Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

mimi1111
18. sep 2012

@anjelicek27 a kolko si prosim spinila?vcera som bola na pohotovosty a lekar povedal ze to jedno babo rastie tak snad vydrzi len to spinenie mi robi velke starosty vobec neprestava 😢

mimi1111
18. sep 2012

@maruskaaaa dufam moja kedy ides na sono do centra?

maruskaaaa
18. sep 2012

@mimi1111 Neboj, dobre bude. Na sono idem budúci štvrtok 27.9 🙂

mimi1111
18. sep 2012

@maruskaaaa dufam ja ide 2.10 ak sa nic zle nestane ☹

maruskaaaa
18. sep 2012

@mimi1111 Neboj nestane, nemysli na zle 🙂

mimi1111
18. sep 2012

@maruskaaaa duuufam ze bude dobreee ☹

maruskaaaa
18. sep 2012

@mimi1111 Jasne, že áno. Zajtra sa ozvi, ako sa cítiš.

mimi1111
18. sep 2012

@maruskaaaa jasne ze ti dam vediet papa

2lil
18. sep 2012

@mimi1111 neboj dobre bude ... ak ti jedno odchádza je normálne že špiníš... veď ti povedali že to druhé narástlo tak je všetko oka... a aj bude.. !!!

2lil
18. sep 2012

"pipiny" tak volala som s mojou dr a mám vraj všetky vyšetrenia čo mi ona mohla urobiť ktoré by Harbulák potreboval... akurát hormonálny profil nemám ale že to si on dáva robiť ... manželovi som povedala pravdu že teda by bolo dobré aby mal výsledky zo spmg už pri prvej návšteve a on bez zaváhania ...že tak ma objednaj ale tak okolo obeda...nech som už prebratý a ešte nie unavený 🙂)) ... a sa ma pýta že nevieš majú tam pekné sestričky?? 🙂) ak nie tak nech mi oči zaviažu hneď pri recepcii ....si srandu robil že on si priplatí nech nemusí sám makať 🙂)) ... nechápem že to tak dobre zobral...keď sme sa o tom bavili že možno bude lepšie ísť do centra tak bol skorej proti ako za ... uff počuli ste tú ranu??? to mi kameň zo srdca spadol 🙂 či ako sa to vraví 🙂 ....

dagmar25
18. sep 2012

@pancuska no asi som bola ten ukazkovy priad, ze to moze vyjst na prvy sup, aj som tak v podvedomi verila, ze to vyjde, ale ten stres a pochybnosti boli velke, hlavne tym, ze sme mali tak malo vajicok, kocka co bola so mnou na opu mala 36, no a nam ostali len dve embryjka, tak to bol fakt stres, ze co ak to nevyjde a potom zase cele od zaciatku, u nas je problem u mm, takze mna ani nejako neriesili, a vy mate aky problem ak sa mozem opytat..

dagmar25
18. sep 2012

@mimi1111 ahoj, ak ti mozem poradit, ja som mala pri tehu toez spinenie od 6 tt a nasli mi hematom, tak to bolo trocha asi ine, ale odporucam lezat s nohami hore, ja som tak lezala asi mesiac, fakt len wc a sup do postele, nechat sa vypisat a oddychovat, relaxovat, ziadny teply kupel a vyhnut sa intimnostiam s mm, teda vies asi akym 😵...

pancuska
19. sep 2012

@rojica ....takze napisala mi ale nic mi to nepomohlo!!! Oni to totiz vzdali lebo ze on potrebuje aby ho stale niekto len lutoval a ze ide sa radsej niekam vyrevat alebo urobi nejaku kravinu ,ked ho nikto nelutuje!! Tak som z toho pochopila ze mu asi prepina!! Takze uz ani do centra nechodia! No myslela som si ze to dotiahnu do konca lebo na to co tu segranku poznam taka aspon byvala..... 😉 dobre sa vyspi!!!

pancuska
19. sep 2012

@dagmar25 no u nas je to tak ze ja som problem!!! Snazime sa 3 roky a za ten cas som postupne prisla o obidva vajcovody a uzila si 3 laparoskopie tie boli v priebehu roka a pol. A tak teraz cakam ale uz som volala aj do poistovne to bolo 10.9. ze ako som na tom a povedala ze to mam schvalene a v priebehu toho tyzdna to poslu do centra,tak som sa objednala do centra ale az na 1.10. a vcera som volala do centra a tam mi povedala ze by mi urcite sestricka volala ak by to tam uz bolo,ze mam cakat tak este teda pockam ale koncom tyzdna ked sa neozvu budem znova volat lebo uz mam nervy,je to uz 7 tyzden!!! Uz som to mohla mat davno za sebou,hlavne ze mi dr hovoril ze treba vsetko rychlo,nie je na co cakat!!! 😠 😉

pancuska
19. sep 2012

@2lil tak to je super......vsetko mas hotove tak len objednat do centra....inak ten hormonalny profil sa robi od 3 az 5 den cyklu,ja som sa nahodou objednala na prvu konzultaciu a akurat som mala 5 den cyklu tak som tam nemusela ist znova a urobili nam vsetko na prvej konzultacii hned doobeda,bola som na 9h.....chodim k dr.Harbulakovi a tak najskor sme pokecali a potom ked zistil ktory den cyklu som tak hned mi zobral aj krv na ten hormonalny profil,utz a kultivaciu a muza poslal na spermiogram nemusel sa objednavat,len sme chvilku cakali 😉 sestricky nooooo ale ma tam vselico hadam mu to bude stacit 🙂 😉 🙂

chrustik10
19. sep 2012

@dagmar25 ahoj..aj u vas je problem manžel?...u nás tiež a trochu som z toho nahnevaná, že ja si musím všetko odskákať...no ale s tým už nič nenarobím...a aké lieky si mala pri prvej IVF?...mali ste aj ICSI?

2lil
19. sep 2012

@pancuska hej teším sa že mám všetko ... ale aj tak počítam s tým že čo to ešte bude chcieť... manžela asi objednám na ten spermiogram skorej nech máme výsledky už keď pôjdeme k nemu ...keď bude treba nech ho pošle ešte niekam a ak nebude treba nech hneď vieme že on je oka a riešiť treba len mňa ... a ty k nemu odkedy chodíš? ako ste ďaleko? mám tu v tom chaos je vás tu dosť a tak sa občas ešte strácam v tom ktorá čo písala tak prepáč 🙂 ... ale asi tu budem s vami dlho tak hádam si to časom zapamätám ... 🙂

maruskaaaa
19. sep 2012

@mimi1111 Ahoj, tak ako sa dnes cítiš? Všetko v pohodke?

rojica
19. sep 2012

@pancuska hmmm tak to je škoda, že to vzdali ale čo už aj také sú prípady...... 🙂 a podľa toho, že čo píšeš je to nejaký zvláštny chlap, ale veľká časť chlapov dosť veľa vecí nezvláda a hneď všetko radšej vzdajú a nedotiahnu to dokonca....musím povedať, že aj ten môj je teraz taký nesvoj...ktovie, že čo sa mu splieta v hlave, som zvedavá, že ako sa rozhodne, ale nech sa rozhodne akokoľvek tak to budem rešpektovať a pôjdeme do toho.... 🙂....keď sme boli naposledy v centre tak tam bol jeden pár o začiatku boli v pohode, ale keď vyšli z ambulancie tak ten chlap tam narobil taký cirkus, že až...niečo tam svojej žene vykrikoval, že on tu zo seba debila robiť nebude.....tak sú tí chlapi naozaj zvláštne typy..... 😀

dagmar25
19. sep 2012

@pancuska fuha, tak to mi je ozaj velmi luto, ale neboj, treba verit a je tu sanca, este pred par rokmi pary takuto moznost nemali...a inak to dost dlho trva teraz, predtym nam tu ziadost schvalili cca do mesiaca, uvidim ako dlho to bude trvat nam, my sme ju podali len minuly piatok...ale hovorili v centre, ze teraz to trva akosi dlhsie...neviem ale preco...ale podla mna do tyzdna to budete mat a budes mat dlhy alebo kratky protokol?

dagmar25
19. sep 2012

@chrustik10 ahoj, no ono je to trocha nespravodlive, ale co uz by sme my zeny nespravili, a tymto to len zacina, potom tehotenstvo, porod, nocne vstavanie k babatku...keby to bolo na chlapoch, tak neviem neviem, asi by sme tu uz neboli 😉 a lieky som mala ak si dobre pamatam, tak diphereline, menopur a purgeon a potom dlho dlho utrogestan, ten az do nejakeho 14 tt

chrustik10
19. sep 2012

@dagmar25 hovoríš mi z duše 🙂 vymreli by sme....a čítam, že si mala presne to isté, čo nasadil doktor aj mne....tak to bude asi niečo odskúšané ak nie je problém v žene, ale je treba len nastimulovať, aby bolo čo oplodňovať....ako si to celé zvládla? 3 injekcie v jeden deň? Vraj sa nedajú pichať spolu, lebo puregon je v pere a diphereline a menopur sa nesmú miešať...sú tie injekcie bolestivé? lebo ja mám taký plán, že diphereline si dám pichnúť do jednej ruky, menopur do druhej a puregon si sama pichnem do brucha.....

dagmar25
19. sep 2012

@chrustik10 tie injekcie najprv som sa bala a som to aj tak prezivala, hlavne ten diphereline, mala som nejake blbe ihly, tak sa zle pichal, tan druhy bol myslim v tom pere a tam boli tenucke ihly, tak to bolo fajn, pichala som do brucha a ten posledny by sa mal do svalu nie? Neviem ako je to teraz ale pamatam si, ze ten posledny bol dost bolestivy lebo to bolo do svalu a pichal mi to moj mm tak trocha hore nad zadok a to bolelo, aj modriny som mala 😢 takze ty teraz niekedy zacinas pichat?

pancuska
19. sep 2012

@2lil no ak ti mám pravdu povedať aj ja tu mám niekedy chaoz lebo ak sa tu dlhšie niekto neukáže aj zabudnem čo sme spolu preberali! Inak do tejto témy chodím od júna lebo som si zisťovala ako to chodí a k dr.Harbulákovi chodím od 30.7. a máme to vyše 100km,bývam kúsok od Piešťan! A čo mám gyndoša tomu chodím do Trenčína 35km ale povedali sme si s manželom,že je to fakt odborník a stojí mi to za to tam chodiť aj keď dosť prevezieme,pred týmto som chodila do Piešťan a každá navšteva ma stála 10eur a čakala som aj 2hodiny s objednaním,tak som odišla! No inak si to dobre vymyslela,ak sa to teda bude dať tak urobiť tak nech ide manžel prvý ale ja som sa vždy modlila aby manželovi nič nezistili,radšej si to vytrpím ja! Vie ma lepšie podporovať! Inak som rozmýšlala že by sa nám tu hodila tabulka o nás,ktorá čo podstupujeme boli by všetci v obraze! 🙂

2lil
19. sep 2012

@pancuska fuu som ani nevedela k akému odborníkovi to idem 🙂 ... mne len moja ženská mi ho odporučila tak ideme k nemu... spmg si môže dať manžel urobiť dopredu aj na vlastné želanie 🙂 ... platí sa nejakých 10€ takže ak by mi neuznali že to budeme tak či tak potrebovať tak si to zaplatí 🙂 ... a v akom si teraz štádiu ? ako to s vami je? berieš už nejaké tabl...? ako ste sa pohli za tie dva mesiace??? ...
tá tabuľka by bola super ... 🙂 dobrý nápad...

chrustik10
19. sep 2012

@dagmar25 vychádza mi to na 8.10 s dipherelinom a potom po cca 7 dňoch (podľa toho, kedy začnem nový cyklus) tak mám pridať puregon a menopur. Ten menopur sa už podáva tiež pod kožu. Pýtala som sa to aj lekára, aj v protokole je to tak. Jediná do svalu je tá na konci, tuším pregnyl...takže teraz papám antikoncepciu a čakám a snažím sa dostať do hladiny alfa a nevnímať, čo ma čaká... 🙂

pancuska
19. sep 2012

@dagmar25 veď to som zvedavá koľko budem mať vajíčok?!bez hormónov inak mávam tak 3dominantné na jednom vaječníku a tak 2 na druhom,ale už mi dlho nerobili folikulometriu...ja ešte neviem aký budem mať protokol opísala som si len lieky zo spravy pre môjho gyn a tak neviem,ale radšej by som chcela krátky! 🙂 no asi nás je veľa v centre,tak nestíhajú som zvedavá koľko to natiahnu tebe ...

dagmar25
19. sep 2012

@chrustik10 aha jasne, tak sa to uz zmenilo, to je celkom pozitivna sprava pre mna, lebo ja pojdem opatovne dlhy protokol s touto istou stimulaciou, lebo som ju vraj dobre znasala...tak dufam, ze coskoro mi budu volat, ze ziadost je schvalena a ideme do toho, teraz po prazdninach by to mohlo ist rychlejsie...

dagmar25
19. sep 2012

@pancuska neviem predne ako to je, ze kto dostava kratky alebo dlhy, ale niekde na mk som citala, ze dlhy dostavaju baby, ktore maju hormonálny profil v poriadku a kratky tie ktore asi nie uplne ale fakt neviem ako to je musim sa v centre spytat nabuduce, mne povedali, ze pojdem znova dlhy s stymi istymi liekmi...

pgaba
19. sep 2012

@silvik1 ahoj, ako pokracujete? okrem gonal a dip.. pychas uz aj nieco? ozaj chcela by som sa opytat tebe kolko meskala menstruacia po zacati pychania dipher....? hovorili, ze do 2-3dni by som mala mat -od nedele si pycham a stale nic len krce. Bojim sa len toho aby som 2. -4. den na kontrolu nevychytala na vikend - uz si tak dopadla????
inak sa citis nejake vedlajsie ucinky? -to sa pytam kvoli tomu lebo si predomnou aby som vedela na co mam cakat ;)
Dik

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre