Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

wewulka
18. apr 2011

Ahojte, tak ja si pichám diphereline už sama,mám vybavené predoperačné a už čakám len na mršku.

tinasc
18. apr 2011

ozaj chcela som sa spýtať, kedy dopredu si mám vybaviť predoperačné? ako začnem pichať, alebo až keď dostanem menzes? dík za info... 🙂

elise
18. apr 2011

@wewulka super že to zvládaš sama, ja nemám odvahu si sama pichať. ja čakám na mršku tiež aby som šla na ten ultrazvuk tak dufam že sa tam stretneme🙂

wewulka
18. apr 2011

@elise musela som nabrať odvahu, ale som taka vyklepana z toho, že potom pride na mna taka ulava 🙂 tak to dufam aj ja, že sa stretneme 😉

wewulka
18. apr 2011

@tinasc ja som si vybavila, ked som si zacala pichat diphereline

och
18. apr 2011

@misi76 no super a nevravela som ti to tak náhodou 😀 xixi 😉 si otvorím veštiareň

tinasc
18. apr 2011

@wewulka ja si to asi tiež tak vybavím, len si to neviem presne vyrátať, kedy by mala byť punkcia, čo keď náhodou mi bude ms meškať, aby potom neboli staré výsledky 😉

wewulka
18. apr 2011

@tinasc ja mam z toho tiez strach pretoze uz mam predoperacne, ale tak verim, ze vsetko pojde tak ako ma a ja to vsetko stihnem 😉

tinasc
18. apr 2011

@wewulka určite stihneš 🙂

pici
18. apr 2011

@misi76 vidis ja som aka trulka.. ja som to ani necitala... pekna koza :D nevadi...
@elise ja by som darovala... moralne otazky su v pripade mojho rozhodnutia bokom. vysvetlim preco, ak sa nam to teraz s manzeloom podari a budeme mat aspon jedneho drobca, staci mi to k zivotu... a ked ma to tolko stalo a to nemyslim financne ale celkovo, tak to doprajem zene, ktora by nijako inak nemohla mat deti... keby som bola slobodna a mladsia isla by som aj vajicka darovat... ako nehram sa na chrumkavu a empaticku ale proste ja by som bola stastna za zenu ktora by mi darovala embryo a ja by som mohla byt mamou...

pici
18. apr 2011

@tinasc ja som vybavovala na poslednu chvilu:Dv podstate tyzden pred OPU

tinasc
18. apr 2011

@pici aj tak sa dá, no vypočítam si to, dám si tam nejakú rezervu, keby niečo... a podľa toho sa pôjdem objednať... 🙂

pici
18. apr 2011

@tinasc jou jou , mne to trvalo tyzden aj muzovi :D

ivka3901
18. apr 2011

ako by som to napísala,aby ste sa nenahnevali,ale baby fakt vám všetkým závidím koľko ste mali vajíčok po tých inekciách,lebo ja som bola na tom biedne stále aj 1 krát aj 2 krát a aj teraz po 3 krát a nič sa nedalo zamraziť,no to moje telo je ozaj nanič som z toho zúfalá a takto sme zahodili toľko šancí,že možno zamrazené embryjká by sa možno ujali.no nič teda budem len čakať a dúfať,že to do tretice vyjde. 🙂

elise
19. apr 2011

já mám predoperačné všetky, ešte jedny výsledky z krvi mi maju do štvrtka prísť, tak uvidím niektoré trvaju týžden. interne uplne super, že môžem ísť pod môž mi dokyna povedala dokonca aj tlak v norme, ešte tie úradné podpisy, lebo sme to minulý týžden nestihli ale to bude rýchlovka. babulky asi zavolám do centra ak mrchu dostanem vo štvrtok je to prvý den na 2 až 4 mám ísť na ultrazvuk čo vychádza v pondelok a to je sviatok asi nebude problém v utorok ráno že?

wewulka
19. apr 2011

@elise mne doktorka hovorila, že ak by mi to vyšlo práve na Velku noc takze tam urcite dva dni robia.

misi76
19. apr 2011

@wewulka ďakujem

demeeri
19. apr 2011

@elise
@misi76 Ja som taký dotazník o darovaní vajíčka nevidela.Mne vtedy,keď som tam bola nedali nič také podpísať.Zvláštne. 😒 Ja by som ale nedarovala.Čo ak sa niečo stane,a ostanem bez detí? Ako by som zvládla myšlienku,že iná žena porodila vďaka mojím vajíčkam,a ie deti sú niekde tu,možno na blízku? 😒

misi76
19. apr 2011

@demeeri mám to pripnuté pri zmluve o zmrazení embryjí. A vyplniť to treba len ak sa rozhodneme. Tiež si pamätám, že GF bol proti darovaniu vajíčok a embryjí, no a teraz zmenili názor. Neviem či sa zmenila legislatíva.

demeeri
19. apr 2011

@misi76 To fakt?? Boli proti? A teraz sú za?

pici
19. apr 2011

@demeeri ja by som darovala az ked budeme mat babo pri sebe :D zdrave a zive..

pici
19. apr 2011

@elise nie zlatko urcite to nebude velky problem

pici
19. apr 2011

@elise problem to nie je , ja som ale 4ty den pichala uz aj gonal :D ale to mas v protokole ci?

pici
19. apr 2011

@misi76
@demeeri teraz som si to vsimla.... na konci zmluvy o mrazeni... su dve moznosti bud to splachnu do zachoda alebo das niekomu sancu mat dieta.. neviem... obe moznosti su tak trochu odveci... budem to riesit potom ked to bude aktualne :D

squella
19. apr 2011

@ivka3901 absolutny suhlas s tym rychlovlakom - prides, krv, ultrazvuk, odides a velke H vies 😖
Pojdeme na 2. pokus, ale asi az v juni, teraz bol nevydareny pokus č. 1, takže si musí telíčko trošku s tých hormónov oddýchnuť - veď sa nafúklo o číslo 🙂
Chodím k Behunovej - studeny cumak, ale co mam robit???? Myslim, ze uz je to vo vsetkych centrach skoro o tom istom - len o prachoch.
Ale nestracame nadej - ved ked panbozko bude chciet - aj motyka vystreli, xixixix 😀

babulka123
19. apr 2011

@squella ahoj, dovol aby som ti oponovala..
ja som bola 1x v Gf a nepacilo sa mi tam .. nebol tam taky pristup, ani vysledok, museli sme ist na IVF kvoli spermoskam a mna hnali na laparku co mi prislo uplne zbytocne..
odisla som ..

isla som do Ferticentu a poviem ti ze lepsi pristup som si nemohla ani predstavit.. jednak to ze tam bol usmiaty personal, dr. sesttricky tak neskutocne mile ze som zasla.. pri vybere aj pri vklade mohol byt manzel somnou , lieky aj so zakrokom a vsetkym okolo ma vyslo na cca 7 tis.. , v neposlednom rade som si odtial odniesla teda aj nasu ninku .. ale hovorili sme s muzom ze keby to nevyslo tak aj tak pojdeme znova len tam..
a to nehovorim o tom ze ked mala ninka cca 7 mes, tak sme tam boli len tak na navsteve a sestricky si ma pametali po mene, dokonca aj dr. prisil pozriet na recepciu .. ze aha ta je nasa..
takze co sa tyka pristupu to je nebe a dudy.. to len na tu poznamku ze vsade ide len o prachy.. mozem ti povedat ze teda tu nie.. tu je na prvom mieste clovek...

elise
19. apr 2011

mne sa v gynfive páči prístup lekárov aj prostredie, neviem to s iným centrom porovnať ale zatial sú zodpovedané všetky moje otázky a dufam že sa bábenko podarí. mna neposielali na iné vyšetrenia ako je krv lebo jedno dieťa mám tak laparka nie je potrebná a vždy nám predložia 2 alternatívy a my sa rozhodneme. ved uvidím ale ciel máme všetky uplne rovnaý nech sme kdekolvek tužime po bábenku v náruči 😉

pici
19. apr 2011

@elise celkovo sa paci aj mne..na par drobnosti :D

ivka3901
19. apr 2011

@squella ahoj to som rada,že mi dávaš za pravdu je to tam všetko ako na bežiacom páse a vobec ich nezaujímajú pacientky,ale asi fakt peniažky,ale teraz tento posledný odber mi robil harbulák a bol super bol veľmi milý a usmievavý aspom niekto ti edva mi robila stenová a ten druhý odber drábek a ledvaj sa usmiali lepšie povedané pousmiali.
inak aj my sme si dali zhruba rok od každého pokusu IVF aby sa moje telo trošku upokojilo predsa tie inekcie to je strašný prísun hormonov,ked sme išli na prvý pokus tak som ešte tých zhruba 10 dní chodila do roboty,lebo som robila len ráno a inekcie mi pichala suseda sestrička poobede o piatej a baby v robote mi hovorila,že ako som opuchla,že skoro prasknem,že aj v tvári som bola opuchnutá a tak čudne som sa cítila,ale potom ked sme išli na druhý krát tak som sa dala hned od začiatku vypísať aj teraz som už od prvého vypísaná a do roboty pojdem podľa testu ako dopadne.inak tá behúňová tú nemám rada neni mi moc sympatická,ale stenová dá sa už sme si na ňu zvykli z mužom.
ako som nás tam s manželom po prvý krát objednala tak som nevedela ko komu ideme a pamätám si na prvú konzultáciu s ňou,ked sme vyšli z ordinácie tak sme nevedeli ako sa voláme toľko informácií naraz že až a teraz zas dávam já mojím kamoškám konzultácie doma,lebo mám okolo seba páry,ktoré sa možno rozhodnú ísť na IVF.
@babulka123 normálne si mi dala chrobáka do hlavy,že može existovať aj takéto super centro a ešte lacnejšie a ako píšeš určite je tam lepší prístup,lebo ak nám tento tretí pokus nevyjde tak možno porozmýšľame a neskor sa rozhodneme ešte pobehám info na internete a uvidíme,ale s jednou som si písala a ona mi spomínala toto centro a bola tiež veľmi spokojná s ním.

demeeri
20. apr 2011

@babulka123 Ferticent? To si zapamatám preprípad,že budeme chcieť druhé bábo. 🙂 V Gyn fiv máme ešte zmrazené dve emrijá,ale tak neviem,čo teraz s nimi.Darovať by som nechcela,veď možno ich budem potrebovať.
Najradšej ale by som tam už v živote nešla.Nemám s tým centrom dobré skúsenosti.Nie,nemala som žiadne problémy,myslím s hormonálnou prípravou,dobre som to znášala.Ale ten postoj.Keď jediná otázka keď sme išli na kontrolu bolo-či sme zaplatili...?Tak o tom boli tie kontroly u nich.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre