Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

mailinka1980
20. dec 2014

Amy 25 a pidarilo sa? Ja som mala ET 17.12 menzes by mal prist 25-27 dufam ze nepride, ale picha ma semntam vajecnik a konecnik mna aj ET bolel asi zrasty zase;(

amy25
20. dec 2014

@mailinka1980 ano, podarilo sa, dokonca na prvý krát, čo po tom čo som si tu prečítala beriem ako taký zázrak. Teraz čakáme dvojičky. Budem držať päste, aby ti to vyšlo a konečne sem niekto napísal dobrú správu 🙂

mailinka1980
20. dec 2014

Dakujem 🙏

scheflera
21. dec 2014

mne sa nepodarilo ani jeden cyklus.naposledy sme zaplatili darcovsky program,oplodnili 4 vajíčka mrazenymi spermiami,na druhý den zamrazili a basta.je som vedela,že to nemá šancu,2krát mrazený materiál a žiadna PK,takže žiadna záruka,ani prognoza.je mi na vracanie,z týchto ich postupov.hlavne nech ludia platia.GYN_FIV NIKDY VIAC!!!!!a ešte ako bonus ma poriešili v práci,pre pn-ku mám výpoved.

lilly158
21. dec 2014

ahojte žienky 🙂 prosim vas, kedy vam volali z centra, ak ste isli na KET bez predlzenej kultivacie ? Ja som sa zabudla spytat a neviem ci to rozmrazuju v ten den rano, alebo den vopred. Mala by som ist v utorok na vklad a neviem kedy budu volat. Nerada by som sa prehnala 300 km hore- dole, s tym ze mi oznamia, ze sa nerozmrazili ☹

scheflera
21. dec 2014

ja som mala KET bez PK V pondelok o 12tej a volali mi v nedelu o 11tej doobeda.asi rozmrazujú den vopred.

amy25
21. dec 2014

@scheflera ak sa ti ten darcovský program nepáčil, tak prečo si s ním súhlasila? My ked sme tam boli, tak nám všetko pekne vysvetlili, nemala som pocit, že na mna tlačia, vždy konzultovali každý postup s nami, a ak sme niečo odmietli, rešpektovali náš názor.
A že je to biznis? A kde nie je. Ja som mala také referencie o icsare, že tam je to biznis a "pásová výroba", že toho majú vela a nestíhajú sa venovať pacientkám tak ako by bolo treba. Preto som sa rozhodla pre gyn fiv. Ono asi čo človek, to iný názor, iná skúsenosť, a asi hlavne záleží či to výjde alebo nie, asi aj to velmi ovplyvní názor.
A ty ideš do nejakého iného centra skúsiť? Ja som počula že to v brne si chvália.

amy25
21. dec 2014

@scheflera a musela si ísť na pn? ja som pri ivf nešla na pn, zobralo mi to pár dní dovolenky - tuším nejaké 4-5 dní. A ked som chodila na folikulometriu tak som prišla do práce neskôr a o to dlhšie tam ostala. Ono asi ale záleží od zamestnávatela ako sa s ním dohodneš. Ale preš pár dní predsa nikto normálny nikoho nevyhodí - teda pokial to nemá len ako zámienku a nechcel ta vyhodiť už dávnejšie.

scheflera
21. dec 2014

@amy25 robim v jednej subdodávateľskej firme pre automobilový priemysel.vstrekolisy ťa nahánajú,ked odbehneš cikať,padá ti to pozemi ,a prekladáš aj veľké a ťažké bedne.ked máš P-čko,75eur strhnú.a asi sa im nepáčilo,že ked chýbam,musia mať cez agentúru náhradu.a keby som si chcela nadrobiť v inom čase,zas by museli niekoho z toho času preložiť na iný čas.kapitalisti sa s nikým nepárajú.

scheflera
21. dec 2014

a čo sa týka dovolenky zamestnávateľ ti ju môže dať,ale nemusí.ked si zaučená na všetko,nemá tak koho dať,nedohodneš sa. a toto bolo moje 2.IVF v tomto roku,tak som chýbala viac.o UNICE v BRne viem,ale nezoberiem si pôžičku 100 000 Kč.inak používajú tam zásadne čerstvý materiál a zosúladujú cykly,a robia aj PK,robia všetko,aby ľudom pomohli.GYN-FIV sa ťa oko prvé a ambulancii opýta,či už máš zaplatené,ale či použili darkynu len pre teba,to im nikto neskontroluje.a ak nie,mali by dať inú cenu. 😀

amy25
22. dec 2014

@scheflera ja som oočula, že to v brne stojí rovnako ako tu v sk. Akurát že si to musíš zaplatiť a poisťovna ti to potom preplatí. pôžičku by som si určite nebrala, ale skúsila si na to našporiť. Ved ono aj tu na slovensku musíš mať nachystané peniažky ked ideš do ivf. Nikdy nevieš kolko vajíčok budeš mať a čo s nimi treba. So mnou bola jedna baba, ktorej odobrali 21 vajíčok a každéb bolo treba napichovať, tak len za to dali vyše 800eur.
A ja som sa v gyn five nestretla so zlým prístupom, dokonca ked som bola na vklade, tak jedna baba len vtedy platila ten poplatok 110e, čo je za to že robia aj cez víkendy a nikto jej nerobil problem z toho.
Možno záleží kto tam akurát je, ale ja som sa nestretla s nikým tam so zlým prístupom.

amy25
22. dec 2014

A tiež som počula že nie vždy je dobré dávať PK. Že napr. ked sa majú embrijká mraziť, tak je lepšie bez pk. Ale neviem o tom vela, my sme mali PK, ostali nám len 2 embrijká a obe mi vkladali, na mrazenie nám neostalo nič.

candour
23. dec 2014

@amy25 mrazenie bez pk je uplny nezmysel🙂

lina129
23. dec 2014

ahojte, rada by som sa ku vam pridala 🙂 chcem sa spytat, ci robia v GF aj IVF SOFT? s minimom hormonov, ako napr. v Brne... vcera som bola na konzultacii a vo februari/marci, by som isla do ivf... len mi lekar nepovedal nic konkretne... dakujem 🙂

franzziska
23. dec 2014

@lina129 v GF soft nerobia...

svatava74
23. dec 2014

@lina129 no pokial viiem ja, bola som tam 8.12. u Harbulaka, robia kratky protokol....co ja pokladamza soft...ci mylim sa????

lina129
23. dec 2014

@svatava74 ja som bola tiez u Harbulaka 😵 my sa tusim stretavame v kazdom car 😉 ides aj do toho brna 19.1? chcela som len vediet, ci robia aj soft v GF, kedze este vsetko zvazujem... neviem, ci kratky protokol = soft... preto som sa pytala 🙂 diky...

franzziska
23. dec 2014

@svatava74 nie kratky nie je soft

amy25
23. dec 2014

@candour môže byť, neviem, nie som lekárka, len som to niekde čítala, akurát viem že nie vždy je pk lepšia.

amy25
23. dec 2014

@lina129 skôr nerobia, ale treba sa spýtať, možno keby si na tom trvala... . A prečo chceš soft?

scheflera
23. dec 2014

@candour tiež si myslím,že mrazenie bez Pk je na nič.nikto nevie,či a kedy sa embrio prestane vyvýjať,napr.na tretí den nastupuje gen.informácia otca,aj tam býva úhyn.bez PK je to mačka vo vreci.možno práve tie 2 čo mi dali boli naprt.inak nemusím mať problém,ked jednu dcéru mám.

karkana
23. dec 2014

@candour však pred rokmi ,ked aj iscar začínal a chodila som, sa ešte PK vôbec nerobila, a mrazili 4bunk., 6bunk. atd.,morula bola naj vtedy,,,,,,,,,,,,a kolko veľa žien otehotnelo aj zo 4bunk., aj ja som skúšala PK a nič, nemyslím, že je PK lepšie-keby bolo tak , tak by pomaly už nebol problém otehotnieť a taktiež nevedia, či aj po PK bude embrio rásť-záleží aj od iných faktorov,,,, 😒

amy25
23. dec 2014

@scheflera na druhej strane je ale lepšie, ked je embrijko čo najskôr v prirodzenom prostredí, teda maternici. Pk je skôr na to aby sa vybrali kvalitnejšie embrijká na vklad, pre samotné embrijká to dobré nie je. Možno keby nejaké embrijká, čo nezvládli pk boli hned v maternici, neprestali by sa deliť. Predsa len aj pri pk sa s nimi manipuluje a to sa im nepáči.

karkana
23. dec 2014

@amy25 🙂 úplne s Tebou súhlasím

viva13
23. dec 2014

Ahoj baby zapíjate niektorá utrogestan? Točí sa aj Vám z neho hlava som nejako mimo cez den ked ho musím zapiť ked to neprespím trvá to aj 3hodiny, nemáte nejaký trik ako tomu predísť?

amy25
23. dec 2014

@viva13 skúšala si sa najesť predtým?

viva13
23. dec 2014

@amy25 vieš že ani neviem či pred užitím jem alebo nie? zajtra vyskúšam, nerada by som bola ako námesačná počas večere 😀

candour
23. dec 2014

@karkana otehotneli ale zrejme nie po ket..et bez pk je ine..to nerozporujem ze v maternici moze sa ujat
.ale mrazit trojdnove embryo pochybujem ze je vhodne na ket..

candour
23. dec 2014

@amy25 na to ti lekari povedia ze trojdnove embryo nema co v maternici robit.kedze v prir.oteh
je treti den vo vajcovode len a nie v mater.

amy25
24. dec 2014

@viva13 a ešte ho zapíjaj len čistou vodou. Aj chvílu predtým a potom nepi iné ako vodu.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre