Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

rojica
19. okt 2012

@chrustik10 hmmm presne tak lebo som sedela hneď pri ultrazvuku...😀....a ako si dopadla?

alibabaa
19. okt 2012

@boobaa dnes si bola na OPU? ja som lezala na koze, lebo nas tam bolo veeeela dneska. vy ste tam uz pekne poslusne lezali v posteliach 🙂

gelinka75
19. okt 2012

@alibabaa mala si ET? davala si PK?

alibabaa
19. okt 2012

@gelinka75 ano, ET. PK ale nebolo 5 dnova, len 4 dnova. lebo to by bol vklad v sobotu... ale asi maju roboty, jak na kostole. musela som lezat na koze tych 20 min., tak tam mali plno

annamary27
19. okt 2012

@rojica držím palce,nech Vám to klapne 😉 ,ano dnes sme už v 5tom mesiaci 😵 ,máme sa dobre/klop-klop/,všetky kontroly dopadli dobre,malinká je v poriadku ,manžel nás obe ľúbi stále viac a viac 😀 😀

annamary27
19. okt 2012

@linda_32 ahoj,my sme boli rozhodnutí,že dáme dve,takže ked mi povedali,že vložia dve neprotestovala som,ale nepýtali sa ma ani raz..Jedine pri Ket my navrhovali vklad troch,jedno bolo slabšie,ale vtedy som sa tiež rozhodla pre dve lepšie.

linda_32
19. okt 2012

@annamary27 super, že sa podarilo 🙂 aj my sme už plní očakávania. Trochu sa aj bojím tých injekcií a procedúr, ale čoho nie je schopná žena, ak chce mať deti 🙂 Vydržíme hocičo 🙂

tinasc
19. okt 2012

@alibabaa ja som pri vklade vždy ležala tam v ordinácii, v stacionári nikdy nebolo miesto... a bola som rada, lebo som si poležala dosť dlho... a ešte keď som sa pýtala, či už nie je trištvrte hodina dosť (lebo ma tam nechali samú) tak sa ma spýtali, či mi je tam zle a ja že nie, však ja si poležím 🙂 😉 a koľkobunkové si mala?

alibabaa
19. okt 2012

@tinasc nelezala som dlhsie ako 20 min. dalsia isla po mne... blastocysta prechadzajuca do morule, aj mi hovorila tusim 30bunkove. len ma vylakala, ze sa zacali rychlejsie delit ako by mali, a ze tie mozu byt aj v neporiadku... tak neviem, snad by mi to nevlozili keby mali podozrenie ze by mohli byt poskodene.. ci?

tinasc
19. okt 2012

@alibabaa tak ja som mala to šťastie, že som išla vždy posledná, takže som si mohla poležať, samozrejme vklad bol vždy po punkciách... no a na to delenie ti neviem odpovedať, ja som nikdy nemala PK takže ja som dva dni po punkcii išla na vklad a vkladali mi vždy 5 bunkové embryjká... ale určite to bude ok 🙂

alibabaa
19. okt 2012

@tinasc dufam....

chrustik10
20. okt 2012

@rojica zadnom utz? dopadla som tak, že v nedeľu idem na kontrolu, vraj je všetko v poriadku, ale nepadlo ani jedno číslo 🙂 takže vôbec neviem, v akom sú vajká stave....zajtra śa to snáď dozviem....a ty sa ako cítiš?

boobaa
20. okt 2012

@alibabaa ahoj, ano bola som vecera na pukcii, všetko prebehlo ukážkovo, až na tom že mi potom bolo zle jak ...ale oplatilo sa vydržať, dnes mi volali že mám 6 krásnych embryočiek v embryoscope a v stredu si maminka pre ne príde .)

v piatok tam bolo hrozne veľa ludí, bola si na kontrole??

rojica
20. okt 2012

@chrustik10 pobolieva ma ľavá strana vajecnika.....tak neviem čím to je.....od včera beriem utrogestan tak ktovie ci aj ten na to nemá nejaký účinok......a som stále nafúknutá.....☹....

mig219
20. okt 2012

ahojte vsetky,
rada by som si ujasnila zopar veci ktore mi neujasnili v centre. resp. otazky mi napadli az doma
pichat diphereline som si mala zacat 19teho, s tym ze okolo 23 som ocakavala menzes. ale 18teho rano som sa zobudila s tym ze spinim (co vacsinou znamena ze na dalsi den dostanem menzes)
doktor sa rozhorol ze diphereline zacnem pichat uz 18teho, dnes mi zacal menzes. ked mal byt povodny odstup od zaciatku po menzes 5 dni, su 3 dni dost? chcem sa spytat na co vlastne ten diph je?
a druha otazka. na ktory den cyklu (najpravdepodobnejsie) vychadza puncia? viem ze je to velmi individualne ale co je najcastejsie?

sisush
20. okt 2012

Ahojte, zvažujem návštevu Gyn-fivu a rada by som sa vás spýtala, či je možný výber lekára pri objednaní sa na konzultáciu.

elise
20. okt 2012

@sisush môžeš sa objednať ku komu chceš ale môže sa stať že ten lekár koho si vybereš bude mať neskoro termin na konzultáciu lebo toho bude mať vela.

sisush
20. okt 2012

@elise dakujem velmi pekne

elise
20. okt 2012

@sisush koho máš na pláne osloviť?

sisush
20. okt 2012

@elise bol mi odporucany dr.Harbulak, ty ku komu chodievas a si spokojna? citala som tu vo fore, ze sa lekari mozu striedat pri jednotlivych zakrokoch, ale na konzultaciu sa chodi k jednemu lekarovi

pancuska
20. okt 2012

@chrustik10 ahoj moja.....my sme včera nejak po 8h vychadzali z ambulancie,obidvaja aj ja aj môj blondak,lebo bol so mnou vnutri!! sestričky ho zaúčali ako sa pichá s tým perom!! A keď sme vyšli sedela na chodbe taká kučeravá,pekná baba nebola si to ty? ja som mala taký červený sveter a modré rifle oblečené a mám tmavohnedé vlasy,mala som ich v cope a môj skuter čistý blondak odtien slonia kosť 😀 ale to má svoje vlasy!!!! Ešte som ma aj odzdravila slušne 😉 potom som môjmu hovorila že či si to nebola ty že či sa mám vrátiť ale keď sme boli už na chodbe povedal aby som nevymyšlala že už to mám nechať tak,tak som sa nevrátila.....prišli sme domov a na 2h som si išla lahnúť lebo som prišla z nočnej a hneď sme išli do BA....dneska si už musím pichať aj diph.,fraxik a puregon a potom o 3dni aj menopur....v piatok 26.10. mám ísť na kontrolu do BA!!! Ty teraz kedy čo a ako? 😉

elise
20. okt 2012

@sisush ja som tiež chodila k harbulákovi len sa ho musiš pýtať čo potrebuješ vedieť🙂 potom sa chodi k iným lekárom občas ho dostaneš aj pri zákrokoch podla toho ako kto ma službu. na ultrazvuk pri ifv som bola u stenovej, drábek mi robil vklad bohunová punkciu. pri KET mi robila vklad stenová druhe KET drábek a nakoniec mi robila tretie KET bohunová tá bola najmilšia🙂 potom koncový ultrazvuk robila tiež bohunová lebo harbulák mál vela pripadov a aj ona vypisla asprávu o tehotenstve gynekologovi.
ako dhlo sa snažite a v čom je problem? u nás bol problem s menej pohyblivými spermiami a ich menšim množstvom.

pancuska
20. okt 2012

@sisush ahoj,aj ja som si vybrala dr.Harbuláka keď je možnosť si vybrť tak som si vybrala.....no je pravda že som dlho na konzultáciu čakala ale mne to nevadilo!! A je aj pravda že sa môžu dr striedať počas zákrokov ale ani to mi nevadí pretože majú prehľad!!! 😉 no všetko ide tak ako určí lekár ktorého si vyberieš.....

pancuska
20. okt 2012

@mayka aj ty si bola včera na utz? lebo aj ja som bola 😉

sisush
20. okt 2012

@elise snazime sa vyse roka, tak to chceme zacat riesit, tak uvidime, taktiez nam vysiel zly spg - v podstate je zle vsetko- aj pohyblivost, mnozstvo aj patologia a vraj jedine mozne riesenie je ivf s isci - neboli sme zatial v ziadnom centre - len na vlastnu ziadost na spg - ked ste mali tiez zly spg - aky bol postup - pomohli nejake vitaminy ci nieco ine...

sisush
20. okt 2012

@pancuska ako dlho si približne čakala

elise
20. okt 2012

@sisush v centre spravia tiež spermiogram a tebe hormonálny profil my sme mali ISCI je to drahe lebo som mala 18 vajok zrelých všetko bude dobre uvidiš nám po ifv a prvom ET sa potvrdilo tehotenstvo ale bábo sa prestalo vyvýjať☹ ale tretie KET vyšlo a v januári čaKáME naše dievčatko

pancuska
20. okt 2012

@boobaa ahoj aj ja som tam včera bola,naozaj tam včera bolo veľa ľudí to som ešte nevidela za celý čas ako tam chodím.....bola som na kontrole (3DC) a aj keď volali na zákrok!takže už to máš za sebou a gratulujem k bojovníkom a prajem úspešný koniec!!! 😉

pancuska
20. okt 2012

@sisush k drHarbulakovi 3 týždne ale to bolo v lete a z toho týždeň mal dovolenku,takže teraz sa možno menej čaká....

sisush
20. okt 2012

@elise vsimla som si, ze sa vam podarilo, je to super, drzim palceky nech je vsetko v poriadku aj nadalej, vidim, ze nas asi caka dlhsia cesta, ale pevne verim,ze s uspesnym koncom, este raz ti dakujem za informacie, velmi mi pomohli, je fajn si takto pokecat s niekym kto si niecim podobnym presiel - resp. mna to len caka

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre