Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

tyli
1. jan 2014

@zuzi20 veru neviem, ale tiež si myslím, že je lepšie ísť 13 - 14 DC. ak by vychádal víkend, tak treba ísť v rozmedzí 10-14 DC.

rybkanz
1. jan 2014

dievčatá, viem že to tu už bolo spomínané niekoľkokrát, ale koľko vás stálo IVF? môžete mi to prosím rozpísať, koľko ste platili v GF a koľko boli doplatky v lekárni, prípadne platili ste ešte niečo?
ďakujem

zuzi20
1. jan 2014

@tyli dakujem, asi bude najlepšie, keď si tam zavolám. Inak ja som už z tých liekov taká zblbnutá, že dnes som si dala prednison aj večer (a mám len ráno). Dosť že mám toho veľa, ešte si aj pridám...:(

zuzi20
1. jan 2014

@rybkanz no nás to vyšlo okolo 1500 Eur. Lieky (400), súbor doplnk. vyšetrení (105), ICSI (375), PK (170) a hatching (150), 3xmrazenie spermií (150) a mrazenie embryí (170). A to nerátam dopravu (som od NM). No fuuura penez 😒

janan82
1. jan 2014

@rybkanz No nás to vyšlo asi takto:
Tabletky 92,89 + 169,33 262,22 €
Priechodnosť 55,00 €
2x zmrazenie spermií 100,00 €
SÚBOR DOPLNKOVÝCH VYŠETRENÍ PRE OPTIMÁLNY PRIEBEH IVF CYKLU 105,00 €
ICSI - 13 až 15 oocytov 440,00 €
Predĺžená kultivácia embryí 170,00 €
AZH - asistovaný zonálny hatching 150,00 €

Celkovo 1 282,22 € a to tiež nie je započítaná doprava ako ju nemá ani Zuzi20.
Ale záleží to aj od počtu oocytov.

zuzi20
1. jan 2014

@janan82
@rybkanz ano zabudla som priechodnosť (SIS), čo mi robili predtým - + 60 Eur

rybkanz
1. jan 2014

@janan82
@zuzi20 ďakujem za odpoveď, možno hlúpa otázka, ale kedy a načo robia zmrazenie spermií? máte to tam obe...

zuzi20
1. jan 2014

@rybkanz no asi sme to obe potrebovali 🙂 moj muž má veľmi zlý spg, takže radšej sme dali zmraziť, ale nakoniec sme to nepotrebovali, bolo možné oplodniť aj z čerstvých...

rybkanz
1. jan 2014

@zuzi20 no o tom že ste to potrebovali nepochybujem, skôr som chcela vedieť prečo, ale teraz si mi to už napísala 😀

zuzi20
1. jan 2014

@rybkanz no ten mlady embriológ nám to radšej odporučil. Vraj keby tam náhodou v deň D nič nebolo... 😒

zuzi20
1. jan 2014

@tyli aj ty berieš estrofem ? Tiež taký krúžok ? To je vlastne antika nie? Akurát že my berieme konskú dávku 6 tbl. denne. Ako sa zatiaľ cítiš?

tyli
1. jan 2014

@zuzi20 takto to berieme všetky, ktoré ideme na KET. ja už idem na 3 KET. prvý krát som lieky znášala dobre. teraz zatiaľ v pohode, ale minulý mesiac som mala problém s Utrogestanom, musela som ho pár dní aj zapíjať. ideš na 1 KET? držím palce 😉

zuzi20
1. jan 2014

ano idem prvý krát na KET, preto sa pýtam 🙂 Aj ja držím palce, dúfam, že sa nám všetkým pekne rozmrazia a budeme spolu čakať na krv... 😉 Utroš som aj ja pár krát zapila, keď nebolo možne zaviesť 🙂 ale inak som ho v pohode znášala.

janan82
2. jan 2014

@rybkanz Tiež ako Zuzi20, manžel mal zlý SPG, tak nám odporučili zamrazenie, ak by v deň odberu nemal dobrý SPG, tak by rýchlo rozmrazili, čo tam máme. My sme si to tam ešte nechali, nakoľko by sme chceli ešte jedno bábo a netušíme aký SPG bude mať neskôr.

janielik87
2. jan 2014

ahoj baby, mozem sa opytat ako Vam zistovali priechodnost? a tiez v ktorej faze cyklu asi tak? 🙂 Mna to zrejme caka co nevidiet...tak preto sa pytam. Idem na kontrolu 15/1/ a predpokladam, ze dohodneme aj termin... Tak ze kedy asi si myslite, ze s tym mam pocitat a tiez co vsetko mi na to treba.

minis
2. jan 2014

Ahojte kocky ;)
som 13 den po KET. zajtra idem na krv... ET nevyslo, toto je prvy KET.... test som nerobila, kaslem na testy.... aj tak som tam nikdy ani len ducha nemala.... :D
ale od vcera vecera mam take pobolievanie podbruska ako na ms. teoreticky by som mala dostat okolo 06.01.... stale chodim na wc ci nahodou uz nekrvacam....bradavky mam dost citlive asi treti den, ale to vsetko ten utros podla mna.... alebo prichod ms....a rani jej asi len útros, aj ked cez ET, resp. den pred krvou som vtedy dostala ms aj cez utros..... ja uz neviem zeny moje :D

guginenka
2. jan 2014

@janielik87 - ja som bola na kontrole priechodnosti teda ak myslime na to iste. a robili mi to na 9DC. chceli aj skôr ale pytali sa ma do kedy mam ms. robili mi to v ambulancii, robia to bez anestezie, hodinu pred tym som si dala diazepam-ten mi dali sestricky, a este som si davala cipok. cela ta ,,parada,, trvala desat minut a dalo sa to v pohode zvladnut. nic extra. len potom prosim ta bud v klude, lebo ja som herecka isla na extra nakup a potom som nevedela co od dobroty. ale inak je to v pohode.

waitiekatie
2. jan 2014

@janielik87 ahoj,mne robili priechodnost pocas laparoskopie,pretoze mam udajne PCOS..aj ked teda neviem,lebo driling (opichavanie) vajecnikov nakoniec nerobili,lebo nevyzerali ako polycysticke.. a laparku mi nedavali podla ms,ale podla volneho terminu..

waitiekatie
2. jan 2014

@rybkanz my sme zatial platili 250 za laparoskopiu, 50e za lieky a vitaminy pred IUI, 70e za IUI, cca 350e za lieky pred ivf, 170e za mrazenie,170e za pk, 225 za ICSI..plus cas a cestovne..a este nekoncime,caka nas KET..

sarah00
2. jan 2014

@rybkanz ahoj. nás to vyšlo - lieky : 305, doplnkové vyšetrenia 105, ICSI 6 oocytov 300, PK 170, mrazenie 170 = 1050 € tiež bez dopravy

janielik87
2. jan 2014

@guginenka dakujem , asi ano...uvidim , co presne navrhne lekar
@waitiekatie ja asi nebudem mat laparku a driling, aj ked tiez mam PCOS, ale nejako nam to kvoli mm zlemu spg ani nenavrhovali..chcu vsak zistit priechodnost a tiez nieco s maternicou, ci nemam zrasty atd... 🙂
Snad to bude ok.

guginenka
2. jan 2014

@janielik87-tak drzim palce... 😉

waitiekatie
2. jan 2014

@rybkanz ozaj plus este tych 105 za "doplnkove sluzby" 🙂 to bude naozaj "nase drahe dieta" 😀

zuzi20
2. jan 2014

@minis ahoj minis, ja som presne ten isty pripad, tiez prve ET nic, este den pred kontrolou som dostala ms, utroš neutroš 🙂 na KET idem niekedy v strede januara. Drzim palce, daj vediet, ako si dopadla...

stanka810
2. jan 2014

@donatela ahooooj...mam obrovsku radost, ze sa to podarilo 🙂 dufam, ze je vsetko ako ma byt a uvidite srdiecko 🙂 ja budem rodit asi v trnave...som tam narodena a aj ked byvame na zahori...sme sa prestahovali z BA do noveho domceka...tak skalica sa mi nepaci...epidural netusim....skor nie...no a mala ma termin ked je depes v BA 6.2. 😀 ale nejdem samozrejme...uz som ich 8 krat videla a teraz ma cakaju milion krat krajsie veci 🙂

zuzi20
2. jan 2014

@janielik87 aj ja som bola na tej priechodnosti, vola sa to hysterosalpingografia (hrozny nazov), presne ako opisala guginenka, nie je to nic strasne, bolesť ako pri silnejšom menzese, ale našťastie trvá len krátko 🙂 Ja som potom celá spokojná, že to dobre dopadlo, tiež pádila do ikei na nákupy. Ale nebolo mi nič, cítila som sa v pohode. 🙂

janielik87
2. jan 2014

@zuzi20 :D :D takze mam premyslat, co si nakupim, hej ? :D :D :D no dobre, potesili ste ma teda...dajako bude a snad vydrzim. Bolo uz aj horsie ;)

zuzi20
2. jan 2014

@janielik87 vobec sa neboj, ja som sa tiez bala, ale trva to naozaj kratúčko. Držím palce 🙂

janielik87
2. jan 2014

@zuzi20 dakujem 🙂
snad to bude na nieco dobre 🙂 kazdopadne aspon budem vediet ako som na tom

guginenka
2. jan 2014

@janielik87-bude to na niece dobre. pozerala som relaciu, na stv2 ambulancia, a tam sa venovali umelemu oplodneniu a hovoril tam jeden lekar,ze kontrola priechodnosti vajecnikov je jeden zo zakladnych krokov pri IVF. a hned ti ukazu ako ti to tam dole funguje 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre