Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

elabka
2. júl 2014

@akach Ahoj 🙂 nooo, ved som tehotna, tie 2 krvne testy su jasne znamenie 🙂 Len sa nechcem moc vytesovat, este je strasne skoro, stat sa moze vselico... ale verim, ze sa nic nestane a o 8 mesiacov sa budem chystat do porodnice 🙂
Krvny test moze byt negativny, citala som, ze sa moze stat, ze prvy je negativny a druhy pozitivny, ale v tomto nemam moc vedomosti, ako to funguje, kedze som hned prvy test mala pozitivny, ani som nemala pricinu patrat 🙂
Ono, kym chodis na vysetrenia a cakas na vysledky a kym schvali poistovna ziadost, tak sa ten cas strasne vlecie, ale ked uz dostanes hormony a zacnes stimulovat, vsetko ide strasne rychlo... a potom zas cakanie na vysledky krvnych testov... a sono, to je zas nekonecne cakanie... ale oplati sa cakat 😉
Ja som tiez brazdila kona a vypytovala sa a nevedela sa dockat a moj chlap len krutil hlavou, co stale riesim s Pipinami 🙂 ale keby som neriesila, tak som fakt ako take tela. Nemala som ani potuchy co a ako a tuto to uz maju dievcata odzite, tak preco sa nespytat... Inak, myslim, ze si teraz vo fore GF - Pipiny z Gyn-fiv je vlastne pre baby, ktore chodia do GF 😉 Ale tiez nie som nejaka odbornicka na skupiny a fora, tak len ako som to ja pochopila...
Ja som dostala Dr Harbulaka nejako nahodou, nikoho som nepoznala a ked som volala do GF, tak sa ma spytali, ci moze byt on, reku asi ano... a tak som skoncila u neho 🙂
Vklad mi robila nejaka doktorka, myslim, ze Stenova ale aj ta bola velmi mila, aj srandovala so mnou... a sestricky su tiez zlate, hlavne jedna, netusim ako sa vola, ale bola pri nas, ked nam brali vajicka a ta bola fakt zlata, vtipna, ochotna vysvetlit... Ja osobne na GF fakt nic zleho povedat nemozem a platit treba v kazdom centre... Tak nech si hovori kto chce, co chce, moja skusenost s tymto centrom je pozitivna 🙂
Som sa nejako rozpisala 🙂
Tak nech ti to cakanie rychlo ubehne 😉

akach
2. júl 2014

@elabka no pomalicky potichucky ti gratulujem aspon k prvemu uspechu a verim ze vsetko dobre dopadne, kedy to mas to sono, dnes nie?
No pytala som sa na tu skupinu preto, lebo tam je to prehladnejsie, daju sa tam oznacovat prispevky a tak... ale tak ak nie je, tak budem sem chodit smejdit 🙂
Ani mi nevrav ze treba cakat na poistovnu oh my got, to bude papierov, teda dufam ze nebude a ze mi skoncime len pri clostyle a bodka. 🙂 v podstate, ak ma muz dobry SPG, tak nastimulovanie ovulacie by DUFAM mohlo stacit.
Daj vediet ako si dopadla, drzim palce.

elabka
2. júl 2014

@akach Dakujem ti moc 🙂
Sono mam zajtra rano a dam vediet hned, ako sa dostanem k PC 🙂
Uz chapem co si myslela skupina / forum.. skupina neviem, ci existuje, ja viem len o tomto fore, ale ak by si sa dozvedela o skupine, daj vediet 🙂
Na poistovnu sa necaka az tak dlho, my sme to mali za mesiac schvalene, ale to bolo pocas Vianoc, tak to trvalo dlhsie ako mimo sviatkov. Nekonecne dlho sme cakali na vysledky genetickych testov - 3 mesiace! a tie boli fakt nekonecne dlhe.. ale mozno genetiku potrebovat nebudete...

akach
2. júl 2014

@elabka no fasa, dalsi novy vyraz - geneticke testy, tak snad sa nedostanem az tak daleko aby som toto riesila, ale mate moj obdiv, ze ste to takto krasne zvladli, takze to v podstate riesite uz skoro tristvrte roka, ale uz finisujes, tak drzim silno palce 🙂 to bude vytuzene bejby.
A vsetko uplne vsetko co pises ste riesili v GF?

elabka
2. júl 2014

@akach My uz to riesime viac ako rok, lebo partner chodil k urologovi na kontrolne spermiogramy kazde tri mesiace, tak sme sa do GF dostali az zaciatkom decembra. Naivne som si myslela, ze na Vianoce uz budem tehotna 🙂 ale nakoniec som dostala najkrajsi darcek k narodeninam, den po nich som mala prvy krvny test a hned pozitivny 🙂 Ano, baby je to vytuzene 🙂
Vsetko co pisem sme absolvovali v GF (spermiogram potom robili aj v GF)...

akach
2. júl 2014

@elabka tak cakat sa oplatilo, jaj ale ti drzim palce 🙂

annavallova
2. júl 2014

@akach zatiaľ len muž na smermiogramoch, dneska bol na kontrolnom zajtra ideme po výsledky, mne brala moja gynekologička steri s krčka a o dva týždne mám výsledky a potom ideme na konzultáciu do Gin Fiv, ty pôjdeš asi skorej ako my,keď budeš taká dobrá napíšeš mi potom, že čo a ako? ja som s toho dosť nervózna, ale pred mužom to snažím tutlať, vieš, chlap to berú inak ako ženy, keď majú problémy, no my začíname bojovať a dźfam, že sa nám to podarí, držím palce aj Vám aj všetkým, ktoré to len čaká 😉

leona45
2. júl 2014

Ahojte baby,doma uz mam diphereline, gonal, luveris a pregnyl, na buduci tyzden zacinam s dipherelinom. Ja sa strasne bojim. Ako ste zvladli tolko injekcii? Ake su vedlajsie ucinky? Neviem co ma caka? Moja chladnicka vyzera hrozostrasne, cela taska hormonov. 😖 Mam dlhy protokol.

annamary27
2. júl 2014

@leona45 ahoj,neboj zvládneš to aj ty. 😉 ja som nemala z hormonov okrem pár kilečiek navyše žiadne vedlajšie účinky a to mám za sebou tri dlhé protokoly.diphereline,ale myslím nemusí byť v chladničke.držím palce 😵

leona45
2. júl 2014

@annamary27 Ano ten nemam v chlad. Este mozem sa opytat ako si si pychala Diphereline? Lebo v lekarni mi dali normalne ihli, ale to nebudem schopna si sama pichat, si myslim

annamary27
2. júl 2014

@leona45 pichala som si s 2,5ml striekačkou a s oranžovou ihlou,tá je najtenšia,mne to pichala mama pod kožu na ramenách.ale keby som si to mala pichať sama,tak si to dám pod kožu na stehne.

blcha76
3. júl 2014

@elabka Čakám na dobré správičky so sona 🙂 🙂 🙂 ...

akach
3. júl 2014

@annavallova ako dopadol kontrolny spermiogram?
myslis ze pojdem skor ako ty? no neviem, my sme fakt objednani az o mesiac... 😒
jasne ze ti napisem vsetky podrobnosti, ked budem vediet co ako, a hlavne nebud z toho nervozna, podla mna je to cele perfektne, ze nam v takychto veciach dokazu doktori pomoct. Ja som z toho nadsena a hlavne sa tesim na tu kozultaciu ze co nam povedia, nastavia nas a tak... mam z toho docela zazitok 🙂 asi som divna no...

Inak mam taku haluz ze som zacala uvazovat nad ISCARE, lebo tam by ma mohli zobrat hned a mala by som to za sebou, som nedockava 🙂

@elabka veru veru, cakam aj ja na vysledky zo sona 🙂

elabka
3. júl 2014

@blcha76 , @akach Ahojte, tak spravy zo sona su len pozitivne 🙂 Mame 17,3mm a jedno bijuce srdiecko 🙂 Prepustacia sprava vypisana, idem volat mojmu gynekologovi, kedy sa chce na mna kuknut 🙂 MUDr Harbulak mi poprial vela stastia, potriasol rukou a pa-pa Gyn-fiv 🙂
Dakujem za vsetky palce, co sa mi drzali a zelam vsetkym aby si uz coskoro mohli prezit tieto krasne chvile, ake zazivam ja teraz 🙂

akach
3. júl 2014

@elabka mojaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa. Krasne krasne spravy. Gratulacia obrovska, drzte sa vsetci 🙂 Prajem ti krasne tehotenstvo!!

elabka
3. júl 2014

@akach Dakujem hrozne moc 😀 a nadalej to tu monitorujem, tak ma informuj, ako sa ti dari! 😉

blcha76
3. júl 2014

@elabka Bóóóže, krásne správičky 🙂 . Držím ti palčeky a želám z celého srdca krásne tehuľkovanie 🙂 . Až ma to dojíma k slzám, mám ich v očiach, ale od šťastia, ako ti to krááásne prebehlo 🙂 a ešte prebiehať bude 🙂 🙂 🙂 . Drž sa!

annamary27
3. júl 2014

@elabka gratulujem,veľa šťastia 😵 nech je všetko v poriadku. 😉

elabka
3. júl 2014

Pipinky, ciste tela som! Doktor mi nakazal postupne vysadzovanie Utrogestanu - do 9.tyzdna mam skoncit. V papieroch mam 8 hebd - to akoze som v 8.tyzdni? Celu ma poplietol, lebo sa pytal na poslednu menstruaciu, tak ratal kolky tyzden od nej som... ale vklad som mala az 2 tyzdne po mentruacii tak teraz neviem, kolky tyzden sa berie! ☹ Harbulak mi sice krasne povedal, kedy kolko tabletiek mam uberat ale ja netusim, kde som bola myslou, vobec si to nepamatam... Nemali ste niektora tak ako ja 3x2 tabletky Utrogestanu a postupne ste vysadzovali? Nechce sa mi moc vyvolavat doktorovi, tak to skusam cez vas, ale ked to inak nepojde, zavolam mu...
Vopred dakujem

annavallova
3. júl 2014

@akach no spermiogram dopadol lepšie ako ten minulý, tak sme sa troška potešili, aj ja som rozmýšľala, že by som išla do Iskeru, taktiež som nedočkavá, uvidíme ako to všetko dopadne, dúfam ,že dobre. A nie si divná jednoducho máš cieľ a ideš si za ním, a aj ja som rada, že nám dokáže niekto pomôcť, tak držkám palce 😀

akach
3. júl 2014

@annavallova no tak som sa tam objednala, idem zajtra do ISCARU, chapes??? zajtra!!! ozvem sa co ako 🙂
a vy co teraz? aky postup? SPG lepsi, takze uz len ta vstupna vas caka?

blavabla
3. júl 2014

@donatela konecne😀😀😀, moja mooc gratulujeeeem<3

blavabla
3. júl 2014

@vodnari ahoj zlaticko, dakujem za opytanie😉, ako sa mam? Konecne som velmi stastna🙂🙂malicky je neskutocny<3 krasnucky, milucky, dobrucky no radost vychovavat🙂, mm mi kazdy den so slzami v ociach dakuje za neho a ja dakujem bohu, ze ich mam:-*uz sa tesim ako si pojdeme pre dalsie🙂, ved moja ty najlepsie vies ake je to stastie<3, drzim palceky, aby uz coskoro mal Branko surodenca:-*

vodnari
4. júl 2014

@blavabla Ďakujem zlatíčko si zlatá. Len si to pekne užívaj je to na nezaplatenie. A počkaj keď ti povie prvý krát maminka moja ľúbim ťa a bude ťa stískať. vždy keď mi to povie je mi do plaču. Ja asi tak o dva týždne idem na vklad. Prajem hlavne veľa zdravíčka celej krásnej rodinke.

blcha76
4. júl 2014

@vodnari Držím palce, nech sa to o tie dva týždne podarí 🙂 ...

sasa1983
4. júl 2014

@elabka ahoj, ja som síce z RF Brno, ale Utrogestan som vysádzala až po 12tt a teraz mám Duphaston do 16tt..saša

elabka
4. júl 2014

@sasa1983 Dakujem Sasi, mne doktor napisal do papierov ze mam vysadit do konca 9.tyzdna. Som dufala, ze potom uz koncim s tabletkami a pozeram, ze este stale mozem dostat dalsie 🙂 Drz sa 🙂

sasa1983
4. júl 2014

@elabka mne moja dokina vravela, že samotný progesterón si placenta produkuje až v 2hom trimestri..preto sa necháva dlhšie...

blavabla
4. júl 2014

@vodnari budem na teba mysliet, daj o sebe vediet, drzkaj sa:-*

vodnari
5. júl 2014

@blcha76 ďakujem si zlatá

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre