Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

ladyblcha
22. júl 2015

@bubinko1506 tento rok, vo februari 🙂

ladyblcha
22. júl 2015

@bubinko1506
bubinko, aj tu sa to pisalo, ze zvysili ceny od januara 2015 kuk: https://www.modrykonik.sk/forum/asistovana-reprodukcia/pipiny-z-gyn-fiv/ aj na dalsej strane sa dievcata nad tym pohorsovali, ze za kazdu konzultaciu uz chceli 10e (cize kazda navsteva tam) .. takze ty si bola este pred zdrazenim vlastne. ja az po 😠

a teraz som checkla ich stranku a uz maju zase novy cennik od 1.6. 😀 - tak mozno zlacneli, lebo ten od 1.1.2015 dievcata velmi skritizovali a urcite sa im to odrazilo aj na klientoch. stale je to biznis 😉

bubinko1506
22. júl 2015

@ladyblcha aha, tak tym to bude, ze nas to obislo, lebo za ten cas, co tam chodime, sme za konzultaciu alebo spermiogram neplatili. sok mi skor sposobila zmena cennika genetiky - 2.IVF by sa nam navysilo o cca. 2 - 3000e, a aj tak by sme nemali zaruku, ze by to vyslo. takze budeme pokusat osud bez PGD, asi som fakt zosalela 😀

ladyblcha
22. júl 2015

@bubinko1506 a zmeny cennika od 1.6. si pozrela? mozno zlacneli 😖
preboha, ved to je hrozna palka 😨 😕

bubinko1506
22. júl 2015

@ladyblcha je to novinka akurat od 1.6. 😠 v GF neboli z nasho rozhodnutia nadseni, ale ta suma je na nas az prilis moc vysoka. 1.IVF bolo s genetikou a aj tak to dopadlo zle, takze to riskneme bez genetiky. A ak to nevyjde, tak na 3.IVF snad presvedcim mm, ze skusime darovane spermie. A mozno si napokon babo adoptujeme 😉

ladyblcha
22. júl 2015

@bubinko1506 jaj tak, no pekne ☹
inak, risknite, ved ak by genetika bola zla, tak babo sa prestane vyvijat a casto same zanikne. ako viem, ze nie je to istota, ale vsetky prirodzene tehotne sme vlastne bez toho, takze budete tak. takze mate problem na strane manzela? my sme sa zase bali, ze budeme musiet z darovanych vajicok, teda nebali, len kvoli veku som nevedela ake mam amh - ale mne by to nevadilo vobec, a priatelove spermie by tam boli takze 😉
drzim palce 🙂

bubinko1506
22. júl 2015

@ladyblcha dakujem, my sme sa nasli taka zaujimava zmeska - mm katastrofalny spermiogram kvoli genetike, ja - protilatky proti spermiam zopar "menej zavaznych" trombofilnych mutacii. tu genetiku sme napokon odmietli aj z toho dovodu, ze ak by sa teda babo podarilo, urcite by sme davali robit amniocentezu (tu by sme museli dat spravit aj ak by sme mali PGD), a tam by uz zistili, ci je vsetko v poriadku. a tebe sa teda podarilo prirodzene? podla datumu budete mat krasny valentinsky darcek 🙂

ladyblcha
22. júl 2015

@bubinko1506 ano, nam sa nakoniec podarilo prirodzene, ked sme uz mali po konzultaciach, nastavene kroky co mame spravit pred ziadostou o umele, tak vtedy sa zadarilo.
gyndak hovoril, ze to psychika, ze tym, ze som to "hodila" na CAR, nech to riesia oni uz, ze uz som bola uvolnena a preto sa zadarilo 😵
inak sa nam zadarilo hned po konzultacii v CAR, vo februari, este mi pinter hovoril, ze sa mame snazit, ze mam pekny folikul a ze vecer praskne, tak sme sa snazili veru - ale bol to MA, teraz som vlastne zase tehotna od maja 🙂 snad nam to vyjde uz. velmi si drzime palce.. a vlani som mala spontanny potrat.
ja sa na amniocentezu bojim, odmietnem ju, budem mat len morfologicky a verit ze bude babatko zdrave 🙂
verim, ze aj vam sa podari a ze budete coskoro v ocakavani 😵

bubinko1506
22. júl 2015

@ladyblcha drzim palce, nech vam to vsetko dobre dopadne. koncom augusta zacinam opat stimulku a dufam, ze tentokrat to dotiahneme az do uspesneho konca

ladyblcha
22. júl 2015

@bubinko1506 silno drzim palce! 🙂 🙂 🙂
a pal si biele sviecky, kahance, povedz si zelanie, popros anjelov, nech ti pomozu, a podakuj a nechaj dohoriet. nesmies sfuknut 🙂 teda, ja tomu verim, je to taka barlicka, co mi pomahala a pomaha 😉

misela103
22. júl 2015

@yanka88 my sme este ziadost nevyplnali

yanka88
22. júl 2015

@misela103 jaj tak, no ja som sa nacakala za schvalenim...od poistovne. Ale uz to je, tak ideme na to 😉

zuzuliatko151
23. júl 2015

@malik @yanka88 @misela103 Ja som bola po lieky akurat vcera. Mi doktorka Behunova dala plno papierov na pocitanie, podpisanie a odisla som s hlavou velkou ako melon 🙂 Rovno som sla do lekarne co tam maju dole vybrat lieky a dostala som plnu velku tasku liekov, manzel sa cudoval ze to nemyslia vazne ze clovek ma toto vsetko uzit v priebehu mesiaca, ja si to este tiez neviem predstavit ale urcite to bude oki a hadam len s minimalnymi vedlajsimi ucinkami. Behunova spomenula ze budem velmi nafuktnuta, to mi nevadi, budem nosit volne tricka 🙂 Od utorka zacinam s prvou injekciou. Lieky stali vcera dokopy 281 euro a som bola milo prekvapena ze nechceli 10 e za konzultaciu ako predtym.
Drzim velke palce vsetkym :*

yanka88
23. júl 2015

@zuzuliatko151 od ktoreho dna cyklu sa zacina stimulovat? Mozem zacat este tento cyklus alebo sa caka az na novy? Dakujem, drzme si palce vsetky! 😉

misela103
23. júl 2015

@yanka88 tak teda držím Vám palčeky 😉

misela103
23. júl 2015

Ani odomna nepytali na prvej konzultacii peniazky... tak som zvedava ze co mi povie dr. Stenova v stredu som nervozna.. a plna ocakavania ze ako to bude pokracovat 😎

linda10
23. júl 2015

@zuzuliatko151 Ahoj neboj sa tie lieky nie vsetky budes potrebovat teda urcite neminies vsetky.Mne tiez ostali balenia 🙂 Mne to ubehlo rychlo 🙂 Tiez som sa bala ze ako to vsetko zvladnem ale da sa to v pohode 🙂 Vela stastia ti prajem nech ti to vide 🙂

zuzuliatko151
24. júl 2015

@linda10 Dakujem 🙂 Som rada ze to vsetko nebude treba. Zaujimave bolo ze doktorka povedala ze len Pregnyl musi byt v chlade a v lekarni mi povedala ze skoro vsetky musia byt v chladnicke, tak som radsej pre istotu posluchla lekarnicku 🙂 Rada by som sa aj opytala ze Puregon co sa tym perom picha tak ci len sa to pichne do brucha alebo je nato nejaky uhol spravny alebo miesto v bruchu kam sa to pichava.
@yanka88 Prva injekcia ide na druhy den cyklu, mne to vyslo len tak tak, som ale rada, mesiac je dlha doba ked sa caka na nieco, ale verim ze to vsetko rychlo ubehne a za par mesiacov budeme s bruskami 🙂

lucia2505
25. júl 2015

Ahojte,neviete ci robia v gynfive hysteroskopiu?

linda10
26. júl 2015

@zuzuliatko151 No veru aj mne povedala lekarnicka ze to musi byt v chlade a dr ze nie.Tak tiez som to tam mala. No jasne to len pichnes do brucha nemusi to mat uhol ani nic len pichnes a tie injekcie s perom to su tenulinke ihli aj ja ked som si prvu pichala tak ako som si prilozila k bruchu tak sa mi vsunula sama odseba ze som ani nevedela 🙂

katka17044
27. júl 2015

Ahojte prosim vas neviete ako to je s Ket na kontrole sliznice mi povedali kedy bude vklad ale nepovedali o koľkej to mi budú ešte volať? Alebo sa mam informovať? Ďakujem

17_dominika_5
27. júl 2015

@katka17044 hodinu ti povedia den pred vkladom... mne volali asi okolo 10 hod. 🙂 drzim palce !! 🙂

katka17044
28. júl 2015

@17_dominika_5 dakujeeeem

misela103
30. júl 2015

Ahojte 🙂 Nuž včera sme boli v GF spermiogram našťastie moc dobrý, aspoň niečo. Ja stým PCOS mám hodnotu 12,19 kde má byť max 3 ☹ až sme boli v šoku. Tak teraz máme trošku voľno od GF aj BA :-P lebo až v septembri mi urobia laparku v KN.... a že podľa toho sa uvidí či vôbec sa urobí IUI alebo hneď IVF...

megan5
30. júl 2015

Ahojte.baby tento mesiac som mala také ťahanie na pravo na 14den.potom som mala aj bolesti.no test som mala teraz negatívny.takéto ťahanie som mala kedysi aj po vklade embrya,ale teraz som nebola na vklade.je tu niekto koho bolieva často podbruško?lebo mna bolieva dosť často,ale tehotná som ešte nebola,popritom nám hovoria,že sme zdraví.nemáte s týmto niekto skusenosti?neviem či mi niečo chýba a prečo ma bolieva podbruško.ak má niekto skusenosť,tak napíšte..katka 17044držím palce,aby ti to vyšlo,drž sa 🙂

malik
31. júl 2015

Ahojte. Taaak, lieky predpisane. September bude nas mesiac 😎 😉

yanka88
31. júl 2015

@malik to istééé aj u nás, tesime sa, drzim ti palce!!!! 😉

malik
1. aug 2015

@yanka88 podobne drzim palce! 😉

zuzuliatko151
2. aug 2015

Jej tak super, drzim velke palce babulky. Ja mam teraz siedmy den cyklu, siesty den si picham Puregon. Manzel mi to picha kazdy vecer, neviem kto sa boji viac toho pichnutia ci on ci ja 🙂 Zajtra idem na prvu kontrolu kde mi povedia co dalej. Mam pokracovat s Menopurom a to sa picha podla postupu zlozitejsie, je tam nejake rozpustadlo tak si to tam planujem zobrat nech mi to ukazu radsej nech doma potom nematurujeme co s tym. Pekny zvysok vikendu prajem vsetkym 🙂

yanka88
3. aug 2015

Prva injekcia za mnou, trosku stipacia, ale dala som to, som zvedava, kolko casu este ubdhne kym bude mimi. Kazdopadne datum 3.8.2015 si budem pamatat. Krasny den baby.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre