Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

lilinka81
8. okt 2010

@kikus77 znie to dobre 😉 ,...nieco si o tom precitam,...nase spermijky boli sikovne (aj ked sa cudujem,lebo pre to sme v CAR-e),sa vrhli na vyjka a same ich oplodnili-bez ICSI 😉

lilinka81
8. okt 2010

@yeliel ja si myslim ze 3 by mali rozmrazit,...vraj su po 2-och zmrazene,ale dohodni sa s embryologickou,este dnes zavolaj,alebo chod do CAR-u,uz nemas vela casu 😲

yeliel
8. okt 2010

@kikus77
@lilinka81 ahoj baby 🙂 tak som volal embryologicke..povedala som ,ze kto som a ona hned,,,ano v pondelok mate KET o co ide? 😀 😀 😀 Ma prekvapila ta rychla reakcia na meno..Pytala som sa teda ze ako su mrazene moje zmrzlinky ,,ze chcem rozmrazit vsetky 3 ona povedala,ze sa mrazia niekedy 2 a 1 alebo vsetky 3 naraz..ja som jej povedala,ze tak ci tak chcem rozmrazit 3 ..tak sa pozrela ako ich mam zamrazene a povedala,ze aj tak mam zamrazene vsetky 3spolu.. 🙂 Inac to podla akeho kluca davaju mrazit? niekomu 3 spolu a niekomu to delia? 😕
Dufam,ze mi KET budu robit v tej sale kde sa robi OUP a nie v tom malom kumbaliku bez ultrazvuku...inac doki ma ani nepozrela len ta diplomovana sestra tak dufam,ze sliznica je OK a videla dobre..

kikus77
8. okt 2010

@yeliel tak super, o tyzden Ta nasledujem 🙂 Nevies ci sa da spravit, teda ci su ochotni dat fotku po transfere? Pri ET mi ich ukazali a chcela by som mat to foto aj ked uz nie su ☹
Inak tudiplomovanu sestru moc nemusim 😒

yeliel
8. okt 2010

@kikus77 to s tou fotkou neviem..netusim ci to su ochotny dat fotecku 😕
ta diplomovana posobi tak odmerane...ja skor mam ten problem,ze predsa len nieje doktorka ,bola by som kludniejsia keby ma predsa len bola pozrela aj Dr.ale ta mi len vyratala kedy bude KET.
Moja tebe ET robili tam kde OPU?

kikus77
8. okt 2010

@yeliel ano, v tej sale aj OPU aj KET. Ja tu sestru nemam moc rada, bola som u nej nastastie len raz na UTZ ale odvtedy ju nemusim. Mam uterus duplex, merala mi jednu slizinicu a ked som sa pytala na druhu tak na mna kukal jak na blba a potom ako keby objavila novu planetu, ze ahaaaaa....a dodala, ze no dufam, ze Vam nebudu vkladat dve. To ma fakt tak povzbudila, hlavne ked som o tom vsetkom este vtedy nic nevedela. Proste ju nemusim, sestra si ma robit svoje a nemontovat sa do veci lekara a hlavne nerobit zavery 😠
Este mam otazku: davas si aj AH? Lebo ja ano, teda ak sa to pri KETe da

balinka
8. okt 2010

ahojte babulky 🙂 ako sa mate?co to je AH?

yeliel
8. okt 2010

@kikus77 no ja som to ani nezvazova a ani mi ho nikto nenavrhoval myslism AZH zonalny hatching a netusim ci je to mozne aj pri KET.
Na to kde ti robili ET sa pytam preto lebo niektorim babam ho robia aj v tej malej miestnosti..kde si obliekas plast a davas papucky.vlastne je to aj miestnost kde nasi muzickovia pracuju na odberovom materiale 😀 😀 😀 ..No a tam nieje ani ultrazvuk nic..no a ja mam z toho paniku ,ze ma supnu tam a ak to spravia tak ja to odmietnem a budu na mna kukat ako na debila ale ja chcem aby to bolo vsetko tak ako ma..a nech ma Dr úred zakrokom kukne kedze ma videla len ta diplmovana..

yeliel
8. okt 2010

@balinka cavelo..citaj ako zase stresujem to co som pisala kikus 😀
Asistovaný zonálny hatching
mikromanipulačná technika, pri ktorej sa na malom mieste naruší obal pôvodnej oplodnenej ženskej pohlavnej bunky (zona pellucida) tesne pred prenosom embrya do maternice, čo uľahčuje kontakt embrya so sliznicou maternice. Pri ICSI, kde je už obal narušený, sa tento výkon nerobí. Očakáva sa zvýšenie implantácie.

kikus77
8. okt 2010

@yeliel urcite sa nenechaj odpinkat. Myslela som , ze vsetky zakroky sa robia na operacke. Ako mozu vlozit embryjka ked nemaju ultrazvuk, nechapem!!! Ja som bola v tej "miestnosti" pred OPU a tam bolo len kreslo a taka pletna, koza tam nebola ani postel. Mozno v tej druhej miestnosti je to inak, ale aj tak sa mi to zda byt blbost. S tym by som teda nesuhlasila, to uz by som sa naozaj citila ako cislo v poradi!!!

balinka
8. okt 2010

@yeliel dakujem za odpoved.citam,citam 🙂 ale nestresuj,vsetko dobre dopadne a o dva tyzdne uz budes tehu 😉 😉 😉

yeliel
8. okt 2010

@kikus77 ja ani nebudem suhlasit..nech si krutia hlavami proste nebudem...v tej druhej miestnosti to je take ako kumbalik ..je tam tiez take cierne kreslo a taka koza ci postel..no ako v komorke..viem,ze je dost bab co im tam robili ET..

kikus77
8. okt 2010

@yeliel hlavne nestresuj !!!!!Vsetko bude ok 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

yeliel
8. okt 2010

@kikus77 😀 😀 😀 snazim sa...ozaj ty si mala ICSI lebo sa pise ,,ze pri ICSI sa uz AZH nerobi..

annamary27
8. okt 2010

@yeliel ahoj,aj mne robili ET tam kde OPU a po ET som ležala v tom kumbálku 😉

kikus77
8. okt 2010

@yeliel tak to som nevedela, ja som zase citala, ze ten maly otvor pri ICSI nestaci , ze nie je taky ako sa robi pri AH, vsak ja ich este vyspovedam 🙂

Nevies aky je rozdiel medzi dlahym a kratkym protokolom?

kikus77
8. okt 2010

@annamary27 ja som ostala 15 min lezat na operacke, dali na mna deku a vsetci odisli. Ale my sme v ten den boli ken dve , tak to asi preto

yeliel
8. okt 2010

@annamary27 cavelo..no mne ET robili tam kde OPU a aj ma tam nechali lezat a tiez ma prikrili dekou...ale tak ja tu uz stresujem ..ze co ked ma daju do kumbalku..lebo aj tam to robievaju 😀 😀 😀

yeliel
8. okt 2010

@balinka jaj keby si tak mala pravdu 😉 😅

yeliel
8. okt 2010

@kikus77 tak ja neviem ako to je pri tom AZH ale tu mudrost pre balinku som okopcila zo stranky GF..ale ak budes mat stretko z embryologom tak sa na to povypytuj 😉
ten dlhy a kratky neviem podla coho urcuju ..ja som mala 2krat dlhy vraj je to pri polycistickych lepsie..dhly zacinas pichat okolo 22Dc a pri kratkom az po Ms.

lilinka81
8. okt 2010

@yeliel no tak to mas vybavene ,vsetky 3 su tvoje 🙂 ,...to vazne,sestra ti robila UTZ???

lilinka81
8. okt 2010

@yeliel aj mne tam robili ET,...a KET uz s UTZ,...keby sa to dalo vyberat ,ze kde ti to maju robit ,nie....

yeliel
8. okt 2010

@lilinka81 ano hej ta diplomovana...trvalo jej to asi 10sekund...a ked si bola v tom kumbalku tak ti aspon pred ET spravili ultrazvuk?

lilinka81
8. okt 2010

@annamary27 to ta akoze nechali po ET zliezt z kresla a prelozili ta do toho kumbalu ??? 😲

lilinka81
8. okt 2010

@yeliel ano,najprv ma zobrali na UTZ a potom naspät,ale po,mi nerobili UTZ,...ale ked som dola tak kde OPU,tak mi robili UTZ aj po a ukazali mi ich 🙂

demeeri
8. okt 2010

@yeliel Ano ,aj som v tam bola na Et,v tej mistnosti,ale predtym mi spravili ultrazvuk.

kikus77
8. okt 2010

@yeliel 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
na ten protokol sa pytam lebo ak nam KET nahodou nevyjde- moc dufam, ze vyjde a nebudem musiet riesit dalej- tak by som asi dalsie IVF /ICSI skusila vo FC- robia tam totizto PICSI, no a je to neporovnatelne lacnejsie lebo ICSI sa tam neplati. Lenze dnes som sa dozvedela, ze tam robia iba kratky protokol toho sa trocha bojim. Ten sa vraj dava zenam po 40, ktore mali pri dlhom protokole malo vajicok. Ja som mala 9 folikov a z toho 8 zrelych a oplodnilo sa 5 tak neviem. Pri kratkom je navyse velika sanca hyperstimulaku. Uz mi z toho zacina zase riadne hrabat ☹ ☹ ☹ ☹
Asi predbieham , zase... 😖

yeliel
8. okt 2010

@kikus77 mne hrabe furt moja..
podobene do aj mne vysvetlil Drabek,ze mne pri kratkom hrozi hyperstimulak

smejko
8. okt 2010

@yeliel
@kikus77
ja som mala pri prvom IVF dlhy protokol a mala som hyperstimul syndrom, teraz pri druhom som mala vyrazne viac vajicok (24) a bolo to vsetko v poriadku (klop-klop-klop) 😉 takze nestresujte, babulky ... a drzim palceky ...

yeliel
8. okt 2010

@smejko ahoj a ty si tehu? 😉 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre