Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

xxxena
31. okt 2015

ahojte baby, dlho som sem nepísala. Konečne sme si aj my s partnerom dohodli termin na konzultáciu do gyn-fiv. chcem sa opýtať viete my napísať ako taka konzultácia prebieha? ideme k p.Harbulákovi.

misela103
31. okt 2015

@pancuska ahoj ano bola... hej to tvrde bolo od pristroja co mi stlacil bruxo aby vedeli prepychnut a ze to sa vstrebe lebo tam mam modriny 😝 mne to nevadi ked sa ma budu pytat ved ja budem len rada.... tak ako som rada ze napr ty mi tu vsetko pekne vysvetlujes 🙂 som za to moc vdacna... dvojicky? A preco nie isto su starosti vacsie ale je to aj o to vacsia radost 🙂 hlavne nech su zdrave... a takych ludi co tu spominas si netreba ani vsimat lebo povedat nieco take ze preco si si nedala to druhe vziat to cloveku normalnemu rozum postoji.... zrejme twn dotycny nevedel aky to je boj a dlha cesta v nasom pripade k vytuzenemu babatku..

lucia2505
31. okt 2015

@xxxena ahoj,porozprava sa s vami o tom ako dlho sa snazite otehotniet,co vsetko mate za sebou (napriklad gynekologicke operacie,nejake nevydarene tehotenstva,ine zdravotne problemy), je to taky rozhovor kedy sa snazi zistit viac o vasom zdravotnom stave. Ked mas nejake prepustacie spravy,pripadne nejake vysledky od gynekologa treba si vsetko zobrat so sebou. Na zaklade toho urci pre vas dalsi postup. Partnerovi urobi spermiogram,takze si dajte predtym cca 4 dni abstinenciu. Tebe zoberu krv. Najlepsie je mat uz hotove zakladne vysetrenia u gynekologa ked tam ides -cytologiu,vytery na chlamydie,ureaplazmy,mykoplazmy + hormonalny profil.

pancuska
1. nov 2015

@misela103 tak to som rada ze to nie je nieco co moze zanechat nasledky!! ale dnesny dr niektori si proste z nicoho nic nerobia kedze sa to netyka ich....ale to je uz ina kapitola 🙂 a teraz ako mate pokracovat?

kattyy3
1. nov 2015

Ahoj baby, v piatok nas konecne caka konzultacia v gynfive ani neviem co od toho ocakavat a ci sa nasa nadej zvysi alebo nie, iba dufam ze nam povedia mozno iny nazor ci poradia inu postupnost alebo este doporucia chybajuce vysetrenie ako sme doteraz pocuvali v Iscare. Stale mam pocit akoby tam nieco bolo na co sa este neprislo a preco mam za sebou opakovane neuspesne pokusy tehotenstva. Dufam a snazim sa verit ze uz konecne pride nase vytuzene dietatko aj k nam. Drzte palce

zuzsat
1. nov 2015

@kattyy3 drzim palce aby to tentokrat vyslo

kattyy3
1. nov 2015

@zuzsat juj dakujem velmi pekne snat nam nieco poradia a my to dalsie tehu zvladneme do zdarneho konca a ty tiez chodis do gynfivu?

xxxena
1. nov 2015

@lucia2505 dakujem ti za informacie. no ja nemam tieto vyšetrenia nakolko som nebola spokojna s mojim gynekologom, tak som si od neho bola zobrat kartu . a hladam si noveho.
do gyn fiv ideme na základe toho, že priatel bol na spermiograme u urologa. a vyšiel mu zle. tak mu urobil ešte nejake dalsie vyšetrenia.a tie tiež boli zle. tak nám odporučil gyn fiv.

zuzsat
2. nov 2015

@kattyy3 ano k dr. behunovej mozno do vianoc sa podari .. teraz cakam na mrsku a potom dalsie vysetrenia tak uvidime. neviem co ma caka... my mame s manzelom vsetky vysledky dobre len sa nedari a tak budu pozerat na folykuly ci praskaju same alebo im treba pomoct

misela103
2. nov 2015

@pancuska tak po laparke som sa mala hlasit v gyn five uz som tam volala 16.11.2015 ideme na konzultaciu tam sa dozvieme viac...

kattyy3
2. nov 2015

@zuzsat jeej k tej ideme aj my v piatok tak som zvedava co nam povie. My sme na tom skoro podobne ako vy, tiez vsetko vyzera byt ok teda okrem mojej stitnej zlazy ktora je znizena ale na tu sa liecim a okrem toho nic najdene tak uvidime moc si zelam aby sa nam to do vianoc podarilo uz zacinam byt z toho vsetkeho zufala. A ktore vysetrenia ta este cakaju?

zuzsat
2. nov 2015

12.10. som bola na vysetrenie priechodnosti vajcovodov, su uplne priechodne, teraz cakame na mrsku a 5 az 9 den mam brat tabletky clostylbegit a na 10-11 den od začiatku mrchy mam prist na odber krvi a maju mi merat a pozerat folykuly, neviem ci to hned, ci nie... budu pozerat ake velke su a ci prasknu atd... tak vobec neviem ci vsetko hned, alebo po castiach... lebo uz mam aj injekciu ktoru mi maju pichnut o 22.00 niekde na pohotovosti aby mi tie folykuly popraskali a prakticky na dalsi den by sme s manzelom mali dojst on na odber a ja na vklad... aspon tak som to pochopila... uvidime... ja mam nadvahu a cukrovku tak ci sa nieco podari alebo nie...

pancuska
2. nov 2015

@kattyy3 ahoj prosim ta a beries euthyrox? mohla by si mi potom napisat po IVF ako si to mala? ci stitna nerobila nejaky problem? lebo ked som bola na IVF-ktore bolo uspesne- nemala som este problem so stitnou ale hned ako som zostala tehotna tak sa mi znizila funkcia!! dakujem a drzim palce 😉

pancuska
2. nov 2015

@zuzsat mna tiez tak nadstavoval-stimuloval gyn s clostylom ale nemala som UIU no myslim si ze to ma podobny postup...a tak urcite ti pozru folikuly a ak budu dostatocne velke -viem ze by mali mat 18mm na dozrete najmenej - tak podla toho si pojdes pichnut o 22h na pohotovost ten pregnyl...do 36h po pichnuti pregnylu ti musia urobit UIU ja som mala pohlavny styk 😉 takze si to pochopila drzim palce...inak je mozne ze ti po laparke pride menzes trosku inak...bud skor alebo neskor...

pancuska
2. nov 2015

Baby ,prosim vas !! je tu niekto kto ma dlhsie zamrazene embrya?? 😉

zuzsat
3. nov 2015

@pancuska mne to nerobili laparoskopicky, ale normalne ako gyn.vysetrenie, bolelo to :( takze hadam menzes dojde normalne... ja som myslela ze ci nahodou nebudu cakat ci prasknu tie folikuly same alebo nie.. to by nas zdrzalo o mesiac... my sa snazilkujeme aj prirodzene ale akosi sa nam nedari :( tak hadam toto vyjde

pancuska
3. nov 2015

@zuzsat nie oni ta nadstavia aby to prasklo vtedy kedy oni potrebuju 😉 ten pregnyl sa na to picha ...

kattyy3
3. nov 2015

@pancuska ahojky ano beriem euthyrox uz vyse roka a stale mi nejako kolise chvilu dobra a chvilu vyzsia hodnota no teraz sa ju snazime ukludnit tak mi bola zvysena davka zo 75 na 88 a to je vraj uz najvyzsia mozna pre mna nakolko by som potom uz bola predavkovana kedze FT4 je uz v norme a TSH sa uz len casom musi dostat na normu. Inak zatial na IVF nejdeme bo ja to nechavam ako uplne poslednu moznost a zatial my problem otehotniet nemame iba udrzat babo takze uvidime co nam v piatok navrhnu ...Ale vraj to je uplne normalne ze sa v tehu stitna zlaza trosku zblazni pretoze musi produkovat viac hormonov a automaticky potrebujes zvysit davku v tehu alebo ako v tvojom pripade moze byt hodnota hranicna cize v poho pred tehu ale v tehu to zial uz nestaci a potrebujes nizsiu davku euthyroxu, no ja si myslim ze pri ivf to problem nebude len ti to budu kontrolovat a upravovat podla potreby.

pancuska
3. nov 2015

@kattyy3 no ty uz si skusena co sa tyka stitnej,ja to tak este neovladam ale zasa mne moja dr ani nic nepovie len ze mam schudnut lebo mi bolo treba zvysit davku a za rok co som nebola na kontrole tak som pribrala vyse 10kg lebo ona ma obj na kotrolu raz do roka...
A inak krv a genetiku mas ok? lebo ja som tiez mala problem ,aj mi menzes meskaval a gyn povedal ze to som aj mohla byt tehu a ani som nevedela kedze som si nerobila test...a urobil mi geneticke testy na zrazanlivost krvi a zistil ze mam vrodenu trombofiliu a nejake mutacie a tak som si musela pichat pred aj pocas a este aj po tehu 600nedelie fraxik na riedenie...lebo inak by som potratila!! vacsina zien to ma ani o tom nevie....

misela103
3. nov 2015

Ahojte mám otázku... 22.10.2015 mi robili laparku kukli či su vajcovody priechodne a snazili sa ich spriechodnit sice neuspesne.... som pred menstruaciou a od tej laparky mam stale vytok .... je to normálne? lebo napr dnes to je dost silne... prosim poradte.... so stykom mame pockat este tyzden cize az po mrche a tak to aj dodržiavame.... nemyslela som si že ten výtok bude tak dlho.... snad to mrchou skonci.... 😖

zuzsat
3. nov 2015

@pancuska a vies mi povedat co s tabletkami progesteron? na listku mam progesteron a pregnyl a ak si dobre spominam tak tie lieky mam brat hned ako bude vykonane UIU. len sa ujistujem u teba... :D vidim ze si zbehla 🙂

pancuska
3. nov 2015

@zuzsat progesteron sa pouziva na to aby sa maternica pripravila na oplodnene vajicko cize aby si nepotratila aby sa to udrzalo...neviem ti to odborne vysvetlit 🙂 mozes si to aj vygooglit 🙂aj ja som to brala po IVF tusim az do 12tt...

kattyy3
3. nov 2015

@pancuska juj no to mas uplnu pravdu obcas si myslim ze uz viem viac akolekari ked sa s tym dokola zaoberam a zistujem. Inak ti poviem ze to je dost dlha doba raz za rok na kontrolu teda beriem pokial mas vsetko v poriadku nadstavene a citis sa dobre no ja som tam castejsie ako kdekolvek inde kedze sa mi snazi dobre nadstavit davku aby som bola na norme z FT4 a tiez TSH co su hormony stitnej zlazy. Moja lekarka je velmi mila dobra bo mi vsetko pekne vysvetluje a vzdy ma ukludni ze to dame pod kontrolu a kedze vie ze sa snazime o babo tak mi krv kontroluje castejsie ako normalne babam. Inak na genetickych testoch sme boli a vsetko bolo ok a dokonca aj na hematologii som bola a tiez nic nezistili ale lekarka mi aj tak nasadila posledne tehu co som mala fraxiparine vraj pre istotu bo nie vsetko sa da zistit no len to zas dopadlo zle vtedy v 17 tyzdni sme prisli o babo, proste suhra zlych nahod a nestastna nahoda tak som z toho uz zufala,preto idem skusit gynfiv ci mi nieco ine poradia alebo sa mozno nieco prehliadlo vsak kazdy ma aj ine skusenosti tak uvidime a ty uz babo mas?

zuzsat
3. nov 2015

@pancuska len to som chcela vediet ci to nahodou nemam brat spolu s clostylbegitom 😀 takze az po "zakroku"

linda10
3. nov 2015

Ahojte viete mi niektora poradit mam trombofilnu mutaciu a potrebujem brat lieky uz mam aj vysledky len neviem kto mi ma vypisat tie lieky? Lebo hematologicka mi ich nevypisala .Ma niekto stym skusenost?

zuzsat
8. nov 2015

taaak 16.11 idem na odber krvi a tie folikuly... 😀 som zvedava kedy bude ten velky den...

koka231
9. nov 2015

ahojte baby prosim vas kedy sa vám ozvali z centra ja uz mam schvalenu ziadost z poistovne od 29teho oktobra lenze este mi z centra nevolali ze by tam uz nieco bolo mam skusit zavolat do poistovne ci uz to posielali alebo ako?...ziadost sme podavali 28meho septembra...a este na ktory dc ste zacinali so stimulkou

motycka84
9. nov 2015

@koka231 ahoj, no tak mne volali z centra, že je schválená a rovno sme riešili termín. Ak vieš, že je žiadosť schválená, tak sa objednaj do centra. My sme stimuláciu začínali tuším 24.-25. deň cyklu. Tak či onak budeš musieť ísť na konzultáciu, ale to Ti na recepcii presne povedia, ako ďalej postupovať

koka231
9. nov 2015

@motycka84 no volala som do poistovne vraj by ju mali v tychto dnoch odosielat ..ja chodim do NR tak neviem ci mam tam zavolat alebo pockat teda do buduceho tyzdna pokial mi zavolaju dnes som 9dc tak by som to mohla stihat do 24dc 25dc nie...alebo zajtra zavolat do centra radsej nech daju termin?...lebo na ziadosti sa vypisuje aj ze ake lieky budem mat nasadene nie? tak aby som nahodou neplatila za neco plnu sumu

motycka84
9. nov 2015

@koka231 najjednoduchšie je zavolať a dohodnúť sa priamo s nimi. Do žiadosti sa asi lieky nevypisujú (my sme mali žiadosť schválenú a stále sme neboli na isto, s akou stimuláciou pôjdeme). Pri našej prvej žiadosti (odosielaná koncom novembra minulého roka) som sa objednala (ešte bez info či je alebo nie je schválená) na koniec januára a vyšlo to tak, že mi týždeň pred termínom volali, že im prišla schválená žiadosť (mali dosť plno, tak som bola rada, že som sa objednala v predstihu, nakoniec sme to aj tak museli o mesiac posunúť, lebo doktor chcel počkať na zahojenie po malom zákroku).

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre