Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

karkulka2014
13. feb 2015

@janinuska ja mam tiez nepriechodny pravy vajickovod..a ked po stimulacii clostylom ovuloval ten..tak sam lekar stopol IUI..ze na co. Dalsi cyklus povedal ze nech kaslen na hormony a skusime bez stimulacie. Uzivala som iba fytosoju..a ovuloval ten priechodny vajecnik. Inak si celkovo myslim, ze vsetky CAR z toho maju predovsetkym biznis. Ale aj tak verim, ze dopomozu k zelanemu vysledku 🙂

janinuska
13. feb 2015

@karkulka2014 A chodila si do Gyn Fiv? Nechapem prečo tie 2xIUI vobec robili. Tiež si myslim, že to mali stopnut a počkat, ked bude zrely folikul na priechodnej strane, ale aj tak by to nemuselo vyjst, ved vo folikule nemusi byt vajičko, pripadne je nekvalitne, ale to sa zistit neda, ale myslim, že postup Gyn Fiv nebol uplne spravny. A niekde som čitala, že aj ked je vajcovod priechodny, nemusi byt aj funkčny. Ach jaj, tolko može byt pričin neplodnosti, ani sa nedaju všetky odhalit.

karkulka2014
13. feb 2015

@janinuska hej do GF. Nam tiez nevyslo IUI..aj ked bola ovulacia na priechodnej strane. Teraz ideme do IVF..tak tam sa to dufam a pevne verim, ze podari 🙂

janinuska
13. feb 2015

@karkulka2014 No ja som mala aj pri prvej aj pri druhej IUI dva folikuly, jeden na pravej strane a jeden na lavej strane, ale ten na lavej strane bol menši, nemal potrebnu velkost, ale doktor mi povedal, že ved možno ešte aj ten folikul na lavej strane dozreje. Ale obidve IUI boli neuspešne.

karkulka2014
13. feb 2015

@janinuska a ku komu si chodila?

lina129
13. feb 2015

@janinuska
@karkulka2014 baby, ja som bola 3 krat na IUI...v GF... 2x v spontannom cykle, mala som len 1 dominantny folikul a raz s Clostilom a vtedy som mala 2 folikuly 1 vacsi na pravo a 1 kusok mensi na lavo... napriek tomu 3 x neuspesne... ☹ a to mame spermiogram v norme...

karkulka2014
13. feb 2015

@lina129 tak ono je tam asi viac faktorov co musia klapnut..aby sa to podarilo. Ja mam aj endometriozu co tiez moze sposobovat problemy. Preto ideme na IVF nech sa zisti v ktorej faze to u nas pokulhava.

megan5
13. feb 2015

Baby,nedajte sa.už ma to tu celé štve ako tu čítam,že je veľa párov,ktorým doktori neprišli na dovod,prečo sa nedarí otehotnieť.to predsa nie je možné.niekde problém musí byť..naše zdravotníctvo je des....niekto má problém iba s ovuláciou.mojej kamoške pomohli obyčajné čaje...nemala pravidelný cyklus a šup jeden mesiac pila čaj a potom hned otehotnela.ale niekto má pravidelný cyklus,tak tam treba predsa prísť na to kde je pes zakopaný a nie len vravieť vy ste zdravá bla bla bla.ak je partner v poriadku,tak treba riadne vyšetriť ženu a nie ju hned posielať do centra..ja som mala gynekol.v prievidzi,len bohužial robila som v ba.moj gynek.začal riešiť prečo sa nedari,chcel mi brať krv,merať folikul,partnera poslal na spermiogram,len mne bolo ťažko dochádzať do pd,ked som robila v ba.a moj omyl bol,že som si našla gynekol.staru v ba,ktora ma asi po 4mesiacoch poslala do car.nezobrala mi ani krv ani nič.len som jej povedala,že mám pozitiv.ovula.test a neotehotniem.keby zostanem u gynek.v pd,ten by mi určite pomohol.myslím že by mi aj laparku urobil.v centre neliečia,stačí im ked im zaplatíme....jednej babe sa nedarilo 2,5roka otehotniet.išla na laparoskopiu,zistili že má endometriozu.vyliečili jej ju injekčne a hned po liečbe o 2mesiace otehotnela a to už chcela ísť na umelé.a pán doktor jej povedal,že nie,nech ešte nejde nevidí dovod prečo by sa jej nemohlo podariť prirodzene.a o chvílu bude mamou.takže nejaký dovod musí byť vždy.len asi nevieme natrafiť na správnych doktorov čo je dosť smutné..dajte si porobiť baby po neuspešnom ivf imunologiu,hematologiu,endokrinologiu,genetiku.aj tam je niekedy problém.a nenechajte sa ked doktorka povie že na čo.a aj laparoskopia je lepšia ako iba priechodnosť vajic.ja sa trapim už 3roky,vajicovody v poriadku,ale laparoskopiu som nemala.aj ked som mala len 3krat iui a jedno ivf,ale aj to je na psychiku,ked sa nezadarí.takže baby nedajte sa.držím všetkým palce 🙂

megan5
13. feb 2015

Dokonca už ked aj povedia že spermiogram je v poriadku,už aj to neviem či verím.lebo vela kočiek povedalo,že im v gf povedali dobrý spermiogram a v inom centre povedali,že je zlý....alebo na imunologii jedna baba hovorila,že mm mal vždy ukážkový spermiogram,išiel na imunologiu a zistili,že má síce rýchle spermie,ale neoplodnia vajíčko...už sa pomaly nedá veriť nikomu.treba len tlačiť na tých doktorov..je to smutnééé

megan5
13. feb 2015

A endometrioza zabíja embryo...treba ju odstrániť a potom bud ivf alebo liečiť...

janinuska
14. feb 2015

@karkulka2014 Ja som chodila k Harbulakovi, poslal ma k nemu moj gynekolog, najskor sme mu bezvyhradne verili, ale čim dlhšie sme chodili tym viac chyb sme v tomto centre videli. To sme tam chodili len cca 3 mesiace a robili mi len Hyfosy vajcovodov a 2xIUI.

janinuska
14. feb 2015

@lina129 Ja ked som išla na prvu IUI, tak som si myslela, že to určite vyjde, však ked som sa už odhodlala ist do CAR, ale druhykrat som tam išla už taka znechutena, že to určite nevyjde a ani nevyšlo. Nemala som už chut ist na IVF, vražat do toho peniaze, tahat tam znovu manžela, Ani to by nevyšlo, si myslim, už som im proste neverila.

janinuska
14. feb 2015

@lina129 Ja ked som išla na prvu IUI, tak som si myslela, že to určite vyjde, však ked som sa už odhodlala ist do CAR, ale druhykrat som tam išla už taka znechutena, že to určite nevyjde a ani nevyšlo. Nemala som už chut ist na IVF, vražat do toho peniaze, tahat tam znovu manžela, Ani to by nevyšlo, si myslim, už som im proste neverila.
@megan5 Uplne s tebou suhlasim, ja ked som išla do Gyn Fiv, myslela som si, že mi porobia podrobne vyšetrenia, stanovia pričinu prečo nemožem otehotniet a budu ma liečit a nie že mi daju hned IUI. Takto som si to proste nepredstavovala, ale to je asi vo všetkych CAR rovnako. Inak ja mam zniženu funkciu štitnej žlazy, beriem Euthyrox, ked som sa doktora pytala, že či to može byt v tej štitnej žlaze, len ma odbil " To ja neviem". A predpisal mi clostilbegyt, ktory sa nesmie brat pri zniženej funkcii štitnej žlazy, ale aj tak mi ho predpisal, no uplne des.

ladyblcha
15. feb 2015

@janinuska ale car je asistovana reprodukcia - uz z nazvu vyplyva ze sa budu snazit otehotnenie riesit pomocou a nie liecbou. podla mna na liecbu su kupele a gyndak.
asistovana reprodukcia je jednoducho pomoc pre otehotnenie asistenciou, nie liecenie. ale mozno to zle vnimam. 😅

ingrid0105
15. feb 2015

@katka17044 ako pokracujes?

katka17044
15. feb 2015

ahoj 🙂 bola som na výbere vajíčok a v stredu ma čaká vklad, veľmi sa teším... a ty ako?

ingrid0105
15. feb 2015

@katka17044 a aka bola uroda? tak teraz uz budes tehulka, dala si si embryoscop? budes vkladat 1 ci 2

katka17044
15. feb 2015

@ingrid0105 mala som piatok 13- 13 vajíčok :D a z toho mám 9 embryí. Ano dali sme aj embryoskop a aj to lepidlo

ingrid0105
15. feb 2015

@katka17044 no tak to je tutovka 🙂 a uz si volala ako sa im dari?

katka17044
15. feb 2015

@ingrid0105 juj bodaj by :D tak v utorok mi maju volat. A ty ako pokračuješ?

skaredekacatko
15. feb 2015

@ladyblcha bola som v kupeloch a tam sa veru nic neriesi sice m diagnozu jednoroha nepriechodna maternica tam nic nenarobia ale chodim.na ivf a nevie sa to tam udrzat. A v kupeloch v luckach som bola minuly rok a nic len mi dal procedury ako vane mojzisku a nic ine neriesili. Len ci mi tepla voda nevadi. Az imunologia vyriesila ze preco.

ladyblcha
15. feb 2015

@skaredekacatko ano, ale CAR to nema podla mna ani riesit, CAR sa uz orientuje na asistovanie pri pocati. skor ten gyndak a ini lekari a kupele, teda samozrejme - nie je zarucene ze to hociktory z tychto clankov vyriesi.
a ak sa smiem spytat, co ti imunologia zistila?

skaredekacatko
15. feb 2015

@ladyblcha zvisene cytokyni teraz 19 idem na zhodnotenie. Fakt tie kupele boli len relax mozno lieciva voda niekomu pomoze ale neriesia tam preco sa to neudrzi.

ladyblcha
15. feb 2015

@skaredekacatko ja pozeravam na wau extremne tehotenstva a tam tiez nerobia nejake extra vysetrenia, skor tie zeny same hladaju riesenia a obracaju sa na rozne institucie, ktore z vlasu robia rozbor zivin alebo nadbytok kovov ci nemaju a kadejake terapie.
Tak nech si cim skor opravena 🙂 drzim palce

ingrid0105
15. feb 2015

@katka17044 cakam na mrchu mrchavu 🙂

katka17044
15. feb 2015

@ingrid0105 a potom? mas este mrazacika ci?

ingrid0105
15. feb 2015

@katka17044 nemam nova stimulka soft v Brne 🙂

katka17044
15. feb 2015

@ingrid0105 ahaaaaaaaa a to ma aký postup? Ja som pichala tuším 18 dní, strašne to rýchlo ušlo, stále som mala pocit, že som na začiatku a bum už mám po punkcii

janinuska
15. feb 2015

@ladyblcha Ja viem, maš pravdu, však čo som čakala, ked som tam išla, ja som kvoli tomu aj gynekologa vymenila, ten prvy, ked som mu hovorila, že nemožem otehotniet, len stale dookola hovoril, že štitna žlaza to velmi ovplyvnuje,( ja mam zniženu funkciu štitnej žlazy, dva krat som bola u neho s tymto problemom a stale nič, ani mi neporadil čo mam robit, proste nič. Išla som za endokrinologičkou, myslela som si , že predpiše silnejšie liekya otehotniem, ale ani ona nič, tiež ma len odbila. Tak som vymenila gynekologa, najskor nasluboval hory doly, že mi porobi vyšetrenia a nakoniec neurobil nič, len ma poslal do Gyn Fiv. Ja som si myslela, že mi porobia vyšetrenia, stanovia pričinu, že prečo. Však ked je pri IUI len asi o dve percenta vyššia šanca ako normalne, mohli mi urobit folikulometriu, vyšetrit hormony a odporučit na určity den pohlavny styk, nemusela som tam tahat aj manžela. Ale to by nemali 100 eur. Dodnes neviem pričinu, že prečo nemožem 6 rokov otehotniet. Som asi naivna, ked som si myslela, že to takto funguje.

ladyblcha
15. feb 2015

@janinuska mne gyndak tiez nerobil nic, ale vzhladom k mojmu veku ani netrebalo zdrzovat, lebo to, ze by urobil on vysetrenia a mala by som z nich vysledky, to by pre CAR nebolo aj tak rozhodujuce a robili by mi ich znova. v prvom rade sa vylucuje partner, aby vedeli na koho sa zamerat, resp keby mal partner zle vysledky, asi by sa IUI nerobilo vobec. takze asi tvoj partner ma spermiogram v poriadku, ten mu robili, ze?
ale folikulometriu, HP aj testy na chlamydie, protilatky na spermie mi robili ako prve hned na uvod pri konzultacii v inom CAR a partnerovi spermiogram - vsetko vramci prvej konzultacie - bez doplatku. to sa divim, ze ti ani HP ani nic nerobili, ja zase nie som zbehla, zacala som teraz - tak mozno to nie je bezny standard, aj ked mne sa zda ze je, ked ho v inom CARe robili no ... inak najskor som sa objedanala v GF a tam mi akurat dali termin za 15e a partnerovi spermiogram za 15e.
ale chapem co tym myslis. lekari nemaju rady, ked si nastudujeme na nete a potom sme za mudre ale niektori naozaj ani neinformuju ani inak nepomozu 😒

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre