Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

misela103
15. júl 2015

Baby co chodite do gyn fivu... robili niektorej z vas laparku?? Mne hovorili ze chcu urobit..dnes som bola u svojej doktorke a som jej to hovorila a ona mi povedala ze to u nich dost stoji a ze ona mi to vie u robot tiez s tym ze mi to poistka preplati ma stym niekto skusenost?? Vdaka

ladyblcha
15. júl 2015

@misela103 ja som sice nebola v GF, z toho dovodu, ze vsetko chcu robit za tazke prachy, presli sme do Ferticenta, ale odtial iba odporucaju dat spravit, nerobia to oni a neberu za to prachy, ved to preplaca ZP bezne. takze ja som si to riesila cez Sliac GYNPOR.
urctie chod cez gyndacku.

lilitela
15. júl 2015

@bubinko1506 To ma mrzi, ze to takto dopadlo.

ddanaa
16. júl 2015

@ladyblcha ahoj prosim ta ked si prechadzala z gf do ferticentu tak si si brala vsetky papiere z gf? alebo ako sa to robi? ja mam aj ziadost schvalenu v gf..dakujem

ladyblcha
16. júl 2015

@ddanaa ja som bola v GF len 2x a potom som presla do ferti, takze som tam nemala ziadne vysledky, okrem priatelovho spmg a ten aj tak nanovo robili vo ferti. presla som, lebo som sa tu vsetko docitala o ich cenach, vykonoch, ktore preplaca aj ZP a oni za to tiez beru evri a nakoniec aj presvedcila sama, ze este aj za kazdu! konzultaciu beru evri. ziadost som ani nestihla, otehotnela som prirodzene, tesne pred terminom na LSK a HSK 🙂
kym v GF som sa na 2konzultaciach vlastne nikam nedostala (okrem pokladne, ze ich zaplatit), vo ferti hned pri prvej spravili mne vysetrenie a priatelovi spmg a vsetko zdarma. teda, im to preplatila moja ZP, lebo som to videla v elektronickom zazname dovery.

ddanaa
16. júl 2015

@ladyblcha aha tak musim patrat dalej, ja tam ma v podstate vsetky vysledky a tiez som rozhodnuta, ze ked by som isla na ivf tak k nim viac nie....myslela som si, ze su ok ale po skusenostiach som tiez zmenila nazor ...ten pristup sestriciek, dr atd som znechutena a neni to o tom, ze preto lebo nie som tehu, aj iui sa u nich podarilo ale bol MA ale o ich pristupe

ladyblcha
16. júl 2015

@ddanaa mozno ti tu nejake kocky poradia. v kazdom pripade na tvojom mieste by som zacala u tvojej ZP, spytala sa tam ci vies schvalenu ziadost pre GF preniest na ine CAR a ak ano, tak ako.
tie tetusky na recepcii boli tiez dost "mile" . prvy dojem nic moc.

ladyblcha
16. júl 2015

@ddanaa a drzim palce 🙂

prdolet
16. júl 2015

@katka.gzd mrzi ma, ze mas taku skusenost, ale co sa tyka toho mrazenia, mne dali na vyber, sama som si povedala kolko a po kolkodnovej kultivacii zamrazit. Samozrejme po konzultacii s embryologickou, nejak sme to spolu aj s manzelom vyspekulovali ako by to bolo pre nas najlepsie. Inac z gfiv nemam ja nejaky oslnujuci pocit, ze by som odpadla z toho ake skvele centrum.. Ale tak zatial sme uspesni, prvy ket nevysiel a druhy zatial ano, ale sme len na zaciatku.

katka.gzd
16. júl 2015

@prdolet mozno zmenili pristup, ze sa na to niekto stazoval..ja som tam bola pred 3ma rokmi....so mnou sa nikto o tom nebavil, fungovalo to na oznamovacej baze....
Drzim paste aby ste to dotiahli do konca 🙂

prdolet
17. júl 2015

@katka.gzd aha jasne, chapem, moze byt, oni stale preferuju to skore zamrazenie. Nespekulujem nad tym uz, u nas prave toto zafungovalo, takze som rada, ze ma presvedcili, ja som chcela vsetko dat na predlzenu kultivaciu. Tak sme nasli kompromis. Je to vzdy loteria. Dakujem, aj ja si drzim palce, ta radost je neskutocna.

malik
18. júl 2015

@misela103 ahoj, mne robili laparku v gf, resp v tej budove. Bola som na jednodnovej a vredy som si platila, ale za vyber lekara..bolo to v roku 2008 tusim.

misela103
18. júl 2015

Ach to ste skutocne z gf vsetky usli???

klaudiahu
18. júl 2015

@misela103 nie, ja som zatial tam a nemozem povedat nic zle,cakala by som mozno viac informacii....a zas neviem porovnat ine centra....takze ja tolko k tomu

petkaa28
19. júl 2015

Dnes, ale pred 2 rokmi, sme s Tomim spustili jeden velky kolotoc. Kolotoc s nejasnym vysledkom, s nelichotivymi prognozami, plny ocakavani, slz, strachu, priani, kde jedina istota bola, ze akokolvek to dopadne, ideme do toho dvaja, spolu, s laskou. Obaja sme tajne dufali, verili, ze raz sa obzrieme, usmejeme a povieme si - stalo to za to... Dnes, po 2 rokoch, sme v inom kolotoci - nase slniecko ma vyse roka, je zdrava a stastna, tvrdohlava, manipulativna herecka, ktora presne vie, kedy na tatina vytiahnut slzy alebo pusinku 🙂 A nam neostava ine, ako povedat si - stalo to za to, ONA za to stala!!! ❤️

Buduce maminky, dufam, ze vas to povzbudi a doda silu!! 🙂 vyjde to!! 🙂)

yanka88
19. júl 2015

@petkaa28 dakujem ti.

zuzuliatko151
19. júl 2015

@petkaa28 To su velmi dobre spravy. Tesim sa velmi ze sa vam dari a ze sa vsetko podarilo. Akurat dnes rano som si tak hovorila ze ci sa to vobec podari a ze sa bojim a teraz som opat taka ze sa na to tesim, dakujem :*

misela103
20. júl 2015

@petkaa28 moc povzbudive 🙂

annamary27
20. júl 2015

@zuzuliatko151 ahoj,určite sa podarí,len treba veriť a nevzdávať sa.My máme z tretieho IVF z GF 28mesačnú slečnu a po nej sa nám na prvý šup podarila prirodzene jej 1,5mesačná sestrička.držím palce .

petkaa28
20. júl 2015

@yanka88
@zuzuliatko151
@misela103
Dievcata, velmi vam drzim palce!! My sme dokaz, ze aj napriek milion diagnozam a takmer 90% pravdepodobnosti potratu sa to da!! A na prvykrat!! 🙂)
Verim, ze ma budete nasledovat 🙂))
Hlavne verte!! Sebe a tomu drobcekovi od prvej chvile 🙂)

prdolet
20. júl 2015

@petkaa28 dufam, ze sa k tebe pridam a o 8 mesiacov sa budem tesit tak ako ty.

malik
20. júl 2015

@misela103 tiez som ostala v gf. Mame 3 ivf schvalene a 29.7 ideme smer ba pre lieky. My mame vdaka gf uz takmer 4.5 rocnu dcerku, tak pevne dufam, ze bude mat braceka al. sestricku 🙂
Netreba sa vzdavat a mysliet pozitivne 😎

yanka88
21. júl 2015

@malik ideme spolu do toho!! Ja idem 28.7 po lieky 😉. Prve ivf.

misela103
21. júl 2015

@malik ja idem tiež 29.7.2015 ale na druhú konzultaciu my sme ešte len na uplnom zaciatku

yanka88
21. júl 2015

@misela103 aj my na druhu konzultaciu, ivf mam schvalene, tak predpokladam, ze mi vypisu lieky 😉

malik
21. júl 2015

@yanka88
@misela103 drzim palce! Treba verit, ze to vyjde co najskor. 😵 Tak rada by som opat nasla \\ na testiku 😎 dajte vediet ako pokracujete ;)

xxxena
21. júl 2015

@ladyblcha ahoj chcem sa ta opytať ako si spokojnaá s ferticentom? ako to tam prebieha? čo všetko hradi poistovna? neviem kam ist na konzultaciu.:( dakujem za odpoveď.

ladyblcha
21. júl 2015

@xxxena konzultaciu tam mas zdarma, brali mi vzorky na protilatky proti spermiam, amh hodnotu, ureaplazmy a chlamydie, pozreli ma utz a pokec okolo co ocakavam a co musim absolvovat, priatelovi robili spmg a neplatili sme ani evri. kavu sme mali zdarma k tomu 😉 vsetko bolo v ramci prvej konzultacie.
odporucili mi hystereskopiu a laparoskopiu, pretoze priatel mal dobry spmg, lebo na preplatenie umeleho od poistovne treba zene (v pripade, ze nie je problem v spermiograme) absolvovat tieto zakroky.
bola som na zakrok (oba pod jednou narkozou by spravili) objednana do gynpor sliac (preplaca ZP, len by som doplacala za anestezu ci co 80e). ferticent tieto zakroky nerobi, GF ich robi a tusim 250e za ne pyta 😅

ja som nakoniec otehu prirodzene, takze uz som to neabsolvovala. predtym sme boli v gynfive 2x a 2x sme platili- raz za spermiogram a raz za konzultaciu (bez akychkolvek prehliadok, vzoriek).

pancuska
21. júl 2015

@hotshot ahoj....ako si prosim ta dopadla?? neviem ci ti nakoniec niekto odpisal na tu otazku ohladom spinenia.....

bubinko1506
22. júl 2015

@ladyblcha ahoj, kedy si chodila do gyn-fiv? my sme tam boli prvykrat minuly rok v lete a neplatili sme nic ani za spermiogram a ani za konzultaciu (nechcem rypat, len ma zaujima, ako to fungovalo v gyn-fiv predtym).

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre