Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

mortiiss
15. jún 2012

@ivka3901 ja som mala jedno, mali sme PK, ale bolo uz take vacsie ... morulka. Chytilo sa asi pekne, podla HCG - tak uvidime na to srdiecko. Ale verim ... jaaaaj, sak musi sa to podarit, my uz sme vsetkym vykvakali, ze cakame.
Skus verit, je to tazke - ale raz sa Ti to uz podarilo, viem, nedopadlo to, ale podari sa to - isto, ked bude ten spravny cas. Musis verit, ze ten spravny cas je teraz. Kolko mas rokov, ked sa smiem spytat?

given
15. jún 2012

@mortiiss No, nechcem ti brat iluzie o dievcatach a HCG, ale ja som mala 10. den 234 a 14.den 1050 a narodil sa chlapec 🙂 . Posli link, kde si to nasla, sama som zvedava. Jedine, co je iste, ze dvojicky to asi nebudu...
Ani sa necudujem, ze sa ti to pletie. Ja som uz na jednom IVF bola (s vyssie spomenutym vysledkom), toto je druhe a akurat cakame na vklad. Kedze mi dnes nevolali, tak bude asi az v nedelu...

given
15. jún 2012

@alibabaa Ahoj, tak ako sa citis? Dufam, ze vsetko v poriadku, pekne vyloz nohy a oddychuj 🙂 Drzim palce!

mortiiss
15. jún 2012

@given http://www.gynweb.cz/tehotenstvi/vse-co-potrebu...
tak nevadi, ked bude chlapec, hlavne necj je zdravy...chlapcovi sa vela potesi muz, aj ked ma uz zalozny plan aj pre dceru, ako ju bude ucit strielat z luku a jazdit na koni... 😀

mortiiss
15. jún 2012

@given a kolko mate embryjok?

given
15. jún 2012

@mortiiss Dikes, no kopec zaujimavych veci som sa tam dozvedela.

given
15. jún 2012

@mortiiss Cakam na cerstve spravy od embryologicky, v stredu ich bolo 5.

ivka3901
15. jún 2012

@mortiiss mám 31 zachvílu 32 🙂

mortiiss
15. jún 2012

@ivka3901 aaaaaa, tak to si este mladucka na to, aby si hadzala flintu do zita. Vyjde to, uvidis ... O par rockov budes vyprevadzat mrnuska do skolky, a na toto obdobie budes uz len spominat.

ivka3901
15. jún 2012

@mortiiss no dá sa povedať,že ešte to neni také strašné 🙂 ale my sme si mužom povedali,že toto je náš posledný pokus,že už nemáme chuť bojovať dalej tak si začneme užívať život 😀

malik
15. jún 2012

ahojte. Takže kontrola dopadla dobre. KET v utorok. Máme ešte 2embrya... tak verim, že sa obe pekne rozmrazia 🙂 . @ivka3901 ked som otehotnela vkladali mi 4-bunkové embrya a mám z nich krasnu dcerku , tak aj to 6bunkove bude určite silný bojovnik!!

ivka3901
15. jún 2012

@malik jéééj dakujem potešila si ma veľmi 🙂 síce tebe vkladali 2 mne len jedno,ale zas má viacej priestoru na uchytenie 😉 ozaj kamoška išla od nás z dediny do HELIOSU do Martina a tam uprednostňujú vkladať len jedno embryjko síce neni tehotná,ale tiež mala len 2 embryjká a dala si vkladať len jedno a to druhé si dala zamraziť síce prvý pokus bol negatívny,ale ten druhý slabo pozitívny,ale aj tak potom potratila,ale skúšať dalej 🙂 tak to potom záleží strašne od centra čo uprednostňujú

kklaudia
15. jún 2012

Bože, všetko išlo tak rýchlo a od vkladu je dnes len týždeň a ja sa cítim, akoby to bolo pred rokom... V pondelok mám ísť na kontrolu a začína ma premáhať depka, že mimino v sebe nemám. Ja viem že na tehotenské príznaky je asi skoro, ale ja by som to už strašne chcela vedieť, že či je to pozitívne, alebo negatívne...to čakane ma ničíííí...

given
15. jún 2012

@mortiiss Tak je ich stale 5, 3 sa delia dobre, 2 tak slabsie, ale vraj ich este mozu dobehnut. Zajtra mam ET, som stastna ako blcha!!!

given
15. jún 2012

@ivka3901 Ze vraj v CR su teraz nove zakony, a ak sa vklada jedno embryjko pri prvom pripadne druhom pokuse, tak poistovne preplacaju 4 cykly. Tehotenstvo s dvojkami a aj nasledna lekarska starostlivost o deticky, ked sa nedajboze narodia skor, je vraj o mnoho drahsia.

given
15. jún 2012

@dadenka111 @stenlyhozienka
Baby, zajtra sa vidime! Uz budete vyspinkane, ked pridem, idem na 11:15. Este musime s MM vyriesit dilemu, kolko si nechame vlozit, do certa, vobec to nie je lahke!!! 3 sa nam delia pekne, 2 su slabsie, ale vraj to mozu do zajtra dobehnut. Takze mame zatial 5 bojovnikov, k maminke do bruska ale vsetci naraz nemozu 🙂 .

mortiiss
15. jún 2012

@given super, tak drzim pasti, nech to dopadne tak dobre, ako pri 1.IVF
Inak, zaujimave s tym preplacanim .... aj ked - podla mna by poistovne mohli preplacat ovela viac .. napr. ISCI, ze nadsandartny vykon, ale napriklad u nas by bez ISCI nemalo IVF uspech ... hroza

jomini
15. jún 2012

@malik Ahoj, aj nas caka ket aj ked mam iba 5 den cyklu, mame dve babatka 🙂 drzim palce

ivka3901
15. jún 2012

@given nám pri 1 IVF vkladali len jedno a potom pri 2a3 IVF dve a teraz jedno a kedže nám teraz centro prepláca inekcie síce som musela dať 550 eur máme 50percentnú akciu z centra inak by som platila okrem toho všetkého 1100 eur ako samoplatca,ale už to nebudem riešiť,lebo už fakt neviem ak to zas nevyjde tak už nepojdeme zmierime sa s tým,že vlastné detičky mať nebudeme a viacej sklamaní už nechceme zažiť,ale hádam sa to podarí tento krát 🙂

ivka3901
15. jún 2012

@kklaudia ahoj moja tak vitaj medzi nami čakateľkami aj mňa to čakanie ničí 😒 budeš aj testovať či?radčej nie?

given
15. jún 2012

@ivka3901 Ver tomu!!! Pozitivne myslenie robi vela 🙂

maruskaaaa
15. jún 2012

@ivka3901 Ivka, určite sa to tentokrát podarí 🙂

given
15. jún 2012

@mortiiss Vies co, teraz sa ukazalo, ze ani u nas. Minule sme dali vsetko urobit ICSI, pre istotu. Teraz som si povedala, ze risknem, 8 kuskov sme dali ICSI, z toho mame tych 5 bojovnikov. Zvysnych 5 vajok sa neoplodnilo, nula bodov, napriek dobremu spermiogramu. Takze bez ICSI by sme aj my boli v prd...

mortiiss
15. jún 2012

@ivka3901
@kklaudia

KOČKY NEBLAZNITE !!!!! Ziadne priznaky necakajte, nebudu, a tie, ktore su, si nahovarate...vobec na to nemyslite, pripravte si nejaky program, grilovacku, prechadzku do prirody - nie je dovod lezat doma a umarat sa pochybnostami. Ked sa mrnusek ma uchytit, uchyti sa aj ked budete aktivne robit to, co doteraz. Hlavne sa zamestnanajte niecim uplne inym ako cakanim na vysledok.

malik
15. jún 2012

@jomini dakujem, podobne, aj ja tebe držím palce. Tých pár dni do KET zbehne ako voda 🙂 Dnes doky potvrdil, že sliznica ma tripple line , tak som sa potešila 🙂

maruskaaaa
15. jún 2012

@dadenka111 Ahoj, tak čítam, že zajtra je tvoj veľký deň. 🙂 Budem na teba myslieť a silno držať palce 😎

given
15. jún 2012

@mortiiss Mozno, keby to doktor vedel poistovni nejako zdokladovat, ze bez ICSI to vobec nejde, tak by to asi schvalili. Co ja viem...u nas ziadne take testy robene neboli.

ivka3901
15. jún 2012

@mortiiss ty si aj testovala?či vydržala si až do krvičky?

jomini
15. jún 2012

@malik ejj, to je super, krasny domcek pre babo
ja som pri et mala len 9 mm a inak na normalych kontrolach bola vzdy trojvrstvova, tak teraz sa to podari a hotovo ! 🙂

jomini
15. jún 2012

@mortiiss 🙂 nuz a ja som si planovala vylozit nohy a lehnit, minule som vydrzala dva dni..

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre