Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

janinuska
18. feb 2015

@zuzicek88 Veriš tomu, že aj ja mam zniženu činnost štitnej žlazy, zistili mi to v aprili 2008 a asi tak od decembra 2008 sa snažime o dietatko. Moj gynekolog neriešil vobec nič, endokrinologička tiež nie. povedala mi len, že ked otehotniem mam dojst na odber krvi, že mi da silnejši Euthyrox, no ale ked otehotniet nemožem... Potom som gynekologa vymenila, ale ten tiež neriešil nič, len ma poslal do Gyn Fiv. Tam sme boli neuspešni. 2xIUI. Aj ty berieš Euthyrox?

zuzicek88
18. feb 2015

@janinuska mne povedal endokrinolog to iste,ze mam prist ked otehotniem a ano aj ja ho uzivam kazde rano 50 ku,vies ja som taka,idem si za svojim,len tak lahko sa nevzdam

zuzicek88
18. feb 2015

@janinuska a ty nechces ist na umele?

katka17044
18. feb 2015

@tana85 nie to sa vobec neboj :D oni praveze take neriesia dokonca aj ked su take co by mohli prirodzene poradia umele tak to sa nemusis bat

janinuska
18. feb 2015

@tana85 Tak to je mi luto, ja hovorim, že radšej neotehotniet, ako otehotniet a potom potratit. V Gyn Fiv ,aj vo všetkych CAR v podstate robia len IUI a IVF, umele a mimotelove oplodnenia. A potratit by si mohla aj po IUI, alebo IVF, určite by som im to povedala, ale najskor než by ta posielali na umele by si si mala dat porobit ešte nejake vyšetrenia, musiš na doktorov tlačit, sam od seba ta nikto nikde nepošle, (moja skusenost. Aj dva potraty možu byt nahoda, ža sa embryo zle uchyti a po tretie to može vyjst, ale nemusi to byt nahoda, može tam byt problem a nemuselo by to ani po treie dobre dopadnut. Určite tlač na doktorov nech ti porobia vyšetrenia, prečo si potratila.

janinuska
18. feb 2015

@zuzicek88 Mam z IVF aj strach, aj som nad tym premyšlala, ale moj muž už nechce ist nikde, vraj to mam už nechat na prirodu, no neviem. Ja mam hypofunkciu štitnej žlazy, bojim sa že by to nevyšlo a ak ano, tak by som potratila, čo je vraj pri poruchach štitnej žlazy časte a moje telo si vytvara protilatky proti štitnej žlaze, to je tiež problem.

zuzicek88
18. feb 2015

@janinuska ale ved nato su v dnesnej dobe lieky,nemozes sa velmi bat uz predom,lebo potom ozaj neotehotnies,ja sa nebojim umeleho,bojim sa len,ze sa to nepodari,ale aspon budem mat v dusi klud,ze sme vsetko spravili co sa dalo kvoli mimi,aby som to raz nebanovala a som vdacna mojmu manzelovi ze ma v tomto podporuje

janinuska
18. feb 2015

@zuzicek88 Ja osobne poznam jednu babu, čo nemohla otehotniet, 10 rokov mali 3krat IVF a neuspešne, bola z toho vemi neštastna a pred nedavnom si adoptovali krasneho 2tyždnoveho chlapčeka. ked už sa inak neda vždy je tu aj tato možnost, zaleži aj akeho maš muža. Prajem ti aby si bola čo najskor tehotna a mala krasne zdrave babätko.

karkulka2014
18. feb 2015

Tak ja som dnes zacala s injekciami..je tu este niekto kto zacina so stimulaciou?

katka17044
18. feb 2015

@karkulka2014 drzim palce nech ti to rychlo uteka ja som bola uz dnes na vklade 🙂

karkulka2014
18. feb 2015

@katka17044 dakujem 🙂 Drzim palec nech sa tam emryjko dobre uhniezdi. Kolko si mala vajicok?

katka17044
18. feb 2015

@karkulka2014 mala som 13 vajicok a z toho je 9 embryok

karkulka2014
18. feb 2015

@katka17044 tak to je super cislo 🙂 Dala si si vlozit jedno alebo dve? Vyuzili ste aj nieco navyse..PK, ISCI, embryoskop? Prepac ze sa tolko pytam, len som v strese co ma caka 🙂

katka17044
18. feb 2015

@karkulka2014 nie to je uplne v pohode pytaj sa. my sme dali vsetko co sa dalo vyslo nas to ak sa nemýlim 1230eur. bez liekov.

katka17044
18. feb 2015

@karkulka2014 1355eur. tak. a je v tom aj to lepidlo

karkulka2014
18. feb 2015

@katka17044 tak hlavne nech sa to podari 🙂 Drzim palec. A ku komu si chodila?

katka17044
18. feb 2015

@karkulka2014 ved to.. lebo prvy krat sme dali aj embryoskop ale to vrelo odporucam lebo mala som tam aj blastocysty a pekne videli ze sa nedelili tak ako maju pravdepodobne nezalezi na kvalite ale na tom ako sa delia a v tom pomoze ten embryoskop. Ja som chodila k Stenovej ale pri úkonoch som mala iných

karkulka2014
18. feb 2015

@katka17044 tak si mi teraz dala chrobaka do hlavy..uz som bola rozhodnuta, ze embryoskop netreba..ze budem verit svojim vajickam 🙂 Hmm..tak to este prekonzultujeme. A toto je tvoje 1. IVF?

katka17044
18. feb 2015

@karkulka2014 moje 3 uz prave ale ak mas prve tak asi netreba 🙂

karkulka2014
18. feb 2015

@katka17044 tak do tretice vsetko naj 🙂

katka17044
18. feb 2015

@karkulka2014 no ved to dúúúfam velmi pekne dakujem 🙂

mistymay33
19. feb 2015

Ahojte. Viete mi niekto popisat prosim ako prebieha odber vajicok. A ako vyzerá ta narkoza ktoru mi daju? Mam z toho trošku obavu lebo narkozy sa bojim ako čert kriza ☹

candour
19. feb 2015

@mistymay33 nemas sa coho bat,v podstate je to len uspatie,trva velmi kratko a po prebudeni budes len ako opita sa citit.;)ja mam za sebou 4narkozy za posl.pol rok z toho dve pri operaciach kde za teba dycha pristroj.toto pri Opu je nic,mysli na nieco pekne a pozitivne a v pohode to zvladnes.;)

zuzicek88
19. feb 2015

@janinuska Janka,velmi pekne ti dakujem,aj ja ti prajem s celeho srdiecka,aby si bola mamou,urcite sa to podari,verim tomu

tana85
19. feb 2015

@mistymay33 narkoza je uplne ok pokial je to ta kratka do 20 minut. proste sa ti najskor zacne mlzit a odrazu si uz prebudena a mas to za sebou. vobec nic to nie je, uz som bola v narkoze 3x a vzdy bez problemov. vobec sa neboj

lilly158
19. feb 2015

@katka17044 - Ahoj Katka, drzim palce nech sa poriadne zakusne a drzi sa dalsich devät mesiacov 🙂 Mne robili vklad okolo 11,30 a na druhy den rano o 7,00 som sa zobudila na riadne pichnutie v brusku . Presne som vedela kedy sa uhniezdilo - tiez po PK v emryoskope. Po KET som necitila vobec nic, len som 8 a 9 den po vklade spinila, embryjko sa uchytilo, ale zial to nedopadlo dobre. A PS : Priznaky som nemala vobec ziadne, az od 10 tt som vracala. 🙂 😉

katka17044
19. feb 2015

@lilly158 jej tak to je super ako si to cítila... ja som bola vcera vklad 9.30 ale zatial vooobec nič necítim tak som zvedavá. Pozerám, že máš jednu dcérku gratulujem, určite robí veľa radosti aj plánuješ druhé bábo?

mistymay33
19. feb 2015

Dakujem. Na buduci tyzden ma caka prvy krat odber vajicok a moja prvá narkoza v zivote.

ingrid0105
19. feb 2015

@katka17044 drzim palceky 🙂

katka17044
19. feb 2015

@ingrid0105 dakujem krásne

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre