazne potom tie kecy to ja budem urcite velmi vyrecna 🤐

erin365
31. okt 2013

@leonie777 ja som si pichávala sama... pred pár mesiacmi som z ihiel mala panický strach ale keď človek musí tak musí... pri prvom vpichu sa mi triasli ruky až som sa nevedela odhodlať si vpichnúť sama...ale zhlboka som sa nadýchla a už to šlo 🙂 a ostatné boli úplne v pohode...raz sa mi urobila modrina tuším z tretieho vpichu a potom už nič 🙂

erin365
31. okt 2013

@sarin diazepam účinkuje upokojujúco, navodí ti taký vnútorný pokoj, nebudeš mimo, žeby si kecala hovadiny 😀 To jedine po narkóze keď mi robili odber vajíčok sa mi "spolubývajúce" smiali že som trepala dve na tri 😀 😀 😀

leonie777
31. okt 2013

@erin365 obdivujem vas vsetky, co si to dokazete pichnut same ... keby to bolo na mne, tak ani za svet, mna chytaju mdloby uz len ked chystam muzovi tie injekcie 🙂 tak som happy, ze aspon on to dokaze pichnut aj ked pri tom ked to nejde nadava a stresuje ... ale co neurobime pre to aby sme mali babo ...

erin365
31. okt 2013

@leonie777 veď to boli presne moje stavy...už len pohľad na injekciu ma privádzal do mdlôb... 😅 Ale ako píšeš, čo neurobíme pre to aby sme mali bábo...

sarin
31. okt 2013

@erin365 no skoda ze mi nedali aspon tri aby som si to nacvicila 😀

erin365
31. okt 2013

@sarin ti poviem, že tentokrát som si bola nútená dávať čipok zajazdy autom 🙂 viezol ma švagor so sestrou a ja som sedela vzadu 😀 😀 😀

sarin
31. okt 2013

@erin365 on sa dava hodinu pred? a diazepam dve ci naopak?

erin365
31. okt 2013

@sarin diazepam 2hoďky pred a čipok hoďku pred...

sarin
31. okt 2013

@erin365 no panecku.. to aj mna asi caka v aute,...

donatela
31. okt 2013

@erin365 tak drzim palceky, nech sa podari🙂 napisem ti IP. Dakujem, ze si zareagovala🙂

erin365
31. okt 2013

@sarin ono sa to dá...nemusíš sa vyzliekať, len uvoľníš gombík na nohaviciach a hotovo 😀 😀 😀

donatela
31. okt 2013

@sarin
@erin365 prepacte,ze sa vam do toho miesam. V gf na pouceni po opu nam sestricka povedala, ze diazepan aj cipok sa nemusi uzit v tomto presne stanovenom case... Vraj tam moze byt rozptyl 2-3 hodky. Ucinok trva dlhsie. V niektorych car to ani nedavaju...

erin365
31. okt 2013

@donatela no vidíš to... mne zas povedali tak že diazepam 2 hodiny pred a čipok hodinu... aj na tom priloženom papieriku v obale je to tak napísané...

erin365
31. okt 2013

@donatela a jedna baba čo so mnou teraz ležala po KET zas hovorila, že ona si raz dala polku diazepamu a čipok asi polhoďku pred... a všetko bolo OK 😉 Ale tak treba sa radšej riadiť tak ako bolo komu čo povedané...

sarah00
31. okt 2013

@leonie777 ahoj. no ja vás tu sledujem a moooooc držím palce. mám dlhý protokol. začínam pichať na 23DC. inak včera harbulák jak prispatý, napísal mi že začínam 24.10.2013. no čo som už trochu premeškala 😀 😀 😀 😀 zle si pozrel dátumy. ale podľa MS mi to vychádza na štvrtok 7.11.2013.predpoklad OPU je 30.11.
Kedy picháte injekcie? ráno, či večer? a keď už ich je viacej, tak všetky naraz? jednu za druhou? a musí sa v tú istú hodinu, že? Mne bude pichať svokra, ona je zdravotná sestra a ešte aj na gynekológii, takže budem mať full servis 😉

ešte sa chcem spýtať na pero na tuším puregon, to pero mi dajú oni? lebo harbulák mi povedal, že na prvú kontrolu počas MS si mám priniesť puregon, žemi ukážu ako sa pichá s perom. ale to pero nemám 😕

sarin
31. okt 2013

@erin365 inak diazepam zabera do pol hodiny,... 😕 tak nechapem preco kazu dve pred 😨 ,..

erin365
31. okt 2013

@sarin asi aby sme boli v pohodičke viac než polhoďku... 😅

adulka1979
31. okt 2013

@erin365 Ahoj, ďakujem za info. 🙂
Ja som si tiež diazepam a čípok nedávala za jazdy autom, ale tesne pred odchodom z domu. 🙂 Nemusí to byť tak presne.

adulka1979
31. okt 2013

@sarah00 Ahoj, vitaj medzi nami. 🙂
Ja si inj.pichám večer o 21,00hod, teda mi ich pichá priateľ, ja som to nezvládla.... Malo by to byť v rovnakom čase približne. A ja si dávam jednu za druhou. V pondelok idem zase na kontrolu, uvidíme, čo povedia. Zatiaľ mám Diphereline a Gonal.
Držím ti palce. 🙂

adulka1979
31. okt 2013

@leonie777 Ten môj našťastie pri tom nestresuje.... 🙂 je úplne v pohodičke. 😀

donatela
31. okt 2013

@sarin
@erin365 no ja som sa z toho kokteilu (cipok, diazepan, utrogestan zapit v den et) citila ako nafetovana a prespala som cele dopoludnie (vklad bol o 8h). Cely den som bola ako omracena...:(:(

leonie777
31. okt 2013

@sarah00 akoze nic proti, ale harb je podla mna cely pomyleny aj mne uplne ine rozpraval ako bolo v protokole ... som pacientka drabeka, ale zakazdym mi vysla kontrola u harb. aj ja som zacinala dlhy protokol na 23 dc a meskala mi ms 7 dni ... zacni aj ty ako je poznacne na 23 dc a uvidis potom ako to bude s ms, niekomu meska a niekomu v pohode ... ja picham injekcie rano, aspon cely den nemyslim na ten stres co pri tom mam 🙂 picha sa postupne jedna po druhej a treba dodrziavat priblizny cas, ale myslim ze pol hodina hore dole nie je problem ... mas super, ze mas fundovanu sestru doma, lebo my s tym mame stresy a paniky ... pero ti daju, ked zacnes pichat aj puregon ... ozaj ake mas injekcie? ja mam diphereline, od 4 dc mam puregon 150, potom od 7 dc este aj menopur ...

zuzkagal
31. okt 2013

@sarin ja som bola po diazepame uplne jak nadrogovana, prisla som do ambulancie a dr vravi ci som ok. ja "ano len asi ked mrknem tak zaspim" a on, ta si vylezte a mozte si aj pospat 😀 😀 😀

adulka1979
31. okt 2013

@leonie777 Ja ani nerátam, koľko vpichov ešte.... raz sa len stalo, že to išlo na druhý pokus. Ale zistila som, že ľavú časť brucha mám citlivejšiu ako pravú... ale aj tak to striedame.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre