Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

leelloo
7. jún 2016

@misela103 ahoj, 2,5 mesiaca to trvalo, ale to nie je o moc skor 🙂

misenaf
7. jún 2016

Ahojte dievčatá. Nezostal Vám náhodou Gonal? Prosím píšte IP. ďakujem

misenaf
7. jún 2016

@lenockalenka dakujem, pisala som ale zatial sa nikto neozval.

wewika1
7. jún 2016

Dievcata, co ste pichali Gonal...kolko jednotiek na aku vahu? Dakujem 🙂

mataa123
7. jún 2016

@misela103 nám povedala doktorka,ze na vysledky sa caka 2,5 mesiaca,no a tak aj bolo plus neake 4 dni.

misenaf
7. jún 2016

@wewika1 to nieje na vahu ale kto ako reaguje. Ja picham len 50 jednotiek /55 kg ale s rovnakou vahou moze pichat aj 220 jednotiek.

wewika1
7. jún 2016

@misenaf to je skor o hormonálnej hladine, ktoru dotycna ma podla krvi, ale je v tom aj faktor vahy 😉 ja mam 112,5 a zda sa mi to strasne malo 😝

janula2003
7. jún 2016

@wewika1 cauko..ja som si pichala 300jednotiek..dokonca som si este dokupovala od nich dalsie lieky..vseko zalezi od hormonalneho profilu, kt. ti vzdy urobia po odbere krvi...ale zacinala som tusim na 150jednotiek

janula2003
7. jún 2016

len info...v piatok podana ziadost o druhe IVF do poistovna (dovera) a v utorok schvalena, cize len dva pracovne dni...ide to sup sup...radsej keby sa podavat nemusela :(

wewika1
7. jún 2016

@janula2003 tak ja mam menej 😖 nevadi, uvidim na najblizsej kontrole, co a ako...ja mam VsZP a stale mi ziadost neschvalili, ani po 3tyzdnoch, cize zavisi od poistovne

janula2003
7. jún 2016

@wewika1 oni vedia ako davkovat, netreba sa nad tym vobec zamyslat :D az potom ked si budes ku koncu prichat hocico :D doma hotova ambulancia :D a vsak uz si asi aj zacala ivf ked sa pytas na gonal, ci?

wewika1
7. jún 2016

@janula2003 jj, zacala som aj bez schvalenej ziadosti. lieky nemam problem si zohnat, recepty mi daju dodatocne a hadam kym dojde k opu, tak uz pride schvalena 😖 ja len ze mi to pride strasne malo, lebo v predchadzajucom car mi chceli dat 225iu puregonu a teraz si vystacim s 112,5 😒

misela103
7. jún 2016

@leelloo @mata123 supeeeer ci ze umna to pada cca na zaciatok jula dakujem pekne baby 🙂 ja sa uz totizto neviem dockat 😎 😀

janula2003
7. jún 2016

@wewika1 no ja sa teda v tom nevyznam, ale tak mozno je to silnejsi liek, resp. mozno sa dopracujes aj k takej hodnote, ja som mala max. kt. uvadzaju aj v pribalovom letaku...a zalezi to aj od toho kolko mas folikul, lebo ak mas napr. len dve tak ti staci mensia davka, ja som mala 14

wewika1
7. jún 2016

@janula2003 mam vyssie amh a mierne pcos, tak len 2foliky u mna naozaj nehrozia 😀 skor sa rata s vyssim poctom menej kvalitných a mozno tomu sa chcu vyhnut, preto ta nizsia davka...ved uvidim, co povedia po kontrole

leelloo
7. jún 2016

@wewika1 mne schvalili vo VSZP asi po 5 tyzdnoch, ale asi to zavisi aj kedy ju tam z centra odoslu

wewika1
7. jún 2016

@leelloo ved mne to neponahla, ked im to nevadi, ze ju zatial nemam schvalenu 😀

leelloo
7. jún 2016

@wewika1 to sa tiez divim, ze s tym nemaju problem 🙂

wewika1
7. jún 2016

@leelloo tak ponovom sa schvaluju vo VsZP len lieky. vykon im poistovan zaplati automaticky bez schvalovacich procesov, atd. cize ked mas lieky, im to moze byt jedno, oni sa k peniazom za vykony dostanu 🙂

leelloo
7. jún 2016

@wewika1 aha, to su novinky pre mna, ja zacinam iba prve IVF, takze dobre vediet aj taketo veci 🙂

wewika1
7. jún 2016

@leelloo moje tiez prve, ale uz som mala ziadost schvalenu a zrusenu v inom car, tak uz ma clovek trochu prehlad 😉

bubinko1506
7. jún 2016

@wewika1 ja som mala gonal pri oboch stimulkach - obidve s dlhym protokolom. pri prvej som pichala 125 jednotiek gonalu - podarilo sa 9 folikulov, z toho bolo 7 vajicok. 4 sa podarilo oplodnit po ICSI, na vklad boli vhodne iba 2. mala som mierny ohss
pri druhej stimulke som najprv pichala 100 jednotiek gonalu, po styroch dnoch mi to zdvihli na 125 jednotiek. folikulov bolo myslim 16, z toho 15 vajicok a 14 sa podarilo po ICSI oplodnit. 6 zamrazili ako prvojadra, zvysnych 8 nechali na PK - vsetky to dotiahli na hatchovanu blastocystu, len jedno nebolo morfologicky v poriadku. pri ET vkladali 1, pri KET 2 embrya.
vahu som mala cca. 65kg

baby24
7. jún 2016

@bubinko1506 ivf zalezi Aj vaha?? Mam 90 kg je to problem??

bubinko1506
7. jún 2016

@baby24 podla mna hra svoju ulohu aj vaha. neviem, aka si vysoka, ale na tu vahu by som sa asi spytala bud v GF alebo tvojho gynekologa, co ti povie. nemas pcos alebo problemy so stitnou zlazou, ze by to s tym suviselo?

koka231
7. jún 2016

@baby24 ja som isla s takou vahku do ivf ...a vaha nieje problem pri ivf

baby24
7. jún 2016

@bubinko1506 mam pcos a v gyn five to maju zaznacene aj som sa vazila tam...

baby24
7. jún 2016

@koka231 a podarilo sa ked citam spravne ze cakas Mimi ??

stanka2612
7. jún 2016

@koka231 gratulujem k vytuzenemu tehu 🙂 uzivaj si ho,vela oddychuj a nasad pozitivne myslenie 👍

koka231
7. jún 2016

@baby24 ano treti vklad sa nam konecne podaril ..mali sme vlozene dve ale len jedno sa uchytilo ale aj tak sme stastny 😉
@stanka2612 dakujem velmi pekne uzyvam si to veru stale som hladna 😁 ale len ovocie by som jedla to mi najviac chuti ceresne melon jahody jablka to mozem stale 😁

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre