Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

silvuska47
24. feb 2012

@annamary27 vdaka

given
24. feb 2012

@silvuska47 Ahoj, je to v budove ŠNOPu, blizko krizovatky Zahradnicka-Svatoplukova. Ak by si tam nahodou bludila, tak sa pytaj ludi na ŠNOP, lebo ludia to podla mna velmi nevedia, ze nejaky Gyn-fiv existuje. To viem podla seba, byvala som niekolko rokov v tej oblasti a netusila som...

st2
24. feb 2012

@silvuska47 no hej pozrela ma zosopodu, hned mi stery zobrali a aj sono mi urobila a pozrela ako to tam vyzera
a potom som tusim na druhy den rano este prisla na krv

st2
24. feb 2012

@silvuska47 ak pojdes 212 alebo 205 tak vystupis na zastavke kvacalova a si rovno pred budovou

silvuska47
25. feb 2012

@st2 dakujem velmi pekne za ochotu..a ty si priamo z Piešťan?? takže hend na prvej konzultacii mam čakať že ma bude chcieť vydieť..lebo som sa pýtala recepčnej že či je v tom aj vyšetrenie a ona že nie..že to sa potom dohodnem s doktorkov..tak preto sa pýtam..

st2
25. feb 2012

@silvuska47 no som priamo z PN tam som vyrastala ale uz 10 rokov zijem v BA
no ja som tiez nevedela co nas caka vsetko, tak sme sa na zaciatku porozpavali co a ako bolo doteraz, mm bol predtym uz aj na spg 2x takze sme mali vysledky, tak ma rovno vysetrila, bolo super ved to vysetrenie netrva dlho a aspon to mohli hned poslat do labakov

silvuska47
25. feb 2012

@st2 no ved aj ja mam všetky vysledky len ten mm nebude somnou..ale nevadí...o to bude na mna intenzívne myslieť 😀 aj ked viem že somnou to nebude také lahké...kedže mam aj geneticky potvrdené skrytu zražanlivosť krvi... ☹

gelinka75
25. feb 2012

@silvuska47 ahoj, mna vysetrila hned na prvej konzultacii, takze asi to je u nej bezna vec 🙂

silvuska47
25. feb 2012

@gelinka75 ahoj..juuj...no ked to musí byť..tak lepšie hned ako zase ísť do BA 🙂 aj ked to už pojdem druhy krat urrčite s mm 🙂 ak ho konečne pustia už domov z práce...

gelinka75
25. feb 2012

@silvuska47 nemusis sa nicoho bat, netrvalo to dlho, mne hned brali stery na nejake vysetrenia, na krv som isla neskor 😉 kukla vajecniky, maternicu a bolo

silvuska47
25. feb 2012

@gelinka75 ved jasne čím skor tým lepšie...a ozaj mali ste aj odporučenie od doktora??lebo vobec nemam prehlad ako to funguje kedže som už dlhšiu dobu mimo Sk..

st2
25. feb 2012

@silvuska47 my sme odporucanie nemali, iba nas poslal dr najprv tam na spg, ale inak ziaden papierik nic, a mm uz mu robili spg, a ked ma zrazanlivost tak to si tusim treba v pripade tehu pichat injekcie, ale ved ked im to povies tak oni uz presne vedia co a ako

gelinka75
25. feb 2012

@silvuska47 my sme mali odporucanie na takom papieriku, ale neviem ci to treba ci nie, ale my sme mali, pytali sa na meno lekara 😉

silvuska47
26. feb 2012

@st2 ahoj no ved to viem že treba si pichať nejaké injekcie a preto sa bojím že čo mi povedia že či nie je aj príčina v tom že nemožem otehotnieť.. ☹

silvuska47
26. feb 2012

@gelinka75 no ved pojden k doktorovi a nech mi niečo napíše..keby nahodou potrebovali

vvia
27. feb 2012

Baby surne prosim o radu, v stredu idem k Dr. Stenovej, mala by som uz vediet kedy zacinam ivf, lebo uz mam schvalene papiere a vsetko skompletizovane. Cakam na ten den jak na zazrak a co sa do prnkinky nestalo? mam pocit, ze mam nejaky zapal, zatial nepotrvdene, dnes utekam na gyndu a potom na urologiu. Robi doktorka este vysetrenia nejake ci nahodou nie ste chora pred tym ako nasadi hormony na ivf? alebo ak by mi nieco bolo mozem brat sucastne atb s hormonmi? lebo do dna kedy by mi vkladali vajka uz by to malo byt za mnou, len ci mi povoli stimulaciu. boze mne je taaaak do placu, hrozne. zacinam mat pocit ze ma Boh za moje rozhodnutia tresta 😢 😢 😢 fnuk

maco83
27. feb 2012

@vvia ahoj no ja keď som bola na prvej konzultácii presne na toto som sa pýtala že či by bol nejaký problém keby som pri tom mala zápal, ktoré ma trápia dosť často dr..povedal že nejaká mikoza alebo niečo podobné by nemalo vadiť...

pufa
27. feb 2012

@vvia nerozmyslaj takto. Mne skoncilo prve IVF mimomaternicovym tehotenstvo a ked som konecne po pol roku mohla ist na dalsie IVF, nasiel mi doktor cystu na vajecníku tak zase mesiac odklad. Boh ťa netrestá, nevymýšľaj. 😉 Ide skôr o to, aby si sa naučila väčšej trpezlivosti, lebo ozajstné čakanie a nervy ešte len prídu. Drž sa, určite ide všetko tak ako má. Niekto má dlhšiu cestu k vytúženému cieľu, niekto kratšiu. Jediné čo môžeš urobiť je byť v pohode a trpezlivá a nebrať neúspechy osobne. Držím ti palce! 🙂

annamary27
27. feb 2012

@vvia neboj sa....ja som bola chorá akurát pred výberom vajíčok a pýtala som sa doktorky na kontrole rastu vajíčok,že či môžem brať nejaké lieky,keď som chorá...akurát vtedy som mala strašný kašeťňľ a odpoveď bola taká,že kludne veď ešte nemám v sebe embryjká,takže podľa mna môžeš zároven s hormonmi sa aj liečiť.skoré uzdravenie a šťastný štart do IVF. 😉

vvia
27. feb 2012

@maco83
@pufa
@annamary27 veľmi veľmi ste ma potešili, lebo moja panika ranna bola neskutočna :D jaj, uz som bola aj za sefom , ze co sa chysta, lebo casto odbieham palce, nastastie mal pochopenie 🙂 drzte prsty ... utekam na gyndu, zajtra na uro a v stredu do gynfivu...

annamary27
27. feb 2012

@vvia 😀 😀 😀 ja beriem už vyše roka Super dophilus probiotiká,to je dobré aj na gyn aj uro problémy a ked problémy nie su tak preventívne.
Ked mi je fajn dávam si 1denne,ked cítim,že sa začína nejaká galiba dole tak si dám 2-3 a som v poho...až mám lepy,ked sa míňajú,že už musím doplniť zásobu.

vvia
27. feb 2012

@annamary27 ja som na tom takto s brusnicovymi extraktmi, urovalom, brusnicove dzusy, sirupy... :D mam problemy s oblickovymi kamenmi ktore pokial mi nevybrali sposobovali chronicke zapaly asi kazdy mesiac. bohuzial sa mi kamene obnovuju, takze tiez preventivne uzivam kade co a ked je zle tak bohuzial ATB (musim poklopkat ze od juna co mi vybrali som vacsie problemy nemala) Inac prave som prisla od gyndy, vyzera to na slabsi zapal zensky. Ale ze nic velke, ak vobec, takze nemusim robit paniku, nastastie.A za tymi probiotikami sa spytam v lekarni. Ja zase este uzivam Wobenzyn.

silvuska47
27. feb 2012

@st2 ahoj takže na spgr poslal tvojho muža tvoj gynekolog alebo sa muž pýtal sám od urologa??mm by chcel ísť ale nevie od koho si pýtať odoporučenie..

silvuska47
27. feb 2012

@vvia neboj sa všetko dobre dopadne..mysli pozitívne...

vvia
28. feb 2012

@st2 ahoj, myslim ze dnes mas termin u Stenovej vsak? pls, daj vediet, co a ako, kedy zacinas stimulovat, co ti povedala, o com bol dnesny termin mna to caka zajtra a neviem sa dockat. DAKUJEM

st2
28. feb 2012

@vvia jj presne dnes o 11,30 som tam
tiez sa neviem dockat tych vsetkych infosiek, takze ked sa vratim podam hlasenie co vsetko tam bolo
dufam ze si to zapamatam asi by bol vhodny aj diktafon 😀 😀 😀 😀

st2
28. feb 2012

@silvuska47 no ano na prvy spg nas poslal moj gyndos, potom sme tam absolvovali este dalsie dva spg nakolko sme uz aj riesili car a veci okolo toho a nakoniec nas uz car poslal aj k urologovi lebo ze to urcite bude vyzadovat aj poistovna pri schvaleni ziadosti na ivf

st2
28. feb 2012

@silvuska47 a ked chce ist manzel na spg vobec nemusi mat doporucenie, jednoducho zavolaj do gynfivu a objednaj ho, stoji to 9 eur

vvia
28. feb 2012

@st2 super, dakujem aspon sa budem vediet aj ja pripravit, ja normalne rozmyslam ze si napisem otazky, bo mam tolko myslienok. och. nech uz sme vsetky tehotne, co chceme. to je cakanie je hrozne.

st2
28. feb 2012

@vvia no ja zatial otazky ani nemam, ved ani neviem co ma caka 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre