Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

lucka222
16. mar 2016

Konečne som sa aj ja objednala :D Teším sa.

zanettta6
16. mar 2016

@janula2003kolko ta prosím vyslo vyšetrenie priechodnost vaj.?treba robiť toto vyšetrenie aj keď mi asi 3roky nazad už robili?dosť nepríjemne vyšetrenie.

janula2003
16. mar 2016

@zanettta6 tak to neviem ci treba, 125 € to stalo

zanettta6
16. mar 2016

@janula2003 budú ti robiť najskôr IUI,alebo hneď IVG?lebo nam môj lekár odporucil hneď IVF,spermio máme pomale

janula2003
16. mar 2016

@zanettta6 my hned ivf...povedal,ze by sa nam to mohlo podarit aj prirodzene, ale ze si nevezme na triko ak by to nevyslo a potom uz by mohlo byt neskoro..

zanettta6
16. mar 2016

@janula2003vsak to,ani my nemame už veľa času,aj tak sme dlho dufali a čakali,IVF sme odkladali na úplný koniec

janula2003
16. mar 2016

@zanettta6 bola som najprv trochu prekvapena, lebo nemam ani tridsat, ale neda sa nic robit 🙂 zvladneme vsetko

zanettta6
17. mar 2016

@janula2003 hm,tak to ma prekvapuje tiež,myslela by,že ak máte sperma ok,že skusia najskôr IUI,však ani vek nesúri,to ja by už šancu vôbec nemala

1veverica
17. mar 2016

@hateria ja som bola na IUI v ke ale u nas to je uplne ine, prvy krat sme tiez boli dve baby, a to som pol hodinu po zakroku lezala, v pohodke sa chodila sestricka pozerat, ci sme v poriadku, a tak, bolo to uplne ine. Mas uplnu pravdu, a vobec ti nezavidim, ze po niecom takom si bola znechuten ☹ Aspon sa zakrok podaril 🙂 ?

leelloo
17. mar 2016

@janula2003 poistovna ti to schvalila za jeden den? wow 🙂 to by som necakala. A tiez mi Dr. vravela o vysetreni priechodnosti vajecnikov, ale rozmyslam, ci to ma zmysel pri IVF. Alebo skor, aby sme vedeli, ci sa nam to moze podarit prirodzene, aj ked je tam len mala sanca, ale clovek nikdy nevie 🙂

janula2003
17. mar 2016

@zanettta6 co mi povedal doktor co sa tyka nizkeho AMH...zasoba vajicok sa v priebehu zivota znizuje, co je jasne, ale oni nevedia o kolko, ci to klesa rychlo alebo pomaly...z toho vyplyva, ze uz teraz ich mam malo a mozno mu klesaju velmi rychlo a o pol roka uz nemusis mat ziadne, preto hned povedal, ze IVF, aby nebolo neskoro...a vek mi suri :D uz davno som chcela deti a nechcem aby poznali aj starych rodicov aj prastarych...takze tak...

janula2003
17. mar 2016

@leelloo presne tak, clovek nikdy nevie :D aj ked sa musim priznat, ze nas uz to snazenie s manzelom prestalo bavit, teraz si uzivame vsetko okolo okrem sexu 😝

1veverica
17. mar 2016

@leelloo ahoj, ja sa len pridavam ked mozem, pri IVF priechodnost nema vobec zmysel, ja som bola, samozrejme nespriechodnili, zbytocny cas, bo som potrebovala zahojit, a aj tak sa prirodzene nepodarilo, ked si rozhodnuta na IVF, tak podla mna ani nechod. 🙂

leelloo
17. mar 2016

@janula2003 haha, to poznam, moj muz povedal, ze sa uz citi ako plemenny bycek 🙂 tlacim do neho vitaminy a ked je "cas", ideme na to, cloveka to rychlo prestane bavit.
@1veverica ja stale dufam, ze sa to moze podarit aj prirodzene, preto zvazujem to vysetrenie. Cvicim Mojzisovu uz vyse mesiaca a citim na sebe zmeny a hlavne to vidim na bazalnej teplote, chodim aj k fyzioterapeutke na mobilizacie. Viem, ze aj keby sa to nepodarilo prirodzene, toto cvicenie moze zvysit moje sance pri ivf, lebo telo je na to lepsie pripravene. Teda podla toho co som citala a co mi tiez povedala ta fyzioterapeutka. Robim vsetko, co mozem, nadej umiera posledna 🙂

1veverica
17. mar 2016

@leelloo ja ti uplne verim, viem presne o com pises. My sme sa snazili 7rokov. Mne laparka nepomohla, takze zial iba IVF, ale tebe drzim prsty, hadamm budes uspesnejsia 🙂

leelloo
17. mar 2016

@1veverica 7 rokov je dost, my zatial rok, ale mam uz 32 a nizke AMH, vsetky kamosky tento rok rodia, takze som z toho bola dost na nervy, ved to urcite poznas 🙂 mam 2 zname, ktore toto tiez riesili, jedna otehotnela prirodzene po 4 rokoch, aj ked im doktori povedali, ze nemaju sancu a druha po ivf a porodila tyzden pred svojou 40-tkou 🙂 tak ja ti tiez velmi drzim palce, nech sa to podari. Ides na prve ivf?

zanettta6
17. mar 2016

@janula2003 hm,tak už chapem..my všetky co sme tu vieme o čom to je,psychika,pocity,zúfalstvo a všetko ostatne,ale musime veriť a dúfať,že raz sa nam to tu všetkým podari,

1veverica
17. mar 2016

@leelloo velmi dobre to poznam, ja budem mat onedlho 39r. Mam teraz za sebou 1.IVF, som 5 tyzdnov po vklade, teraz som bola na prve sono, tak srdiecko bije, zatial to vyzera nadejne, tak uz len vydrzat dalsich 7mesiacov 🙂

janie7
17. mar 2016

Ahojte,
chcela by som Vas poprosit o radu. Som momentalne po druhej konzultacii u Mudr. Behunovej, vysledky su vsetky OK aj u manzela akurat som mala nieaky mensi prekonany zapal, tak mi predpisala cipky a odporucala vysetrenie priechodnosti vajecnikov. Tie, ktore ste na tom boli, boli ste prosim na ultrazvukovom alebo laparoskopickom vysetreni, lebo moc sa mi do narkozy nechce. Vdaka za odpoved a drzim vsetkym placaky 🙂

katickaaa
17. mar 2016

@janie7 ahoj ja som bola na kontrolu priechodnosti kontrastnou latkou - hyfosy a trvalo ani nie 10min. citila som to ako silnejsie tlaky pri ms a po som mala trosku nafuknute brusko ale doma som si pospala a bolo dobre 😉

leelloo
17. mar 2016

@1veverica uzasne, gratulujem! 🙂 snad aj my ostatne sa coskoro pridame

janula2003
17. mar 2016

@janie7 ultrazvuk, laparka sa robi, iba v pripade, ze vedia, ze je nieco v neporiadku a hned to odstranuju :D

1veverica
17. mar 2016

@leelloo dakujem pekne, tak dufam ze to dobre pojde. Tento rok ma byt plodny, takze nemozeme zaostavat, no nie? Ja verim ze sa ti coskoro podari 🙂

janie7
17. mar 2016

Dakujem za mega rychle odpovede, ste ma upokojili. Doktorka mi aj vysvetlila, kedy sa co robi, len kym som prisla domov tak mi to vyfuklo z hlavy. A robili Vam to vysetrenie priamo v Gyn Five alebo ste ho mali u svojich gynekologov, lebo mi dala na vyber.

janula2003
17. mar 2016

@janie7 priamo tam, objednas sa, zaplatis, za 10 minut vybavena :D

1veverica
17. mar 2016

@janie7 ahoj ja som bola na laparke, a ako ti uz baby pisali, tam sa hned aj odstrani zavada, ale zial mne to nepomohlo, jeden som mala uplne nepriechodny a druhy az pod velmi velkym tlakom, takze smolicka. Dufam ze ty budes na tom lepsie ako ja 🙂

katickaaa
17. mar 2016

@janie7 aj mne to robili priamo v gyn five 😉

zuzsat
17. mar 2016

baby prosim vas ako zistim ci mam problemy so stitnou zlazou? uz neviem co robit ze preco sa nedari . dnes ma nejako boli na krku akoby uzlina ci co. neviem to identifikovat a tak zajtea chcem ist k praktickemu nech ma posle na vysetrenie stitnej ale zasa nechcem chodit po lekaroch zbytocne tak sa pytam ako mam zistit ci vobec mam takyto problem

misela103
18. mar 2016

@zuzsat ahoj musis ist endokrynologovi ten ti zoberie krv a hotovo... krk ta moze boliet aj zo zubu nejakeho.... tak stitna zlaza sa prejavuje bud ubytkom alebo pribytkom hmotnosti vypadavanim vlasov... oci ked mas take akoby vypukle a neviem este cim vsetkym... treba ist krv a tam ti z vysledku povedia 😉

levisa
18. mar 2016

ahojte kocky, som tu uplne nova a momentalne som cakatelka na IVF, ale musi to schvalit poistovna. Ako dlho ste cakali na schvalenie?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre