Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

dagmar25
17. sep 2012

Ahojte baby, velmi rada by som sa ku vam pridala, ak by vam to nevadilo, chystame sa totiz opatovne na Ivf v gf... Takze drzkam vsetkym palce, my akurat cakame na schvalenie ziadosti a dufam, ze co najskor budem opat tehu...

2lil
17. sep 2012

@belalinda dakujem...hned ako maly zaspi idem skusit spracovat manzela....

rojica
17. sep 2012

@pancuska ahojky tak ako pozerám tak aj ty si sa dobre pobavila... 🙂 ja tiež kolotoče môžeš ja keď ich zbadám hneď sa my vybavia spomienky z detstva a neodolám.....ale vždy tam musím ísť sama lebo priateľovi býva zle.... 😝 ...no tak to máš tiež dobre zaujímavú robotu....moja ja mám aj školu chodila som na OA a tiež bohužiaľ nesedím v kancli a poviem pravdu, že by ma to asi ani nebavilo aj keď by som bola čistejšom prostredí..... ☹ .....ja robím tiež v jednej veľkej strojárskej firme....vyrábame stavebné stroje...napr. ramená na nakladače, bagre...atď....a ja konkrétne robím v lakovni tak to tiež nie je žiadna sláva som tam už 6 rokov.... ☹ ...tak popravde mám aj strach,,že či my táto moja robota nebude brániť v tom o čo sa pokúšame....a jasnačka, že by si mala ostať doma a nenamáhať sa aby to vyšlo...... 😉 ja tiež ak budeme v tom pokračovať tak určite budem musieť ostať doma......inak dnes sme boli u toho urológa, povedal nám ohľadom tej MESY-TESY trochu konkrétnejšie veci ako doktorka a že si máme premyslieť, že či to podstúpiť alebo nie....v podstate nič nové sme sa nedozvedeli... ☹

belalinda
17. sep 2012

@pancuska ahoj, no som priechodna 😀 Minuly stvrtok som mala laparku a tento tyzden kontrola a viac info. Zatial viem len v skratke, ze su vajcovody priechodne, nasli mi cystu vedla praveho vajecnika, ta sla von a vzorka na rozbor. Takze som uplne "funkcna" 😉 Je zahada preco to doposial nevyslo 😀 😀 😀
V GF mi diagnostikovali PCO a robili mi pocas lsk aj drilling. Kedze predtym sa o tom nevedelo, tak teraz budeme asi zase snazilkovat s poprepichovanymi vajecnikmi a ked nic tak iui... Ale to su zatial len moje dohady 😉

rojica
17. sep 2012

@belalinda ahoj tak to je super, že ti to tak dobre dopadlo..... 🙂 😉

chrustik10
17. sep 2012

@gelinka75 dostala som Diphereline od 25DC a potom plus k tomu od 4DC Puregon a Menopur...neskutočne sa vytešujem... 🙂

chrustik10
17. sep 2012

@pancuska ja by som ti radila volať hoci hneď, lebo komunikujú s poisťovňami a vedia si to overiť, aj u mňa overovala sestrička, lebo súhlas ešte oficiálne neprišiel...ja som vyfasovala dlhý protokol, nemôžem sa hnevať, lebo to znamená, že mám dostatočný rezervoár vajíčok a teda dobrú šanca mať dostatok na oplodnenie a následne na vklad....no popravde by som radšej brala krátky 🙂

chrustik10
17. sep 2012

@2lil dobre ti radia baby, objednaj mužíčka čo najskôr a povedz, že hneď chcete aj konzultáciu u urológa (má ordináciu len v pondelok tuším)...môj manžel má zlý spermiogram, tak musel ešte po mesiaci opakovať odber, potom dal urológ ešte urobiť manželovi hormonálny profil a pri nasledujúcej konzultácii (už bez odberu) spísal doporučenie na ICSI a potom, keď som bola ja na prvej konzultácii, tak doktor už len skonštatoval, že manželove vyšetrnia má a najbližšie príde až v prípade odberu vajíčok...platil zakaždým 10€,

pancuska
17. sep 2012

@2lil ja keby mozem vratit cas asi by som skor isla na laparku alebo teda v mojom pripade hned lebo som mohla predist mimomaternicovemu tehu,zazila si to sama a nie je to sranda.....no myslim si ze ked ti odstrania tie zrasty,budes tehu aj prirodzene!!!! ked mate aj drobca!!!! to je jasny priklad!!! no ja teraz chodim ku gyn do Trencina,takze to v tvojom pripade nehrozi aby si tam isla,platila som 270euri za laparku ale on ma sukromnu kliniku a chcela som to tam aby som to mala jednodnovo ale v GF to hadam tolko stat nebude.....nemaju to nahodou v cenniku na ich web stranke? alebo baby nevedia? no co sa tykalo mojej prvek konzultacie co bola 30.7. ked som sa objednavala ta baba v telefone mala prijemny hlas a tak ma tak ukludnila,no a vysvetlila mi ze ked idem prvy krat musi ma objednat do 10h kvoli odberom,este dodala ze ak pridem s manzelom ma sa pripravit ze bude odovzdavat material a ma sa zdrzat aspon 3 dni,kedze som vyslovene chcela Harbulaka musela som cakat 3 tyzdne!!! Prvy tyzden mal plno druhy mal dovolenku a treti mal nejake skolenie ci co uz presne neviem ako to nazvala.....potom po laparke som zasa cakala na objednanie 3 tyzdne a minuly tyzden som volala za sa chcem objednat na konzultaciu ohladom stimulacie a zasa ma objednala az o 3 tyzdne,zatial som nic neplatila!! Ani za spermiogram,ten mu urobili na prvej navsteve hned po konzultacii a ja som bola 5den cyklu tak ma vysetril utrazvukom,zobral stery a krv potom ked sme prisli druhy krat povedal nam vysledky!!!Vsetko sa ta bude pytat a tak bolo by lepsie keby sa dohodnes s nim,on je predsa dobry odbornik a vie co je dobre a co zle!!! Tak ked spracujes muzika rychlo volaj aby si to nahodou nerozmyslel 😉

chrustik10
17. sep 2012

@alibabaa tak už viem, že ja začínam s pichaním 8.10., takže pri pichaní sa niekde v strede prestriedame 🙂 , a nedostala som nakoniec gonal, ale puregon 😀 a dosť by ma zujímalo, či sa nedá dať menopur do jednej striekačky s dipherelinom...to by bol len jeden pich, namiesto dvoch 😎 , no ale to trepem určite hlúposť...len si viem ťažko predstaviť, že si budem pichať 3 injekcie denne ☹

pancuska
17. sep 2012

@belalinda Tak to je super ze ti to vyslo takto dobre!! Nerozmyslala si ist niekam do kupelov? Tusim Lucky pomahaju,zatial poznam jednu baby z MK co mala rovnaky problem ako ty a uz ma rocneho synceka!!! 😉 a kolko musite pauzovat? 😉

2lil
17. sep 2012

@chrustik10 ...no idem na manžela pomaly 🙂 dnes ho asi nedám 🙂 ale tak zajtra ho objednám a poviem že volali z GF a že musí ísť nech to máme na prvej konzultácii 🙂 ... inak chcem zavolať aj mojej dr či mi nemôže urobiť vyšetrenia čo tam budú potrebovať ... myslíš že by sa to dalo??? kultiváciu tuším mám ale ak nie tu mi v pohode môže urobiť aj ona ...a aj hormonálny profil tuším nie?? a baby (neviem už ktorá z vás) písali že tú priechodnosť vaječníkov jej tiež robila jej dr.... tak skúsim aj nato ju nahovoriť 🙂 .... uvidím zajtra čo mi povie... zajtra má akurát ordináciu v GF tak by hneď aj kukla do PC čo za vyšetrenie mám a čo nie 🙂 ...

baby ĎAKUJEM vám ... začínam mať z toho iný pocit ...už to nieje také že strach, beznádej a plač ...už sa s tým začínam zmierovať že inak to nebude a vydržíme, prežijeme...

pancuska
17. sep 2012

@rojica myslim ze to zamestnanie si clovek v dnesnej dobe velmi nenavybera!! ale pocitam ze je tam vela zien co uz maju deti.....no koky takze takto sa vyjadril? a je ten urolog dobry? nemozete ist este k nejakemu ze co by povedal ten? ci fakt nie je este nejake ine riesenie?? alebo teda nech poradi ci ist na to a ci nie lebo takto clovek nevie ked nema skusenost?!!!!! je to take tazke sa rozhodovat a hlavne ked sa ma muz.....ten nastroj co tam dole ma ho robi muzom a tak je to take ine....

chrustik10
17. sep 2012

@2lil viem presne, o čom hovoríš....nám keď povedal urológ, že inak ako s ICSI to nepôjde, tak som hromžila na celý svet, potom som začala čítať info na nete a z informácií o injekciách mi bolo na zvracanie...no postupne, ako si tu čítam info aj od iných báb, tak si na to začínam zvykať...ja totiž dieťa už mám, no s prvým manželom a naozaj nikdy by mi nenapadlo, že skončím na asistovanej...no ale, život je plný prekvapení a s novým manželom sú aj nové skúsenosti..........čo sa vyšetrení týka, ja som v poriadku, takže mi všetky potrebné k zahájeniu AR urobili v GF a ako som písala, manželovi tiež, ale u neho to bolo hneď jasné, po prvom spermiograme 🙂

2lil
17. sep 2012

@pancuska ... no ak som dobre pozerala do ich cenníka tak tam bola suma cca 600€ ale fakt neviem či som dobre pozerala... no rada by som mala čo najviac vysetreni urobených ked pojdem k nemu nech sa to nenatahuje ... zrasty mám pri pravom vaječníku to mi moja dr pozerala a vravela že by to nemalo prekážať že netlačia nikam a ničomu nebránia... no uvidíme... jasne že dám na jeho slová ... ak povie že to a to je potrebné tak to tak urobím ... len my sme aj drobca robili cca 6r tak sa bojím že tam aj iný problém bude :( ... ale dnes som si v posilke dala o 2kolá naviac a tak nejako mi to pomohlo a už si z toho nerobím až tak ťažkú hlavu ... a pomáha mi aj čítať si tu vaše príspevky.. čo to sa dozviem a viem aspoň približne čo ma čaká ...

ja sa na dnes lúčim ... prajem dobrú noc..

2lil
17. sep 2012

@chrustik10 juj nevyznám sa ešte v tých skratkách tak neviem čo to je to ICSI 🙂 ... tie injekcie heh tak to radšej ja ani neriešim teraz ... to budem riešiť keď ma to bude čakať ale teda neviem neviem 🙂 .... tiež mám dieťa no kým sme sa k nemu dopracovali to bolo pár rokov ... máme jedného anjelika v nebíčku a mám za sebou aj mimomaternicové ... ale do tretice všetko klaplo ... no v našom veku nemáme už čas zas čakať 6rokv 🙂 ... no v jednom máš pravdu ako to tu tak čítam začínam si nato zvykať a predsa viem aspoň ako tak čo ma čaká 🙂 ...
chrustik prajem ti dobru noc a dakujeeeem ...

chrustik10
17. sep 2012

@2lil ICSI je oplodnenie vajíčka jednou spermiou....čítam, že si to nemala ľahké, tak ti prajem, aby to teraz išlo ľahšie.... aj ja ti prajem dobrú noc 🙂 a vôbec nemáš za čo 😉

gelinka75
18. sep 2012

@chrustik10 zisti si, ci sa da puregon a menopur kombinovat do 1 injekcie, povie ti to aj sestricka, ja som mala fostimon a menopur a dalo sa to v pohode zmiesat 😉 usetrila by si jeden pich denne

gelinka75
18. sep 2012

@2lil kto je tvoj dr. v GF?

2lil
18. sep 2012

@chrustik10 ďakujem, verím že to teraz pôjde ľahšie aj keď teda tou ťažšou cestou 🙂 .... @gelinka75 Bertoldová ...chodím ku nej už viac ako 20rokov 🙂 ...

gelinka75
18. sep 2012

@2lil take meno som si tam nevsimla, ona tam chodi len v urcite dni?

rojica
18. sep 2012

@pancuska ahoj tak čo sa týka toho zamestnania to máš pravdu, môžeme byť radi, že nejakú tú robotu máme...lebo v dnešnej dobe je to veru ťažké si nájsť prácu.....a či je ten urológ dobrý tak to netuším, ale boli sme ešte u jedného vo Zvolene a ten nám potvrdil to isté tak už neviem za kým by sme išli po radu... ☹ tak je tu zopár báb ktoré mali tiež také problémy ako máme my a pýtala som sa, že či sa tá MESA-TESA oplatí a potvrdili my tiež to čo aj doktor, že je tam len 20 až 40 percentná úspešnosť, že to absolvovali...ja si myslím, že keď tam teraz nič nenašiel tak ani po zákroku tam určite nebude... ☹ ....moja je to veru veľmi ťažké rozhodovanie fakt neviem čo robiť...vy si tu všetky píšete o takých témach čo sa mňa bohužiaľ netýkajú aspoň zatiaľ nie ☹ ....a ešte niečo písala, že si už nie najmladšia? koľko máš rokov? 😉

2lil
18. sep 2012

@gelinka75 hej hej ona tam je len v utorky .... poobede ...ambulanciu má úplne na konci za rohom...

chrustik10
18. sep 2012

@gelinka75 no puregon asi nie, lebo je v pere, ale opýtam sa teda, či sa dá dipherelin a menopur miešať dík za info

pancuska
18. sep 2012

@2lil no a tá doktorka to má normalnu gynekologiu? alebo je aj v centre? lebo ak som dobre pochopila tak da sa tam chodiť aj ako k normálnemu gyndošovi.....ach tiež si potratila? no tiež si si užila,už sa ani nečudujem že sa bojíš....inak ja som mala pred navštevou centra urobenú ešte genetiku a zistil mi gyn že mám vrodenú trombofiliu a tak budem musieť pichať fraxiparyn počas celého tehotenstva,to mi už povedal aj Harbulák.....potom som mala hotovú tú laparku a to mu stačilo!!! chcel už len tú kultiváciu a hormonálny profil..... ale ja verím že ty budeš mamička prirodzenou cestou,lebo ak už máš drobca cez ten jeden vajcovod budeš mať aj druhý krát a dievčatko 😉 odstráni sa to čo má a už to pôjde hladko!!! jedine že by si prekonala medzi tým nejaké silné zápaly alebo chlamídie.....mne sa tak zničil ten jeden vajcovod!

gelinka75
18. sep 2012

@chrustik10 aha tak to nie, diphereline tiez musi ist zvlast, no skoda

gelinka75
18. sep 2012

@pancuska tu trombofiliu ti zistili z genetiky?

belalinda
18. sep 2012

@pancuska vies ze nad tymi kupelmi silno uvazujem 😉 taky pobyt v kupeloch to by som si veru dopriala... Len mam teraz vela projektov rozbehnutych a asi mi to tento rok uz nevyda... Asi ani v prvej polovici buduceho 😀 a v druhej polovici roka uz budem rodit :-P A mozes mi prosim poslat do IP nick tej kocky, ze by som sa jej povypytovala?
Pauzovat nam kazali optimalne 4 tyzdne, minimalne do menstruacie (co je cca dva tyzdne)...

pancuska
18. sep 2012

@rojica no budem mať 32 😨 ale vieš môj pán manžel je odomňa mladší a pred ním nemôžem ani ceknúť niečo na môj vek,lebo na šťastie nie je vidieť rozdiel!!! verím ti ako sa cítiš,rada by som vám to posunula ale aj zázraky sa dejú!!! vyskúšaj ho ukecať ešte na ten vitamín E.....ale stále mi nejde do hlavy prečo tam nič nemá? žeby to robila váha? alebo mal nejaký úraz? MESA-TESA je velmi drahé vyšetrenie? a to darcovstvo spermii si si pozerala koľko stojí? možno podľa toho by som postupovala.....ked´ teraz možno aj nejaký naši známy mali taký problém ale my o tom nevieme lebo toto je priveľmi citlivá téma!!!! teraz ma napadlo že aj moja sestranica !!! vyskúšam jej napísať a uvidím čo mi odpíše a či mi vôbec odpíše!!!! 😉

pancuska
18. sep 2012

@belalinda a nemáš ani 2 týždne? práca neutečie,to mne hovoria skoro každý deň 😉 idem ti poslať ten nick,ved ma spomeň 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre