Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

smejko
10. aug 2009

alienka22 - urcite vam pomozu, zrejme vas poposielaju na vselijake mozne vysetrenia - ale raz sa isto dockate ... my sa snazime uz vyse dva roky, medzitym som mala jeden spontanny potrat ... som velmi netrpezliva, ale zasa si hovorim, ze ked sme uz tak dlho vydrzali, tak uz tych par tyzdnov vydrzim ... a ostava mi len verit a modlit sa aby to vyslo ... to zelam nam vsetkym ...

alienka22
10. aug 2009

Smejko držím palce. Ja som tiež veľmi netrpezlivá a ten čas tak rýchlo letí... :( tak beriem clostilbegyt aj duphaston a každý mesiac dúfam...

labutienka
10. aug 2009

nelly, ďakujem 😉 ak máš už schválenú žiadosť, tak je super, to už pôjde rýchlo 😉
dlhý protokol začína injekciami na 21.DC a pichá sa buď diphereline alebo decapeptyl - záleží od poisťovne. čaká sa na mrchu (stále sa pichá) na 2.-4.DC je jeden deň kontrola, čiže odber krvi a ultrazvuk. poobede ti oznámia kedy a s akými dávkami začínaš stimulovať a chodí sa na kontroly podľa toho, kedy ti povedia. vždy sa chodí na krv a uzv.
mne injekcie, čo išli do zadku pichal manžel, do bruška som si pichala sama. sestričku popros, aby ti vysvetlila ako sa to pichá, napr. v ten deň, keď si budeš mať pichnúť prvú injekciu. ja som to tak spravila a nebol problém. povedala som jej, že si to budem pichať sama a ukázala mi to ako v škole 🙂 a na injekcie do zadku som so sebou vzala manžela, aby sa to naučil 😀 len si nezabudni injekcie zobrať so sebou a choď tam v čase ako máš napísané na protokole, teda ráno medzi 7.30 a 8.30 hod.
držím palce 😉 a pravidelne informuj, ako pokračuješ 😉

labutienka
10. aug 2009

...a ináč dr. Stenová je kočka a k tomu veľmi milá 🙂

alienka22
10. aug 2009

Vdaka labutienka. K nej idem tak som spokojna, ty k nej tiez chodis?

labutienka
10. aug 2009

nie, ja patrím k dr. drábekovi. ale pri ranných kontrolách sa doktori striedajú, čo môže byť niekomu nepríjemné...
a pri 2.ivf som na ňu natrafila až na 3 kontrolách a aj ma "oplodňovala" 😀 a s výsledkom som spokojná 😉

alienka22
10. aug 2009

takže už čakáte bábo?

labutienka
10. aug 2009

🙂 som v 8tt 🙂

alienka22
10. aug 2009

jeeeej gratulujem 🙂 teším sa s tebou a závidim (ale len v dobrom 😉 )

nelly3
10. aug 2009

no a tie injekcie do zadku som zvedava ako zvladnem, to su rozdelene, nemozu sa vsetky do brucha? 😨 ja inac chodim k drabekovi 🙂

alienka22
10. aug 2009

Nellka a kolko sa uz snazite?

callex
10. aug 2009

ahojte pipinky..vidim ze dnes sa to tu rozbehlo.
ja mam taky protokol ako opisala labutienka.teraz beriem este antikoncepciu a od 18.8. hura na injekcie.
momentalne sedim na lavori v ktorom mam kamilkovy odvar a naparujem sa podla rad bylinkarky. 🙂 nic moc prijemne...lavor ma tlaciiii 🙂

alienka22
10. aug 2009

ahoj callex podla akej bylinkárky sa naparujes? 🙂

callex
10. aug 2009

inak ten dlhy protokol nie je ani dlhy v reale...ked sa zacne pichat tak to leti.mne ked navrhla ten kratky tak toho som sa zlakla za aka rychlovka.
nelly hned toho 12.8.dostanes protokol a recepty.

smejko
10. aug 2009

inak, ked pisete o tych injekciach, ja som dostala aj od hematologicky injekcie - vraj ked mi zacnu davkovat hormony v GF, mam si k tomu nasadit este tieto injekcie (fraxiparine sa to tusim vola ...). bude to u nas doma zaujimave, tak veru, moj manzel ked vidi injekciu a krv tak mu je mdlo, takze to bude vsetko na mne ... ale mozno sa pre nase dietatko prekona 😀

dievcata, ako to riesite (budete riesit) v praci ? zatial som nejako extra nevymeskala, ale ocakavam, ze potom to bude uz len castejsie ... nechcem nikomu povedat co mam za problem, to by to dopadlo ... na co sa zvyknete vyhovarat ?

pekny zvysok dna zelam ...

nelly3
10. aug 2009

smejko inac aj mna to zaujima, ani ja nechcem nic povedat, ved naco, az ked to bude tutovka 🙂 dovtedy budem ticho ako partizan 😀 no ja som si inac nechala este aj dovolenku, tak tu budem prevazne vyuzivat, ake vlastne davaju razitka lekari v centre? je tam napisane centrum asistovanej reprodukcie alebo len gynekolog hmmm? baby radte 😵
callex ten dlhy prtotokol mne sa zda zase moc dlhy, ved to trva aj skoro mesiac.
alienka22 no my dost dlho skoro aj 4 roky s prestavkami ☹

callex
10. aug 2009

nelly..ten dlhy netrva mesiac..vychadza to na nejake 3tyzdne..a ono vsetko zavisi ako nase tela budu reagovat na hormony.protokol sa moze skratit i predlzit.preto tie caste kontroly.
no ja som v robote bola ticho len moj manzel vyzvonil kolegyni ze ma caka umele.v jej pripade mi to nevadi pretoze ked bude treba bude za mna zaskakovat.len by som nechcela aby sa to dozvedeli ostatni kolegovia a kolegovia z druhej smeny.
ja inak robim 16ky a den mam volno tak dufam ze tie kontroly mi padnu na den volna.
napriklad je sranda ze mam proste skupinku ludi ktorym to nehovorim co ma caka...alebo iba poviem ze babo riesime..a je skupinka ktorym poviem hned ze idem na umele.ta prva skupina su pribuzni z tatkovej strany a ta druha pribuzni z maminej strany a moji znami.

callex
10. aug 2009

smejko ako si dopadla na antolskej?na hematologii?vsetko ok?

slniecko01
10. aug 2009

Labutienka a tebe sa ako darí ?

Callex a ty si zž začala s pichaním ? 🙂

lukila
10. aug 2009

Ahojte pipinky. Takze aj ja sa pridavam k vacsine, ziadost mam schvalenu a 7.9.2009 som objednana na konzultaciu k Dr. Harbulakovi. Uz by som to vsetko chcela mat stastne za sebou a vsetkym prajem to iste... 🙂

smejko
10. aug 2009

callex : potvrdili mi trombofiliu - geneticky ziskane, co uz ... papam anopyrin a dr. povedala, ze ked zacnem uzivat hormony v GF musim nasadit injekcie ktore mi predpisala ... takze to bude fajn, podla toho co pisete sa pichaju dva typy injekcii - mne k tomu pribudnu tretie ... ked som to dnes povedala muzickovi, co nas caka tak najprv len prevratil ocami a potom pevne mi stisol ruku a ten jeho pohlad hovoril za vsetko ... je to sranda, ci je problem u zeny alebo u muza, vzdy si to vsetko odtrpime my ... dievcata sme statocne ... ja len verim, ze ked sa to raz podari a vytuzene dietatko vyrastie, nebudem lutovat, ze som sa takto trapila ... viete co tym myslim 😀
sladke snicky ...

callex
11. aug 2009

ahojte kuriatka...
smejko veru tak...chapem co si tym chcela povedat.

lukila vitaj do klubu a drzime palce.aku mas diagnozu?

slniecko..este nepicham ale buduci tyzden zacinam.

moniq...ako si na tom po kontrole?

nelly3
11. aug 2009

dobre ranko pipinky 🙂 rozbieha sa mi MS myslite, ze co zajtra budu tam so mnou robit? ci len mi bude dr. vysvetlovat protokol atd.? boze ved ja budem mat z toho chaos ze az 😀 . dufam, ze nic nepopletiem. ste mi este pipiny neodpovedali, ze ci sa musia niektore injekcie pichat do zadku, lebo do brucha s tym som uz zmierena ze si budem sama, ale do zadku neviem ako si to pichnem ☹

callex
11. aug 2009

nelly zajtra sa s tebou dohodnu na protokole...napisu ti ho..daju recepty na lieky a vsetko ti vysvetlia.zrejme zacnes s pichanim injekcii od 22dna cyklu.ak budes suhlasit.
fostimon a pregnyl su do zadku.to su tie posledne dva druhy ktore sa pichaju.
do zadku ta bude musiet pichat manzel.

smejko..mas uzasne empatickeho manzela..to gesto ktore ti prejavil bolo nadherne.len nech mu to vydrzi i nadalej.

smejko
11. aug 2009

kočky, keď sme boli v GF prvýkrát tak nám pani dr. hovorila o tom, že po oplodnení pre istotu ešte môžu poslať bunky na geneticke testy do Plzne, aby vo finale zaviedli len zdrave plody ... uvazujete o tom niekto pripadne viete o niekom co to podstupil ? oplati sa to ? dakujem ...

mima11
11. aug 2009

Ahojte!
Smejko, môžem sa spýtať, akú máš potvrdenú trombofilnú mutáciu. Pretože aj ja mám trombofilnú mutáciu a nikto mi nič nedal, len mi Dr. Drábek predpísal kyselinu listovú. Bojím sa aby to stačilo, ja sa chystám na KET, tak sa trošku bojím! U koho si bola ne hematológii. Pretože mne s mojou mutáciou, nejako nikto nič nechcel robiť a čítam, že tebe dali hneď pichanie injekcií.

smejko
11. aug 2009

mima11 : nemam to momentalne pri sebe, ale z domu ti poslem viac info do IP. Mne dala dr. Behunova odporucenie na hematologiu, bola som na Antolskej, tam je vraj na to specializovane pracovisko /povodne som chcela ist do Vojenskej nemocnice ale ked tam na hematologii videli to odporucanie a vysledky poslali ma aj oni na Antolsku/. Jedine co si pamatam, ze pri oboch tych hroznych skratkach MTHFRxxxx som mala napisane heterozygot a navyse zvyseny homocystein. Neboj sa, hadam tvoj dr. vie co robi 😉

mima11
11. aug 2009

Ja mám tiež MTHFR homozygot ale len jednu. Ale ty máš zvýšený aj homocystein, tak preto, ja som nemala. Z toho dôvodu si asi budeš pichať. Ďakujem za radu.

moniq
11. aug 2009

Cauky krasky - vitam nove snazilky....
Tak dnes ma veru vobec nepotesili - z mojho krasneho poctu folik mi ostalo len 5. Som z toho strasne nestastna a vylakana - co ked sa do piatku aj tie stratia ??? V piatok az totiz idem na odber.... ☹
nelly mne vsetky inj picha manzel - ked mi do zadku stejnak musi on tak mi to hned pichne aj do bruska...a moc ho tesilo, ale posledne ma dost bolia, tz z nich ma hrozu spolu so mnou.
Krasky ozaj, vasi mily su k vam pozornejsi, ked teraz vidia kolko musite trpiet ?

labutienka
11. aug 2009

moniq - hlavne sa nestresuj. všetko bude o.k., ak to ty budeš chcieť 😉 aj 5 folíkov je dosť 🙂 môžu ich kľudne vytiahnuť viac, ešte môžu do piatku dorásť. ja som mala 2 dni pred odberom na uzv viditeľné nejaké 3, čo by veľkosťou prichádzali do úvahy a na koniec ich vycucli 5 🙂
no a môj manžel chudáčik trpel viac ako ja, keď ja trpím, tak ho to veľmi vie trápiť a vyzerá utrápenejší ako ja... 😒 ale statočne mi pichal liečiky 😉
a zajtra picháš pregnyl?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre