Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

dadaba
11. mar 2012

@jova23 zatial len jeden krat do IVF mi vlozili dve embrijka a druhy krat tie rozmrazene a teraz idem treti krat...mam este zamrazene 9 embryjok...

jova23
11. mar 2012

@dadaba a kolko si ich mala dokopy? mne ked toto drabek vsetko vysvetloval,tak som ostala s mužom nanho civeť,nič sme z jeho rečí nepochopili,tak študujeme chutno internet a takto.

dadaba
11. mar 2012

@jova23 ja som mal 18 vajicok vsetky sa oplodnili.. a co potrebujes vediet????

jova23
11. mar 2012

@dadaba je, si zlatá dakujem.Po tych inekciach sa ide na odber vajicok,hej? potom ide manžel.a naplanuju vkladanie ešte v tom mesiaci alebo je to dlhší proces na mesiace? podla coho si mam rozhodnut kolko vajicok?

dadaba
11. mar 2012

@jova23 ides na odber...medzi tym zoberu aj tvojmu spermie...po odbere ti oplodnia vajicka a vzniknu embryjka o dva dni ti ich vlozia...samozrejme, ze ta budu o vsetkom informovat,,,embryologicka ti poradi co a ako...das si vlozit jedno alebo dve ... ostatne ak ti ostanu ti zamrazia...o dva tyzdne pojdes na krv aby zistili ci si tehotna...ak nebudes o dalsi mesiac mozes ist znovu na vklad ...to je ten KET, ze ti rozmrazia a znovu vlozia....

jova23
11. mar 2012

@dadaba super, dakujem. boli niečo z tohoto? bude nam stačiť 1000 eur?
a este tych vajicok kolko, to mi tiež poradia?

dadaba
11. mar 2012

@jova23 neboli nic neboj sa..ten odber vajicok robia pod narkozou slabou a vklad vobec neboli...vsetko ti poradia neboj nic....urcite vam bude stacit 1000€...drzim ti palce...kludne mi napis ked nebudes niecomu rozumiet 😉

jova23
11. mar 2012

@dadaba dakujem a prajem pekný zvyšok nedele.aj ja moc moc držím peste, kedy idete?

dadaba
11. mar 2012

@jova23 okolo 16.3

annamary27
11. mar 2012

@jova23 ja som jej písala kvôli výsledkom,lebo som sa nevedela dovolať do centra a chcela som začať prípravu pred Ket a nevedela som ako dopadli testy na protilátky.

dadaba
11. mar 2012

@annamary27 ahooooj...a ako dopadol test na protilatky???

annamary27
11. mar 2012

@dadaba test je o.k,ja som to písala ešte pred tým novembrovým Ketkom,čo vieš,že nedopadol dobre.robievala si si ty niekedy ovulačné testy?

dadaba
11. mar 2012

@annamary27 lebo aj mne robili po ivf neuspesnom test na pritilatky a je ok...nerobievala...ale merala som si BT a stale mi vyslo, ze ovulaciu mam a na sone som nikdy nemala...

dadaba
11. mar 2012

@annamary27 inac ten test na protilatky si mi tusim poradila ty... 😉

gelinka75
12. mar 2012

@st2 Ahojky, chcela som sa ta este spytat, citala som, ze aj tvoj mm bol u urologa a potom oni automaticky posielaju ziadost do poistovne na ivf? lebo neviem ci este potom treba tam ist, ze mm bol u urologa a povedat im to, dr. vravela, ze posielaju, ale ci nejak do toho zasahovat este alebo nie, to mi nie je jasne 😖

st2
12. mar 2012

@gelinka75 oni to automaticky posielaju, ja som sa na to vtedy pytala ci este treba prist a ze nie, le ze ten urolog robi v ich programe cize oni to vidia, a apotom to teda automaticky poslali, cize netreba

gelinka75
12. mar 2012

@st2 ok dik a ty uz ides stimulovat? ci ako ste na tom

st2
12. mar 2012

@gelinka75 no v podstate cakam na mrchu a potom zacina, mala by prist buduci piatok az, a teraz este vyuzivame posledny mesiac ne prirodzene tehu, ved co aj motyka moze vystrelit 😀

gelinka75
12. mar 2012

@st2 no, nikdy nevies, my sme tiez chceli, len v case ovu som dost spinila aj ma bolelo podbrusko z toho zakroku a nechela som riskovat a teraz uz je neskoro, potom nabieham 1-2 cykly na antiku kvoli cystam, predpisali mi to 😠, vsak medzitym budeme cakat na odsuhlasenie a konzultaciu, tak to dovtedy snad aj doberiem

st2
12. mar 2012

@gelinka75 aj mne to tak vtedy vyslo ze som mala ovu akurat ked mi tu priechodnost robili ale veru snazenie muselo ist vtedy bokom ved som mala take bolesti
tak jasne pekne to s tou anitkou este pockas cakania upravis a potom sup do toho
inak ako sa mi to cele blizi tak aj moje podvedomie zacina pracovat, minule som v sne si pichala injekcie, teraz v sne uz som na vklade bola ach jaj 😅

gelinka75
12. mar 2012

@st2 vidim, ze aj u teba to pracuje, mne to az teraz zacina dochadzat, ze co ideme podstupit, neviem si to este dost dobre predstavit, muz povedal, ze mi nebude pichat, lebo mi nechce sposobovat bolest, tak ho asi donutim 😀 😀

st2
12. mar 2012

@gelinka75 no to u nas nehrozi ani ze by mi muz pichal, on odpadava pri pohlade na injekciu, ani len ukazat som mu nemohla co v tych krabickach mam 😀 ja budem chodit si to davat pichat do centra, a cez vikend daco vymyslim snad, len sa bojim aby mi ta prva nevysla na vikend

gelinka75
12. mar 2012

@st2 to mas dobre, ze si z BA tak tam mozes chodit a dat tam si to pichat, xixi niekedy mi pripada, ze my zeny sme silnejsie co sa takychto veci tyka.. akurat som volala do centra, vysledky z cysty mam v poriadku, mala som trocha aj nervy.. ja si budem pichat tie injekcie sama pri najhorsom, som z okolia BA, ale pride mi to jednoduchsie ako kombinovat chodenie do prace s navstevou centra kvoli injekciam atd., no ved uvidim, kolko si doplacala za lieky? mne povedala dr. ze to zalezi na veku, lebo vtedy potrebuju zeny vyssie davky

st2
12. mar 2012

@gelinka75 no veru a mam este aj taku pracu ze nikomu nebude vadit ze tu budem chybat takze v tomto mam vyhodu
a supis ze vysledky su v poriadku, a inak ked to tolke holky zvladly to pichanie zvladneme aj my, len ja by som chcela aby mi tu prvu ukazali ze ako to treba pichat a potom sa snad odhodlam aj sama,
ja som doplacala za lieky 380 eur,

gelinka75
12. mar 2012

@st2 to mas dobre, mne povedala sumu cca do 600 eur, asi kvoli vyssim davkam 😠 ja uz mam 36 😖
neboj zvladneme to pichanie, ja zvladnem kde co..ked som donutena 😀 jasne prvu isto nam ukazu ako sa picha..bude to des, ale pojde to

st2
12. mar 2012

@gelinka75 fuuha az 600, ved uvidis ale podla mna aj menej nie
a to ze ja mam prvu na 2dc a bojim sa ze mi to padne na vikend, podla toho ako ma prist mrcha to aj tak ma byt

gelinka75
12. mar 2012

@st2 no tak neviem ci som dobre rozumela, este som bola omamena diazepamom 😀 no to budes riesit ked k tomu dojde a padne to na vikend, neboj sa dopredu 😉 ozaj a ako sa to berie ked mi mrcha dojde vecer uz to je 1DC, alebo ratat od dalsieho dna?

timona
12. mar 2012

Som na začiatku tehu, minulý štvrtok som mala hnedý výtok, HCG pekne stupalo, Dr. mi na podporu tehotenstva pichol Pregnyl, dnes som bola na kontrole, brali mi krv na HCG a Dr. povedal, že ten pregnyl neovplyvní dnešný výsledok. Ale mne sa to nezdá, veď to bolo len pred štyrmi dňami, a pregnyl predsa pretrváva cca 14 dní v tele...Nemáte niekto skúsenosti?

st2
12. mar 2012

@gelinka75 no ja to ratam tak ze ak mi dojde do 18,00 tak to je 1dc a ak az potom tak prvy dc je az ten nasledujuci, a zalezi aj v akej sile pride, lebo niekedy sa mi spusti ihne a niekedy jej to trva kym sa rozbehne

nr_martinka
12. mar 2012

@timona ahoj ja som mala tiez na zaciatku tehu hnedy vytok ale ma nechali v nemocnici a mne dali dufaston ten som brala do 12tt a magnezium a tiez mi hcg pekne stupalo.ten hnedy vytok sa dost casto opakoval az som v 20tt zacala krvacat ale babo bolo v poriadku.ahoj

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre