Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

bimbo37
12. júl 2012

@maruskaaaa ak môžem poradiť, tak si kúp dezinfekciu - také tampóniky napustené, každý samostatne, to je najlepšie, v tej lekárni pod gynfiv mi lekárnička presne narátala inekcie a vedela presne aké, síce som si ešte musela dokúpiť ale to ona nevedela, že budem preťahovať 🙂, a tiež som si pichala ráno, je to asi najlepšie.

gelinka75
12. júl 2012

@maruskaaaa mala som odlicovacie 😅 to je asi jedno, pichala som o cca pol osmej, ale raz mi pichli v centre o pol deviatej a nic sa nestalo, uz sa tesis vsak? je to sialeny kolotoc, same kontroly atd.

maruskaaaa
12. júl 2012

@bimbo37 ďakujem za info, o koľkej ráno si pichala?

maruskaaaa
12. júl 2012

@gelinka75 však hodinový odstup nevadí že? To sa musí pichať vždy rovnaký čas? A prečo ti pichali v centre?

gelinka75
12. júl 2012

@maruskaaaa malo by to byt cca v rovnakom case, ja som uz ku koncu nemala lieky a hned po kontrole som kupovala od vrchnej a potom mi to hned pichli

maruskaaaa
12. júl 2012

@gelinka75 ale už sa fakt teším, neviem síce do čoho idem, ale snáď to nejako zvládnem. Na každej kontrole robia potom sono + krv že?

maruskaaaa
12. júl 2012

@gelinka75 na kontroly je lepšie v akom čase chodiť?

gelinka75
12. júl 2012

@maruskaaaa ano sono+krv, najprv sa postavis do rady na krv a potom si vonku sadnes a cakas na svoje cislo, treba sa vsak zahlasit vzdy na recepcii 🙂 najlepsie po 8, uz je tam menej ludi

bimbo37
12. júl 2012

@gelinka75 ty si si kupovala? a čo? lebo mne tiež došiel gonal a dva krát mi pichla ešte sestrička ten čo mali oni a neplatila som nič.

bimbo37
12. júl 2012

@maruskaaaa no ja som si tam medzi 7.30 - 7.45 podľa toho ako som sa vychystala 🙂, vždy som si to pichala pred odchodom do práce.

gelinka75
12. júl 2012

@bimbo37 ja som kupovala fostimon a menopur, dokonca 2x 😉

bimbo37
12. júl 2012

@gelinka75 aha, tak neviem, možno za gonal sa neplatí nič 😀

maruskaaaa
12. júl 2012

@gelinka75 a nemôže sa stať, že ťa zavolajú na sono a ty ešte stojíš v rade na krv? Ja ale vymýšľam scénare čo?

bimbo37
12. júl 2012

@maruskaaaa držím teda palce, nech to dobre dopadne.

maruskaaaa
12. júl 2012

@gelinka75 ešte ma napadlo, keď sa pichá ráno a ideš na kontrolu, nemôže byť skresľujúci výsledok, keď pozerajú vajká ako sa vyvíjajú. Že ešte tie inj. hneď ráno tak neúčinkujú, preto si niektoré baby pichajú večer, tuším Dadenka si pichala večer

gelinka75
12. júl 2012

@maruskaaaa to sa mi nestalo, krv ide velmi rychlo, su tam 3 sestricky vnutri

maruskaaaa
12. júl 2012

@bimbo37 však hádam to nejako zvládnem aj ja, keď to zvládli všetky baby 😉

gelinka75
12. júl 2012

@maruskaaaa nie, oni sa ta spytaju kedy pichas, takze vedia ci isla davka alebo nie 😉

maruskaaaa
12. júl 2012

@gelinka75 tak to je potom super. Ty keď si išla na nastavenie cyklu, už si mala aj kópu žiadosti v GF, alebo bola len schválená ale ešte ju nezaslali? Na konzultácii už musia mať ten papie v rukách, či im stačí, keď zavolajú do poisťovne a overia to?

bimbo37
12. júl 2012

@maruskaaaa jasné, že to zvládneš a so šťastným koncom.

maruskaaaa
12. júl 2012

@gelinka75 Ide o to, že žiadosť mám schválenú podpísanú, ale ešte leží na stole a nenaskenovali ju do centra, obávam sa, že to do zajtra ani neurobia, len či ma v GF vybavia bez toho

gelinka75
12. júl 2012

@maruskaaaa mne to oskenovali a poslali do centra, podla mna ta vybavia, preco to nezaslali?

maruskaaaa
12. júl 2012

@gelinka75 stále mi hovoria niečo iné. Je to schválené a podpísané, ale je to niekde na stole u vedúcej. Neviem prečo to nenaskenovali. Dnes mi vraveli, že to určite spravia. V GF potrebujú ten papier už zajtra, sú tam napísané lieky, ktoré schválili? Alebo lieky určuje GF. Som z toho zúfala 😖

gelinka75
12. júl 2012

@maruskaaaa uz je to jedno, pojdes zajtra a uvidis, pripadne im zavolaj ci to dostali

maruskaaaa
12. júl 2012

@gelinka75 určite to nedostali, lebo teraz som volala pre istotu do poisťovne a ešte to neodoslali, mňa fakt drbne. Asi im robí dobré, ak zavádzajú v poisťovni.

kika017
12. júl 2012

Ahojte baby, v utorok som mala punkciu. Dnes ráno som išla s bolesťou bruška k svojmu gynekológovi keďže nie som z BA a na sone videl voľnú tekutinu v brušku. Odporúčal mi hospitalizáciu kvôli príznakom OHSS. Potom som volala do GF a povedali mi, že mám ráno prísť na infúziu. Bojím sa že ma to v noci chytí a budem musieť ísť do nemocnice. Myslíte, že by to mohlo postupne ustupovať aj samo ... V sobotu alebo v nedeľu mám mať transfer a bojím sa že to neustúpi

gelinka75
12. júl 2012

@kika017 fakt dobry pristup, OHSS sa moze velmi zhorsit uz za 24 hodin, pijes dost? jednej kocke v centre kazali po punkcii pit az 5 litrov

maruskaaaa
12. júl 2012

@kika017 Ak by ti bolo večer zle, tak choď radšej na pohotovosť. Ak to bude v pohode, tak ráno choď pre istotu do GF, aby si niečo nepodcenila

gelinka75
12. júl 2012

@maruskaaaa no asi ano, aj ja som to tak vnimala 😠

bimbo37
12. júl 2012

@kika017 ahoj, no ja o tomto moc neviem, ale ked som bola na vklade, tak jedna baba čo bola som mnou na izbe mala tiež tekutinu a dali jej na to nejaké tabletky, síce bolo to až po, ale možno je niečo aj počas?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre