Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

nancsy
15. sep 2013

@adulka1979 ahoj, ja som pichanie pri ivf cykle pozerala na youtube , picha mi to manžel. Dôležité je, aby si striedala strany brucha, raz vľavo, raz vpravo. Môžeš si to pichať vždy ráno, alebo vždy večer....

vejvass
15. sep 2013

@nellyel
@donatela dakujem dievcata za odpoved no tak som im skusila napisat ale ak nazaj maju plnu a nestihaju tak zrejme to nebude to prave orechove co hladam.Hmmm ja uz fakt neviem kde mam najst naozaj dobreho gynekologa ktory mi nepovie na dva potraty ze blba nahoda a bude to aj niako riesit aspon s niakym utrogestanom uz ked nicim inym ☹
Ale este raz dakujem dievcata za odpoved

tyli
15. sep 2013

@adulka1979 ja som si dávala prvú pichnúť sestričke keď som začínala s Diphereline na gynekologickej ambulancii a na druhý deň som sa s ňou dohodla, že si ju prídem k nim pichnúť sama s tým, že ak to nezvládnem, budem k nim chodiť každý deň. našťastie som to pekne zvládla a to som doteraz mala problém aj s tým, keď mi pichala sestrička. jednoducho keď som musela, tak som sa to naučila 🙂
neboj, to zvládneš 😉

adulka1979
15. sep 2013

@nancsy
@tyli
ďakujem 🙂

marttina333
16. sep 2013

ahojte chcem sa spytovať či môžem piť ženský čaj ktorý obsahuje aj alchemilku počas celého cyklu ? Len alchemilkovy čaj pijem do ovulácie. ďakujem

nancsy
16. sep 2013

Ahojte,je tu niekto, kto ma naplánovanú punkciu na 26-teho? Hľadám tu spriaznenu dušu.zacinam mať strach.

kora77
16. sep 2013

@nancsy ahoj, a tebe uz povedali termin? ja som bola na 3.kontrole v sobotu a povedali mi, ze mam ratat az o 12 dni a dnes mi povedali, ze asi uz tuto stredu...takte to tak stale menia
ale uz som z toho nervozna...

bobulab
16. sep 2013

Ahojte, tak dnesný test prveho IVF negatívny ☹ je to strasný pocit. viete mi prosim poradit, ako to bude dalej prebiehat, kedže mame 6 zamrazených?...3tvrtok sa mam objednat a co bude dalej? vysetrenia? kontroly? ako dlho?ako financne? pls pomožte mi...

sonulka81
16. sep 2013

@bobulab Shoj tak tento pocit poznám,akurát,že my sme nemali po ňom žiadne mrazené.Musíš mať dva testy s rovnakým výsledkom a tebe myslím stačí počkať jednu ms a potom sa nastaviť na KT.Držím palčeky aby to vyšlo s mrazáčikmi 😉

bobulab
16. sep 2013

@sonulka81 ahoj, ale najprv musi prist tato ms a potom este jedna, vsak?

kora77
16. sep 2013

tak to mam potvrdene, v stredu idem na punkciu a dnes si mam pichnut pregnyl...nie je to skoro? myslela som, ze sa picha vecer pred zakrokom..
a pichal niektorej z vas pregnyL partner?

sonulka81
16. sep 2013

@kora77 nie pichá sa 36 hodín pred zákrokom

sonulka81
16. sep 2013

@sonulka81 ja som mala kamošku na injekcie ale veľa dievčatám pichal partner,a táto ide do svalu nie do brucha takže je lepšie ked niekto druhý... 🙂

kora77
16. sep 2013

@sonulka81 dakujem ti...no uz sa bojim 🙂 do brucha som nemala ziaden problem ale toto je zas nieco nove ale partner si veri, tak hadam mi neublizi
dnes na ultrazvuku som naratala len cca 7 folikulov, myslela som, ze budem mat viac :(

mimimer
16. sep 2013

@kora77 ja som bola na pohotovosti, su tam na to zvyknuti... predsalen je to do svalu... drzim prsty!

sonulka81
16. sep 2013

@kora77 nemaj strach zadok to znesie,a aj 7 je dosť....Stačí ak jeden urobí to čo má.... 🙂

nancsy
16. sep 2013

@kora77 ahoj, mne to doktor povedal na začiatku protokolu. V piatok som bola na 1.kontrole, od vtedy picham aj gonal. Mám ísť v piatok na kontrolu, tak neviem, či bude platiť ten pôvodný termín. Dnes mám silné bolesti, konci mi menzes. Este cítim aj mocove cesty, tak som z toho celá nervózna. Od kedy uzivas gonal?

mimimer
16. sep 2013

@bobulab uvidis po druhom teste, ked si to teraz nedostala, este stale je sanca... prvykrat Ti to nemusi ukazat, preto sa robia dva testy... keby nahodou nie, opytaj sa po druhom teste, kedy sa mozes objednat. Vela bab tu pise negativne o mrazacikoch, ja mam vsak tri kamosky, ktorym to prave naopak s mrazacikmi vyslo... veeelmi drzim palce! 😉

nancsy
16. sep 2013

@kora77 pregnyl si musíš dat pichnúť na pohotovosti medzi 22- 23.00hod. Mne doktor este na začiatku vypísal výmenný lístok pre lekára na pohotovosti.myslím ze to nie jeneskoro, picha sa to 36 hod. pred punkciou.

mimimer
16. sep 2013

@vejvass skus este Dr Maresa z GPN, pred niekolkymi rokmi si ho prave v tomto smere zeny chvalili. Raz som u neho bola aj ja, super pristup. Neviem vsak, kde je teraz, skus si vygooglit. Ale zda sa mi, ze je este tam. Tusim je aj v Kochu. Drzim palce!

kora77
16. sep 2013

@nancsy ja som gonal nepichala, len diphereline, puregon a menopur...punkciu budem mat na 16.DC...vymenny listok mam len priatel povedal, ze naco tam pojdeme, ze on mi to "no problem" pichne

sonulka81
16. sep 2013

@mimimer keď som bola na prvej punkcii tak tam bola jedna a tá vravela,že IVF im nevyšlo ale mala babatko z mrazáčikov (vtedy malo už 1.5 roka) a išla na druhý KT.

bobulab
16. sep 2013

@mimimer ahoj, sestricky som sa pýtala a povedala, že na 99 percent už z toho nic nebude, stvrtok si mam dat spravit test u svojho gynekologa a stvrtok mam aj volat a objednat sa

kora77
16. sep 2013

a ta punkcia sa robi v GF alebo o poschodie vyssie?

sonulka81
16. sep 2013

@kora77 v gyn five oproti ordinácii je denný stacionár a tam sú tri postele a dve kreslá ak je viac báb...

kora77
16. sep 2013

oproti akemu cislu ord.? ja som si to tam nikdy nevsimla...alebo myslis na konci chodby?

nancsy
16. sep 2013

@kora77 aha, tak je potom odvazny🙂, to je super. Že sa ti to u blizi, aspoň budeš mať skôr za tým...hlavne myi len na dobrý výsledok a bude to v pohode...ideš aj zajtra do prace? Alebo už nie?

sonulka81
16. sep 2013

@kora77 sú to myslím druhé dvere vľavo keď vchádzať do centra,oproti je myslím Harbuláková ordinácia(hneď prvá napravo)

kora77
16. sep 2013

@nancsy rychlo mi to ubehlo...ved len nedavno sme si pisali, ze ako si zacneme pichat 🙂
myslim pozitivne, zajtra idem do roboty a dovolenku si zoberiem, ked pojdem na vklad

kora77
16. sep 2013

@sonulka81 a ty si tiez uz 2 dni pred punkciou nic nepichala?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre