Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

katla
2. jan 2012

@annamary27 Ano aj mne sa zda a preto sme sa rozhodli do toho ist. Len som myslela ci sa tu nenajde niekto kto s tym uz ma skusenost. Tak Vam moc drzim palce.

gelinka75
2. jan 2012

@reklamka @elise @pici @annamary27 no mne sa zatial pacilo v pohode, nemam dojem, zeby mi nieco nepovedali, dr. mi vsetko podrobne vysvetlila, odpovedala na kazdu otazku a sa mi zdalo, ze berie do uvahy aj moje pripomienky k urcitym zakrokom, no uvidime ako dalej..zatial ideme len na krv a spermio, takze to mame pred sebou vsetko, aj sa tesim aj sa trocha bojim

annamary27
2. jan 2012

@babulka123 nám povedali cenu 450eur.

katla
2. jan 2012

@babulka123 @annamary27
nam povedali, ze cena je 300€ ale urcite este plus k tomu nieco bude (napr. predlzena kultivacia).

annamary27
2. jan 2012

@katla my ešte skúsenosť nemáme,lebo pri predchádzajucich pokusoch to ešte nemali v centre,teraz máme možnosť bud embryoskop alebo PIGD/genetické vyšetrenie embryí za 1050uer/.uvidíme čo si vyberieme,ale dúfame,že homeopat zaberie a nebudem musieť ísť do dalšieho pokusu v centre 😀

katla
2. jan 2012

@annamary27 To bude asi aj s tou kultivaciou, preto ten rozdiel lebo nam 300€ len za to.

annamary27
2. jan 2012

@katla ano ano,300je prístroj a niečo bolo k tomu150,to si už nepamätám.

ivka3901
2. jan 2012

@babulka123 už som počula aj o tom centre možno sa vyberieme aj tam uvidíme díky za info

babulka123
2. jan 2012

@ivka3901 ja mozem len a len doporucit.. oproti Gf bude len a len milo prekvapena.. { teda je tomu uz 4 roky co som tam bola ale stalo to za to }

ivka3901
2. jan 2012

@annamary27 no všetky 3 pokusy boli v GF a ten druhý bol úspešný,ale len na 2 mesiace tak zas nemožem na nich nadávať mám za sebou kopec vyšetrení tak viem čo ma čaká liečim sa na štítnu žľazu,mám protiláky voči spermiám mávam dosť často cysty našťastie genetikA dopadla dobre a inak aj manžel neni natom bohvie ako má málo spermií a ešte aj málo pohyblivé a na 4 pokus máme aj 50percentnú zľavu tak uvidíme čo nám stenovú povie na konzultácií ideme k nej 25,1 2012

annamary27
2. jan 2012

@ivka3901 nám odporučila embryoskop alebo potom PIGD ,uvidíme čo využijeme.

ivka3901
2. jan 2012

@babulka123 vidím,že máš krásnu dcérku čo by som já zato dala zato už vlastne každý rok ideme na IVF,LEBO MáM ZAKAžDýM MáLO VAJíčOK a zostane len na vklad a nie ešte aj na zamrazenie,ale vlastne som tehotná už bola,ale len na 2 mesiace tak oznám ten pocit len najhoršie je to,že ked to zas nevyjde a já budem zas zúfala a plná beznádeje a prázdna vo vnútri

ivka3901
2. jan 2012

@annamary27 no to čítam po prvý krát tieto výrazy

annamary27
2. jan 2012

@ivka3901 embryoskop je nový stroj v GF,prečítaj si na ich stránke a PIGD je genetické vyšetrenie embryjok,v istej fáze im zoberú 1-2bunky a vyšetria na 5najčastejších genetických chorôb plus pohlavie,aby sa zistilo,či nie su embryjká vadné a preto sa u mna neuchytia.

ivka3901
2. jan 2012

@annamary27 ahá prečítam díky a vy ste to už mali?spýtam sa aj stenovej inak ako si s nou spokojná?

ivka3901
2. jan 2012

@annamary27 no už som si to trošku prečítala a to asi mne nehrozí,lebo zas budem mať málo vajok a kultiváciu som nemala ani raz a hned na 3 deň mi vkladali 2 embryjká s tým hop alebo trop ujmú alebo neujmú

babulka123
2. jan 2012

@ivka3901 zlatik, ja som mala pri prvom IVF v GF len 1 vajko a v druhom len 3.. takze viem co prezivas.. no jasne s tym rozdielom ze mam Ninku ... ked sme sa s manzelom bavili o tom ze keby to nevyslo tak aj tak pojdeme znova do FC..

ivka3901
2. jan 2012

@babulka123 tak som neni sama,že tak slabo reagujem na tie inekcie,my sme aj kvoli tomu rozhodli ísť zas do GF,lebo sa bojím,že tou minimálkou by som mala aj ja len max 2 vajká a to dochtor v brne hovoril,že to by nebolo dobré a aj tak by sme išli na klasické IVF tak aj kvoli tomu,že to tam aj už poznáme aj oni nás teda dr.stenová a viem čo o mám od nej čakať a možme sa porozprávať o dalšom postupe.neviem či mám kúpiť nejaké vitamíny pred IVFkom,lebo aj tak zo stimuláciou začneme až vo februári

babulka123
2. jan 2012

@ivka3901 ja neviem jedine co som ja jedla pred 2 ivf bola kyselina listova to bolo vsetko ..
ono je nieco medzi nebom a zemou co to ovplyvnuje. ja som bola pri 2 vo velkej psychysckej pohode, "vykaslala " som sa na vsetko , zobrala som si PN bola som doma od 1 inekcie a jednoducho som si povedala vyjde vyjde nevyjde nevyjde.. nebrala som to uz az tak moc tragicky ako pri 1 pokuse..
ja viem ze sa mi to teraz lahko pise ale nebolo to az take jednoduche..
cakala som na zacaiatku 2jicky ale druhe som potratila.. Ninka mi to teraz vynahradzuje za obe..

tinasc
2. jan 2012

@elise a tebe prečo robili genetiku? z akého dôvodu?
inak baby tá imunológia to je vyšetrenie na protilátky? či ako?

tinasc
2. jan 2012

@pici ja by som mala mať vklad, ak všetko dobre vyjde tak niekedy na začiatku februára 🙂 dúfam, že všetko dobre dopadne... inak neviem, kam by som ja išla, lebo GF máme najbližšie, manžel by so mnou nemohol chodiť do Brna, či niekde inde, kde je to od ruky 😉 ale po potrate mi navrhli tam hneď vyšetrenia... síce genetiku nie, ale vyšetrenia áno...

ivka3901
2. jan 2012

@babulka123 no na tú kyselinu listovú som myslela aj ja asi si ju pojdem do lekárne kúpiť.súhlasím s tebou.tebe sa podarilo na 2 krát IVF?AJ nám sa 2 pokus vydaril,ale v 9 týždni som potrila takže už viem,že sa to podariť može já som zakaždým z roboty PN robín na3 smeny takže tie inekcie si to vyžadovali byť PN.inak som bola v klude bola som doma a odychovala.len jedno ma mrzí pri všetkých pokusoch,že som nemala viacej vajíčok a nebol ani raz KET a tá šanca sa zmenšila a my sme si tiež z manželom povedali,že vyjde vyjde nevyjde nevyjde,lúbime sa aj tak stále

tinasc
2. jan 2012

@ivka3901 a s čím si stimulovala? ja som začala brať už prednison...

ivka3901
2. jan 2012

@tinasc áno mne to robili a vyšli pozitívne takže pre nás je tu jediná šanca len IVF ☹

tinasc
2. jan 2012

@ivka3901 no veď aj ja som pozitívna na protilátky, preto ten prednison... už sa "teším" že budem väčšia ako už som 😉

ivka3901
2. jan 2012

@tinasc no oni mi to zistili pred 3 pokusom a brala som asi zhruba mesiac pred prednison a kyselinu listovú a potom klasické inekcie,puregon,menopur,cetrodite a pregnyl

tinasc
2. jan 2012

@ivka3901 aha, no mne dal to isté, čo som mala aj prvýkrát... 😉

ivka3901
2. jan 2012

@tinasc inak to my hovoril doki v brne,že moc sa z neho priberá a aj já som taká krv a mlieko

ivka3901
2. jan 2012

@ivka3901 no tie dávky boli väčšie a väčšie ako pri 1 pokuse

tinasc
2. jan 2012

@ivka3901 aj mne zvýšil dávky injekcií, som zvedavá, koľko bude vajíčok, rada by som aby bolo viac, ako minule 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre