Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

baby24
9. aug 2016

@mom311 Ďakujem za podporu ale som celá ubolena ešte z odberu zajtra vklad ach.... A stal sa už prípad ze nevlozili ani jedno??

janula2003
9. aug 2016

@mom311 vedela som, ze je tam nejaky rozdiel ale toto som necakala...nevadi, uz som to rozdychala, ochudobnila som potajme rodinny rozpocet, ale tak manzel si tiez minule kupil drahe hodinky, kt. vobec nepotreboval, takze takto som u to vratila :D ale nie...

mne po ICSI zostali 4 embrya a isli na PK, zostali dve a neuspesne ET aj KET...

teraz to uz urcite bude lepsie :D

baby24
9. aug 2016

@janula2003 no zajtra mám vklad takže predlzenu kultivaciu nerobia.... ☹

janula2003
9. aug 2016

@baby24 tusim furt hladas len to negativne...embryjka budu v poriadku a pekne pojdes zajtra na ET...treba verit..

mom311
9. aug 2016

@baby24 možno áno,ale čo si tuto tému ja čítam,tak z tých bab,čo písali, sa to nestalo žiadnej pokial ma pamäť neklame. Ale tebe sa to určite nestane!

mom311
9. aug 2016

@janula2003 inak ak nemáš problém s dvojickami,tak do budúcna by som si ja dala vložiť radšej 2,ak by mi teda len 2 ostali. Mrazenim sa totižto znizuje úspešnosť. A ak ťa budú prehovat,že stačí 1,lebo si mladá a pri dvojickach sú rizika,tak sa nedaj. Je to tvoje rozhodnutie a tvoje embrya. Oni môžu tak akurát poradiť. Mne pri KET rozmrazili 3 (z prvej slamky prežilo len 1,tak rozmrazili aj druhu a tam sa rozmrazili obidve). Na vklade chceli opäť 1 zamrazit,tak som ich zrušila,že v žiadnom prípade. Čo ak zamrazia práve to,čo by sa bolo uchytilo,ale ďalšie rozmrazovanie uz neprezije? Takze vkladali 3! A uchytil sa 1 betar. A ja som dodnes presvedčená,že je to práve ten,čo ho chceli opäť zamrazit. 😀

janula2003
9. aug 2016

@mom311 vsak toto, kedze som bola uplne, ze bez vedomosti a hocicoho, tak som si nechala poradit...mozno by ich zostalo viac a dopadlo to inak...teraz uz viem, ze vsetky dam icsi a dam si vlozit dve...minule som mala aj embryoscope, tak som dala aj predlzenu kultivaciu..teraz neviem ci to nedam bez predlzenej kultivacie hned ET a co zostane dam na PK a zamrazit...ci myslis, ze hovadina?

mom311
9. aug 2016

@janula2003 vsetky icsi sme mali aj my,ale u nás bol velky problém spermiogram,tak sme vôbec inak ani neuvazovali. Predĺženu kultivaciu by som si ja asi dala. Lebo tam za tých 5 dni uvidia ako sa embrya delia a ak by sa náhodou nedelili,tak je ich zbytočne vkladať a aj mrazit. Embryoscope neviem poradiť. My sme mali a aj teraz by som opäť dala,ale my sme neriešili otázku peňazí (mali sme tu výhodu),takze ak by som mala brat do úvahy aj financie,tak prve čo vynecham je embryoscop. A mrazit je vraj lepšie prvojadra. Všetko záleží od počtu. Príklad : ak by bolo 12 embryi,tak 6 by som asi dala hneď zabrániť. Zvyšných 6 na PK ( embryoscop podla financií?). Z tých 6 z PK by som si ja dala určite vložiť 2! A zvyšné ak sa dobre delia ,tak dala zamrazit. Inak ako prve vždy rozmrazuju tie prvojadra ( vraj sa lepsie romrazuju. Myslim,tym ze maju vyssiu uspesnost na prezitie to rozmrazenie), a ak sa náhodou tie minu,tak potom rozmrazuju blastocysty.
Ked som bola ja,tak ešte nebolo to "lepidlo". To by som si v tom čase bola tiež dala,aj ked netvrdim, že je to nevyhnutne. Ja som sa k tomu postavila tak,že všetko čo sa dá,tak si zaplatím,aby som to nelutovala potom. Ale uznavam,že kedže sme nemuseli riešiť financie,tak som tento postoj mohla zaujať,že šetriť budem na inom. Ak by som mala hlbšie do vrecka,tak by som asi nejaké veci vypustila. S financiami nenarazam na teba,ale myslím to všeobecn ako konštatovanie,ak si to budú citat aj iné dievčatá.

19lilly
9. aug 2016

@mom311 prve rozmrazuju prvojadra??? A tie potom davaju na PK? A ak idu na PK tak sa ta zas plati zvlast? Mna sibne 160 eur za KET a 190 za PK.. Asi pojdem vykradnut banku :(

mom311
9. aug 2016

@19lilly ked som bola ja,tak po rozmrazeni sa uz PK nedavala,ale sa robil hneď na druhý den vklad. Či sa to teraz zmenilo,tak to uz neviem,ale ak si ty uz potom PK neželas,tak ju robiť nebudú. Sú to tvoje peniaze,takze ti nemôžu hovoriť,čo máš a nemáš urobiť. Môžu len odporučiť. A s tým rozmrazovanim prvojadier. To mi bolo povedané na konzultacii,že najprv tie. Ale aj to sa mohlo medzičasom zmeniť,lebo to uz sú 3roky,aj ked si myslím,že to robia rovnako.

19lilly
9. aug 2016

@mom311 uff diky za info no uvidim co povedia.. To cakanie je neskutocne..

chelly
9. aug 2016

@19lilly ano prvojadra sa rozmrazuju prve. ja som si dala aj PK, lebo som ich mala dost, platila som tych 160+190 ale tym ze z 5 ostali na vklad len 2 vhodne, tak som vlastne usetrila 1 vklad. ale jasne ak nechces, mozes rozmrazit len 1-2 a tie vlozit na 2.-3. den.

19lilly
9. aug 2016

@chelly a to si rozmrazila vsetky prvojadra naraz?? Bo my mame 8 prvojadier a dve blastocysty zmrazene a ja som si myslela ze to sa bude dat len po dvoch rozmrazovat a za kazde dve budu chciet pk (cize 4x190) ale keby to bolo ze 8 naraz a pk tak to by sa dalo

chelly
9. aug 2016

@19lilly mala som 7 a po konzultacii s embryologickou sme rozmrazili 5 (2+3 tusim boli mrazene).

mom311
9. aug 2016

@19lilly všetkých 8 naraz by som si ja určite nedala rozmarit. Skôr po 4 a tie na PK. Lebo ak sa vsetky (alebo väčšina) rozmrazi a aj sa potom budú deliť,tak ti ich opäť zamrazia,lebo viac ako 2 nechcú vkladať.

19lilly
9. aug 2016

@chelly diky za info... No to mam nad cim uvazovat bo zas ked sa rozmrazia vsetky a ostane malo tak to tiez nie je buhvico :( a ty si teraz jako na tom? Cakas po KET alebo na dalsi ket?

19lilly
9. aug 2016

@mom311 no to hej aj s dvoma mali problem ked som chcela vlozit.. Dufam ze teraz ma nebudu odhovarat

chelly
9. aug 2016

@19lilly hej treba si to premysliet, ja som dufala ze medzi viacerymi sa najdu tie najsilnejsie. no bohuzial vklad neuspesny tak ako vsetky ostatne. takze buduci tyzden ma caka konzultacia k 4. IVF.

mom311
9. aug 2016

@chelly vidíš my sme mali prvojadier tuším az 15 a mne v tom čase nic take nenavrhli. Je to podla mna dobre riešenie. Lepsie ako chodiť každý mesiac na vklad. Ja som bola na 4. A držím palce pri 4 ivf.

19lilly
9. aug 2016

@chelly uff to ma mrzi :( 4.to je uz asi velmi náročné na psychiku.. Držím palce aby bola 4 stastne cislo

chelly
9. aug 2016

@mom311 no ja som sa to pytala dr., neviem ci by s tym prisli sami 🙂 ja som zastanca PK, nech sa vkladaju len kvalitne blastocysty. no i to nic nezarucuje... dakujem aj @19lilly , hadam to raz vyjde 🙂 kiez by sa to dalo nejako zarucit. aspon sa snazim eliminovat neuspesne vklady, dali sme aj PGD naposledy a dame aj nabuduce.

mkatkam
9. aug 2016

@baby24 ahoj prosim ta kedy si mala odber? to tak moc boli ze este aj dalsie dni? dakujem

clarissa77
9. aug 2016

@chelly na v tom mam trosku chaos..tie prvojadra ked rozmrazia idu na PK - tych 5 dni alebo ako to je. Ak by som mala napr.8 oplodnenych vajicok (fandim si), kolko by bolo dobre dat na PK a kolko mrazit hned?

clarissa77
9. aug 2016

*ja

chelly
9. aug 2016

@clarissa77 to zavisi od poctu oplodnenych embryi. zvacsa vyberu 5-7 na PK a zvysok zamrazia. prvy krat som mala 7 embryi a vsetky isli na PK. druhy krat som mala 14 a z nich 7 zamrazili a 7 islo na PK. no a potom ked ti ostane vela zamrazenych prvojadier, tak sa mozes rozhodnut, ci pojdu alebo nepojdu na PK. ak ti zamrazia povedzme 2, tak to asi nema moc zmysel.

mom311
9. aug 2016

@clarissa77 podla mna si vôbec nefandis. Môže ich byt aj viac. Ak sa mozem vyjadrit k tvojej otázke,tak pri 8 si myslím,že by to dali na 4/4 alebo 2/6. Z mojej skúsenosti na PK po odbere zvyknú nechať 5-6 embryii a zvyšok mrazia. Čiže možno by dali 5 na PK a 3 prvojadra mrazili. Možno 6 na PK a 2 mrazili.

clarissa77
9. aug 2016

@chelly
@mom311
Dakujem baby, no keby ich bolo 7-8, ja by som asi vsetky chcela na PK. Pri embryoscope by ich asi vela aj tak neostalo, ale nad tym este nie som uplne rozhodnuta - vaham ci ho dat. Ale Macs a Icsi chcem urcite.
No a keby ich nejakym zazrazok bolo asi 10, tak tam uz potom asi 7/3..ale tak aspon uz mam trosku prehlad, ako to chodi a rozhodnem sa podla poctu vajicok,resp.embryi.

clarissa77
9. aug 2016

@mom311 tak vies, ja v mojom veku zazraky necakam 😔 hlavne nech nieco je a nech je to kvalitne a chyti sa..

clarissa77
9. aug 2016

*zazrakom (len preklepy robim)

chelly
9. aug 2016

@clarissa77 ja tiez vaham. nejak z tych vsetkych embryi, tie co sme mali v embryoscope boli najhorsie 🙂 ale to mohla byt nahoda. urcite to ma svoje vyhody, ze sa s tymi embryami nemanipuluje a niekedy prave to moze byt ten rozhodujuci rozdiel.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre