Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

pici
22. jún 2011

@fibi21 asi nie , u nas je 10 a 14 kontrolny

nr_martinka
22. jún 2011

pichal si niekdo diphereline a menopur a kolko to asi trva do punkcie?

tinasc
22. jún 2011

@pici no práve som sa bola poradiť v lekárni... a lekárnička mi vraví, že vo všetkom je jód... takže... a potom že a načo potrebujete brať vitamíny? veď vám treba brať kyselinu listovú, vitamín c a magne B6 a to mi vraj stačí... tak som to nechala tak a zobrala som toto...

annamary27
22. jún 2011

@nr_martinka ahoj,ja som si pichala diphereline aj menopur....myslím,že z menopuru som minula 3inj a z dipherelinu asi 16inj.

nr_martinka
22. jún 2011

@annamary27 z menopuru 3.mne na kontrole povedala behunova ze si mam pichat tri ampulky s jednym roztokom.tak za cca 16 dni si mala punkciu?

pici
22. jún 2011

@tinasc a co je zvedava lekarnicka ha? ale nie srandujem. ano to, co ti napisala ti staci.. a vitaminy su v zelenej zeleninke, najma kel, brokoli... vela papaj

annamary27
22. jún 2011

@nr_martinka ano,o 16dni som mala punkciu od začiatku pichania inj.,ja som mala ešte aj puregon k tým 2injekciám.

tinasc
22. jún 2011

@pici jasné, ale ona sa to opýtala tak v dobrom... bola to taká mladá baba... tak sa ma opýtala, prečo vlastne potrebujete brať vitamíny? berte kys. listovú, C a to vám stačí... tak som sa aj čudovala, že mi to povedala, že však jej to môže byť jedno, keď chce predať... ale zase si to cením 🙂

elise
22. jún 2011

@tinasc ja neberiem kyselinu listovu ja jem veľa zeleniny🙂

pici
22. jún 2011

baby v sobotu som mala ket a teraz mam hnedy vytok. to co je? mali ste to niekto?

elise
23. jún 2011

@pici to sa ti bábenko môže uchytávať ak by si mala jasnu krv okamžite k lekárovi🙂 skús ešte odkonzultovať že ak dlhodobo budeš zapíjať ustrogestan či je to v poriadku lebo v letáku je že počas tehotenstva sa iba vkladá.

pici
23. jún 2011

@elise nie praveze uplne hnede. ziadna krv, idem k lekarovi aj tak. aj ked on velke makove uvidi ale aspon mi povie co si mysli.... ako sa mas ? a co si tak skoro hore?

elise
23. jún 2011

@pici pri prvom tehotenstve som mala výtok trval 3 dni ale pre istotu bež k doktorovi alebo na pohotovosť, skontroluju ultrazvukom poprípade šte dačo ine nasadia. držím palce aby to bolo iba uhniezdovanie🙂

elise
23. jún 2011

@pici večer bývam dosť unavená, začínam sa zadýchavaťa a normálne zisťujem že strácam kondičku 😀 už nech je utorok a potvrdia mi že su tam 2 bábenka 🙂 alebo aspoň jedno🙂

pici
23. jún 2011

@elise dufam zeto neni nejaky iny bonus... ako cysta alebo nieco take

elise
23. jún 2011

čo bola jedna kočka somnou na punkcii tak sme si vymenili telefony a mala pri odobratí iba jedno jediné vajíčko, oplodnilo sa dali aj predlženu kultiváciu a volala mi že je tehotná🙂 tak sa teším aj za nu🙂

pici
23. jún 2011

@elise no nech je uz utorok a nech je uz pondelok dalsi

tinasc
23. jún 2011

a nech už je štvrtok 😀 budúci 😉

tinasc
23. jún 2011

@elise a ja nejem veľa zeleniny, nie že by som nejedla žiadnu, ale určite to nie je dosť 🙂

elise
23. jún 2011

@tinasc ja som pri prvom brala vitamíny pre tehotné kyselinu listovu a neviem čo ešte a malý bol malý slon ked sa narodil mal 3950 g a 53 cm tak pri druhom to nebudem preháňať a spolieham sa na prírodu (ovocie zelenina vo väčšom množstve)

miskab
23. jún 2011

@nr_martinka tak to je supeeer to uz ubehne 🙂

misi76
23. jún 2011

@pici neboj bábo sa uhniezďuje, ja som to mala tiež, síce teraz som bola celkom čistá ale pri predchádzajúcich tehu to bolo

@tinasc mne obvodný gynko povedal, že mi kyselina listová úplne stačí, ale ja ešte beriem na tú moju nešťastnú pečeň vitamíny

Jáj kočky, už tie moje nevoľnosti trošku ustupovali, no dnes mi je, ako keby ma ovalili palicou a žalúdok je už niekoľko krát vyprázdnený. Už nechcéééééémmmmmmmm

nalada
23. jún 2011

@nr_martinka jeeeej, supeeer, tak už čoskoro! 🙂
@pici verím, že je to len uhniezďovanie....
@tinasc, @elise ja nejem žiadne vitamíny... asi to je aj skoro, však zatiaľ som len "trošku tehotná". Keď budem ozaj tehotná, tak asi začnem. Ale u Vás je to ináč... Vy ste riadne tehulky, nejakú tu malú vitamínovú podporu treba. Ale to aj gynďoš povie, či nie ste anemická a tak. Ale aspoň tú kyselinu listovú. Veľa C sa vyciká...
@misi76 vydrž to moja!!!!
@miskab ako? Bruško ešte bolí?

miskab
23. jún 2011

@nalada ahoooj mnoo pobolieva tak slabucko ale pobolieva hlavne skoro rano 😒 a ty ako sa mas?

nalada
23. jún 2011

@miskab prsia bolia neznesiteľne - v pokoji o nich neviem, ale keď sa rýchlešie pohnem, alebo sa ich dotknem tak "kvitnem" 😀. Bruško občas cítim, akoby slabulilililililinké náznaky menštruácie.... nedá sa to nazvať bolesť, ale "také zvláštne niečo". Jesť mi chutí, aj káva. Ale veľa spím... asi to bude z lenivosti???? 😀 😀 😀

nalada
23. jún 2011

@misi76 skús Cocculine - homeopatický liek, môžu aj tehotné...

miskab
23. jún 2011

@nalada jeeeeej tak to su dobre priznaky , 🙂

nalada
23. jún 2011

@pici Utrogestan vkladaný do pošvy, má priamy prestup z pošvy do maternice, obchádza sa transformácia v pečeni (ktorá sa deje pri podaní Utrogestanu cez ústa), preto sú vyššie jeho hladiny v maternici ako v krvi. Prechod cez pečeň - po jeho podaní cez ústa, vedie k jeho významnej degradácii, takže v obehu ho cirkuluje už menej. Bola snaha toto obísť vyššími dávkami cez ústa, ale viedlo to k zvýšenej únave a spavosti pri len miernom zvýšení vplyvu na maternicu... Takže dá sa aj cez ústa, ale ten efekt je o niečo menší ako pri vaginálnom podaní. Dá sa podávať aj tak, aj tak, ale upredosťuje sa vaginálne... Ak sa ináč nedá, kompromis je cez ústa...

pici
23. jún 2011

@nalada ja ho do posvy nemozem , lebo som sa po dvoch dnoch isla vyskrabat

nalada
23. jún 2011

@miskab uvidíme...manžel sa mi už smeje, že som ako medvedík... len spím a spím... ale to je asi tými liekmi. Mám strach sa normálne hýbať, behať po byte ako zvyknem, bojím sa, že "vypadne". Proste nie som si tým bruchom istá, radšj veštko robím optrne... A ty ako? Funguješ úplne normálne?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre