Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

majkulik
24. nov 2013

@leonie777 ako? dufam, ze si zostala pir spineni.

leonie777
24. nov 2013

@majkulik žiaľ ... Normálne mám ms, krvácanie dosť silne, ani zvýšená dávka utogest nezabrali... Test je negatívny ... Nevyšlo to ani mne ...keď si predstavím čo všetko sme ten mesiac podstupovali, ako sme tomu verili .... Tak mi to príde u mna naivne ... Som na seba nastvana, ale ideme ďalej ... Dáme rozmrazit emb čo nám zostali a dáme tomu šancu na ket, akonáhle to bude možné ... Ale uz tomu nebudem prikladať taky doraz ako teraz ... Baby ,Vám veľa optimizmu, nech konečne má GF aj pozitívne výsledky, lebo čo viem o babach z nášho obdobia, takmstatistiky 0

janedoe
24. nov 2013

@elisabethwoodville celkom v pohode. Ja som bola v Ruzinovskej nemocnici. Prvy den sme uz nejedli, vecer sme mali o zabavu postarane, lebo sme dostali 2x klistir. Rano som hned sla na salu a ani neviem ako a bolo "po". Trosku to bolelo, ale nic dramaticke, najneprijemnejsia bola hadam hadicka a sacok na odvadzanie mocu... ale to dali prec hned ako som vedela chodit. No a ten hlad bol pre mna asi najväcsi zabijak. Nemohli sme jest, kym sa nam nerozhybali creva. A potom sme dostavali same "specialitky," z ktorych sa clovek tiez nenajedol. Nuz a bolest sa dala zvladnut 🙂 Ten den po operacii som si vypytala tabletky proti bolesti a na druhy den po operacii som uz fungovavala relativne bezproblemovo, len sem tam som si musela lahnut, lebo ma bolelo brucho. No a musela som nosit veeeeeeelke nohavice, aby ma netlacili na jazvach.

zuzkagal
24. nov 2013

@majkulik
@leonie777 ahojte kocky, leusik tak ani ty nic? :( jaj dievcata to mi je luto :( mne na zaciatku hned dr povedal, ze 1.IVF vyjde na 30% tak ja som do toho s tym isla, este mi vravel vyskusame prve, aby sme v druhom vedeli...ako pokusny kralik... ale teraz som za to rada, ze mi to tak na rovinu povedal, lebo sme sa s muzom tak nespoliehali na to.... teraz idem cerpat zasobu tych mojich zmrznutych kuriatok :D Kamoska, ktora do toho tak moc nevidi, sa ma pyta, a to si ktore embrijko vyberies? a ja jej vravim to s modrymi ockami :D :D Dievcata nezufajte, idu vianoce, podme sa tesit na to, ako budeme s tymi nasimi polovickami travit sviatky a pod stromcekom si povieme, ze o rok uz urcite budeme traja, max. 2,5 🙂 🙂 🙂

majkulik
24. nov 2013

@leonie777 to mi je velmi luto. Aj moja mrcha je strasna. ale u mna je to odoznievanie OHSS. ale ano, mas pravdu, cely ten mesiac do seba dzgame hormony, tak sa to musi dako vyplavit. Ale vies co ma napadlo, ze nam zacal rovnako ms. cize ked tak, budeme to riesit spolu 🙂
@zuzkagal ano Zuzi, mas pravdu, budeme mat krasne Vianoce, so svojimi polovickami. Co myslel tym 1 IVF?
V pondelok idem volat do centra kv terminu na konzultaciu. tak som zvedava, kedy sa dostanem k Dr.
Baby, hore lavu, spolu to zvladneme.

zuzkagal
24. nov 2013

@majkulik myslel ako prve IVF. Tych 85% co maju aj na stranke to je uspesnost az po tretom IVF...aj ja v pondelok volam kvoli konzultacii, ja som tiez dnes dostala ms...takze ked nie ET, tak snad KET 🙂 a kocikovat budeme 🙂

guginenka
24. nov 2013

dievcata zajtra mame konzultaciu-ideme si pre recepty a protokol. tak som zvedava ake lieky mi predpisu.

sarah00
24. nov 2013

ahojte dievčatá, ako bojujete?
@lesik tabuľka je pre všetky nás tu, aby sme vedeli, ako postupujeme, čo práve absolvujeme a tak. nie je to žiadna štatistika 🙂

@leonie777 je mi to hrozne ľúto 😢 😢 😢 😢 vôbec, alebo vôbec to nie je spravodlivé. musíte dievčatá dúfať, že mrazáčikovia zabojujú viacej @majkulik 😒 🙂 🙂 🙂
@guginenka to bude vaše 1. IVF? ja idem zajtra na druhú kontrolu, som 9DC, som zvedavá ako budem pokračovať

dievčatá, ešte sa chcem spýtať, pichali ste si niektorá menopur aj do svalu? lebo od včera pichám aj ten a je tam napísané, že podkožná alebo svalová aplikácia, aj mi to svokra chcela pichnúť do zadku, ale som ju prehovorila, že sa radšej spýtam, aby som niečo nepokazila @lesik @macka23 @adulka1979 @zuzkagal

macka23
24. nov 2013

@sarah00 ja dnes vecer zacinam aj menopur a znizujem puregon. Zajta 10dc a rano krv. Menopur mozes s.c. Ja budem do brucha pichat.

kklaudia
24. nov 2013

Majkulik dnes užívam tretí deň estrofem, ale ako čítam pribalový letak je to pre ženy po menopauze 🙂 na desiaty - 14. Deň idem na kontrolu a 16-18 deň vklad... Tak sa toho bojim až no...

tyli
24. nov 2013

kočky, neviete prosím ako sa to ráta pred KET, ak som menštruáciu dostala poobede, na večer? ráta sa už tento deň, alebo až od zajtra?

@erin
@sarah00
@majkulik

@leonie777 to ma veľmi mrzí. tento mesiac je zlý 😢

ni.kolet
24. nov 2013

@majkulik syn sa podaril na druhé IUI. Predtým som bola na operácii vaječníkov.

guginenka
24. nov 2013

@sarah00 - toto je naše 2 IVF. Prvé bolo pred štyrmi rokmi a neuspešné. Dúfam, že toto bude s pozitívnym výsledkom 😎

sarah00
24. nov 2013

@tyli ja si myslím, že ak si dostala poobede a nie neskoro večer, tak môžeš rátať ako 1.deň 🙂

tyli
24. nov 2013

@sarah00 tak okolo 16 - 17-tej. dám si už dnes estrofem 🙂

sarah00
24. nov 2013

@tyli idete rovno do ďalšieho kola?

tyli
24. nov 2013

áno 🙂 bude to druhé KET.

majkulik
25. nov 2013

@zuzkagal tak som zvedava, na kedy nam naplanuju KET. Inak je to sila. ked si zoberies tie %. az sa mi tomu nechec verit!

majkulik
25. nov 2013

@ni.kolet IUI nie je az taky zasah do tela a hlavne nie do vajicka, ktore musi byt oplodnene ICSI. ale som rada, ze je tu aj pozitivna skusenost 🙂 dakujeme za povzbudenie

zuzkagal
25. nov 2013

@majkulik ale zase pri prvom dr len skusaju.nevedia ako na teba zaposobia hormony..ja som bola s jednou kockou na opu a jej sa pri prvom ivf vytvorilp len 1 vajicko...tak pri druhom zmenili hormony.a zase si vsimni. my sme boli 4 v priblizne rovnakom termine a zatial 3 nic.uz len adka moze potvrdit statistiku...a verim ze jej to vyjde 🙂

majkulik
25. nov 2013

@zuzkagal no jasne. Ja som tiez bola s jednou kockou a mala len 1 vajko ☹ chuda tak mi jej bolo luto, tak plakala.
@leonie777
ja mam termin konzultacie 03.12.2013, tak som zvedava

majkulik
25. nov 2013

@zuzkagal Zuzi, a tebe uz dali lieky na KET? aky mas ty dalsi postup?

leonie777
25. nov 2013

@majkulik
@zuzkagal
@sarah00
@tyli
dievcata, dakujem za podporu ... idem este zajtra na krv, aby to potvrdili a uzavreli a potom sa dohodneme na KET ... asi nam to vyjde rovnako majkulik 🙂 k statistikam v GF sa nevyjadrujem, celkovo neviem kde tie% zbieraju, ked vsetkych 5 co nas tam na opu lezalo a sme spolu v kontakte to ma negativne a ako citam aj vy tu to mate negativne 🙂 takze dedukujem, ze pozitivne su tie co nechodia na kona, alebo tie ktore nepozname 🙂 sory, ze si robim srandu ale cele mi to uz pripada ako velka ironia, a utesovanie typu, ze to vyjde na dalsi krat mi je odveci ... hej som sklamana ... vam nechcem kazit iluzie a tak sa nejdem dalej vyjadrovat ... uprimne vsetkym zelam, aby ste verili a aby sa nase tuzby naplnili ... aj ked teraz nemam chut ist do dalsieho kola, ale mrazacikov tam urcite nenecham ...

zuzkagal
25. nov 2013

@majkulik mne doktor povedal, aby som sa dosla ukazat ked budem mat ms. pytala som sa, ze ktory den, a on ze to je jedno, proste pridte, ja vas pozriem. to mi vravel harbulak, tak neviem ci ma drabekovi ukradol,alebo co 🙂

leonie777
25. nov 2013

@zuzkagal neda mi nenapisat, ze to je klasika, ako chodi vysmiaty po chodbe, ked nas tam vidi aku maju plnu chodbu 🙂 tiez som bola povodne drab. pacientka, ale tak to chodi ...

adulka1979
25. nov 2013

@leonie777
@zuzkagal
@majkulik
@tyli
@sarah00

ahoj dievčatá.... zle sa to tu číta.... ☹ Žiadne pozitívne správy.... ☹ Aj ja sa začínam obávať, ako dopadnem, aj keď sa snažím myslieť len a len pozitívne. Toto je naša jediná šanca. Ak táto bublinka nezabojuje, tak je koniec. Nemáme žiaľ financie na ďalšie pokusy... ☹

leonie777
25. nov 2013

@adulka1979 hlavu hore ... nepodliehaj negativnym myslienkam ... maju predsa statistiky uspechu, tak niekto ich splnat musi 🙂 bodaj by si bola v tom zastupe uspesnych 🙂

kitikat
25. nov 2013

Ahojte kocky,
uz dlhsie citam vase prispevky a rozhodla som sa sem napisat, aby som vas trosku povzbudila a zlepsila statistiku gyn-fivu 🙂.
My sme sa snazili 5 rokov o dietatko. Obidvaja sme uplne zdravi, nikto nevie preco sa nam nedarilo. Mali sme 6! IUI. Po tretom som otehotnela a v 20. tyzdni sme babatko stratili. Potom sme podstupili dalsie tri IUI, ved raz sa podarilo, podari sa znova. No nepodarilo sa. Tak sme sa rozhodli, ze teda pojdeme na IVF. Od prvej sekundy ako mi vlozili dve bublinky som vedela, ze vsetko bude dobre a ze onedlho budeme rodicia. Bola som pozitivna a nepripustala som si myslienku, ze sa to mozno nepodari. No a teraz drzime v naruci nase troj mesacne dvojicky dievcatka ;).
Dievcata, hlavu hore, myslite pozitivne, aj ked velmi dobre viem, ze niekedy je to nemozne.
Velmi vam vsetkym drzim palce, aby ste coskoro otehotneli a boli take stastne mamicky ako som ja.

majkulik
25. nov 2013

@leonie777 hej, len vies, ono je to hra s prirodou a centrum nemoze za to, ze sa bublinky neuchytia. a zober si ten fakt v akom strese je to telo, a bodaj by sa v tom klbku nervov a strestov nieco uchytili. teraz sa nam telo ocisti od tych injekcii a bude dobre, uvidis. 🙂

majkulik
25. nov 2013

@adulka1979 nenechaj a nami odstrasit, mysli pozitivne a hlavu hore!!!

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre