Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

janula2003
18. mar 2016

@levisa jeden den :D

levisa
18. mar 2016

@janula2003 to nemyslis vazne! wow... my sme ziadost davali 7.3., viem ze to standartne trva mesiac, ale ja som straaasne netrpezliva

1veverica
18. mar 2016

@levisa ja jeden mesiac

1veverica
18. mar 2016

@zuzsat ja osobne mam problem so stitnou zlazou, to mi povedal endokrinolog, ale osobne by som na to nikdy neprisla, nic ma nebolelo, nic som nevidela zeby sa nieco menilo, to ti urobi ultrazvuk v ordinacii, a zoberie krv, a podla toho zisti ako si na tom. Je to jedna z moznosti preco sa ti nedari, lebo netvori dostatocny pocet hormonov.

levisa
18. mar 2016

@1veverica cakam uz vyse roka, tak mesiac hadam este vydrzim 🙂. Kocky a volali ste si Vy kvoli tomu, alebo Vam volali z Gyn fivu? Po schvaleni nasleduje co? Ja som totiz do CARu prisla pred mesiacom, ze sa nam nedari otehotniet vyse roka, doniesla som si hormonalny profil a v priebehu dvoch tyzdnov som mala vsetky potrebne vysetrenia a uz aj ziadost o IVF. Som milo prekvapena ako rychlo to vsetko islo

1veverica
18. mar 2016

@levisa mne osobne volali z centra, ze je schvalena ziadost, a zaroven som sa objednala na konzultaciu, kedy mozem zacat so stimulaciou, bolo to uz potomfakt rychle, ja som zacala hned ten cyklus, takze pohodka

levisa
18. mar 2016

@1veverica super, a ak sa mozem opytat, podarilo sa?

lucecita25
18. mar 2016

@levisa ja som žiadosť v centre podpisovala 17.2., čiže sú to už 4 týždne...ale bohvie, že z centra kedy poslali žiadosť do poisťovne...na to som sa vtedy zabudla spýtať...

1veverica
18. mar 2016

@levisa tak predpokladam ze ano 16.2. som bola na vklad, a zatial hcg stupa, a prve sono ukazalo ze srdiecko bije, ale tak vies umele je vzdy rizikove. Ale verim ze to dotiahneme do uspesneho konca 🙂

lucka222
18. mar 2016

Ahojte dievčatá. Keď som sa objednávala na konzultáciu pýtala som sa či mám niečo priniesť alebo či bude niečo treba. Bola som troška prekvapená že môžem priniesť papiere z vyšetrení od môjho ženského. Prekvapenie pre mňa bolo to že on mi nič nerobil len vždy ultrazvuk a za posledných 10m čo sa snažíme som mala 3x vyvolávačku. A ona ma odporúča do centra. Troška som sa bála že ma odmietnu v centre ale dala mi termín tak sa teším.

janula2003
18. mar 2016

@levisa mozno to zalezi aj od poistovne, papier som podpisala skor, ale manzel bol este na spermiograme a v ten den ked mali jeho vysledky sa podala ziadost...prisiel mi mail od poistovne, ze ju prijali..nasledne mi volali druhy den z GF, ze to schvalili a este mi to aj poistovna poslala do mailu..mam poistovnu Dovera

1veverica
18. mar 2016

@lucka222 oni ti tam vsetky potrebne vysetrenia urobia, neboj to bude ok 🙂

janula2003
18. mar 2016

@lucka222 vsak ked ti nic nerobila, urobia ti oni :D ja som mala len hormonalny profil a manzel spermiogram..ale aj tak mi este robili stery na nejake potvory a manzel isiel este aj tak znovu na spermiogram, takze sa nemas coho bat...ale mozno si to budes musiet zaplatit, neviem...drzim palec

lucka222
18. mar 2016

@1veverica
@janula2003 ďakujem. A aké vyšetrenia robia ako prvé? Robia ich hneď na konzultácii?

levisa
18. mar 2016

1veverica - drzim palce!!! tesim sa, ako by som bola tehotna ja 😀
dakujem za info baby, je fajn sa moct na niekoho obratit a vediet, ze nie som sama a moct sa navzajom povzbudzovat 🙂. Bola som velmi smutna ked sa zistilo, ze je problem vo mne (mam malo vajicok), a nikomu som ani nepovedala ze musime ist na umele, takze "radu" som hladala len na nete

janie7
18. mar 2016

@lucka222 Ahoj, mne robili stery a ultrazvuk ci nemam cysty a tiez mi brali krv - na krv nemusis ist nalacno. Od mojho gynekologa som doniesla cytologiu a v maji idem na sono prsnikov. Takze asi tak 🙂

levisa
18. mar 2016

@lucka222 ja som si priniesla len hormonalny profl, z ktoreho vzisla "diagnoza". Hned po prvej konzultacii mi odobrali krv, aj stery, vysetrili ma, partner isiel na spermiogram (platis 15 E). Na druhej navsteve mi robili vysetrenie priechodnoti vajcovodou (platis 125 E) a kedze bolo vsetko ok, vypisali sme papier na poistovnu a cakame.

lucka222
18. mar 2016

@janie7 Diki. Tu cytológiu by som mohla doniesť aj ja. Aspoň niečo :D

1veverica
18. mar 2016

@levisa tak toto uplne poznam, ja mam tiez 4surodencov, vsetci maju po dve deticky, nikto nechapal, ze nemam, takze som to s nimi ani neriesila. Tiez je problem vo mne 🙂

1veverica
18. mar 2016

@lucka222 no partnerovi vysetria spermiogram, ak ide s tebou, tak ano hned v ten den, a tebe urobi sono, a nejake strery, a zoberie krv, aspon u mna to bolo tak 🙂

lucka222
18. mar 2016

@levisa ďakujem. Aspoň budem pripravená na to že sa niečo platí. Lebo kamoška bola a hovorila že nič neplatila. 🙂

lucka222
18. mar 2016

@1veverica Pôjde aj manžel 🙂 Potrebujem podporu. Viem že problém budem mať ja. Nakoľko od prvej mrchy mala som problémy. A mám za sebou aj potrat. Môj lekár mi povedal že pravidelne nie len že nemám mrchu ale aj ovulku. ☹

hateria
18. mar 2016

@1veverica ee, vobec ma nenechali lezat, ani pri prvom ani pri druhom. Ja uz neviem, niektore baby tiez hovorili, ze vobec nelezali...Tak v kazdom centre asi robia inak. Buduci tyzden idem az na krv, takze zatial neviem na 100% ale domaci testik mam negativny :( takze asi ani tentokrat nic z toho :/ vyskusame este 3.IUI a potom uz asi pojdeme na umele... vidim uz na sebe, ze to z mesiaca na mesiac horsie znasam...
ale tebe gratulujem a silno drzim prsty nech sa to pekne drzi a o par mesiacov sa tesite z krasneho babatka :-*

1veverica
18. mar 2016

@lucka222 tak to hej. Neboj ta vysetria a bude to ok, ked idete na IVF tak tam nejako nema vplyv ci mas ovulku oni to docielia tymi liekmi, len aby si mala vajicka pouzitelne, ale to oni presne vedia co robit. Len pekne byt v klude, vsetko dobre dopadne 🙂

1veverica
18. mar 2016

@hateria dakujem si zlata 🙂 . Nam sa tiez IUI nepodarilo, boli sme na IVF, ale aj tak nechapem, ze to taku rychlovku u vas robia. No dufam ze po IVF budes lezat, ved to sa v narkoze robi. Ja som neuspesne IUI tiez velmi zle znasala, potom som sla na laparku ale ani to nepomohlo ☹

lucka222
18. mar 2016

@1veverica Keď mám byť úprimná očakávam hlavne to že mi zistia aký mám problém.
Ale trocha sa bojím platieb na zákroky 🙂

1veverica
18. mar 2016

@lucka222 no tak to asi nebude az take lahke, mne napriklad zistili nepriechodne vajcovovdy, ale tiez som musela ist na IVF, a v papieroch mam stale napisane sterilita z nezistenych dovodov, takze neviem neviem, ci sa toto dozvies

levisa
18. mar 2016

@1veverica aj ja som z takej velkej rodiny, a presne aj moji surodenci maju vsetci 2 deti, len ja mam 33 rokov a nic :(. A do toho tie duchaplne otazky na co cakam, kedy chcem rodit a pod. Nemam chut kazdemu vysvetlovat, ze mam nejaky problem :( vsetky co sme tu to urcite pozname....

1veverica
18. mar 2016

@levisa tak to presne jak u mna, len s tym rozidelom ze mne tiahne na 39r. Ale blbe otazky aj u nas, tak dufam ze to teraz dotiahnem dokonca, a konecne aj my budeme stastny. To tazko niekomu vysvetlis, ako velmi sa trapis, ked oni ziadny problem nemaju ☹ Ako velmi ta bolia blbe otazky, naco cakas, alebo kedy to uz bude. Uplne ta chapem

janula2003
18. mar 2016

@levisa asi vsetci to pozname, preto ani ja sa uz nikoho na nic nepytam, lebo mozno ludom nedochadza, ze tymi otazkami pichaju do ziveho...napr. my to nehovorime nikomu, teda segry vedia, ale rodicom nebudeme robit vrasky na cele...hlavne treba pozitivne mysliet, existuje viac moznosti...treba len vydrzat :D

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre