Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

linda10
14. dec 2015

@stanka2612 velmi pekne dakujem

motycka84
15. dec 2015

@sabuska26 prepáč moja, že takto neskôr ale pred Vianocami je čistý blázinec všade ... v prvom rade - pekne postav stromček, napeč voňavé pečivo a teš sa z toho, čo máte. Ako som Vás s manželom videla, tak Vám to spolu "hrá", a to je jedna z vecí, prečo by ste si tie Vianoce mali užiť. Jedna múdra žena mi pred časom povedala, aby som svoju prebytočnú energiu (smútok, hnev) presmerovala do niečoho kreatívneho, takže teraz každý večer nad prípravami na Vianoce a myslím si, že to veľmi pomáha. Nájdi si niečo, čo Ti bude robiť radosť a keďže sa v lete pokúsite znova, tak si naplánuj od Nového roka niečo na vylepšenie životného štýlu (napr. chodiť do sauny / plávať / na prechádzky do lesa / zdravá papanica). To, čo si odkladala, že nemôžeš, lebo "bude bábo", na to je teraz ideálny čas. Nie si ničím viazaná, iba tým, že budeš robiť, po čom srdce túži. Držím palčeky, nech máte krásne sviatky a v budúcom roku budeme opäť bojovať (aj my 🙂 )

elenkaba
15. dec 2015

baby, davali ste si niektora robit ten Trisomy test v Gynfive?

sabuska26
15. dec 2015

@motycka84 ahoj mojko...dakujem ti za tieto krasne a hlavne povzbudive slova..
si uzasna žienka z velkym ,,Z" 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
drzim aj tebe vsetky prsti dokoncaj aj manzelove aby sa vam splnil ten najkrajsi darcek,ktori si vie len zena priviest na svet...aj ked manzel ma tiez na tom svoj podiel 😉 😉 😉 😉
a verim ze ten druhy pokus snad uz vide....no ja som sa rozhodla ze po novom roku zacnem svoju energiu rozdavat vo fitku aj s mojim drahym a v maji sa zasa pustime do toho ale az ked sa vratime z Tatier................

motycka84
16. dec 2015

@sabuska26 🙂 ja mám permanentku do fitka, ale nejako som ju schovala 😀 😀 😀 tiež ju musím oprášiť, lebo tento rok dal postave dobre zabrať a už sa na seba nemôžem dívať 😕
my sme s mužom mali debatu, že dotlačíme doktorov k všetkým možným testom pred ďalším IVF, nech nás už nič neprekvapí (asi je to jednoduchšie ako donekonečna skúšať a aj tak by sme sa k tým testom dopracovali), takže po novom roku kardio (behanie po ambulanciách) a detox (odber telesných tekutín) 😀

kominar
16. dec 2015

@kattyy3 Ahoj kattyy3.
Ďalej citujem doktorku je to medzi nebom a zemou inak sa to nedá vysvetliť . Ja som čakala pomoc teraz musí pomoc prísť od ... som zdravá a neplodná.

sabuska26
16. dec 2015

@motycka84 no super mojko 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
ja sa idem dat vysetrit aj na hematologiu aj na reprodukcnu imunologiu...vraj aj toto moze byt problemom v otehotneni...........
tiez na sebe zacnem makat..ved to musime k tomu malemu pokladu dobojovat..tak nech to stoji co chce 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

kattyy3
17. dec 2015

@kominar juj toto su slova ktore naozaj nemam rada. No u mna sme urobili krocik dopredu. Vydupala som si vysetrenie lepivych krvnych dosticiek a pred dvomi dnami mi prisli vysledky mam kombinovany syndrom lepivych krvnych dosticiek typu 1 takze som konecne rada ze vieme preco sa to stalo a mozu mi pomoct. I ked zaruka nieje na 100 % nikdy...toto si mala robene? drzim moc palce

koka231
19. dec 2015

Kocky z gyn fivu v nitre ste tu niejaka co zacina pichat stimulku na konci decembra? A ma dlhy protokol moze byt aj kocka z ba

linda10
29. dec 2015

Ahojte baby mam taku otazku.Ja som sice mala teraz KET neuspesny.Ale napriek tomu skusame s priatelom pocat babatko.Ja ale ked som mala KET som musela pichat fraxiparine 0,4ku.No a chcem sa spytat ze takto ked skusame je mozne ze by sa podarilo ked nepicham fraxiparine nema stym niekto skusenost?Viete mi poradit?Dakujem emoticon

suecy
4. jan 2016

Ahojte Zienky mam na vas otazku lebo otazky 🙂 Mate skusenosti s nedozrievanim folikul (vajicok) po prvom porode?Od prveho porodu ubehlo skoro 5 rokov a z toho sa 3 roky neuspesne snazime o druhe dietatko,mala som aj hormonalnu liecbu clostylom a nepomohlo folikuly dozreli,praskly ale neotehotnela som a vraj sa toto moze len 4 alebo 6 cyklov viac nie,moj leka ma odporuca na gyn - fiv.Mate s takymto niecim skusenost?Pripadne ako to prebieha?Ake su financne naklady?Aka je uspesnost?Viem ze kazde telo,kazda zena je ina ale rada si vypocujem vasem nazory,skusenosti,pribehy.Dakujem

misela103
8. jan 2016

Ahojte môže mi niekto aspoň trošku priblížiť čo nás teraz čaká? Už máme schválenú žiadosť na IVF a teraz 15.1.2016 ideme na konzultáciu... že čo sa bude diať po nej? už dostaneme tie lieky na stimuláciu a tak? alebo ešte niečo treba absolvovať? Ďakujem za odpovede pekný deň 🙂

stanka2612
8. jan 2016

@misela103 a co vsetko ste uz absolvovali?pytam sa aby som vedela ti odpovedat

misela103
9. jan 2016

@stanka2612 nuz bola som na laparoskopii kde potvrdili nepriechodnost spermiogram bol dobry a bola som na tie testy na cukrovku neviem ako sa to vola presne aj hormonalny profil mam, stery krv

stanka2612
9. jan 2016

@misela103 to som aj ja zabsolvovala,ziadost je schvalena cize uz by ta mali podla cyklu nastavit liecebne,to znamena,ze budes brat lieky,pichat si injekcie,potom prides na odbery vajicok,tvoj partner pride odovzdat spermie,oni to v skumavke oplodnia a vlozia ti to do maternice.stale budes brat lieky,toto ti ale vsetko oni povedia,kedy co a ako mas brat a kedy mas na co prist 🙂 cize vidim to tak na jeden az dva cykly tvoje,uz to pojde rychlo...aspon takto to bolo u nas,tak snad som ti pomohla,drzim ti palce nech ti to dobre dopadne hned na prvy krat... 🙂 a daj potom vediet

misela103
9. jan 2016

@stanka2612 ooo super ... o liekoch a tak viem len som chcela vediet ze ci uz pojdem na to ked mam schvalenu ziadost super teda tesim sa 🙂 uz len dufat teda ze cykly nesklamu kedze aj tie mam riadene liekmi konkretne duphastonom.... dakujeme za podporu to vela urobi 🙂 vidim ze ty babo uz cakas srdecne ti gratulujem... tiez vam dopomohol gyn fiv? Samozrejme tu budem informovat ako to ide 😉

stanka2612
9. jan 2016

@misela103 jasne my boli v gyn five na ivf a vyslo na prvy sup a este aj mrazacikov mame 🙂 drzim ti velmi palce,nech to aj vam vyjde na prvy krat 🙂

misela103
10. jan 2016

@stanka2612 super snad to vyjde aj nam na prvy sup 😉 dakujeme pekne

zuzsat
10. jan 2016

jaj baby tiez rozmyslam nad ivf ale to je drahe nie? teda zakrok je hradeny poistovnou ale lieky vyjdu aj na 600 eur. je to pravda?

sabina300
10. jan 2016

@zuzsat
@zuzsat nas to vyslo na nieco vyse 1000ky....

tamimacko
10. jan 2016

Dievcata zlate moje. Mam dlhy protokol. Stimulacia vajecnikov a teda priprava na IVF.. Ale ako vedlajsi ucinok mam hrozne bolesti hlavy. Stretli ste sa s tym aj vy? Alebo, ako reagujete na liecbu? Dakujem za info.

tamimacko
10. jan 2016

@linda10 ahojik. Ja si picham fraxik uz 3 roky a aj pocas stimulky vajecnikov..

tamimacko
10. jan 2016

@koka231 ja som zacala stimulku teraz zaciatkom januara 1x. Chodim do BA.

tamimacko
10. jan 2016

Ahojte Dievcata. Hladam baby, ktore zacinaju cca od januara 2016 dlhy protokol. Navstevujem Gynfiv v BA. Chystame sa na IVF 1x.

koka231
11. jan 2016

@tamimacko a cim si zacala stimulku ja uz som vo faze ze idem na sono v stredu a pridaju mi dalsie injekcie

motycka84
11. jan 2016

@zuzsat závisí to od toho, aké lieky a koľko dostaneš. U nás to na liekoch vychádzalo cca 350-400 EUR, ale vždy mi ostalo, a to odo mňa GF odkúpil (cca 100-120 EUR späť). Ale viem, že sú dievčatá, ktoré za lieky musia platiť viac. Závisí od toho ako zareaguješ na stimuláciu. Ale všetko spolu (lieky, ICSI, predĺžená kultivácia, lepidlo, event. mrazenie rátaj minimálne 900-1200 EUR z rodinného rozpočtu)

tamimacko
11. jan 2016

@koka231 dipheriline, a po sone pridali menopur 1x, fostimon 2x, dipherilin ostal dalej 1x. Dnes sono a krv na hladinu hormonov. Po 14h mam volat vysledky a na dalsiu kontrolu a sono mi daju termin. Plus ako dalej pichat inj. Dam ti vediet do spravy potom 🙂

koka231
11. jan 2016

@tamimacko ja mam diphereline od 24dc teraz som 2dc v stredu 4dc idem na krv sono a povedia kedy si mam zacat pichat purefona menopur este budem mat ..kedy maa planovany odber a vklad?

linda10
11. jan 2016

@tamimacko Ahoj tak to je dost dlho.Ja som si zacala len ked som sla na ket. Lebo hned na zaciatku pravdaze doktori v centre nepovedali ze a spravime vam hematologicke a imunologicke vysetrenie sak naco cim viac aby si zarobili tak to je.A preto som aj potratila lebo prvy ivf sa hned podarilo ale kvoli trombofilnym mutaciam plod sa neudrzal a mna to trapi ze preco som skor potom nepatrala.Teraz uz som mala aj ket a pritom som aj pichala fraxiparine ale nepodarilo sa. A caka ma posledny ket kedze mam uz len 2embryjka a tie sa musia aj rozmrazit pravda :( No uz sa skor bojim ani nieze ze bojim al ez som zufala.

ouroboros
11. jan 2016

ahoj baby, ste tu niektora, co chodi do GF v NR a teraz niekedy zacina stimulku? nech v tom nie som sama 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre