Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

stanka2612
8. dec 2015

@linda10 KET je kryo-embryo transfer?prepac, ze sa tak pytam ale ja to poznam len pod nazvom Embryo-transfer...ak ano tak zatial nebud smutna,vydrz to tie dva tyzdne potom predsa ides na krv a tam ti povedia vysledky.ja som totiz tiez po transfere nic necitila,ziadne priznaky,nic a nakoniec to bolo pozitivne...

zuzsat
9. dec 2015

@stanka2612 stanka ake vysetrenia vsetky ste absolvovali?
ja som si myslela ze napr. ja ked som bola na IUI tak uz mi len odoberu vajicka a je to.. ze teiz to bude taka rychlovka... a to takto dlho trva? :(

sabuska26
9. dec 2015

@gwendolyn ahoj maly by ti ho dat,ale musis ho mat napisany na recepte

sabuska26
9. dec 2015

@zuzsat IUI je inseminacia...tam ti neodoberaju vajicka....
to ti len vyvolaju ovulaciu nieakym liekom a partner odovzda eakuat, v labaku ho precistia a tebe streknu vlastne k tomu prasknutemu folikulu....IVF je vlastne to oplodnenie mymo tela,s tym odberom vajicok...

sabuska26
9. dec 2015

@stanka2612 et je embryo transfer-transfer cerstvo oplodnenych vajicok na druhy den po oplodneni
ket je vlastne pouzitie zmrazenych embryy

sabuska26
9. dec 2015

ahojte kocky som 9dni po ET...v piatok idem na krv a som strasne nervozna.....strasne ma bolia prsia,aj podbrusko pobolieva a strasne som unavena...
manzel ma hycka..nemozem ani len upratovat 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 ....vraj aby sa tie nase 2 fazulky pekne uhniezdili....slahne ma zneho 😉 😉 😉 😉
ale tak snad sa tam aspom te 1na ,,zakusla"....

motycka84
9. dec 2015

@sabuska26 držím Ti palce a moc na Teba myslím <3

zuzsat
9. dec 2015

@sabuska26 ja viem aky je to rozdiel :D
pytala som sa na vysetrenia, nakolko aj pred IUI som absolvovala tie zakladne ako priechodnost vajcovodov atd... 🙂 tak zeci este nejake ine sa robia pred IVF

stanka2612
9. dec 2015

@zuzsat no my sme absolvovali spermiogram,genetiku, a este kopu inych len my sme hned nabehli na toto,nakolko u nas bol vhodny len IVF nic ine zial... a potom vlastne pichanie hormonov a papanie liekov a potom odber vajicok nasledne ich polodnili manzelovymi spermiami atak...ale ak ty uz mas nejake vysetrenia za sebou tak si myslim,ze to nebude tak dlho trvat mozno jeden dva menstruacne cykly...drzim ti palce 🙂 uvidis podari sa 🙂

stanka2612
9. dec 2015

@sabuska26 aha tak potom som ja absolvovala len ten ET a ostatne embryjka mame zamrazene pre buducnost 😀 cize KET budem mat ak sa rozhodnem pre druhe 🙂 dakujem na toto som sa v gynfive nepytala...

stanka2612
9. dec 2015

@sabuska26 drzim ti moc palce ale podla mna sa minimalne jedno uhniezdilo kedze mas taketo priznaky...setri sa oddychuj a verim ze v piatok budes mat pozitivne spravy 🙂 😉 😉 potom daj vediet

sabuska26
9. dec 2015

@stanka2612 ano to si mala ako ja ET..len nam narozdiel od teba nezostalo nic na mrazenie nakolko sa nam oplodnili 3 a prezili len 2 a tie sme dali aj hned vlozit 🙂 🙂 🙂 🙂

sabuska26
9. dec 2015

@stanka2612 jej dakujem aj my dufame ze sa aspom to jedno pricuclo.....dam urcite vediet 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

cammeronka
9. dec 2015

ahojte 🙂 chcela by som sa spytat, ze ked idem 8DC na HSG, mozeme sa v tom cykle potom este snazit?

linda10
10. dec 2015

@stanka2612 Ahoj ano to je kryoembryotransfer. Tak to je super ked si to tak mala 🙂 Gratulujem ti a ty si mala et ci ket? A kolko ti vkladali?Tak ked mam povedat pravdu tento krat nemam ziadnu nadej ale tak pondeloj idem na krv.Dam vediet

stanka2612
10. dec 2015

@linda10 ja som mala iba ET vkladali mi dve ambrya a ostatne nam zamrazili keby sme v buducnosti este chceli...a do pondelka vydrz,nestracaj nadej ja som fakt nic necitila dokonca aj na krv som isla s tym,ze asi sa to nepodarilo a vidis,podarilo...pokial nemas vysledky nie je nic iste...krv ti to povie na 100%

linda10
10. dec 2015

@stanka2612 Dakujem naozaj :( Aspon mam stipku nadeje,lebo uz som si strasne vela poplakala preto uz nechcem velmi sa tesit ale ako vravis pockam na krv.A mozem sa ta spytat vôbec cely cas ziadne priznaky si nemala?Lebo ja nie a ked som bola prvy krat na et tak som proste citila ze to vyslo a aj podbrusko bolelo ale potom to neskoncilo dobre.Tak preto teraz nemam nadej.Ale dobre sa pocuva ze ani ty si nic necitila a predsa to vyslo.A mozem vediet ake si mala hcg prvy krat?Urcite si sa potesila prajem vela stastia 🙂

linda10
10. dec 2015

@stanka2612 A ty si si test robila ci vobec nie?

stanka2612
10. dec 2015

@linda10 tie dva tyzdne co som cakala ci sa embryo uhniezdi alebo nie tak som ziadne priznaky necitila...neboleli prsia ani podbrusko...test som si tiez nerobila vydrzala som to az do odberu...ze sa vo mne nieco deje som zacala citit asi az v druhom mesiaci kedy mi bolo strasne zle az do konca tretieho mesiaca, bola som ospala a unavena,brucho uz potom tiez bolelo ale v zaciatku nic...ked ti v pondelok vyjde krv pozitivne tak to budes asi v 4-5 tyzdni a to baby ktore spontanne otehotneli ani nebadali az ked im potom vynechala menstruacia tak si test robili,cize do pondelka vydrz 🙂 a co sa tyka HCG tak to nemam ani zdanie,na to som sa nikdy nepytala a ani som sa o to nezaujimala,stacilo mi oznamenie ze to vyslo 🙂

linda10
10. dec 2015

@stanka2612 Tak to je krasne bodaj by som aj ja bola tento pripad :( Naozaj si to prajem ale neverim tomu moc.Tak uvidime pondelok budem informovat 🙂

sabuska26
10. dec 2015

ahojte kocky zajtra ma caka krv po ET................ale neverim tomu moc,to by musel byt fakt zazrak keby to vyslo.........uz dneska ma chytila depka,ze to nevide....aj ked ma tie prsia stale bolia aj podbrusko si myslim ze to bude negativne ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

stanka2612
10. dec 2015

@sabuska26 mysli pozitivne! 🙂

linda10
10. dec 2015

@sabuska26 Neboj nebude to negativne ked mas priznaky to je fajn.Je to tazke a hlavne ten stres cakat nato.Ale budeme drzat palceky 🙂 Uvidis budes tehulka 🙂

zuzsat
11. dec 2015

@sabuska26 taaak vsetky ti drzime paleky, a cakame ako na ihlach vysledok...

linda10
11. dec 2015

Tak dnes som si robila test som 11den po ket a test snehobiely :(

katulik86
11. dec 2015

ahojte,tak čítam tu rozne osudy a vidím,že nie som sama,chodíme do gynfivu,pretože moj manžel ma azoospermiu , ja som síce v poriadku,ale prirodzne to nepojde.v oktobri nám schválila poisťovňa žiadosť do 2 cyklu IVF,pretože prvý pokus sa nepodaril ☹ včera som bola na odbere vajíčok a zajtra idem na ET,tak už dúfam,že konečne budeme mať trošku šťastia v tomto kolobehu.

motycka84
11. dec 2015

@katulik86 držím Ti palce 🙂

sabuska26
11. dec 2015

ahojte kocky dakujem vam velmi pekne ze ste ma podrzali a popriali ste mi to najlepsie...
lenze bohuzial je to negativne ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

prave sa nam zhrutil cely svet,z manzelom uz fakt nicomu nechapeme ,placeme obaja a poviem vam je to nesmierne tazke a bolestive najma ak viete ze tam su a zrazu ani neviete preco a su prec ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹
fakt uz nevladzem a ........................................

katulik86
11. dec 2015

motycka84 dakujem,ale čítala som že tebe sa to už tusím podarilo nie?

katulik86
11. dec 2015

sabuska26,velmi dobre viem ako sa cítiš, tieš sme s manželom toho dosť preskakali ale neboj budu aj silnejšie embrijka a podarí sa

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre