Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

nancsy
6. nov 2013

@sarah00 ahoj, aj mne je to ľúto.chodím k harbulakovi, a ty tiež cakas na schválenie?

nancsy
6. nov 2013

@sarah00 ahoj, aj mne je to ľúto.chodím k harbulakovi, a ty tiež cakas na schválenie?
@erin365 ok,ďakujem 🙂

zuzkagal
6. nov 2013

@erin365 uz som vyplnila 🙂

erin365
6. nov 2013

@scare54 si v tabuľke...povypĺňaj údaje 😉

erin365
6. nov 2013

@janan82 ahoj, vidím že si sa aj ty napísala do tabuľky...môžeš mi o sebe niečo povedať?

tyli
6. nov 2013

@sarah00
@erin365
@leonie777
@blavabla
@zuzanka05
kočky moje zlaté, tak dnes to nebola veľká sláva. ráno mi embrylóg oznámil, že všetky tri embryá majú zlú fragmentáciu. odporučil mi vklad všetkých troch embryí, tak som súhlasila. ale teraz keď som si čo to našla na nete a ak som to pochopila, tak mám pocit, že to bolo všetko zbytočné.
@erin365 ty tomu viac rozumieš, môžeš mi prosím napísať čo si o tom myslíš? kľudne aj do IP. ako to je keď je zlá fragmentácia embrya, ak o tom niečo vieš...
tabuľku vyplním zajtra 🙂

@zuzanka05 daj mi prosím potom do IP vedieť ako si pochodila v Brne, veľmi ma to zaujíma. na akej klinike si bola, u akého doktora a tak..... všetko čo sa dá. veľmi ti držím palce. drž sa 🙂

erin365
6. nov 2013

@tyli no ak je zlá fragmentácia tak do kelu nepochopím ako ti ich mohli aj vložiť. Veď sama hovoríš že povedali "zlá" čiže už len to slovo hovorí za všetko. Nebudem ti dávať rozumy bo to nemám naštudované, ale viem že pri zlej fragmentácii, či už ide o spermiu alebo embryo nemá šancu to či ono na "prežitie". Proste sa nebudú chromozómy deliť pri embryjku ako majú. Fakt nechápem čo mysleli tým, že ti dali všetky 3... že "skúsime šťastie?" 😠 😠 😠 😠 😠

erin365
6. nov 2013

@tyli "embryo môže dosahovať najviac 20 % fragmentácie (fragmentácia znamená prítomnosť malých tvarov bunkového pôvodu s nekompletnou alebo chýbajúcou genetickou výbavou). Vyšší stupeň fragmentácie sa spája s nižšou kvalitou embrya a genetickými poruchami."

zuzkagal
6. nov 2013

@leonie777
@erin365
@majkulik
@motiv
@sarah00
@tyli
@adulka1979
Dievcata prosim vas, ja som z toho zufala, dnes uz 10 den picham gonal, bola som dnes na kontrole a ze to ide velmi pomaly, lebo mam velmi male vajicka, dalej pokracujem gonalom ale uz 200, gonal mam uz len na 4 dni...luveris zatial pichat nemam, v piatok mam kontrolu... co viem tak ine uz davno pichali luveris a ja stale nic, do kedy to este potrva? preco mi este ten luveris nedali? 😖 😖 a

tyli
6. nov 2013

@erin365 ani si nevieš predstaviť ako som sklamaná. toto som nečakala a ani som nevedela čo to je fragmentácia, tak som narýchlo nevedela reagovať čo spraviť. našla som na nete presne to, ako to píšeš a preto si myslím, že to nemá šancu, akurát moja peňaženka je o 140 eur ľahšia. vysvetľoval mi to embryológ tak, že ak by sa jedno embryo ujalo, tie dve by ho vyživovali, či čo a pomohli mu udržať sa...... začínam mať pocit, že je niečo pravdy na tom ako tu niektoré nespokojné kočky píšu. nehovorím, že môžu za to že sa mi nedarí otehotnieť, ale myslím si, že ma mali poslať domou bez vkladu, vrátiť mi peniaze s tým, že o mesiac to skúsime so zvyšnými embryami. ale už je to tam. už to nezmením. ak neostanem tehotná, tak to ešte o mesiac skúsim (mám ešte dve zamrazené a dve s PK), ale ak sa toto opäť zopakuje, ani na vklad nepôjdem. odmietnem to. uvažujem o zmene kliniky. asi Brno.

erin365
6. nov 2013

@tyli čo je PK? Preĺžená kultivácia?

tyli
6. nov 2013

@zuzkagal to mi je ľúto, ja veľmi tomu nerozumiem a ja som mala iné injekcie. myslím si, že potrebujú, aby ti narástli folikuly, preto ti zmenili protokol.

tyli
6. nov 2013

@erin365 áno PK - predĺžená kultivácia. ináč sa to píše? ja tie skratky veľmi neovládam.

erin365
6. nov 2013

@tyli čo ja viem ako sa to píše 😀 a tie dve ďalšie máš potom aké?

tyli
6. nov 2013

@erin365 toto je ďaľšia vec, ktorú mi nepovedali. ako vždy toho moc nenahovoria. neviem či budem mať šancu sa na toto opýtať dodatočne, ale keď pôjdem na kontrolu o 10 dni, tak by som sa rada na toto opýtala, že koľko % to bolo. mne embryolog povedal, len toľko, že mám dosť zlú fragmentáciu embryí, takže môžem len veľmi dúfať, že nebolo to percento vyššie. ako zase ostať nasilu tehotná (ak by to vyšlo) a báť sa , že dieťa bude mať nejaké poškodenia. no ďakujem pekne.

tyli
6. nov 2013

@erin365 ja som mala po punkcii 21 vajíčiek, z toho 12 sme dali napichnúť ICSI, 9 oplodniť prirodzene. tie prirodzene sa vôbec neoplodnili, tie s ICSI všetky. 6 išlo na predĺženú kultiváciu, prvé IVF mi vložili 1 z predĺženej kultivácie a 2 zamrazili. teraz zo 6-tich bez predĺženej kultivácie rozmrazili 4 a 2 mi ešte ostali. takže ani na ďalší pokus veľké šance nedávam.

nancsy
6. nov 2013

@tyli treba veriť,aspoň máš nejaké zamrazene. Ja nemám nič, musím ísť odznova na stimuláciu.držím palce

tyli
6. nov 2013

@nancsy veď áno, ale už som skeptická. viem, že to nie je správny postoj, to len dnes pociťujem také sklamanie. neviem ako to bude ďalej. mám už 35 a hlavne v práci mi nebudú večne tolerovať takéto pobehovanie po doktoroch. ak sa to nepodarí, tak si dáme prestávku na pár mesiacov a zrejme zmením aj CAR.

scare54
6. nov 2013

@erin365 ďakujem... 🙂

bobulab
6. nov 2013

Ahojte. Ja som dnes mala jedno 3 bunkove a druhe malo fragmentaciu 40 percent, takže ho tam dali viacmenej na výživu...Co vsak znamena to 3 bunkove? je to lepsie ako pri 1 vklade krasna blastocysta? Mna to dnes dost bolelo a teray ma boli brucho a neviem, ci je dobre, že som mna troska nelakej tekutinky vyslo. Neviem, mam zmiesane pocity a s postele sa nehnem ako sme prisli. Co si myslite?

sarah00
6. nov 2013

@nancsy my už máme žiadosť schválenú od júna, teraz som sa odhodlala na IVF a zajtra začínam pichať prvú injekciu diphereline 😉
@tyli to je strašne smutné ☹ ☹ ☹ a je to fakt divné, že povedia zlé a aj tak ich vložia. Verím, že si nahnevaná, alebo teda skeptická, ale bambulky sú už u teba, tak mysli pozitívne a snáď to vyjde. 🙂 moc ti držím palce
@zuzkagal bola si predtým na IUI? ako si reagovala vtedy? asi ti pomalšie zrejú vajíčka. vydrž ešte chvíľu, už sa blížiš do cieľa 🙂

mirkaaak
6. nov 2013

@bobulab 3 bunkove je asi dvojdnove. Mne sa krasna blastocysta pri ET neuchytila. A pri KET 2x 4bunkovych sa 1 uchytilo. A ta tekutina je ok, s tou tekutinou ti vkladali embryjka, nevadi, ze vysla von. Drzim palce, nech si o par dni najdes II 😉

bobulab
6. nov 2013

@mirkaaak ja som mala ket...a vkladali mi 2 a tebe?

sarah00
6. nov 2013

@janan82 jééééj ty si prvá tehuľka v tabuľke, tak nám tu posielaj samé tehuvírusy 😀 😀 😀
@erin tabuľka je supeeeeeeeeeeeer, ďakujem 🙂 🙂 🙂 🙂

mirkaaak
6. nov 2013

@bobulab pri KET mi davali dve

matka177
6. nov 2013

@erin365 z celeho srdiecka ti to prajem,nech sa tesime z dvoch ciarok a nasledne z miminka.kazdy den citam tvoje prispevky co mas nove

matka177
6. nov 2013

@erin365 aj si pichas fraxiparin?

lesik
6. nov 2013

Babulky,boli ste niektora na PN z dobrovolneho nemocenskeho pripoistenia od zacatia pichania injekcii az do nastupu na matersku?Viem,ze musim mat vypisane dve PN,jednu do zamestnania a druhu kvoli DNP.Ak sa podari IVF, tak by som chcela pokracovat v PN az do nastupu na matersku.Samotny lekar mi navrhol,ze ma vypise hned na zaciatku liecby az po samotny prenos.Ale potom uz dodotocne nic nemusi vypisovat do PN?Ved to by sa asi ani nedalo.Jednoducho budem pokracovat nadalej a potom ma vypise len na matersku.

zuzkagal
6. nov 2013

@sarah00 nie nebola som predtym na IUI, takze teraz zistujem ako moje telo reaguje a to pomaly! :D :D

janan82
6. nov 2013

@erin365 Ahoj, jasne, že môžem. Ja Vás tu občas čítavam, len som neprispievavala. Ale keď sme sa aj pripravovali na umelé oplodnenie, tak som aspoň niečo vedela z tohto fóra. Nám sa to zadarilo na prvýkrát, čo som ani nedúfala. Teraz som v 5. mesiaci, presnejšie 17 tt+ 1 deň, čiže 18 týždeň tehotenstva. Čo by si chcela vedieť? Strašne vám tu všetkým držím palčeky, nech to vyjde.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre