Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

silviami
29. sep 2011

@tinasc popýtaj sa viacej u dr. nech Ti to lepšie vysvetlí, ja som ho nakoniec nebrala, tak ti viac neporadím, ja som otehotnele po drohum KETe v 2. cykle IVF, bola som vtedy strašne prechladnutá a vraj to mohlo znížiť imunitu, takže telo nebojovalo a prijalo embrijko, ale to sú len také dohady, ale zase možno je lepšie absolvovať jeden cyklus s prendisonom ako do seba do nekonečna ládovať vysoké dávky hormónov, to tiež nie je najzdravšie, myslím, že je tu aj niekde téma o prendisone samostatná

lucy1311
29. sep 2011

ach baby, ja som taka znechutena po dnesku ze mam chut sa na vsetko vybodnut a to som bola len na prvej IUI ... to je, co? tak som dufala, ze to vyjde, ze budem ten stastlivec ... jaj chce sa mi plakat a to sedim pekne v praci ☹

tinasc
29. sep 2011

@silviami oki kuknem... 😉

tinasc
29. sep 2011

@lucy1311 aj ja som si to kedysi myslela, v živote som si nepomyslela, že budem musieť absolvovať ivf... ale človek mieni a život mení 🙂

slniecko137
29. sep 2011

@lucy1311 to máš uplne super. Mne to vyšlo na tej kalkulačke 17,4% a som tehotná, takže ty maš 2x vyššiu šancu ako ja 😉

lucy1311
29. sep 2011

@slniecko137 ta to si ma pobavila :D

e.skovka
29. sep 2011

Ahojte vsetky vospolok. tak dnes som prisla od lekara s tym ze moj manzelik nema dostatocny pocet plavcov na to aby sa nam bejby podarilo prirodzene. pritom ked bol v gyn five tak mu pani nepovedala ze by to malo byt tak zle.. ja som zevraj uplne zdrava
takze o mesiac si idem po vysledky hormonalneho profilu a hlasime sa v gyn five. pomozete mi? na co sa mam pripravit? tak veeelmi som sa chcela vyhnut hormonalnej liecbe.. ale tusim neni ina moznost.
co nas caka? kedy si myslite zeby sme mohli ist na prve oplodnenie? a po akej dlhej dobe sa da opakovat?
prosim prosim

nr_martinka
29. sep 2011

@lucy1311 nezufaj ja som bola 4 krat a treti bol uspesny ale nedopadlo to dobre.tak urcite to vide. 😀

annamary27
29. sep 2011

@e.skovka ahoj,ked vypíšete na návšteve v GF hned žiadosť do poisťovne o umelé oplodnenie,tak by ste na to mohli hupsnúť asi tak o 1-2mesiace,závisí to od toho ako rýchlo Vám to poisťovna schváli a na ktorý deň ti padne začiatok hormonálnej liečby podla tvojho hormonálneho profilu.A na opakovanie nemysli,treba veriť,že sa to podarí hned na prvý pokus 😀

e.skovka
29. sep 2011

@annamary27
ja som uplne pozitivne naladena 😀 ja uz pomaly rodim 😀
ale teda hlavne som rada ze konecne viem na com sme... a co to znamena ze mi robia ten hormonalny profil? teda co z toho zistia?

annamary27
30. sep 2011

@e.skovka podla hormonálneho profilu ti nastavia kedy a aké injekcie si budeš pichať ,aby si mala veľa kvalitných vajíčok 😀 😀 😀

elienocka
30. sep 2011

baby kto vam pichal prvu injekciu difereline?sami alebo sestricka?

tinasc
30. sep 2011

@elienocka sestrička, potom mi ukázala ako na to a pichala som sama 🙂

elienocka
30. sep 2011

@tinasc dakujem bola to sestra z gyndi alebo obvodna

katka159
30. sep 2011

@elienocka sestrička viem že by som to zvládla aj sama si to nariediť ale netuším či by som si to už sama pichla takže chodím k obvodnej... 🙂 🙂

tinasc
30. sep 2011

@elienocka v gynfive 🙂

elienocka
30. sep 2011

@katka159 ja som si volakedy pichala vsetky sama ale to uz bolo zarobene a natiahnute.ale toto neviem.ked mi to ukaze sestricka tak to zvladnem aj sama.

tinasc
30. sep 2011

@elienocka to zvládneš určite len natiahneš väčšou ihlou vodu, dáš do prášku, zatrasieš, natiahneš späť, vymeníš ihlu a pichneš... to fakt nič nie je... 🙂

lucy1311
30. sep 2011

baby tu je kontakt na tu bylinkarku z NR, 0911 425 272, ale neviem, ako sa vola :D. Volala som jej, pondelok vecer jej mam zavolat a asi v utorok pridem na debatu k nej aj s papiermi od dr., ze ma dobre skusenosti s takymito pripadmi (anovulacne cykly) a a aj horsimi, ze ona mi nastimuluje tie nadoblicky aby mi produkovali hormon, ktory sposobuje to dozrievanie vajicok ze sa nemam bat, ze mala zeny, ktore boli totalne sterilne a maju deti ... okolo 40e to asi na mesiac vyjde ale ze to sa porozpravame ...

elienocka
30. sep 2011

@tinasc ja mam ginfiv takmer 11O km od mojho bydliska.takze to bude volaka sestricka z okolia.

tinasc
30. sep 2011

@elienocka jaaaaj, no však preto by si to mala skúsiť sama 🙂

elienocka
30. sep 2011

@tinasc myslis ze to zvladnem aj bez sestricky?tu ampulku si ako otvorila s tym roztokom ?myslim tu sklenenu islo ti to lahko?

tinasc
30. sep 2011

@elienocka ak je to diphereline, tak ampulku s roztokom zlomíš hore, to ti pôjde... na prášku je z vrchu taká guma, to len dáš dolu, na striekačku nasadíš fialovú hrubú ihlu na zarábanie, natiahneš vodu, pichneš do prášku, naleješ ju tam, zatrasieš aby sa rozpustilo (inak sa to rýchlo rozpúšťa samé) natiahneš späť do striekačky, nasadíš žltú podkožnú ihlu, vytlačíš vzduch zo striekačky (kým ti nepôjde cez ihlu voda) no a asi v 45 stupňovom uhle pichneš do bruška... ale radšej na prvú choď k sestričke a nech ti to ukáže... ja síce gynfiv nemám tak ďaleko ako ty, ale aj tak sa mi nechcelo každý deň chodiť... takže som si to robila sama...

elienocka
30. sep 2011

@tinasc dakujem

e.skovka
30. sep 2011

@annamary27 ja uz sa neviem dockat 😀 😀

vvia
30. sep 2011

baby robila vam v gynfive vysetrenie na priechodnost vajecnikov? vraj to nerobia pod rtg, ale sonom co je fajn a vraj ani kontrastna latka. ako vam to dopadlo? + dali mi 2lieky, jeden z toho cipok 😀 no som zvedava, mna zo stresov zvykne prehanat...hm....

ivka3901
30. sep 2011

@lucy1311 ahoj je mi to lúto aj ja viem o čom píšeš po našom neúspešnom 3 pokuse IVF sme si povedali,že už to necháme tak a s odstupom času ideme skúsiť 4 pokus.časom všetko prebolí 🙂

annamary27
30. sep 2011

@vvia ahoj,ano robia priechodnosť ambulantne stričkou fyziologickým roztokom a sonom a ked si o.k.tak je to podla mna brnkačka,kŕče pri ms mám bolestivejšie ako bolo to vyšetrenie,bolo to len také napätie.

annamary27
30. sep 2011

@e.skovka ani sa nenazdáš a už budeš čakať na výsledky krvi či si tehu 😉 😉 😉 držte sa 😵

babulka555
30. sep 2011

caute pipiny 🙂

potrebujem surne info ☹ chystala som sa buduci tyzden zacat stimulku a zrazu sa dostavila mrcha o tyzden skor. este nikdy som nekrvacala medzi cyklami, takze som z toho mimo, lebo sa to cele posuva.....

mate niektora skusenosti s krvacanim medzi cyklami? dakujem za pomoc 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre