Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

janinuska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
janinuska
8. feb 2015

Na druhu stranu musim uznat, že človek CAR ptrebuje, aj ked je teraz ta reprodukčna imunologia, ked sa aj zistia imunitne pričiny neplodnosti, imunolog nasadi lieky a ludia možu skušat aj prirodzene, u niekoho sa podari, u niekoho nie. Ale tam može byt aj iny problem, nie len imunita, nepriechodne vajcovody, nekvalitne vajička, prazdne folikuly, zly spermiogram. Je naozaj dobre, ked CAR spolupracuje s reprodukčnou imunologiou, ale to malo byt už davno a nie až teraz.

mistymay33
8. feb 2015

@karkulka2014 Ked ti zakružkovali 24 den, tak sa drž toho. V tom dátume sa mohol doktor pomyliť . Od 21 dna cyklu si picham diphereline a po prvej kontrole cca 3 DC mam pichať Fostimon a Menopur.

karkulka2014
8. feb 2015

@mistymay33 tak to mame rovnake lieky. Zatial to znasas vsetko v poriadku?

scheflera
8. feb 2015

Práve mi volali,že zajtra KET,a že jedno embrio neprežilo rozmrazovanie.toľko sa človek okolo toho nabehá,potom má darkyna 6 vajev,oplodnia sa 4, a ešte aj dáke neprežijú rozmrazovanie!!!!!

čo by ste mi poradili?ísť na ten KET,ked je iba jedno bez PK,alebo si 160eur odložiť do brna a ušetriť si aj tie opičky okolo toho?

ingrid0105
8. feb 2015

@scheflera ja by som trvala na tom aby to jedno dali na PK a do toho investuj peniazky, ked "dozije" 5teho dna tak sup na vklad 🙂

scheflera
8. feb 2015

@ingrid0105 čo ked nebudú súhlasiť s PK?potom by mi to malo byť jasné,tá ich serioznosť,že je to o ničom.

ingrid0105
8. feb 2015

@scheflera asi by si im mala zajtra skoro rano zavolat nech embryjko kultivuju dalej, popripade tam potom ist to zaplatit, to bude asi pre nich najdolezitejsie bohuzial. Je to tvoje embryko i ked darcovske ale ty si to platis a treba trvat na PK. drzim palce daj vediet ako dopadnes. PS ja som z GF tiez zdrhla 😒

ingrid0105
8. feb 2015

@scheflera a nejde o usetrene peniaze ale usetris sa mozno dalsieho sklamania , ide v prvom rade o teba a tvoje rozhodnutie musia akceptovat

diska
8. feb 2015

@scheflera ahoj,ja ti radim to co aj

@ingrid0105 ,neviem presne co sa ti prihodilo a ci si mala si uz predtym aj vklad z cerstvych embrii ale je nepochopitelene preco mrazia embryjo ktore neprezilo PK,v Brne sa nic take nemoze stat,tam mrazia len embryja na 6den ,1tkovej a max 2 kovej kvality,takze aj rozmrazenie je takmer vzdy uspesne.
Mne toto iste spravili v GF zamrazili 3 dnove ,ktore boli fragmentovane,dali mi na recepcii zaplati poplatok za KET a potom mi to embryologicka povedala,ze vlastne vsetky su zle ale sak skusia vlozit,odisla som odtial z placom a nikdy v zivote som tam uz nesla.

mistymay33
8. feb 2015

@karkulka2014 ano zatial znasam vsetko ok. Nevidim ziadne zmeny na sebe 🙂

zuzanalacko
8. feb 2015

@katka17044 ahoj ako pokracujes? ja som bola v stredu na kontrole, zatial vsetko pokracuje podla planov 🙂 trochu som prechladnuta toto pocasie je hrozne.. tak dufam, ze sa nic neskomplikuje 😒 Uz nech to mam cele za sebou 🙂

katka17044
8. feb 2015

@zuzanalacko ahoj ďakujem za opýtanie, ja som bola v piatok na kontrole dávky mi nezmenili a ďalšiu mi dali na zajtra tak som zvedavá ako rastú folíky. :D

zuzanalacko
8. feb 2015

@katka17044 drzim ti palceky 😀 napis potom ako dopadla tontrola 🙂

katka17044
8. feb 2015

@zuzanalacko dakujem pekne dam vediet.

ingrid0105
9. feb 2015

@scheflera ahoj tak ako?

scheflera
9. feb 2015

@diska Dakujem,si tu jedna rozumná baba,oni také naivné akých je tu more potrebujú.nás už tieto ich pokusy stáli okolo 2000eur,vytáčala som sa už dosť dlho s manželom, a vždy som mala pocit,že sa nesnažia pomôcť,ale zarobiť peniaze,a dnes sme sa vytočili už úplne.ráno sme to s nimi ukončili,ešte máme poslať mailom papier od notára,aby mohli to embrio zničiť.nevadí,ale už nedzarobia na nás ani cent.ešte aj volali,že to embrio je veľmi kvalitné,má 4 bunky,že sú ochotní prispôsobiť termín transferu.ved nemôžu vediať,čo spraví nba druhý den.z tých 4 z darcovských vajíčok boli asi všetky "kvalitné",jedno sa delilo nepravidelne,také niektoré kliniky ani nevkladajú,druhé sa neujalo,tretie neprežilo rozmrazovanie, atzvrdia,že to štvrté je kvalitné. 🙄
takže smer konkurencia v brne.tvrdo si to zaplatím,ale robia to tam diametrálne inak.
ingrid0105 PK.verím tomu,že keby zainvestujem do PK jedného embria ,domrvia niečo pri transfere,takže nie v GF.

diska
9. feb 2015

@scheflera ahoj,napisala som ti tu a potom vsetko zmazala 😀 poslem ti to v IP,kedze vela ludi nerado cita pravdu a nato ja nemam nervy 😀

ingrid0105
9. feb 2015

@scheflera rozhodla si sa spravne, schvalujem ti tvoje rozhodnutie. nechapem inak ani to ako moze takto sklamat darkyna, podla coho ich vyberaju 😠

ingrid0105
9. feb 2015

@scheflera ja keby som mohla tak tiez rozprudim zhavu diskusiu o maximalnej neprofesionalite GF 🙄

megan5
9. feb 2015

@scheflera ja ked som bola v novembri na ket,tak tam ležala jedna kočka darkyna.mala už jedno dieťa vlastne.no a hovorila,že sa čudoval doktor,že nejako zle zareagovala,teda slabo len 4vajka asi mala.takže aj zdravé ženy niekedy zareaguju na stimuláciu nie dobre..a to mala 25rokov,taka mlada kočka,veľmi tenučka..

motiv
9. feb 2015

@scheflera Brno ti vrele odporucam! Mne v GF basnili ake krasne embryjka a na KET sa 4 nerozmrazili, v Brne pozerali ako puci, ze im sa to nikdy nestalo,. V Brne mrazia len tie top a maju ovela vyssi level co sa tyka genetikov a mrazenia...
A co sa tyka stimulky, v GF mi rovno flakli konske davky a v Brne som s lahsou stimulkou mala taky isty pocet vajok.

candour
9. feb 2015

@megan5 K tomu moj postreh z vlastnej skusenosti, naozaj je to vsetko niekedy aj o stave aktualnom v tele, priklad ja som pri prvom ivf mala temer najnizsiu davku gonal (150) co pri mojom veku (35) inak davaju od 250 vyssie, mala som 12 vajok, pri druhom ivf som zacala rovnakou davkou ktoru mi este pocas stim. znizili na najnizsie mozne minimum 125 a mala som 31 vajicok t.j. skoro trojnasobne viac ako pri rovnakej davke v prvom ivf....takze je jasne ze telo moze naozaj reagovat rozne...

megan5
9. feb 2015

@candour no ved,to aj hovorím,že niekedy je to tak,niekedy onak.aj ja som mala gonal 150.diphereline a louveris.mala som 23vajok,ale iba 5sa oplodnilo...

candour
9. feb 2015

@megan5 no mne sa pri prvom ivf oplodnilo z 12 vajičok sedem, ale davali sme len 6 cez ISCI a 6 prirodzene..po PK však neprezilo z piatich co mi nevlozili ziadne, tak musela ist na druhe IVF - tam sa z 31 vajicok cez ISCI oplodnilo 27 a po PK nam ostalo 21 a zamrazili 18... z toho celeho bol v soku nielen lekar ale aj my s partnerom...ale ja nie som v GF

megan5
9. feb 2015

Super a to si mala tu istu stimuláciu?tak to ozaj niekedy zaleží asi ako sa človek cíti a ako je na tom psychicky.želám aby sa aspon jednému embryjku u teba pačilo 😉

pancuska
9. feb 2015

@karkulka2014 ja som ti aj odpisala vobec? sak si akosi nespominam,lebo sme ochoreli a tak ani neviem....ano mam dve baby maju teraz rok aj 8mesiacov 🙂 jedna je cely tata a druha cela mama....potom ak nezabudnes mi napis ako si dopadla alebo ako pokracujes 🙂

karkulka2014
10. feb 2015

@pancuska tak to ste si super podelili 🙂 Tak snad uz ste zdrave. A druhu varku deti neplanujete? 🙂

karkulka2014
10. feb 2015

A inak baby uzivali ste....alebo uzivate nejake vitaminy alebo doplnky pocas IVF?

pancuska
10. feb 2015

@karkulka2014 este zatial nie....mame 10 mrazakov ale neviem ci este zvladnem dalsie dieta uz predsa mam aj dost rokov 🙂 a tak isto sa to uz nemusi kvoli veku tak lahko podarit!! a ja som uzivala dlho femibion 800,vitamin E, kyselinu listovu a pila som caj gynastan po odbere som uzivala len femibion ale byvalo mi pocas tehu z neho zle.....ale vitaminy som uzivala dlho aj pocas tehu....

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre