Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

katherinesand
18. apr 2009

ahojte pipky. 😉
som len na skok, idem von na zahradku.

len som chcela podakovat za vcerajsie stretko, bolo super. som velmi rada, ze sme sa spoznali aj osobne.
tesim sa uz na dalsie a samozrejme na micky, ktore nemohli teraz. 😵

och, myslime na teba, nech je super uroda. 😵

mayka, zlatusik dakujem za vystiskanie a oplutie, ak uz teraz nebudem tehu, tak neviem 😀

prajem vam vsetkym krasny vikend. cmuky. 😵

zukrik
18. apr 2009

Teda Mayka,zase si v predu,tolko si toho napísala 😀
Dúfam,že Och už odchádza domou s krásnou úrodičkovu 🙂
Mayka,spravila si mi chuť s tou rajčinovou polievkou mnam.
Mne narástlo tiež bruško,dnes som akurát hovorila manželovi
že ho mám ako v 5 mesiaci.Neviem prečo som taká nafúknutá 😀

zukrik
18. apr 2009

Aj tebe Kathy,uži si krásny víkend. 😀

mayka
18. apr 2009

Zukrik, ja by som aj vedela preco ti to brucho rastie... 😀
Ja mam pocit ze to brucho mi rastie od tohoto tyzdna. Som si myslela ze az neskor ale neviem asi to je normalne. Ale stale ma popichava a a akokeby ma tam nieco tlacilo. No asi to bude maternica. hehe Uz tam asi nemala miesto tak sa zacala tlacit kade jej to ide.
Baby co dnes varite. Ja zasa neviem . ☹ Rano som kupila este teply chrumkavy chlebik a natrela som si ho maslom a s redkvickou. No uzasne. Idem ceknut mrazak co tam je.

Kathy aj ja som rada spoznala . Inak prvotny dojem z konika ste nepokazila ziadna. Vsetky ste na jednotku s hviezdickou. 😀
Ja som bola doteraz vonku . manzel mi instaloval drziaky naq kochliky pod okna, tak asi pojdem v pondelok kupit letnicky a zeminu a budem sa ppotom z toho vytesovat. Kurnik keby som mohla rylovat tak si porylujem kusok na skalku ale bjim sa este robit take veci aby som mimi nevytlacila. Muza na rylovanie moc nemam, tak ho asi necham vydychat a ked sa vrati z Tunisu tak mi aj modre z neba znesie. Tak este tych par dni pockam.
😉

No idem nieco ukuchtit aj ked zasa moje chutove bunky akosi zlyhavaju.
😝 Pri spomienke na vcerajskiu palacinku to budem mat tazke. 😀

Och uz ma potom a urcite oddychuje nase zlatko.

zukrik
18. apr 2009

Mayka,nech ta ani nenapadne rylovať !!!
Čo si sa zbláznila? To nemôžeš,počkaj radšej na manžela ok 😉
Ja som tiež na nervy,lebo keby som mohla už mám skopanú
záhradku a aj posadené.Ešte nič nemám,lebo manželíkovi sa nechce 😒
Ja dnes nevarím,lebo keby som otvorila chladničku,tak bléééééé.
Ráno som si dala rohlík so syrom a šunkou a paradajku.Stačilo mi.

mayka
18. apr 2009

zukricek, jusne ze nebudem. Ale laka ma to. Lebo je tov len kusok, ale necitim sa na to. Kvoli tomu pichaniu. Nebudem nic riskovat. Neboj. Ak sa k tomu nedostane ano moj muz tak to pocka do buduceho roka. Hlavne ze je travicka vsade okolo mna. 🙂
Hojdacie kreslo je pripravene a relaxujem ako sa len da.
Varenie mi tiez robi dost problem,. Ale pomahaju mi aj take tie suchare tenke maces , na to natrem bambinko ked je zle a a viem ze mi to neublizi.
Ale dens vysmazim manzrlovi kuracie stehna a uvarim zemiakovu kasu. Na tu sa tesim zasa ja. To masko si asi nedam. bleeee Nemusim maso ani vidiet.
Zajtra idme k znamym grilovat tak sa tesim na grilovanu zeleninku. mnam Rozmyslam ze dnes upeciem kolacik. Mozno marhulkovu bublaninku s malinami. mnam

katarinka77
autor
18. apr 2009

Ahojte! Ja som sa ešte len o 12" vytrepala z postele, som bola unavená ako baník 😀 . Aj ja som rada, že sme sa včera stretli, že som vás spoznala, ste veľmi fajn baby 😉 ! Mužíček sa včera pýtal na každú jednu z vás 😀 .
Mayka, Ty si sa chúďatko fakt moc nedostala k slovu, vidím, že teraz to doháňaš písaním "slohových prác" 😀 😀 .
Inak, varenie je aj môj večný problém, teda skôr povedané, čo variť. Dnes mám v pláne buď grilovacie klobásky alebo lasagne alebo Tortellini con prosciutto. Dám na výber môjmu mäsožravcovi 😀 . Takže už je to jasné 😀 😀 . Inak dnes budem asi len ničnerobiť 😀 .
Och, už som zvedavá, koľko si naznášala 😉 😀 . Dúfam, že si im pod vplyvom narkózy nerozprávala, ako sme ohovárali Drábeka 😲 😅 😅 .

mayka
18. apr 2009

Katarinka, ti poviem , ze som si pripadala ako amater pri tom vsetkom cim ste presli Vy. ☹ Bolo mi to az divne a trapne ze mne to vyslo hned aj ked nie som este aza vodou. A okrem toho vy tarajky ste boli velmi velka konkurencia. Dostat sa k slovu bolo priam nemozne.
😀 A uz som potom bola akasi unavena. ledva som dolsa domenko.
O mnohych vysetreniach a tom vsetkom sa mi ani nesnivalo.

katarinka77
autor
18. apr 2009

Mayuška, Ty si si zas prešla dlhým vodením za nos zo strany lekárov. Oni to síce skúšajú na každej z nás, ale ja mám vždy protiargumenty 😀 a nedám sa len tak. No niekedy sa to nedá ovplyvniť.
I keď mnohí na GF nadávajú a sú nespokojní, som rada, že Tebe tam tak pomohli a naozaj rýchlo. Škoda, že to bolo až po toľkých rokoch trápenia. No asi to tak malo byť.Všetko zlé je aj na niečo dobré. Inak by si nás ani nespoznala 😉 😀 ...

tija28
18. apr 2009

ahojte babeny, prepacte, ze sa vam sem takto vtieram z inej temicky, ale mam taky zvlastny problem a bola by som rada, keby ste mi aj vy vedeli poradit, vidim, ze vy si tu uz pekne pomalicky tehulkujete, to je super 🙂

ja chodim do heliosu, a uz od buduceho tyzdna si zacinam pichat decapeptyl, kedy koncom tyzdna by som mala dostat kramy, no a od buduceho tyzdna by som mala zacat so stimulkou na 2 ivf-ko ............a moj obrovsky problem spociva v tom, ze:
vcera vecer ma strasne zacala svrbiet a stipat posva (a to prosim pekne bez predchadzajuceho upozornenia, ja mam totizto taky blby organizmus, ktory ma dopredu na nic neupozorni - az ked mi prihara), tak som hned rano volala do centra, kde zajtra idem na vysetrenie - urcite mam nejaky zapal a to som si na seba davala maximalny pozor, aby som neprechladla, a tak .... 😕 takze urcite mi nasadia nejake antibiotika na vkladanie....

a mna velmi zaujima, ci sa niektora z vas nestretla s podobnym problemom tesne pred stimulkou, kedy vam to dopadlo nakoniec vsetko stastne tehulkovsky ? budem rada, za kazdu radu a zelam vam peknu slnecnu sobotu 🙂

katarinka77
autor
18. apr 2009

Ahoj Tija! Tak choď chytro v pondelok k dr., on vie posúdiť, či je to mykóza alebo bakteriálny zápal. Svrbenie, ako píšeš, je skôr pri mykóze a dá sa vyliečiť aj jednou tabletkou. Okrem toho aj počas menzesu môžeš užívať ATB, nie teda vkladať, ale normálne užívať. Hlavné je, aby si počas odberu vajíčok a transferu nemala tam dolu zápal. Takže žiadne stresy, to zvládneš 😉 !

tija28
18. apr 2009

katarinka77 - dakujem za povzbudenie 🙂 ved uz zajtra idem na vysetrenie, aby mi mohli zvolit rychlu liecbu, aby som nemusela prerusit stimulku 🙂 len doki mi vravel, ze nebudem moct teraz uzivat ziadne antibiotika na uzivanie, ale len na vkladanie, tak dufam, ze mi rychlo potom zaberu 😉
ja si tiez viem veru vybrat spravny cas na chorobu, ze ? v kazdom pripade este raz dakujem za povzbudenie a zelam Ti pekny vikend 🙂 🙂 🙂

katarinka77
autor
18. apr 2009

Aj Tebe pekný víkend! A rýchle vyliečenie 😉 !

katherinesand
18. apr 2009

kuk pipinky, zase som tu na chvilu. 😉

titja, ja som mala skoro to iste, mykozu. dosla mi ked uz som bola rozpichana. povedala som to doktorke v centre, ta do mna kukla a zenie je cas na vysetrenia, ze co to je, tak mi predpisala nejake sirokospektralne tabletky do posvy a davala som si ch az do OPU. sice sa mi potom na dalsi mesiac vratila, ale to uz som isla ku svojej gynekoloske ta mi dala ine lieky.
takze neboj, a rychlo sa preliec, aby si na opu bola cista. 😉

och
18. apr 2009

no ahojte kukucky 😀 😀

poslusne sa hlasim 😀 😀 uroda vynikajuca 😀 tak uvidime zajtra kolko sa ich oplodnilo krpcov malych 😀 😀 eeeej ale ich vyfliaskam ked sa narodia 😀 ide mi bok vyvalit 😝 😝 😝

takze vitazne cislo je 17 😀 😀 😀 vajok 😀 😀
rekord som netrhala 😉

noo drabeka som sice neohovarala, ale som vynadala sestrickam ked ma budili, ze ma prave vyrusili pri sexe s manzelom 😀 😀 😀 😀 a potom mi jedna povedala ze ok tak spite dalej a jej ze rozkaz pane 😀 😀 😀

corinne
18. apr 2009

Och si niejaka vysmiata 😀 😀 .Mna dnes od rana boli hlava a to je predzvest ze MS pride ale kedy 😕 Ja uz chcem MS,och zle si carovala 😀 stale nic.

katarinka77
autor
18. apr 2009

No dobré ránko, Och! Tak pekne veľa máš tých vajok 😉 . Môžeš ísť predávať 😀 . Takže takéto sníčky máš 😀 ?

och
18. apr 2009

jaaj zeny este sa mimota jazyk 😀
katka som ti hovorila ze uz dlho nist nebolo 😀 😝

katarinka77
autor
18. apr 2009

a ešte asi dlho ništ nebude, čo 😀 ?

och
18. apr 2009

kati pocuj mam takudilemu 😝 navrhala mi genetiku embrii kedze sme po mesa/tese tak neviem ci do toho iist alebo eee 😲

katarinka77
autor
18. apr 2009

hm, čo ja viem... Ale veď u vás to nebol genetický problém, ale skôr len mechanický, tak prečo genetika? Koľko by to stálo?

och
18. apr 2009

prave ze to 😒 hm teraz mame dilemu, bo marsik povedal ze ich je dost a ze je to super, teraz tato embriologicka ze po mesa tese ich byva malo a nehybu sa 😠 tak teraz neviem ako a stoji to 44 tisic 😝

darla27
18. apr 2009

Ahojky pipusky 🙂
Och tak uz mas po odbere? Rekord bol 30 že? 😀
Katarinka aj ja som dnes akási oťapená. Tak hovoríš že na piatkovom stretku bolo super?
Ja som dnes taaak lenivá, mala by som ísť trochu poupratovať ale bolí ma hlava. 🙄

katarinka77
autor
18. apr 2009

fúha, no to je dosť! a nepovedala vám dôvod, prečo by ste si to mali dať spraviť?

katarinka77
autor
18. apr 2009

toto som našla ako možný dôvod: Indikáciami k tomuto vyšetreniu sú vyšší vek ženy, alebo oboch partnerov, pôrod dieťaťa s vrodenou vývojovou chybou, prítomné genetické ochorenie u rodičov a opakované nedosiahnutie tehotenstva po umelom oplodnení. PGD sa viaže na metódu umelého oplodnenia ICSI.
Bolo to na stránke GF.

katarinka77
autor
18. apr 2009

a ešte som našla toto:
Komu je určená PiGD?
Najčastejšie sa vyskytujúcimi sú nasledovné skupiny pacientov:

* IVF pacientky staršie ako 35 rokov
* Pacientky s opakovanými spontánnymi potratmi
* Pacientky s opakovane neúspešnými IVF cyklami
* Muži s ťažkou poruchou plodnosti (TESE/ MESA)

katarinka77
autor
18. apr 2009

Ibaže aj tak si myslím, že problém Tvojho muža bol len mechanický, preto bol na Mesa-Tese, nemyslím, že aj genetický. Prečo vám to potom nespomenuli už skôr?

och
18. apr 2009

hej he prave to citam 😀 mna len zaujalo to ze vedia zistit hned ci to mimi bude postihnute alebo eee takze sa potom v tehotenstve nemusis rozhodovat ze ako dalej, lebo ze embria s dawnovim syndrom sa lubia uchytit 😔 😔 a este hned vedia ze co to bude 😀 😀 😀

darla si bola s nami ze 😀

katarinka77
autor
18. apr 2009

Jej, ahoj Darli, až teraz som Ťa zbadala. Nič si z toho nerob, aj my dnes len "hnijeme" 😀 . Práve sa smejeme, že zavoláme Maruške - svokre a pošleme ju pre parené buchty 😀 😀 😀 , nech nám donesi, dostali sme na ne chuť. Teda, že sa nehanbím 😀 .

katarinka77
autor
18. apr 2009

Och, no ak sa obávaš tých možných vrodených chýb alebo postihnutia, tak si to daj urobiť. Ja by som si to na prvom IVF asi nedala, neviem... Do kedy sa musíte rozhodnúť?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre