Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

baby24
15. apr 2016

Na krv ohladom tehu?? 🙂

levisa
15. apr 2016

@zanettta6 mam VZP a presne mesiac od podania mi zavolali, ze to mam schvalene

zanettta6
15. apr 2016

@levisa hm,diky..dost dlho im to trvá,ja tiež VZP,tak musime čakať..nech sa teda dari

levisa
15. apr 2016

@zanettta6 nemas za co 🙂, tajne som dufala ze to bude skor, ale davaju si nacas... ale tak co uz narobime, nic neurychlime a ked sme vydrzali rok, dva, niektore aj viac, tak ten mesiac uz nas nezabije 😉
drzim palce aj ja

mkatkam
15. apr 2016

Ahojte a je tam asi priemerna doba kolko to uz potom trva ( potom co uz to schvalila poistovna a aj vsetky vysetrenia uz su hotove)...kolko to potom trva kym zacne stimulka a IVF? to uz moze byt potom aj rovno do mesiaca v zavislosti od cyklu? alebo sa este nieco moze vyskytnut v liecbe co to moze oddialit? dakujem

janula2003
15. apr 2016

@mkatkam nie si objednana na konzultaciu na nastavenie stimulky? to je asi podstatne, potom aj to ci zacina stimulka s 1dc alebo skor..ja som zacinala napr. 22dc (co bolo 24.3 a v pondelok mam odber co ke 18.4) mala som dlhy protokol..proste vela faktorov a rozne problemy reprodukcie

levisa
15. apr 2016

@mkatkam zalezi asi od toho, aky protokol ti lekar urci a potom uz len ako daleko v cykle uz si. Ja idem v pondelok na nastevenie stimulky, v stredu mam dostat mrchu, tak som zvedava co mi urci, ci zacnem hned - niektore baby zacali prve dni cyklu,ale neviem podla coho sa toto urcuje, alebo budem cakat este.

levisa
15. apr 2016

@janula2003 18. ides na odber??? Ja idem na nastavenie 🙂, budem na teba mysliet 🙂

mkatkam
15. apr 2016

@janula2003, @levisa ahojte, este len cakame na vysledky genetiky a ziadost pre poistovnu by sme mali podpisovat teraz v pondelok..tak este neviem nic...len som bola zvedava ze ci to moze byt potom rovno uz do mesiaca od schvalenia alebo skor sa stava, ze este sa nieco riesi a sa to predlzi aj na dva, tri...dakujem

janula2003
15. apr 2016

@mkatkam aku mas poistovnu?

leenna100p
15. apr 2016

Ahojte, chcela by som sa spýtať kedy vám povedali počet embryí. Deň pred transferom, alebo v den transferu?

mkatkam
15. apr 2016
janula2003
15. apr 2016

@mkatkam aha, ja mam doveru a schvalenie som mala za jeden den...takze musis vydrzat

janula2003
16. apr 2016

prechadzam si este raz pokyny a tam sa pise,ze na opu treba prist 7.30..ale ked som si volala povedala,ze o siedmej..vy ste na kt. isli, tie kt. to mate za sebou? dakuje.

baby24
17. apr 2016

@lucka222 no co bola si na tej krvi?? A to ohladne tehu uz???

lucka222
17. apr 2016

@baby24 Na krv idem v utorok. A ak najneskôr do utorka príde aj mrcha tak v stredu idem znova na krv. Utorok ma čaka ta inzulinova rezistencia a v stredu vyšetrenie krvi v gyn fiv. Tehu ešte nie ale ako sa hovorí bodaj by, 😉
A ako sa máš? Cítiš sa po duševnej stránke lepšie? Mne veľmi pomohlo sa porozprávať o tomto všetko otvorene z mojim mužom. Dohodli sme sa co a ako a co ak sa nebude dat mat svoje. 😎

baby24
17. apr 2016

@lucka222 ano rozpravame sa o Tom stale ale psychiku uz mam taku ze to nezvladam robim vsetko aby sme to uz Mali za sebou no uz nevladzem fakt bojim sa ze dlho to nevydrzim ☹ ty ako moja ja idem v stredu pak napis ako to prebiehalo hrozne ti drzim palceky 🙂

lucka222
18. apr 2016

@baby24 ďakujem. Dám vedieť ako som dopadla zajtra. Baby asi sa moc sústredíš na to. Môj manžel mi povedal že tiež nechce aby som absolvovala príklad iba vstreky viac ako 2x. Nechce aby ma to položilo.
Vie ako veľmi by som chcela deti. Svokra sestra totiž viac krát potratila asi v 5 mesiaci. Má jednu dcéru ale. Ale nezvládla by som opakované potraty, myslím že ich mala asi 5. Preto manžel sa o mňa viac bojí. Nechce aby som skončila na psychiatrii . Dohodli sme sa že ak by to nevyšlo ani na druhý pokus išli by sme do adopcie. Preto aj chcela by som ťa povzbudiť. Ja viem bude to znieť odo mňa čudne ale snaž sa menej stresovať. Aj to nepomáha k tomu aby bolo babo. Silno verím že vyšetrenia ti dopadnú dobre a držím ti všetky 4 palce čo mám 😅

misela103
18. apr 2016

Ahojte tak dnes o pol 5 genetika. som zvedavá 😎 prajem pekny den 😉

1veverica
18. apr 2016

@janula2003 ahoj, tak ja som mala na papieri tiez 7:30, ale dva dni pred mi z centra volali ze mam dojst na 7mu, takze ked si s nimi volala a povedali 7:00 tak chod tak, ved to aj tak pol hodinka hore dole, to kym papiere vypises, drzim prsteky

chmurkaxy
18. apr 2016

@leenna100p ahoj,mne deň po opu.

1veverica
18. apr 2016

@leenna100p podla toho ako to myslis. pocet vkladu pri vklade, pocet kolko ti odobrali v den opu 🙂

miskab
18. apr 2016

Ahojte babenky chcem sa spytat m mam mrazacikov uz piaty rok myslite ze uz to je dlho zmrazene? moze tam bit nejake riziko poskodenia?

miuska49
18. apr 2016

@leelloo ahoj a kolko to asi trvalo? Ja idem v piatok, ale kazali mi prist hodinu predtym, nie dve hodiny, tak teraz neviem.

baby24
18. apr 2016

@lucka222 zlatinko aj ja ti držím palce...všetky a dúfam že to čoskoro príde všetci okolo mňa sú tehu aj to má dosť depta. Určite napíš co a ako . . 🙂 drzkaj sa

leelloo
18. apr 2016

@miuska49 myslis to hyfosy? trvalo to chvilocku, do 10min.max. Nas objednali na konkretnu hodinu, ale potom sme cakali este pol hodiny, lebo sa im to nejako poposuvalo a nestihali.

miuska49
18. apr 2016

@leelloo ano hyfosy som myslela. Vdaka za info, tak dufam, ze to bude fakt rychlovka...to son cela ja, uz stresujem dopredu 🙂

mkatkam
18. apr 2016

@miuska49 ahoj dnes som bola na hyfosy. Presne ako hovori leelloo,do 10min. By som povedala, ze to skoncilo to prave vtedy ako to zacalo byt neprijemne. Dalo sa. Zober si mozno svoju vlozku na potom,ale rak daju ti. A normalne sa najedz a napi rano pred hyfosy,nieco lahke.

miuska49
18. apr 2016

@mkatkam ahoj, tak to je super, mam najcerstvejsie mozne infosky 🙂 mne kazali prist hodinu predtym, aby som si stihla dat lieky, aj ty si to tak mala? Je to asi podobne klasickemu gyneko vysetreniu? A teraz nemas bolesti? Vysledok ti povedali hned?

mkatkam
18. apr 2016

@miuska49 ahoj,ja som mala doprovod. Dala som si 2 hod pred tabletku a potom 1hod cipok. Doviezol ma tam partner az priamo pred vysetrenim. Ale ak ides sama,nemozes soferovat po tych oblbovakoch. Asi preto ti povedali,ze mas prist skor. A hej je to take ako bezne vysetrenie, doktorka bola mila vysvetlovala pocas toho, co ide dalej robit. Akurat ked zacala,mne nahle klesol tlak,som hned hlasila,ze neni som ok,tak pockala chvilu kym rozdycham...nebolelo to,akurat taky divny tlak v brusku...ani potom nebolelo nic,ani teraz akurat som si teraz pospala lebo som v noci stresovala🙂..vysledok hovorila hned pocas toho,potom hned aj vystavila spravu.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre