Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

silvik1
3. sep 2013

@gelinka75 ahoj. je mi ľúto, že Ti to znovu nevyšlo. nerozmýšľala si nad Brnom ? ja som si teraz tiež po tom neúspechu dala pauzu asi do konca roka a ak sa nič nepritrafí prirodzene, tak by som išla začiatkom roka tam. čo som čítala tak majú inú metódu ako GF a hlavne tam nemáš pocit, že im ide len o prachy.

gelinka75
3. sep 2013

@silvik1 ahoj, ja som v GF nemala pocit, ze im ide o prachy, nad brnom som zatial nerozmyslala..a aka je to ina metoda?

silvik1
3. sep 2013

@gelinka75 je vraj viac metód umelého oplodnenia. GF používa pokiaľ viem francúzsku a títo nejakú inú - neviem akú musím si to naštudovať. ale viem, že páry, ktoré skúsili tu na SK viackrát IVF a nezadarilo sa, tam sa podarilo, viacerým aj hneď na prvý krát. a je šanca, že časť Ti preplatí aj poisťovňa, ak teda nemáš "minuté" tie tri IVF, na ktoré máš nárok.

lesik
3. sep 2013

@mauerka Jasne.Z hormonalnej hladiny sa da zistit pritomnost folikulov.Mna uz caka tretie IUI,ak sa nepodari tak IVF.Do toho vkladam najvacsiu nadej a verim,ze sa to musi podarit.

donatela
3. sep 2013

@petkaa28 bola som tam, lebo dcerku fascinuju tigre. Nevedela som, ze by to mohlo mat aj priaznivy vplyv na nas problem... Bohuzial u mna nezafungovalo:(:(:(

donatela
3. sep 2013

@nancsy No ako? Zvladla si?

donatela
3. sep 2013

Dievcence pls poradite mi? Chcela by som sa opytat, na kedy sa mam objednat na predoperacne vysetrenie? Mam dlhy protokol, zacinam pichat diphereline v piatok 13.9. to je 24dc. Zvyknem mat cyklus okolo 33-34 dni. Kedy sa zvykne robit OPU? Aby som bola v limite 3 tyzdnov, ale zasa aby to nebolo na poslednu chvilu? Ako to bolo u vas? Dakujem🙂

vodnari
3. sep 2013

@gelinka75 ja som mala teraz 4 blasty a nerozmrazili sa....nejak nemáme šťastie na KET...tiež ideme teraz na IVF....držím palčeky...

kora77
3. sep 2013

@donatela ja mam tiez ten problem, zacala som pichat na 22 dc a zatial ani naznak po menstruacii a vo stvrtok mam ist na predoperacne....tak neviem, ci ho mam posunut alebo to stiham

marttina333
3. sep 2013

ahojte mam otazocku, dnes 13DC som bola na ultrazvuku pred IUI a doktorka mi povedala ze mam cca 3cm cystu na vaječníku. Teraz neviem či sama od seba zmizne alebo nie :( asi z clostilu sa mi vytvorila, ešte som ju nemala :(
a taka otazka mimo čo je KET a ET ?

erin365
3. sep 2013

@marttina333 ja som mala cystu po IUI a dosť mi predĺžila cyklus...som mala až 64-dňový...zmizla sama. Ona praskne a vstrebe sa. KET je kryoembryotransfer a ET je embryotransfer

nellyel
3. sep 2013

@donatela ahoj, tiez som mala dlhy protokol, u obvodneho /krv,moč/ som bola pred menzesom a na predoperacne k internistke som isla cca 6DC /tak mala volne/- datum od internistky je podstatny a OPU bolo na 17DC.

senselinka
3. sep 2013

baby, prosím vás, tie, čo ste boli na komplexných vyšetreniach (genetika, hormóny, štítna, spermiogram), tiež vám bolo povedané, že keď bude všetko pokope, tak sa sami ozvú? Ako dlho to celé trvalo? Začínam byť trochu nervózna, čas beží, ak sa niečo zistí, rada by som to riešila, na vyšetreniach sme boli 24. júna (genetika), výsledky mali byť po 8 týždňoch, beží jedenásty a nič... mám stále čakať, kým sa ozvú a zavolajú nás na konzultáciu, alebo tam mám zavolať? IDE MA ŠLAHNÚŤ!!!

donatela
3. sep 2013

@nellyel a ms prisiel ako vzdy, ci neskor? Tusim niektore baby pisali, ze im diphereline predlzil cyklus... A toho sa tiez bojim, lebo ja ho ani normalne nemam tip top presny. A internistka mi da termin a ked ho budem musiet posuvat a ona nebude mat volne. Predtym nacasovat krv a moc u obvodnej... Krv a moc internistka nemusi mat cerstve vysledky? Tie maju byt ako stare nevies?
@kora77 no ved toto je aj moja dilema ako to cele naplanovat??

donatela
3. sep 2013

@senselinka ja by som zavolala. Ja som genetiku - test na vrodene poruchy zrazanlivosti nahanala. Som im volala raz za tyzden, ci to uz maju.... Tiez mi vraveli tusim 5-6 tyzdnov a bolo to dlhsie. Ale od juna to uz je dlho. A mna instruovali, ze mam volat sama aj po tych 5-6 tyzdnoch🙂

nancsy
3. sep 2013

@donatela ahoj, no odkladala som to celý večer, stale som. Sa nevedela odhodlat.nakoniec mi to pichol muž okolo pol11.dúfam, že to nebolo neskoro, asi treba dodrzovat časy .brucho ma po vpichu svrbelo , ale radšej som rychlo zaspala.som zvedavá,kedy to zvládnem sama. Už som asi aj kúpila inzulinove ihly.ty si si este nezačala pichať, však?ja sa chcem ísť zajtra objednať na predoperacne vyšetrenie.ďakujem, že si na mňa myslela 🙂

senselinka
3. sep 2013

@donatela tak výsledky ešte nie sú, majú byť každým dňom, ale sestrička mi poradila, aby som sa rovno objednala k Dr. Behúňovej, že má teraz plno... najbližší voľný termín má piatok trinásteho, tak verím, že to bude šťastný piatok 😀
Ďakujem za nakopnutie 😉

nellyel
3. sep 2013

@donatela hej diphereline moze predlzit cyklus, mne sa nepredlzil, ms prisla nacas, ale lekar v centre mi vravel, ze ak bude meskat tyzden, ze sa nic nedeje, ak by to bolo dlhsie, mam zavolat do centra ( asi ci nie je cysta ). Internistka nerobila problem s tym, ze by boli stare vysledky - u obvodnej tak ci tak cakas na niektore co treba aj tyzden, takze skor tak ci tak nebudes moct ist.

sizo
3. sep 2013

@vodnari Ahoj moja, je mi to luuuto, tak som ti drzala palce............a co citam?????Ani jedno ja nerozmrazilo?????Juuj...je mi to strasne luto moja ☹

kora77
3. sep 2013

@nancsy uvidis, ze si na to rychlo zvyknes a casom to zvladnes aj sama...tie inzulinky su fakt super. Mna to svrbenie rychlo prejde, trosku si to posucham aje to ok

vodnari
3. sep 2013

@sizo ďakujem zlatíčko...je to ťažká cesta za tými našimi detičkami.... ☹

mauerka
3. sep 2013

@donatela Na krv, moc k obvodnej okolo 25.9. a na interne 30.9.al.1.10. - pri zohladneni tvojho cyklu

petkaa28
3. sep 2013

@matka177 matus, ako sa mas? ako sa citis? 🙂 mna do utz asi porazi :/

nancsy
3. sep 2013

@kora77 No ved v to dufam, ze si na to zvyknem. Ty ides kedy na punkciu?

nancsy
3. sep 2013

@erin365 Ahoj , tak som to zvladla 🙂 . Myslela som si, ze budem mat z toho stresy, ale normalne sa tesim na vecer,ze si to pichnem. Neviem co do tych hormonov davaju.... Uz si bola na krv? Som si citala, ze ti vlozili dvoch chlapov 😉 drzim palce...

nancsy
3. sep 2013

Baby, ako ste fungovali po sexualnej stranke, ked ste si pichali? Lebo ja stale citim v podbrusku take nafuknutie a bojim sa, aby sa nieco nestalo. Dakujem krasne za odpovede...

kora77
3. sep 2013

@nancsy ja vobec neviem, este som nebola ani na prvej kontrole...kramy stale nedosli...

nancsy
3. sep 2013

@kora77 Juuj, tak to mi je luto... ty mas asi kratky protokol? alebo si este ani nebola na konzultacii? Prepac ,ze sa tak pytam, ja tym vsetkym pojmom velmi nerozumiem, pokial to sama nezazijem. Mne to dr. kazal pichat na 26. den cyklu a ak dostanem kramy, hned idem na kontrolu..

kora77
3. sep 2013

@nancsy ja som si mala pichat na 22 dc, mavam 25 dnovy cyklus...takze teraz si picham 6 den. Kazdym dnom cakam kramy a ked dostanem, tak na 4.den pojdem na 1.kontrolu

matka177
3. sep 2013

@petkaa28 Ahoj ,ale ujde to.trosku ma pobolievaju krize,ale da sa.no aj ja som uz nervozna z toho.este to je daleko.stale clovek nad tym rozmysla,ako sa im tam dari,,nasim drobcekom".dufam,ze to bude vsetko v poriadku.aj tebe chuti papat,lebo mne strasne,ked sa hned rno nenajem tak mi je spatne.stale by som iba spala,manzel sa mi uz smeje.do 12 je este daleko.ty sa ako citis moja 😲 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre