Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

nr_martinka
10. okt 2011

@sysinek nijak aj ja som ich mala a inak sa to ani nedalo ja som si miesala 4.

sanel
10. okt 2011

@annamary27 nie brali mi krv treti den menstruacie teraz co bude dalej ze oni budu volat ale kedi...to neviem

miskab
10. okt 2011

@zuzancek22 jeeeej gratulujem k babatenkam 🙂
@pici drziiiim moc palceky ,,, od zajtra si tehulka 🙂 😉

pici
10. okt 2011

dakujem. ste vsetky velmi zlate :D

ivka3901
10. okt 2011

@pici no my sme tak natom,že s manželom sme sa dohodli,že to tento rok necháme tak a po novom roku pojdeme nato s novými silami a s dr.sme sa dohodli na minimálke teda na softe mám z toho dosť veľké obavy,že ako zareagujem kedže som mala dlhý protokol a len málo vajíčok tak uvidíme,ale ako píšem do konca roka sa s tým nechem moc zaťažovať chceme ísť niekam na vianočné sviatky niekam si oddýchnúť s manželom a načerpať ešte veľa síl a energie čo nás čaká 🙂 do nového boja

katka.gzd
11. okt 2011

Babulky opat otazka, len pre istotu, na tu punkciu kazali doniest nocnu koselu a papuce. treba este nieco si doniest? (okrem predoperacnych vysetreni) dakujeeeem
inak na margo nasho bohovskeho zdravotnictva: isla som vcera na 10tu na tu pohotovost, byvame v petrzke tak na antolsku...bola som tam prvy raz tak sme bludili najskor, potom narazili vonku na fajciace sestricky, pytam sa ich kam mozem ist ked potrebujem len injekciu pichnut a oni ze "noooo taketo pripady radsej ste mali ist na strecniansku" to ma vystrelo prvy raz ale predychala som a slusne som sa spytala znova kam mozem ist aby mi to pichli tak ma nasmerovali na chirurgicky urgentny prijem....ludia v cakarni sedeli na oboch stranach tak stojim a cakam...po dobrych 15minutach nakukla sestricka do dveri tak ze ju ani vidno nebolo, spytala sa prveho pacienta na dohlad ci ide k nej alebo vedla a ked povedal ze vedla zabuchla dvere....vystrelo ma druhy raz, ale predychala som a sla zaklopkat ze slusne poprosim..aj mi bolo otvorene, po pozreti na moj papierik z gynfivu velavyznamne "ahaaaaaaaa" a pustila ma dnu...ze ich dnu bolo 5 a nikto nic nerobil, na pocitaci pusteny soliter, ale pacienti vonku cakajuci, to som zasa musela predychat....namiesala, bublinky zo striekacky ju netrapili, nevadi....pytam sa jej ze ci do zadku a ona ze mi to pichne kam chcem...ja kukam ze sak snad vy viete kam to treba a pre istotu dodavam ze do svalu....a ona ze tym myslela len ze ci do lavej alebo pravej polky si mam povedat sama....a to este stale nebolo vsetko...kazali mi z centra 2500 jednotiek, aj som to na papieriku mala napisane, jedna davka pregnylu je 5000 tak pre istotu tesne pred vpichom dodavam ze "viete ze mi mate pichnut len polku, ze?" a ona ze "preco?" !!!!!!!!!!! tak jej hovorim ze mam napisane na papieri a povedali mi ze len polku..a ona ze "ale ten zbytok budem musiet vyhodit" s prekvapenym vyrazom.....z toho som pochopila ze v ramci setrenia materialom sa u nich picha vzdy vsetkym vsetko aby sa nevyhadzovalo, bez ohladu na doporucenu davku.....tak mi potom teda pichla polku (teda dufam lebo som sa nedivala) a odchadzala som "maxi spokojna" domov.... takze babulky...davat si pozor!!!!!

pici
11. okt 2011

@ivka3901 jasneeeeeeeeeee.. super postoj.. verim ze to konecne vide...

pici
11. okt 2011

@katka.gzd zlatko zober si colu ak by nahodou ti bolo po narkoze zle.. a ja som si brala aj vlozku malicku plus intimne obrusky... no ako vidim, ty mas same zazitky.. tak ja ti poviem tiez jeden prvy krat pri IUI mi isla zdravotna sestra pichat pregnyl. mala som 5000jednotiek. a ved ja neznala veci, nechala som to v jej rezii... prosim ta , ona mi pichla len tu vodicku , dobre? a hovori mi, ze tu druhu polku si teda odloz. kukam aku?????? a ona to nezmiesala , cize len roztok mi pichla. hej? este ze som mala doma este jedno balenie...
a zase kamoska mi pichala tiez raz.. a ta zase vymeriavala rit aby to bolo do praveho horneho kvadrantu, normalne to vazne brala, tak to bola zase ta lepsia skusenost :D

katka.gzd
11. okt 2011

@pici jesus maria no tak ta len s tym roztokom je tiez dobra, keby tu druhu flasticku vyhodila tak ti skazila cely zakrok a ani by si o tom nevedela....vlasy dupkom sa mi stavaju..... 😖 veru stokrat radsej by som si dala od kamosky rit merat ako tamto....

zuzancek22
11. okt 2011

@pici dnes držím päste, a o koľkej tam ideš?

misi76
11. okt 2011

@katka.gzd
@pici ak bude náhodou nabudúce, tak choďte na gynekologický príjem, tie sestričky vedia čo majú robiť a nie kade tade.
Ja som mala toľko odvahy, že som si to pichla naposledy sama.

@pici myslíme na teba 😉

tinasc
11. okt 2011

@pici myslím na Teba 🙂

tinasc
11. okt 2011

@ivka3901 držím palce do nového boja, ja tiež začnem po novom roku, tak si držíme palce 🙂

tinasc
11. okt 2011

@katka.gzd no teda... ešte že ja mám ochotnú susedku, ktorá mi ten pregnyl vždy pichne... neviem čo by som zažila, keby som to musela ísť riešiť na pohotovosť...

tinasc
11. okt 2011

@misi76 mne sestrička naposledy hovorila, však to si aj sama môžete pichnúť... a kukám na ňu, že fakt? ona že áno, to zvládnete... našťastie susedka mala čas... neviem do svalu by som to asi nezvládla...

babulka555
11. okt 2011

caute pipinky 😎

mate niektora diagnozu uterus bicornis (dvojroha maternica)?

katka159
11. okt 2011

@pici myslim na teba potom daj vedieť ako to dopadlo.... 🙂

pici
11. okt 2011

babulky... tak uz to mam za sebou a dvaja prduskovia su v teplucku :D

silviami
11. okt 2011

@katka.gzd ja som na pohotovosti pred tromi rokmi mala podobnú skúsenosť. Jednoducho musíš dávať pozor, pre nich je to tak strašne celé špeciálne, akoby tie injekcie vôbec nepoznali. Aj interná nepoznala lieky pri predoperačnom. Ja som mala vyšší tlak a ona dlho študovala nejaké knihy, či to môže byť spôsobené decapeptylom a pod. Vždy som mala všade pocit, že som spadla z marsu. Najlepšie, ak si to môžeš celé pichať doma a máš svätý pokoj.

pici
11. okt 2011

@misi76 ziadne nabuduce nebude :D a keby nahodou, pichnem sa sama :D

silviami
11. okt 2011

@ivka3901 a kam chodíš do Car, kde si sa dohodla na softe? Mne tiež teraz nevyšiel tretí pokus, môžem ísť po novom roku a tiež zvažujem soft. Hádam by to bolo menej peňazí. Ja som teraz mala 7 vajíčok, 6 sa oplodnilo, dve vložili, neujali sa a ostatné sa prestali vyvíjať, dve sa už na tretí deň nevyvíjali a zvyšné na siedmy deň. Len ešte som nebola na konzultácii, tak neviem. Ale pri poslednej kontrole z krvi som rozprávala s Mudr. a hovorila, že všetko bolo v poriadku, tak ako má, len sa neuchytili. Tak si myslím, že tiež by stačil soft.

misi76
11. okt 2011

@pici tak sa mi to páči, žiadne nabudúce 🙂 , len sa opatruj

alibabaa
11. okt 2011

@katka.gzd no fakt uzasna skusenost... som sa sice pobavila ale je to na zaplakanie s tym nasim zdravotnictvom.... ☹

silvik1
11. okt 2011

ahojte "pipiny". dneska som bola u Drábeka a mala by som ísť na laparku na priechodnosť vajíčkovodov. môžete mi niektorá, ktorá to absolvovala v skratke napísať ako to celé prebehlo, ako ste sa potom cítili, prípadne čo si zobrať so sebou ? nabalili mi síce kopu formulárov, ale sú tam také všeobecné informácie.
ďakujem za každý príspevok 🙂

katka.gzd
11. okt 2011

@silviami totalne to iste moja obvodacka dneska....kukala na mna ako puk ked som menovala tie lieky....

este doplnujuca otazka lebo mam dojem ze cim viac sa to blizi tym menej si o tom celom pamatam tak pre istotu: ked mam zajtra OPU, ET bude v piatok alebo v sobotu? kujeeeeeeeeeem

pici
11. okt 2011

@silvik1 viem to povedat iba klasicky ako to prebieha v nemocke.. ty budes ale v ramci jednodnovej... cize lepsie bude ak ti napisu tie pipinky,ktore boli v gf D:

pici
11. okt 2011

@katka.gzd OPU budes mat podla toho kolko odoberu vajok... ake budu kvality, a co s nimi odporucia dalej, ci pk alebo rovno vkladat.. zalezi od situacie... ale myslim ze ked budes mat opu v stredu, tak vklad by si mohla mat tak sobotu

annamary27
11. okt 2011

@sanel aha,tak to ti len brali krv ,aby zistili tvoj hormonálny profil a podla toho ti určia hormony, a celý protokol,ktorý budeš mať v prípade umelého oplodnenia,tak to bude trvať trošku dlhšie kým ti zavolajú.Mne v GF nevolali,my sme boli objednaný na další termín konzultácie a tam mi to potom povedali.

tinasc
11. okt 2011

@silvik1 ja som bola v gynfive na laparke... no predtým musíš k internému na predoperačné vyšetrenia... ešte pred samotným zákrokom si musíš dohodnúť pohovor s anesteziologičkou, ktorá robí v centre pre gynfiv... deň pred operáciou ľahkú stravu, nie mäso, od 18.00 hod nejesť, od polnoci nepiť a ani nefajčiť ak fajčíš... ráno nejesť, nepiť, zapiť iba lieky, ktoré pravidelne užívaš malým hltom vody... prídeš do centra na tretie poschodie (tuším tretie) na príjem, zahlásiš sa, zaplatíš poplatky a zazvoníš pri príjme pacientov... príde sestrička, vezme ťa dovnútra... musíš sa vyzliecť, všetko odložiť a obliecť sa do nemocničného a ideš si ľahnúť na posteľ... sestrička príde skontrolovať tlak, potom anesteziologická sestra príde napichnúť žilu a pichá náladovku... podľa počtu pacientok (najviac tam môžu byť 4) pôjdeš na radu, celkovo operácia trvá tak pol hodiny... prídeš na operačku, ľahneš si, nohy vyložíš a anesteziologička dá rukáv na meranie tlaku, monitoruje srdca a pichne narkózu a spíš... 🙂 😉 po operácii ťa prevezú na tvojej posteli... pri operácii ťa vycievkujú a budeš mať v rane drén na odsávanie nečistôt z rany... po prebratí z narkózy sestra kontroluje vitálne funkcie, po určitom čase ti vytiahne cievku a môžeš sa ísť vycikať ak ti nie je zle z narkózy...potom treba veľa piť... poobede ťa presunú na izbu o poschodie vyššie na noc... na druhý deň vyberú aj drén, aj kanylu z žily a môžeš ísť domov, samozrejme s doprovodom... neviem či som na niečo zabudla, pýtaj sa. no máš čo čítať... 🙂 no a samozrejme treba si zobrať vlastné pyžamo, lebo potom sa do neho prezlečieš, hygienické potreby, papuče a samozrejme bežné veci, ktoré sa nosia do nemocnice... teplomer a príbor netreba...

sanel
11. okt 2011

@annamary27 nevie ale boli sme dohodnuti ze spravia iui lebo tam nevidi velky problem lebo pred rokom som bola tehotna prirodzene len sa nevivijal plod ako mal ta mi spravili potrat v 12tyz a od vtedi nic tak nam odporucali gyn fiv

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre